1 редакція від 10.01.2022 2 редакція від 12.01.2022

Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:8075-0140-7387-7987
Версія документу
№2
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№176/06/20 від 08.09.2020
Орган, що видав
ТОВ "Інститут експертно-технічних рішень у будівництві" (41230758) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Реконструкція будівлі готелю літера "А" в майновому комплексі готелю (без зміни зовнішніх геометричних розмірів фундаментів у плані) за адресою: м. Житомир, майдан Перемоги, 6
Код проектної документації
PD01:8243-2446-1310-9537 №278_ЖтГ-01 від 2020-02-07 (видав Товариство з обмеженою відповідальністю "АІММ-БУД") / Наявні експертизи: EX01:8075-0140-7387-7987, EX01:8075-0140-7387-7987
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань екології, Архітектурно-планувальні рішення, Розділ водопостачання та водовідведення, Розділ опалення, вентиляція та кондиціонування повітря, Розділ електрообладнання та електроосвітлення, З питань охорони праці, Конструктивні рішення зовнішніх мереж та інженерного забезпечення
Головний експерт проекту
КОЛОС ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ (АЕ 006548, АЕ 000645 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Житомирська обл., Житомирський район, Житомирська територіальна громада, м. Житомир (станом на 01.01.2021), інший Перемоги майдан , б. 6 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ФАВОРИТ КОМПАНІ" (13579674)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Інформацію не зазначено

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:8243-2446-1310-9537
Орган, що видав
Товариство з обмеженою відповідальністю "АІММ-БУД" (40190385)
Вид будівництва
Реконструкція без зміни зовнішніх геометричних розмірів
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Проектні роботи
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1211.1 Готелі
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Не вказано
Дата договору на розробку документації
07.02.2020
Номер проектної документації
278_ЖтГ-01
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Проект "Реконструкція будівлі готелю літера "А" в майновому комплексі готелю (без зміни зовнішніх геометричних розмірів фундаментів у плані) за адресою: м. Житомир, майдан Перемоги, 6" розроблений в 2020 році товариством з обмеженою відповідальністю (далі ТОВ) "AIMM-БУД" (юридична адреса: 03048, м. Київ, вул. Кадетський гай, 6, офіс 264; головний архітектор проекту   Прокоп'юк О. Б.,  кваліфікаційний  сертифікат  архітектора – серія АА № 004034 виданий Атестаційною архітектурно-будівельною комісією Національної спілки архітекторів України 03.08.2018 р.) на замовлення Приватного акціонерного товариства (далі – ПрАТ) "Фаворит Компані"  на підставі:

- містобудівних умов і обмежень, затверджених Наказом Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради від   02.03.2020 № 35/20;

- завдання на проектування, затвердженого замовником будівництва та погодженого проектувальником у 2020 році;

- технічних умов (далі – ТУ), наданих відповідними службами;

- звіту про технічний стан будівельних конструкцій №18.08078916, виконаного Державним підприємством "Житомирський експертно-технічний центр "Держпраці" у 2016 році;

- звіту № 15-20 технічного обстеження будівельних конструкцій будівлі готелю літера "А" в майновому комплексі готелю за адресою: місто Житомир, майдан Перемоги, 6 виконаного ФО-П "МОЛОДИКО" у 2020 р. (далі Звіт).

 

Клас наслідків (відповідальності) об'єкта СС3.

Сукупний показник СС3.

 

Земельна ділянка об'єкта реконструкції має складну форму в плані, спокійний рельєф, абсолютні відмітки поверхні змінюються в межах 221,40 – 222,75 м з ухилом у південному напрямку.

 

Існуюча будівля готелю "Житомир" розташована за адресою: майдан Перемоги, 6 в межах загальноміського центру міста Житомир. На ділянці об'єкта реконструкції знаходяться: існуюча 8-ми поверхова будівля готелю "Житомир", яка підлягає реконструкції, споруди що підлягають знесенню, елементи благоустрою прилеглої території що підлягають демонтажу, інженерні мережі та зелені насадження, територія частково огороджена. З південного сходу ділянка межує з майданом Перемоги, з інших сторін – квартальною забудовою міста. 

За Звітами, будівля готелю – різноповерхова складної форми  у плані з розмірами між крайніми осями 96,42 × 31,80 м, що складається з восьмиповерхової частини з підвалом під частиною будівлі, технічного підпілля, верхнього технічного горища та  одноповерхової частини (прибудова до восьмиповерхової ) в осях 8-15/И-Л без підвалу. З другого поверху – будівля прямокутна в плані  з розмірами між крайніми осями 13,60 × 83,20 м.

Будівля готелю поділена температурним швом на два температурні блоки.

Висота приміщень підвалу складає 2,51 м, висота технічного підпілля – 1,80 м та 1,91 м, першого поверху – 4,50 м, з 2-го по 8-й поверх – 2,80 м, верхнього технічного горища– перемінна від 1,26 до 1,57 м. У будівлі розміщена існуюча дахова котельна.

Покрівлі одноповерхової і багатоповерхової частин будівлі – такі, що не експлуатуються, плоскі, з рулонних матеріалів, утеплені.

У підвальному поверсі розташовані:  інженерні, технічні приміщення та приміщення для прокладання інженерних мереж. У першому поверсі розташовані: приміщення приймально-вестибюльної групи, адміністрації, приміщення громадського призначення, приміщення обслуговування.

З другого по восьмий поверх  – житлові номери.

Внутрішнє опорядження приміщень з першого по восьмий поверх виконане в залежності від функціональних, естетичних  та санітарних вимог: стіни – штукатурка з фарбуванням, керамічна плитка.

Зовнішнє опорядження – облицювання фасадів та цоколю керамічною плиткою, штукатурка з фарбуванням.

Конструктивна система будівлі – змішана каркасно-стінова (збірно-монолітний каркас та цегляні стіни).

Просторова жорсткість та стійкість будівлі забезпечується сумісною роботою каркасу і стін будівлі (зовнішніх і внутрішніх), об'єднаних збірно-монолітними перекриттями.

Основні конструкції будівлі:

-         фундаменти під багатоповерхову частину будівлі – палеві об'єднані стовпчастими і стрічковими ростверками;

-         ростверки – стовпчасті і стрічкові монолітні залізобетонні;

-         колони каркасу – монолітні залізобетонні різних перерізів;

-         фундаменти під колони  одноповерхової частини – стовпчасті монолітні залізобетонні;

-         фундаменти під стіни одноповерхової частини будівлі – стрічкові із збірних бетонних блоків  і монолітні;

-         балки перекриття (повздовжні і поперечні) – монолітні залізобетонні;

-         перемички – збірні залізобетонні;

-         елементи перекриттів – збірні залізобетонні круглопустотні та монолітні залізобетонні плити;

-         стіни  (зовнішні і внутрішні) – цегляні із глиняної і силікатної цегли;

-         елементи сходової клітки – металеві із прокатних профілів.

За Звітами загальний технічний стан  будівельних конструкцій будівлі готелю – задовільний (категорія 2), за виключенням одноповерхової частини будівлі, яка знаходиться в непридатному для подальшої нормальної експлуатації – категорія 3 та підлягає капітальному ремонту або знесенню.

 

Генеральний план

За генеральним планом на ділянці проектування розміщено існуюча будівля готелю, яка підлягає реконструкції та існуючий шкафний розподільчий пункт (ШРП).

Реконструкція будівлі готелю передбачена без зміни зовнішніх геометричних розмірів фундаментів у плані.

Генеральним планом в межах реконструкції будівлі готелю передбачається розміщення автостоянок, локальних очисних споруд (ЛОС), улаштування вертикальних підйомників для маломобільних груп населення (МГН).

Головний заїзд та транспортне обслуговування об'єкта будівництва передбачено з боку майдану Перемоги. Проектними рішеннями зберігається можливість проїзду  пожежних автомобілів вздовж  фасадів будівлі готелю в межах території.

Комплекс робіт з благоустрою території готелю та прилеглої ділянки зі сторони головного фасаду, в межах проектних робіт, включає: влаштування асфальтобетонного покриття проїздів, відкритих автостоянок для тимчасового зберігання автомобілів; тротуарів, пішохідних доріжок з покриттям декоративною плиткою ФЕМ; встановлення бортових каменів вздовж проїздів, встановлення малих архітектурних форм і елементів зовнішнього освітлення.

Озелененням території передбачається збереження існуючих дерев, відновлення та влаштування газонів та клумб, висадження декоративних кущів.

Вертикальне планування території виконується з урахуванням існуючих відміток території та виходячи з умов забезпечення поверхневого водовідводу від будівель і споруд з ухилами, які допускаються для руху транспорту та пішоходів у відповідності з діючими нормами та правилами. Поверхневі води з території відводяться через запроектовану внутрішньомайданчикову мережу дощової каналізації з подальшим підключенням до існуючої міської мережі дощової каналізації.

Для створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення проектними рішеннями передбачено засоби орієнтації та інформаційної підтримки доступності, зручності, у тому числі повздовжній ухил шляху руху, по якому можливий проїзд інвалідів на кріслах-колясках, не  більше 5%, висота бортового каменю в місцях перетину тротуарів із проїжджою частиною, а також перепад висот бордюрів, бортових каменів уздовж газонів і озеленених майданчиків, що прилягають до шляхів пішохідного руху, не перевищує 0,04 м, на автостоянці для тимчасового зберігання автомобілів влаштовані машино-місця для осіб з інвалідністю.

Реконструкція об’єкту  передбачається в одну чергу без розподілу на пускові комплекси.

 

Архітектурно-будівельні рішення

Інженерно-геологічні вишукування виконані у 2016 році ТОВ "БТК-Центр Комплект".

На розвідану глибину 9,0 м виявлено 5 інженерно-геологічних елементів, які представлені: насипними ґрунтами (асфальт, щебінь, відсів); супісками з домішками органічних речовин до 10 %; пісками дрібними середньої щільності вологими до водонасичених; пісками дрібними щільними водонасиченими, легкими, пилуватими.

Грунтові води виявлені на глибині 3,5 м від поверхні землі. Грунтові води неагресивні до бетонів марки W4.

Категорія складності інженерно-геологічних умов ділянки будівництва – ІІ (середня).

Будівля  готелю – будівля, що підлягає реконструкції.   Обсягом реконструкції  існуючої  8-ми поверхової будівлі готелю передбачається: демонтаж одноповерхової прибудови  в осях 8-15/Ж-Л зі зведенням на її місці нової двоповерхової прибудови з улаштуванням підвального поверху;  зміна планувальних рішень, у тому числі влаштування сходово-ліфтових вузлів, функціональне зонування будівлі (ресторан, приміщення громадського призначення,  офісно-діловий центр, житлова частина з готельними номерами, у тому числі для проживання інвалідів, апартаментами типу "студіо").

Будівля готелю складається з  одно-, дво- та восьмиповерхових частин з підвалом та технічним підпіллям  під частиною будівлі та технічним поверхом.

Будівля готелю - складної форми  у плані з розмірами  між крайніми осями 96,42 × 31,80 м. Висота підвального поверху – 2,80 м, технічного підпілля (існуючого) –  1,80 та 1,91 м; висота 1-го поверху багатоповерхової частини будівлі – 4,64 м; висота з 2-го по 8-й поверх – 2,80 м; висота приміщення верхнього технічного горища – перемінна від 1,26 до  1,57 м, висота приміщення дахової котельні – 4,01 м. Висота приміщень двоповерхової частини (прибудови): підвального поверху – 2,80 м, приміщень першого поверху – 3,90 м, приміщень другого поверху – 3,36 м;

У підвальному поверсі будівлі та прибудови розташовані наступні приміщення: венткамера, електрощитова, інженерні приміщення, приміщення насосної станції, пральня, приміщення брудної та чистої білизни, роздягальні, санвузли, душові, тамбури входу, приміщення охорони, тамбур-шлюз, приміщення громадського призначення, підсобні приміщення кухні ресторану, приміщення персоналу, комора бару,  комора кухні, приміщення для проходу інженерних мереж, техпідпілля. 

У 1-му поверсі будівлі готелю та прибудови розташовані наступні приміщення: холи, ліфтовий хол, приміщення громадського призначення, конференц зал, санвузли, у тому числі для МГН, обідні зали ресторану, тамбури, ігрова кімната, відкрита кухня, мийна, бар, кухня, кабінет, приміщення громадського призначення.

У 2-му поверсі будівлі готелю та прибудови розташовані наступні приміщення: офісні приміщення, коридор, зона відпочинку, приміщення персоналу, кімната прийому їжі, хол, конференц зали, роздавальна, санвузли, у тому числі для МГН, тамбур, ліфтовий хол.

У 3-му та 4-му поверхах розташовані наступні приміщення: офісні приміщення, коридор, зона відпочинку, приміщення персоналу, кімната прийому їжі, санвузли, у тому числі для МГН, тамбур, ліфтовий хол.

З 5-го по 7-й поверх розташовані наступні приміщення: номери з однією житловою кімнатою, номер для інвалідів на кріслах-колясках, номери з двома житловими кімнатами, ліфтовий хол, службове приміщення, рекреація, коридор.

У 8-му поверсі розташовані наступні приміщення: апартамент з трьома житловими кімнатами, апартаменти  типу "студіо",  рекреації, коридор, приміщення персоналу, ліфтовий хол.

Верхнє технічне горище розташоване на відм. + 24,450.

Покрівля будівлі – плоска,  утеплена з рулонних матеріалів (ПВХ-мембрана), з парапетом  по периметру покрівлі, організованим внутрішнім водовідведенням з системою електрообігріву.  Вихід на покрівлю влаштовано зі сходових кліток.

В осях Д-Ж/14-16 на відм. + 24,990 розташована дахова газова котельна, вхід до якої передбачено з рівня покрівлі через сходову клітку.

Покрівля котельні – плоска із рулонних матеріалів з організованим зовнішнім водовідведенням.

Вертикальне сполучення між поверхами здійснюється сходовими клітками типу СК1, пасажирськими  ліфтами вантажопід'ємністю 800 кг та 1000 кг з розмірами кабін та дверей, що забезпечує доступність МГН та осіб з інвалідністю на кріслах-колясках на всі поверхи. Функціональне сполучення  між поверхами  забезпечується технологічним ліфтом вантажопід'ємністю 625 кг, що опускається на рівень підвалу.

Внутрішнє опорядження приміщень виконується у відповідності з функціональним призначенням кожного приміщення, згідно санітарних, технологічних та естетичних вимог. Внутрішні дверні блоки – алюмінієві, металопластикові, двері технічних приміщень металеві протипожежні, вхідні двері в номери протипожежні.

Зовнішнє опорядження: головний фасад – навісний вентильований фасад з мінераловатним утеплювачем, дворовий та бокові фасади – штукатурка по шару мінераловатного утеплювача з подальшим фарбування, колір згідно паспорту опорядження фасадів. Віконні та дверні блоки, вітражі вхідних груп – двокамерні склопакети в алюмінієвих конструкціях, зовнішні дверні блоки - металеві, утеплені. 

Проектом враховані вимоги щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, у тому числі доступності, зручності, інформативності і безпеки. Проектом передбачено: вхідні групи – з вертикальними підйомниками для МГН, два ліфти, що забезпечують можливість  проїзду осіб з інвалідністю, номер для інвалідів на кріслах-колясках, тактильні та візуальні носії та засоби інформації, забезпечені необхідні глибини просторів для маневрування, нормовані розміри сходів, коридорів, дверних прорізів, шляхів евакуації.

Конструктивними рішеннями передбачається:

-         демонтаж одноповерхової прибудови в осях 8-15/Ж-Л та улаштування на її місці нової монолітної фундаментної плити товщиною 400 мм, монолітних стін підвалу, монолітних колон підвалу та монолітного перекриття над підвалом;

-         влаштування монолітних залізобетонних колон в рівні першого поверху прибудови і монолітного перекриття над першим поверхом прибудови;

-         влаштування монолітних залізобетонних колон в рівні другого поверху прибудови, монолітної залізобетонної балки перекриття другого поверху та монтаж збірних плит покриття над другим поверхом прибудови;

-         демонтаж існуючої підлоги підвалу в осях 15-18/Б-И та  влаштування нової монолітної залізобетонної плити підлоги підвалу по грунту;

-         демонтаж плит перекриття над підвалом в осях 17-18/Е-И та влаштування на їх місці нової монолітної залізобетонної плити в рівні перекриття підвалу, колони в підвалі та монолітних сходів з підвалу на перший поверх;

-         підсилення існуючої сходової клітки з влаштуванням металевих обойм в осях 5-6/Ж-И;

-         влаштування нової монолітної вхідної групи в осях 17-15/Ж-К;

-         демонтаж сходів в осях 15-16/Д-Ж на всю висоту будівлі та влаштування на їх місці нових монолітних залізобетонних плит перекриття на всіх поверхах;

-         демонтаж збірних залізобетонних плит перекриття в осях 16-17/Д-Ж та влаштування нових монолітних залізобетонних сходів на всі поверхи;

-         демонтаж ліфтової шахти в осях 14´/Е-Д та влаштування монолітного залізобетонного перекриття на місці шахти в рівні перекриття підвалу;

-         влаштування металевої перемички, зведення цегляного мурування та підсилення стін ліфтової шахти в осях 5-6/ Е-Ж металевими обоймами;

-         відновлення та підсилення цегляних стін 4-го поверху в осях 13-11/В-Ж;

-         влаштування монолітного поясу в рівні підвіконь з  2-го по 8-ий поверх в осях 2-17/В-Ж;

-         влаштування нових отворів в існуючих плитах перекриття, підсилення   існуючих плит перекриття та влаштування монолітних залізобетонних ділянок в перекриттях поверхів;

-         відновлення захисного шару бетону в місцях його відшарування в конструкціях будівлі (колонах, балках та перемичках).

Антикорозійний захист будівельних конструкцій:

-         всі бетонні і залізобетонні конструкції, які контактують з грунтом покриваються бітумними мастиками по грунтівці;

-         всі металеві конструкції покриваються лакофарбовими покриттями за 2 рази по грунтівці.

Котельня. Конструктивна система приміщення котельні – поперечно стінова. Жорсткість та незмінність конструкції котельні забезпечується поперечними та поздовжніми стінами, які зводяться по додатковому монолітному залізобетонному перекриттю на відм. + 24,990 та об’єднані поверху монолітною залізобетонною плитою покриття.

Основні конструкції:

додаткове перекриття – монолітне залізобетонне, зводиться на 600 мм вище існуючого  перекриття 8-го поверху,  по  стінах  будівлі  в осях Д-Ж/14-16;

-         стіни – із цегляного мурування, утеплені;

-         покриття – монолітне залізобетонне, утеплене;

-         сходи, площадки та огородження – металеві із прокатних профілів;

-         підлога – із керамічної плитки;

-         опори під котли і димову трубу – металеві із прокатних профілів.

 

Інженерне забезпечення

Водопостачання. Гаряче водопостачання. Згідно ТУ № 63 від 06.07.2020 р., наданих КП "Житомирводоканал", водопостачання об'єкту передбачається від існуючої міської водопровідної мережі діаметром 150 мм, яка прокладена по вул. Перемоги в районі житлового будинку 5/1, за умови її перекладання. В місці підключення передбачається встановлення запірної арматури та пожежного гідранта в водопровідному колодязі.

В приміщення водомірного вузла, яке розміщено в підвальному поверсі, передбачено два вводи водопроводу діаметром 100 мм кожний з влаштуванням фільтрів механічного очищення та вузла обліку витрат води з двома обвідними лініями, на одній з яких передбачено електрозасувку, на іншій – засувку з ручним керуванням.

Система господарсько-питного водопостачання готельних номерів та апартаментів прийнята кільцевою обєднаною з внутрішнім протипожежним водопроводом будівлі, з насосними установками підвищення тиску. Передбачена автоматизація роботи обладнання насосних установок.

Після насосної установки підвищення тиску на господарсько-питні потреби передбачені відгалуження з контрольними лічильниками до системи водопостачання ресторану, системи водопостачання офісних приміщень, які прийняті тупиковими.

На верхньому технічному горищі передбачено відгалуження до приміщення котельні, з встановленням лічильників витрат води на потреби котельні та на приготування ГВП.

Внутрішнє пожежогасіння будівлі, з розрахунковою витратою 2×2,6 л/с, передбачено від пожежних кран-комплектів та пожежних вогнегасників які розміщені в пожежних шафах.

Зовнішнє пожежогасіння, з розрахунковою витратою 30 л/с, передбачено від пожежних гідрантів, які запроектовано на зовнішній водопровідній мережі.

Джерела теплопостачання потреб системи ГВП: основне – теплові насоси з використанням теплоти обладнання систем кондиціонування, резервне – газова котельня з встановленням теплообмінників з насосною групою для системи ГВП та баків-акумуляторів гарячої води з розміщенням їх у технічному приміщенні на відм. +24,990.

Приготування гарячої води передбачено температури не нижче 550С.

Системи гарячого водопостачання готельних номерів та апартаментів, офісних приміщень, ресторану прийняті окремими з примусовою циркуляцією. Резервною системою гарячого водопостачання ресторану  є ємкісні електричні водонагрівачі.

Контрольні лічильники витрат холодної та гарячої води передбачені на відгалуженнях до кожного апартаменту, офісних приміщень, технічних приміщень, на потреби пральні.

Всі стояки водопостачання розташовуються у комунікаційних шахтах.

Внутрішньомайданчикові водопровідні мережі прийняті з труб поліетиленових типу ПЕ-100 SDR 17, вводи водопроводу в будівлю, внутрішні мережі систем холодного та гарячого водопостачання та протипожежного водопроводу з труб сталевих водогазопровідних оцинкованих та сталевих електрозварних емальованих у тепловій ізоляції, пожежні стояки – без ізоляції. Підводки до санітарно-технічних приладів запроектовані з поліетиленових труб.

Господарсько-побутова каналізація. Відведення господарсько-побутових стоків готельних номерів та апартаментів, офісних приміщень, ресторану, виробничих стоків ресторану передбачається окремими самостійними системами з окремими випусками в внутрішньомайданчикову мережу каналізації, з подальшим підключенням до міської мережі діаметром 300 мм по майдану Перемоги, 6, згідно ТУ № 63 від 06.07.2020 р., наданих КП "Житомирводоканал"

Система каналізації– господарсько-побутова та виробнича.

На випусках виробничої каналізації ресторану передбачається встановлення жироуловлювача за межами будівлі.

Відведення побутових стоків від санітарних приладів, що розміщені в підвальному поверсі, передбачено за допомогою компактних каналізаційних насосних установок.

Трубопроводи внутрішньої каналізації прийнято з труб поліпропіленових та чавунних, внутрішньомайданчикової мережі – з поліетиленових труб.

Дощова каналізація. Поверхневі стічні води з території забудови, з водозбірних площ покрівель будинків, дренажні води з приміщення насосної станції, вентиляційних камер та від системи кондиціонування будівлі, згідно ТУ № 13 від 26.05.2020 року, наданих КП "Експлуатація штучних споруд" ЖМР, відводяться до внутрішньомайданчикової мережі дощової каналізації, яка проектується з подальшим підключенням до існуючого колектора дощової каналізації, що проходить вздовж вулиці Театральна.

Для очищення забрудненої частини поверхневих стічних вод від нафтопродуктів з майданчиків відкритого зберігання автомобілів передбачені ЛОС з подальшим відведенням у внутрішньомайданчикову мережу дощової каналізації.

Відведення дощових та талих вод з покрівлі передбачається системою внутрішніх водостоків з водостічними воронками з електрообігрівом.

Система дренажної каналізації передбачається для відведення дренажних вод з приміщення насосної станції водопостачання, венткамер, від системи кондиціонування будівлі за допомогою дренажних насосів, влаштованих в дренажних приямках, в мережу внутрішніх водостоків.

Відведення аварійних, дренажних та випадкових вод з приміщення дахової котельні передбачено за допомогою трапів в підлозі з подальшим відведенням окремою системою з випуском в внутрішньомайданчикову мережу дощової каналізації.

Трубопроводи системи внутрішніх водостоків та дренажної системи прийнято з сталевих електрозварних труб з внутрішнім антикорозійним покриттям; внутрішньомайданчикові мережи – з труб НПВХ.

Газопостачання  об'єкта передбачено згідно ТУ приєднання № 144 до газорозподільчої системи № 10002.41-ТУп-241-0720 від 07.07.2020 р., наданих  АТ "Житомиргаз". Місце забезпечення потужності –  на діючому газопроводі середнього тиску діаметром 76 мм (прокладеного по фасаду будівлі готелю) до існуючого приміщення дахової котельні. Для комерційного обліку витрат газу передбачено встановлення вузла обліку – на межі земельної ділянки  (обладнання існуючого ШРП).  Користувачами газу є водогрійні котли.

Проектом передбачено перенесення частини надземного газопроводу вздовж фундаменту для можливості утеплення будівлі, заміну газопроводу низького тиску діаметром 159 мм, та діаметром 273 мм, що прокладені по прилеглій території готелю.

Проектом передбачені заходи по захисту газопроводів та арматури від корозії.  Активний електрохімічний захист підземних сталевих газопроводів (які перекладаються) буде забезпечуватись від існуючого сталевого газопроводу, в який передбачається підключення.

Котельня. Дахова газова котельня розташована на покрівлі будинку на відмітці +24,990. Котельня призначена для виробництва теплової енергії на потреби систем опалення, вентиляції та ГВП та відноситься до першої категорії по надійності відпущеного тепла.

Розрахунковий температурний графік 80 ÷ 60 С.

Джерело тепла – 10 настінних газових конденсаційних водогрійних котлів (тип встановлення – каскадний на двох монтажних рамах із загальним колектором та теплообмінниками). Теплова потужність – 95 кВт кожного, загальна потужність котельні становить 950 кВт. Димові гази від котлів виводяться  індивідуальним  газоходом в дві  окремі  димові труби  діаметром 200 мм кожна, утеплені, які виводяться вище рівня підлоги котельні на 6,42 м. Робота систем теплопостачання та котлів автоматизована. Котельня працює без постійного обслуговуючого персоналу. 

Теплопостачання. Джерело теплопостачання – власна дахова газова котельня. Теплоносій - гаряча вода.

Схема теплопостачання розділена на контури: котловий та мережевий за допомогою пластинчастих теплообмінників. У кожному контурі є циркуляційні насоси для створення примусової циркуляції. Передбачено три мережеві контури: контур приготування води для ГПВ, контур системи опалення з опалювальними приладами, контур системи вентиляції.

Опалення. Теплоносій для системи опалення – вода з параметрами 80÷60°С. Система опалення передбачена двотрубна з вертикальними стояками та горизонтальним поповерховим розведенням трубопроводів. Опалення сходових кліток  передбачене від окремих стояків. Магістральні трубопроводи прокладаються у верхньому технічному горищі. Вертикальні стояки, прилади відключення систем опалення,  розміщуються у коридорах, в нішах з гарантованим доступом для обслуговуючого персоналу. На основних стояках та стояках для сходових клітин передбачена запірна та балансувальна арматура.

Для приміщень конференц-залів, офісів, ресторану передбачене чергове опалення в неробочий час.

Опалення першого поверху та підвалу передбачено окремою гілкою, яка відгалужується від основної магістралі у верхньому технічному горищі з вертикальним опуском у підвал.

Опалення приміщення електрощитової передбачається електроконвекторами з автоматичним підтриманням температури повітря.

Магістральні трубопроводи систем опалення та вертикальні стояки передбачені із сталевих водогазопровідних та електрозварних труб у тепловій ізоляції, поповерхові трубопроводи горизонтальної розводки – із поліетиленових труб з антидифузійним захистом з прокладанням у бетонній підготовці підлоги в тепловій ізоляції.

Опалювальні прилади – сталеві радіатори, з нижнім підключенням з  вбудованим термостатичним клапаном та повітровідвідником, для сходових кліток – сталеві опалювальні прилади з боковим підключенням.

Вентиляція. Передбачено влаштування систем загальнообмінної припливно-витяжної вентиляції з механічним та природним спонуканням.

Розташування вентиляційного обладнання запроектовано в окремих вентиляційних камерах та в приміщеннях за підвісною стелею. Припливні установки комплектуються водяними та електричними калориферами.

В літній період охолодженням зовнішнього повітря передбачається в фреонових теплообмінниках. Повітроводи систем припливно-витяжної вентиляції прийняті з оцинкованої листової сталі, теплоізольовані. Транзитні повітроводи виконуються з будівельних конструкцій (вертикальні шахти) та із листової сталі, класу щільності "D" і мають межу вогнестійкості EI150.

Для приміщень ресторану передбачена загальнообмінна припливно-витяжна вентиляція з індивідуальними системами для  окремих залів ресторану, з розташуванням обладнання у венткамері в підвальному поверсі. Над тепловим обладнанням та мийками передбачені окремі витяжні системи з встановленням індивідуальних  зонтів, витяжна система над мангалом окрім зонта обладнується гідрофільтром для гасіння іскор та очищення викидного повітря з встановленням вентиляторів витяжних систем на покрівлі.

Для вентиляції конференц-залів передбачені припливно-витяжні установки. Обладнання припливно-витяжних установок розміщене у венткамері на 2-ому поверсі та за підвісною стелею холу 1-го поверху.

Вентиляція офісних приміщень: приплив – природний через віконні блоки з функцією провітрювання, витяжка – з механічним спонуканням із загальних санвузлів на офісних поверхах, з встановленням вентиляторів на витяжних каналах, передбачених у будівельних конструкціях.

Вентиляція готельних номерів: природний приплив через віконні блоки з функцією провітрювання, витяжка – з механічним спонуканням із санвузлів кожного готельного номера з встановленням вентиляторів на витяжних каналах, передбачених у будівельних конструкціях. Витяжні канали на верхньому технічному  горищі об’єднуються збірним утепленим залізобетонним коробом в одну систему та виводяться на покрівлю одним каналом з шахтою та зонтом.

Вентиляція апартаментів (8-й поверх): комбінована – природний приплив через віконні блоки з функцією провітрювання, витяжка – з механічним спонуканням із санвузлів та кухонь кожного апартаменту з встановленням вентиляторів на витяжних каналах, передбачених у будівельних конструкція. На верхньому технічному горищі витяжні канали переводяться окремими повітроводами з оцинкованої сталі у негорючій теплоізоляції у витяжні канали від збірного утепленого залізобетонного короба витяжних систем готельних номерів.

Вентиляція приміщення пральні – припливно-витяжна з механічним спонуканням  з  перевищенням витяжки над припливом.

Вентиляція загальних побутових приміщень готелю та охорони (підвальний поверх): окрема система припливно-витяжної вентиляції з встановленням обладнання в  приміщенні охорони. Для витяжки з санвузлів при роздягальнях та з приміщення охорони передбачені окремі витяжні системи.

Вентиляція службових приміщень та приміщень приймання їжі (2-й – 8-й поверхи): приплив – природний через віконні блоки з функцією провітрювання, витяжка – з механічним спонуканням з  окремими витяжними системами з встановленням вентиляторів на витяжних каналах, передбачених у будівельних конструкціях. 

Вентиляція приміщення насосної станції: комбінована система вентиляції – приплив природний окремою системою з встановленням повітряного клапана, витяжка – механічна з встановленням канального вентилятора у даному приміщенні.

Вентиляція приміщення електрощитової: окрема система витяжної вентиляції з  механічним спонуканням.

Кондиціонування. В приміщеннях будівлі готелю передбачені системи охолодження повітря, за допомогою компресорно-конденсаторних блоків та мультизональних систем  з використанням озонобезпечного фреону.

Для потреб кондиціонування готелю проектом передбачені VRF системи зі встановленням внутрішніх блоків кондиціонування в приміщеннях. Передбачаються припливно-витяжні установки (з врахуванням 100% резервування) з вбудованими в обладнання фреоновими охолоджувачами та розподіленням повітря системою повітроводів. Системи VRF запроектовані з гідромодулем (Hydro Kit) та внутрішніми блоками кондиціонування, з’єднаними між собою блоком рекуперації для забезпечення максимальної енергоефективності.

Зовнішні блоки систем VRF встановлюються на покрівлі.

Внутрішні блоки систем кондиціонування передбачені: в приміщеннях апартаментів та приміщеннях офісів – настінного типу; в приміщеннях готельних номерів – канального типу за підшивною стелею з розподіленням повітря системою повітроводів і дифузорів;  в приміщеннях ресторану, кімнат відпочинку, вестибюлей та конференц залів –  касетного типу.

Матеріал труб холодопостачання мідь у тепловій ізоляції.

Дренажні стоки від внутрішніх блоків кондиціонування передбачається відводити дренажною системою з окремими стояками із поліпропіленових труб, які прокладаються у коридорах у окремих нішах з підключенням до системи дренажної каналізації.

Протидимний захист. Для захисту будівлі готелю від задимлення при пожежі передбачається вентиляційне обладнання, яке забезпечує видалення диму з коридорів на поверсі, де виникла пожежа, створення надлишкового тиску в ліфтових холах ЛТПП, створення надлишкового тиску в ліфтових шахтах, створення надлишкового тиску в сходовій клітці Н2 (передбачено підпір з пропуском частини повітря в ліфтову шахту пасажирського ліфта), створення надлишкового тиску в тамбур-шлюзі, що має вихід у вестибюль на першому поверсі з незадимлюваної сходової клітки Н2, створення надлишкового тиску в тамбур-шлюзах перед ліфтами в підвальному поверсі (вантажний та ЛТПП). Обладнання для створення надлишкового тиску в ліфтових шахтах та сходовій клітині при виникненні пожежі, розташоване на покрівлі.  Із коридорів готелю передбачено витяжну протидимну вентиляцію з установкою димоприймального клапана на кожному поверсі. Для системи димовидалення передбачені спеціальні шахти з будівельних конструкцій. Для димовидалення передбачені дахові вентилятори з напрямком викиду нагору на висоту викиду над поверхнею покрівлі 2,0 м.

Електропостачання будівлі передбачено згідно ТУ нестандартного приєднання до електричних мереж електроустановок № ТЖО19004 від 07.07.2020 р. наданих   АТ  "Житомиробленерго" по ІІ та ІІІ   категорії   електропостачання від  окремо розташованих ТП-238/2*400 кВА, ТП-350/630 кВА, ТП-127/2*630 кВА.

Комерційний облік електроенергії передбачений на вводах ВРП на межі балансової належності згідно ТУ.

Розподільчі та  групові електромережі запроектовані кабелями ВВГнгд, N(H)XHFE180/30 та N(H)XHFE180/90  відповідних перерізів.

Споживачами електроенергії є освітлення, технологічне електрообладнання, системи водопостачання та пожежогасіння, каналізації, системи вентиляції, кондиціювання та опалення, системи сигналізації, диспетчеризації та зв’язку.

Проектом передбачене робоче, аварійне, евакуаційне, ремонтне освітлення приміщень світильниками зі світлодіодними лампами.

Для захисту людей від ураження електричним струмом всі металеві частини обладнання, які в нормальних умовах не знаходяться під напругою, але можуть виявитись під нею внаслідок пошкодження ізоляції, заземлюються через нульові та захисні РЕ-провідники. Додаткова система зрівнювання потенціалів об’єднує всі доступні одночасному дотику відкриті провідні частини.

Виконано блискавкозахист згідно нормативних вимог, запроектовані основні заходи з електробезпеки та охорони праці.

Системи зв’язку та сигналізації. Будівля готелю обладнується внутрішніми мережами телефонізації, проводового мовлення, телебачення та диспетчеризації, системою охоронної сигналізації, автоматизованими системами   системами протипожежного захисту.

Енергозбереження. Проектними рішеннями передбачені заходи з енергозбереження, а саме: освітлення здійснюється світильниками із світлодіодними лампами; розміщення розподільчих щитів у центрі навантаження; підбір приймачів електроенергії з розрахунку їх номінальної потужності; передбачається комплекс робіт, спрямованих на підвищення теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій будинку на рівні відповідно нормативним вимогам.

Організація будівництва

Загальна тривалість реконструкції складає 15,0 місяців. Проектом передбачені методи виконання основних робіт, послідовність реконструкції, визначена потреба в будівельних машинах і механізмах та матеріальних ресурсах.

 

За зверненням Замовника, кошторисна частина проекту не розглядалася.

 

В процесі розгляду проекту "Реконструкція будівлі готелю літера "А" в майновому комплексі готелю (без зміни зовнішніх геометричних розмірів фундаментів у плані) за адресою: м. Житомир, майдан Перемоги, 6" фахівцями  ТОВ "Інститут експертно-технічних рішень у будівництві" зроблено ряд зауважень та пропозицій, які були доведені до замовника та генпроектувальника. До проектної документації внесені відповідні зміни і доповнення.

 

Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту покладається на генпроектувальника та замовника.

 

Проектом враховані вимоги щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної та техногенної безпеки, енергозбереження. В проекті розроблено розділ ОВНС (оцінка впливу на навколишнє середовище) відповідно до якого, реконструкція та експлуатація об'єкту не викличе негативного впливу на навколишнє середовище.


Розділи