Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:9456-4173-0284-0719
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№21/1202-12/21 від 21.12.2021
Орган, що видав
ТОВ "ЄВРОЕКСПЕРТИЗА" (44209844) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Нове будівництво, логістично-складська будівля універсального типу з адміністративно-офісним блоком (нове будівництво) масив №1 село Усатове Одеський район Одеська область (кадастрові номери 5121085200:01:001:0768; 5121085200:01:001:0315)»
Код проектної документації
PD01:3213-0960-7520-0144 №PD-11-X-21\3522 від 2021-10-11 (видав ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ОФІС БТІ") / Наявні експертизи: EX01:9456-4173-0284-0719
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, Архітектурно-планувальні рішення
Головний експерт проекту
Гудима Тарас Іванович (АЕ 006198, АР 021003, АЕ 007365, АА 000738, АА 000044, АЕ 007423 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Одеська обл., Одеський район, Усатівська територіальна громада, с. Усатове (станом на 01.01.2021), вулиця Хуторська не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Фізична особа Персональні дані

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Архітектор Архітектурно-планувальні рішення
Зініч Володимир Олександрович
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Гудима Тарас Іванович (АЕ 006198, АР 021003, АЕ 007365, АА 000738, АА 000044, АЕ 007423)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:3213-0960-7520-0144
Орган, що видав
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ОФІС БТІ" (38642708)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Проектні роботи згідно Завдання на проектування
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1252.8 Склади універсальні
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
11.10.2021
Номер проектної документації
PD-11-X-21\3522
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Замовник будівництва – Пухлик О.С.

Генеральний проектувальник – ПП «ОФІС БТІ»

 

Головний  архітектор проекту – Доровцева Наталія Іванівна (Кваліфікаційний сертифікат: серія АА № 004702 дата видачі 23.02.2021).

Вихідні дані:

- Завдання на проектування, затверджене Замовником;

- Лист про проведення експертизи об'єкту.

 

Характеристика ділянки будівництва.

Об’єкт планової містобудівної діяльності знаходиться у південній частині с. Усатове за межами житлової та громадської забудови, сформованій інженерно-транспортної інфраструктури та наближено до меж м. Одеса.

Проект передбачає нове будівництво складської будівлі універсального типу зберігання та будівлі адміністративно-офісного призначення . за адресом: масив №1 село Усатове Одеськийрайон Одеська область (кадастрові номери 5121085200:01:001:0768; 5121085200:01:001:0315 що знаходиться у власності гр. Пухлик О.С.

Компонувальні архітектурно - планувальні рішення виконані з урахуванням функціонального призначення території, технологічних рішень.

Земельна ділянка на якої планується містобудівна діяльність обмежена вуличною мережею (внутрішньо квартальним проїздом) та суміжними землевласниками:

- з північної сторони – місцевий проїзд;

- з південної сторони – Для розміщення та експлуатації об'єктів дорожнього сервісу для розміщення та подальшої експлуатації будівель станції технічного обслуговування з автомийкою;

- з східної сторони – землі загального користування – вулиця Хуторська;

- з західної сторони – Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства для розміщення та експлуатації стоянки автомобілів. Загальна площа в проектованих межах земельної ділянки під розміщення будівель складає 0.7500 га.

Рішення по генеральному плану.

Архітектурно - планувальні рішення забудови земельної ділянки розроблені з урахуванням функціонального призначення будівлі, санітарних, екологічних, протипожежних та будівельних норм і правил, а також інженерно-геологічних і кліматичних умов майданчика.

За основу рішення генерального плану прийнятий принцип зонування.

Передбачено утворення наступних зон:

- адміністративна зона, в якій розміщується двоповерхова з мансардою будівля з адміністративними та іншими допоміжними приміщеннями;

- підсобно-господарська зона, в якій розміщуються господарський двір з під'їзними шляхами і розвантажувальні майданчики, а також майданчик для паркування легкових автомобілів.

- зона забудови складської будівлі

Проектом передбачено:

- влаштування гостьової парковки на 7 машино-місць;

- пожежні резервуари, підземні споруди;

- пост охорони;

- майданчик для відпочинку з установкою малих архітектурних форм;

- майданчик з контейнерами для сміття;

- локальні очисні споруди господарсько-побутових стоків - підземна споруда;

- тротуари по периметру ділянки.

Передбачається, що решта території ділянки буде використовуватися в якості благоустрою прилеглої території – озеленення (газон звичайний).

Передбачається, що транспортні сполучення будівельного майданчика із загальними дорогами будуть реалізовуватися з використанням існуючих автомобільних доріг та проїздів. В'їзди і виїзди на територію ділянки передбачаються з північного боку місцевого проїзду з додатковим виїздом на вул. Хуторська.

Будівництво об'єкта, з метою місцевих заходів щодо захисту земель ділянок зеленої зони, зберігає наступні види діяльності:

- структура планування проїздів та тротуарів сприяє структурі транспортного руху уздовж вулиць місцевого значення;

- транспортні проїзди, тротуари та майданчики, що проектуються, виконані з твердим покриттям у бортовому виконанні, забезпечуючи дренаж забруднених талих та зливових вод у напрямку зниження рельєфу;

- замість родючого шару, забрудненого під час будівництва, планується замінити його чорноземом на глибину 0,2 м з плануванням, яке забезпечує нормативний збір і фільтрацію чистих зливових і талих вод;

- на території будівництва, після рекультивації, відновити газони шляхом посіву газонних сумішей.

 

 

Архітектурно-планувальні рішення.

Об'єкт, що проектується – складська будівля капітального типу та об’єм офісної будівлі.

Складська будівля представляє собою прямокутну форму у плані.

Будівля є закритого типу, неопалювальна. Для розміщення продукції в складських будівлях застосовуються, змішаний тип зберігання. За ступенем механізації складська будівля є механізованою. Основним приміщенням складської будівлі є складські приміщення. В складському приміщенні дозволяється розміщувати відокремлені одноповерхові приміщення експедиції, приймання, сортування і комплектації вантажів. Будівля складається з двох об'ємів: - Основний прямокутний об'єм (в осях 1-20, Г-Л) включає в себе складські приміщення  розподілені між собою на протипожежні відсіки. Максимальні габарити будівлі по зовнішніх стінах: в осях 1-20 - 106,60 м, в осях Г-М - 24,60 м. Висота приміщень від підлоги до низу виступаючих конструкцій: 6,00 м. Зовнішні стіни основного об'єму складської будівлі запроектовані навісні панелі з легких бетонів (перлітобетону). Внутрішні стіни і перегородки будівлі: газобетоні блоки. Покрівля – покрівельний оцинкований лист по металевій кроквяної системи (ферми). Водостік зовнішній, організований по жолобах і трубах. Внутрішні сходи (технологічні) - металеві. Ступінь вогнестійкості будівлі - ІІ. Уздовж будівлі передбачається асфальтове вимощення шириною 2,0 м (по щебеневої підготовці та бетонній основі).

Адміністративно-офісна будівля призначена для розміщення управлінського і виробничого персоналу проектованого об'єкта. Для виробничого персоналу в будинку запроектовані побутові приміщення. Площі побутових приміщень розраховані виходячи з умов розміщення необхідної кількості обладнання, з урахуванням ергономічних параметрів, складу одягу, кліматичних умов будівництва, а також умов евакуації.

Будівля представляє собою об’єм  геометрії витягнутого прямокутника у плані  з габаритними розмірами у плані в осях 21-24 -8,21 м, в осях М-А 35,42м. та невеликим виступом сходової клітки

Поверховість передбачається в два поверхи з мансардним поверхом з надбудовою технічного приміщення максимальною граничною висотою будівлі12,00м.

За відмітку ±0.000 прийнятий рівень чистої підлоги 1-го поверху офісної будівлі.

Пластика фасаду виконана за рахунок перетину кольору і форм, різного типу матеріалів.

Зовнішні стіни виконані з газобетонних блоків фірми «AEROC», товщиною 300мм з утеплювачем 100мм. Внутрішні перегородки з газобетонних блоків товщиною 100 і 150 мм.

Покрівля – плоска з пристроєм організованого зовнішнього водостоку. Обігрів водостічних воронок і труб будівлі передбачено за допомогою нагрівального кабелю.Водостік зовнішній, організований по жолобах і трубах. Внутрішні сходи залізобетонні, зовнішні - металеві. Ступінь вогнестійкості будівлі - ІІ. Уздовж будівлі передбачається асфальтове вимощення шириною 2,0 м (по щебеневої підготовці та бетонній основі).

Офісні приміщення згідно з міжнародною класифікацією належать до «В» класу, що передбачають повну оптимізацію і автоматизацію всіх систем життєзабезпечення. Будівлю забезпечено власною службою безпеки, управління і обслуговування, а також охоронюваними стоянками. До будівлі прибудовано одноповерхові приміщення служби безпеки та приміщеннями водіїв автофур як тимчасове для відпочинку з ділянкою прийому їжі та санітарним блоком.

На всіх поверхах передбачені приміщення кабінетів, допоміжних приміщень та шляхів комунікацій вертикального сполучення між поверхами  через сходові вузли та горизонтального сполучення між функціональними приміщеннями. З кожного поверху передбачені евакуаційні шляхи по сходах типу П2. Поверхні майданчиків ґанків і зовнішніх сходів - облицювання керамічною плиткою з шорсткою поверхнею. Поверхні рамп і пандусів - цементно-піщане покриття. Металеві елементи – захищаються протипожежним фарбуванням. Облицювальні матеріали використовувати з негорючого матеріалу, з підтвердженим сертифікатом і з межею вогнестійкості 1,0 год.

Інклюзивність та доступність об'єкта будівництва передбачає наступні заходи для маломобільних груп населення:

- вхідні групи до офісних приміщень забезпечуються мінімальним стандартом доступності, допоміжними технічними засобами та механізмами для переміщення МГН (пандуси, підйомні пристрої, механізми, переносні апарелі). Ширина вхідних дверних прорізів прийнята з урахуванням розмірів для проїзду інвалідного крісла. Доступність території передбачається виконати універсальним дизайном максимально придатним для використання усіма категоріями населення  без необхідності додаткової адаптації.

Тактильні засоби, що виконують попереджувальну функцію на покритті пішохідних шляхів на ділянці, слід розміщувати не менше 0,8 м до об'єкта інформації, початку небезпечної ділянки, зміни напрямку руху, входу тощо. Для покриття пішохідних доріжок, тротуарів і пандусів не допускається застосування на насипних або структурних матеріалів, що перешкоджають пересування МГН на кріслах-візках або з милицями. Покриття з бетонних плит має бути рівним, а товщина швів між плитами – не більше 0,015 м.

 

Конструктивні рішення.

Проект розроблений з урахуванням наступних умов будівництва: згідно ДБН В.1.2-2:2006 "Навантаження і впливи"

- вага снігового покриву на один квадратний метр поверхні ґрунту для II району -So = 880Па;

- тиск вітру на висоті 10 м над поверхнею землі для III району -Wo = 460Па;

Згідно ДБН В.1.1-12:2014 "Будівництво в сейсмічних районах України" - сейсмічність району будівництва - 7 балів,

 -категорія ґрунтів за сейсмічними властивостями - II (друга).

- сейсмічність майданчики прийнята - 7 балів відповідно до ДБН В.1.1-12:2014;

- нормативна глибина промерзання ґрунту -0.8 м;

У проекті прийняті наступні конструктивні рішення:

I.          Фундаменти.

Фундамент будівлі:- В осях "Г-М"/"1-20" - збірні, стаканного типу, окремостоячі під колони;- В осях "А-М/21-25" - монолітні, з.б. стрічкові. В одному перерізі стикувати не більше 50% поздовжніх стрижнів.

Захисний шар бетону прийнятий для поздовжньої арматури 35 мм.

II. Стіни

Конструктивна схема будівлі в осях "А-М/21-25" - залізобетонний рамний каркас, виконаний у вигляді монолітних з\б колон (300х300 мм.) по яких виконане монолітне з\б балочне перекриття (h плити - 200 мм.). Висота з\б монолітних балок перекриття - 450 мм. Колони спільно з монолітним з\б перекриттям забезпечують жорстке з'єднання в рівні диску перекриття кожного поверху.

Проектована зовнішня огорожа (стіни) об'єму будівлі в осях "А-М/21-25" - з газобетонних блоків (А7С-600х300х200-D800-В3,5(М50)-F35-К-ДСТУ Б В.2.7-137:2008), завтовшки 300мм. з армуванням стрижнями арматури 28 А240С (крок через 600 мм. за висотою). Сходова клітина виконана в кладці з повнотілої керамічної цегли КРПв-1/125-1400-F25-1 ДСТУ Б В.2.7-61-2008, товщиною 380 та 250 мм. з армуванням кладочними сітками через 600 мм. по висоті.

Проектовані перегородки – частково з газобетонних блоків А7С-600х100х200-D800-В3,5(М50)-F35-К-ДСТУ Б В.2.7-137:2008), товщиною 100 та 200 мм. та частково з керамічної повнотілої цегли КРПв-1/125-1400-F25-1 ДСТУ Б В.2.7-61-2008. Армування перегородок передбачено по всій довжині двома стрижнями Ø4 Вр-I через два ряди по висоті.

III. Конструктивна схема будівлі в осях "Г-М"/"1-20" - рамно-вязевий зі збірних з\б елементів. Збірні з\б колони перерізом 600х400 мм. по яким укладаються збірні з.б. ферми покриття, на які в свою чергу укладені ребристі, збірні плити покриття.

IV. Перекриття

Перекриття поверхів будівлі в осях "А-М/21-25" - залізобетонне, монолітне, балочне. Товщина плити 200 мм. Висота перерізу залізобетонних балок (від верху плити) - 450 мм. Застосовувати бетон класу С20/25 (В25).

V. Каркас будівлі

Конструктивна схема будівлі в осях "А-М/21-25" - залізобетонний рамний каркас, виконаний у вигляді монолітних з.б. колон (300х300 мм.) із бетону класу С20/25 (В25) по яких виконане монолітне з.б. балочне перекриття (h плити - 200 мм.) із бетону класу С20/25 (В25). Висота з.б. монолітних балок перекриття - 450 мм.

Конструктивна схема будівлі в осях "Г-М"/"1-20" - рамно-вязевий зі збірних з.б. елементів. Збірні з.б. колони перерізом 600х400 мм. по яким укладаються збірні з.б. ферми покриття, на які в свою чергу укладені ребристі, збірні плити покриття.

VI. Покрівля (дах)

Крокв'яна система. Крокви перерізом 150х250 та 50х150 мм. з кроком 800 мм. оперті на платви 150х150 мм. (які за допомогою шпильок кріпляться до монолітного поясу на стінах. По крокв'яній системі закріплюються лати (50х50 мм.), сама покрівля та утеплення, пароізоляція та гідробар'єр.

Дерев'яні елементи кроквяної системи виготовити з деревини хвойних порід вологістю не більше 20%. Якість деревини в готових елементах повинно відповідати II категорії несучих конструкцій.

Пиломатеріали прийняти відповідно до ДБН В.2.6-161:2017 «Дерев’яні конструкції. Основні положення».

Всі дерев'яні елементи покрівлі передбачено піддати глибокому просочуванню антисептичними та протипожежними засобами відповідно до вимог ДБН В.2.6-161:2017 «Дерев’яні конструкції. Основні положення». Матеріали просочування повинні бути сертифіковані на території України та узгоджені з УГПО УСМД.

З'єднання елементів даху виконати цвяхами із застосуванням врубувань та інших рішень по з'єднанню дерев'яних елементів. Діаметр цвяхів слід приймати не більше 0,25 товщини елементу, що пробивається. Відстань між осями цвяхів: уздовж волокон деревини не більше 15; поперек волокон - 4 (де - діаметр цвяхів). Кожну крокву кріпити скобами (26 А240С) до платви. По кроквах виконати обрешітку з бруса перерізом 50х50 (h) мм. з кроком 300 мм.

Для виготовлення несучих конструкцій даху передбачено застосовувати пиломатеріали хвойних порід за вимогами ДБН В.2.6-161:2017 «Дерев’яні конструкції. Основні положення».

Всі дерев'яні конструкції покрівлі повинні бути антисептовані і пофарбовані вогнезахисною сумішшю "КОЗД" за 2 рази, відповідно до ТУ 5717-001-16802523.

З'єднання на цвяхах виконувати будівельними цвяхами по ДБН В.2.6-161:2017 «Дерев’яні конструкції. Основні положення».

Дерев'яні конструкції повинні бути відкритими для огляду, глухе закладення в стіни заборонено.

Частини дерев'яних конструкцій, дотичні із стінами і з металевими елементами, необхідно відокремити подвійним шаром руберойду.

При експлуатації необхідно ремонтувати покрівлю, не допускаючи зволоження і промерзання дерев'яних конструкцій.

Не допускається постійне або періодичне нагрівання повітря на горищі до температури вище 50°.

Захист від корозії виконати відповідно до ДСТУ-Н.Б.В 2.6-186:2013 "Керівництво по захисту будівельних конструкцій будівель і споруд від корозії"

Конструктивні рішення.

-    Клас бетону для монолітних залізобетонних конструкцій каркасу та перекриття - С20/25 (В25).

Міжкімнатні перегородки з газобетонних блоків (А7С-600х100х200-D800-В3,5(М50)-F35-К-ДСТУ Б В.2.7-137:2008), товщиною 100 та 200 мм. Армування перегородок виконати по всій довжині двома стрижнями Ø4 Вр-I через два ряди по висоті. У разі примикання перегородки до бетонних конструкцій каркасу, її кріплення необхідно влаштувати за допомогою двох куточків 100х75х5 мм. за зразком горизонтального кріплення перегородки до монолітного перекриття (ДБН В.1.1-12: 20014 п. 7.4.1-7.4.4).

Антисейсмічні заходи.

Горизонтальну ізоляцію під стінами та перегородками виконати з цементно-пісчаного розчину в пропорції 1:2 (цемент: пісок) шаром з товщиною 15-20 мм.

Жорсткість диску монолітного залізобетонного перекриття товщиною 200 мм. забезпечується арматурним з'єднанням з елементами залізобетонного каркасу та залізобетонними колонами. Також по периметру стін плити опираються на всю товщину стіни монолітним залізобетонним поясом товщиною 300 мм., який суцільний з плитою перекриття. Також жорсткість забезпечується за рахунок залізобетонних ригелів самої плити товщиною 450 мм. (ДБН В.1.1-12:20014 п. 7.3.1).

Перегородки газобетонні, армовані. Горизонтальне та вертикальне кріплення перегородок передбачено з урахуванням ДБН В.1.1-12:20014 п. 7.4.2.

Граничні розміри елементів будівлі при розрахунковій сейсмічності 7 балів запроектовані з дотриманням параметрів таб. 7.2 ДБН В.1.1-12:20014.

Заповнення віконних прорізів - склопакетами. Профіль рам металопластиковий. Рами вікон кріпити до бетонних колон та ригелів з допомогою металевих пластин та розжимних сталевих анкерів так, щоб забезпечити стійкість їх у вертикальному положенні. Зазор між бетонними елементами каркасу та рамою вікон повинен бути не менше 30 мм. Зазор заповнюється монтажною піною або іншим пружним ущільнювачем. Конструкція кріплення вікон до колон та перекриття розробляється спеціалізованою організацією, яка виконуватиме монтаж віконних систем, але має бути таке, яке унеможливить передачу горизонтальних та вертикальних навантажень від конструкцій від будівлі на елементи рами віконних заповнень (згідно вимог п. 7.6.4 та 7.6.6 ДБН В.1.1-12:20014).

-           Армування центральних жорстких вузлів рамних каркасів згідно п. 7.6.8 та 7.12.5 ДБН В.1.1-12:20014

-           Крок хомутів у колонах рамних каркасів згідно п. 7.6.9 ДБН В.1.1-12:20014

-           З'єднання робочої повздовжньої арматури в монолітних елементах каркасу п. 7.6.11 ДБН В.1.1-12:20014

-           Матеріал для кладки стін згідно п. 7.10.2 та п. 7.10.3 ДБН В.1.1-12:20014

-           Зварювання металевих виробів електродами типу Э42 А; Э46 А; Э50 А, згідно вимог п. 7.11.1 ДБН В.1.1-12:20014.

 

 

Висновок:

Відповідність прийнятих проектних рішень вимогам діючих норм і правил підтверджена підписом та печаткою головного архітектора проекту Доровцева Н.І. (кваліфікаційний сертифікат від 23.02.2021 АА № 004702).

Генпроектувальником разом з замовником визначено клас наслідків (відповідальності) об'єкту – СС1.

Проект «Нове будівництво, логістично-складська будівляуніверсального типу з адміністративно-офісним блоком (нове будівництво) масив №1 село Усатове Одеськийрайон Одеська область (кадастрові номери 5121085200:01:001:0768; 5121085200:01:001:0315)» розроблено відповідно вимог до міцності надійності та довговічності об’єкта будівництва.

Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту покладається на генпроектувальника та замовника.

 

 


Розділи