Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:4299-2852-1760-9541
Версія документу
№2
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№24/11/2021Т від 22.12.2021
Орган, що видав
Товариство з обмеженою відповідальністю "УК ЕКСПЕРТИЗА" (42431096) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Будівництво торгово-офісної будівлі по вул. С. Будного у м. Тернополі».
Код проектної документації
PD01:3737-8081-1920-3257 Зміни №2 №23-2021 від 2021-09-13 (видав КІПІШ ІВАН АНДРІЙОВИЧ) / Наявні експертизи: EX01:4299-2852-1760-9541
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, Архітектурне об'ємне проектування
Головний експерт проекту
КОМПІЙ АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 004881, АЕ 005787, АЕ 004588, АЕ 006584, АЕ 005212, АЕ 004442 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Тернопільська обл., Тернопільський район, Тернопільська територіальна громада, м. Тернопіль (станом на 01.01.2021), вулиця Будного Степана не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БЛАГОУСТРІЙ ТЕРНОПІЛЛЯ" (41899936)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Відповідальний експерт Архітектурне об'ємне проектування
Данилишин Юлія Романівна (АА 000094)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
КОМПІЙ АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 004881, АЕ 005787, АЕ 004588, АЕ 006584, АЕ 005212, АЕ 004442)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
Залюбовський Юрій Олександрович (АЕ 004872)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
Паламарюк Віталій Іларійович (СІ- 00104, АЕ 005777, АЕ 004852)
Відповідальний експерт З питань екології
З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
ШВЕЦЬ ІГОР ОРЕСТОВИЧ (АР 000909, АР 013371, АР 001228, АЕ 004854)
Відповідальний експерт З питань охорони праці
КОМПІЙ АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 004881, АЕ 005787, АЕ 004588, АЕ 006584, АЕ 005212, АЕ 004442)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:3737-8081-1920-3257
Орган, що видав
КІПІШ ІВАН АНДРІЙОВИЧ
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1230.9 Будівлі торговельні інші
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
13.09.2021
Номер проектної документації
23-2021
Статус документа
Скасований

Додаток до експертного звіту

Додаток до Експертного звіту № ТЕ1/2212-2021

щодо розгляду проектної документації за робочим проектом

«Будівництво торгово-офісної будівлі по вул. С. Будного у м. Тернополі».

Клас наслідків (відповідальності) об’єкту – СС2

Замовник будівництва – ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЛАГОУСТРІЙ ТЕРНОПІЛЛЯ»  

Генеральний проектувальник –  ФОП Кіпіш Іван Андрійович

Головний архітектор проекту:  Кіпіш Іван Андрійович сертифікат серія АА, № 003901 від 31.12.2017 року.  Місцезнаходження:  Україна, 47720, Тернопільська обл., Тернопільський р-н, село Петриків, ВУЛИЦЯ МИРУ, будинок 2, квартира 6

Вихідні дані:

- Завдання на проектування, затверджене Замовником;

- Лист про проведення експертизи об’єкта.

 

Опис архітектурно-будівельних та конструктивних рішень

Проект «Будівництво торгово-офісної будівлі по вул. С. Будного у м. Тернополі». Проектом передбачено нове будівництво чотириповерхової торгово-офісної будівлі з підземним паркінгом.

 Проектом передбачається будівництво торгово-офісної будівлі, яка складається з:

-    паркінгу на 44 машино-місця;

-    приміщеннь торгового залу на 1-му поверсі;

-    офісних приміщень та конференц-залів в тілі 2-4 поверхів.

Загальна архітектурна композиція торгово-офісного комплексу сформована виходячи із умов його розташування і особливостей багатофункціональності.

Об’ємно-просторово будівля сформувала ритмічну композицію, що підкреслено оздобленням головного фасаду на скляному тлі. Головний фасад – прямокутна призма, зі скляною віражною фасадною системою, що робить його образ прозорим та «легким». Задня частина фасаду є більш закрита і «масивна», для цього поверхні її стін вкриті фасадними фальцевими панелями в поєднанні з фасадною штукатуркою типу «шуба».

Згідно пропозиції на земельній ділянці площею 0,2715 га планується будівництво торгово-офісної будівлі. Планувальна організація ділянки здійснюється відповідно до її розміру та структури. Об’ємно-просторове вирішення забезпечить містобудівну цілісність даного району міста. Усі відстані прийняті у відповідності до ДБН Б.2.2-12:2019  та санітарних норм. 

Екологія та санітарно-епідеміологічне благополуччя населення

Згідно з матеріалами проекту та розділом «Оцінки впливів на навколишнє середовище» по даному об’єкту встановлено, що будівництво та експлуатація запроектованого торгово-офісної будівлі з підземним паркінгом не спричинить понаднормового впливу на стан навколишнього природного середовища. Проектована торгово-офісна будівля не відноситься до об’єктів які становлять підвищену екологічну небезпеку.

Вплив на повітряне середовище. Очікуються викиди забруднюючих речовин від  димових труб модульної газової котельні та вентиляції підземного паркінгу, які виведені на покрівлю. Від дахової котельні та вентиляції паркінгу у повітря будуть надходити: азоту діоксид, вуглецю оксид, ангідрид сірчистий, вуглеводні насичені, сажа та вуглекислий газ. Викиди мінімальні та не будуть негативно впливати на якість та існуючий стан атмосферного повітря. Концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не перевищують нормативів  ГДК. Додатковим джерелом забруднення атмосферного повітря будуть тимчасові викиди забруднюючих речовин, що утворюються при проведенні будівельних робіт, які в цілому на стан повітряного середовища не впливають.

Змін  клімату  та мікроклімату в результаті планованої діяльності не очікується, оскільки в результаті будівництва та експлуатації об’єкту відсутні значні виділення теплоти, інертних газів, вологи. Особливості кліматичних умов, які сприяють зростанню інтенсивності впливів планованої діяльності на навколишнє середовище, відсутні. Через незначні розрахункові обсяги парникових газів, застосування озонобезпечних холодоагентів, тощо, проектований об’єкт не чинитиме негативного впливу на клімат.

Вплив на грунти. При експлуатації об’єкту за рахунок передбачених охоронних заходів негативний вплив на грунти мінімізований. Потенційними чинниками дії на ґрунтовий покрив є можливе засмічення території відходами. Для захисту ґрунтів від забруднення здійснюється збір твердого побутового сміття в сміттєві контейнери, з подальшим вивезенням по мірі накопичення на полігон твердих побутових відходів. Враховуючи передбачені заходи можна стверджувати, що вплив на грунти при проведенні планової діяльності не перевищуватиме допустимого. Родючий грунт на ділянці відсутній.

 Вплив на водне середовище.  При експлуатації об’єкту негативний вплив на водне середовище відсутній. Водопостачання та водовідведення на об’єкті - централізоване, від міських мереж. Запроектоване відведення господарсько-побутових та поверхневих стоків дозволяють виключити негативний вплив на водні ресурси. Скиди стічних вод у водні об’єкти відсутні. Забір поверхневих та підземних вод не передбачається.

 Вплив на геологічне середовище відсутній.  Будівництво й експлуатація об’єкту не впливає на елементи геологічного, структурно-тектонічного ландшафту і не викличе негативних явищ геотехногенного походження в геологічному середовищі.

На рослинний та тваринний світ вплив відсутній. Цінні зелені насадження на ділянці відсутні. Об’єкти природно-заповідного фонду відсутні. Проектом передбачено проведення озеленення в сукупності з благоустроєм території земельної ділянки.

Негативного впливу на існуюче техногенне середовище не передбачається, охоронні зони інженерних мереж витримуються. На соціальне середовище вплив очікується позитивний.

Заходи, розроблені проектом, дозволяють зберегти екологічну рівновагу в районі розміщення об’єкту, зменшують до мінімуму вплив негативних факторів, що впливають на грунт, рослинність, повітряне середовище, водні ресурси при експлуатації об’єкту.

Сміття, що утвориться в процесі будівництва, та утворюватиметься при експлуатації об’єкту вивозиться згідно договору, на полігон побутових відходів комунальними службами. Для зберігання ТПВ передбачено сміттєві контейнери з родільним сортуванням сміття, які встановлюються на спеціально облаштованому майданчику з твердим покриттям. 

  Ступінь екологічного ризику планованої діяльності при будівництві та експлуатації об’єкту та впливу на умови життєдіяльності людини та природне середовище оцінюється як мінімальний. Рівні шуму, вібрації, ультразвуку, електромагнітних та іонізуючих випромінювань, статичної електрики при будівництві та експлуатації об’єкту не перевищують гігієнічні нормативи.      Соціальний ризик оцінюється як «прийнятний».

 

Оцінка проектних рішень з питань економії енергії

Робочий проект «Будівництво торгово-офісної будівлі по вул. С. Будного у м. Тернополі».  відповідає вимогам нормативних актів з питань енергозбереження. 

 

Клас енергетичної ефективності

На підставі вивчення поданих матеріалів, робочий проект  «Будівництво торгово-офісної будівлі по вул. С. Будного у м. Тернополі» виконаний у відповідності до вимог Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».

       Пожежна та техногенна безпека

Проект розроблений у відповідності до вимог нормативних документів з пожежної безпеки, чинних в Україні.

За функціональними і технологічними вимогами проектована окремо розташована будівля - чотириповерхова, прямокутної форми в плані, каркасного типу з інверсійною покрівлею. Згідно ДБН В.1.1-7-2016 «Пожежна безпека об'єктів будівництва», запроектована будівля належать до IІ ступеня вогнестійкості будинків

Розташування будинку на ділянці передбачено з дотриманням протипожежних розривів до існуючих та запроектованих будівель і споруд. Передбачено можливість під'їзду пожежних автомобілів доступу пожежних машин, автодрабин та автопідйомників до будь якого приміщення. Будівельні конструкції та протипожежне устаткування, що передбачено застосовувати для запобігання виникнення пожеж, вибираються з нормованими значеннями меж вогнестійкості і розповсюдження вогню, які підтверджені відповідними протоколами випробувань або сертифікатами відповідності.

Створено можливість виключно на 1-му поверсі надавати послуги особам з інвалідністю. Транспортування вантажу передбачено виключно на 1-му поверсі.

Пожежна безпека будівлі забезпечується конструктивними, об'ємно- планувальними та інженерно-технічними заходами.

-          Проїзди для пожежних автомашин передбачено асфальтоване покриття шириною не менше 5.5 м., на відстані 5-8 метрів від стін будинку. Протипожежні розриви між проектною будівлею та іншими будинками (спорудами) прийняті згідно вимог нормативних документів.

Поверховість будівлі - 4 поверхи, підвальний поверх - паркінг. Конструктивна схема будівлі – залізобетонний каркас безригельний із залізобетонними діафрагмами. Перекриття – монолітне залізобетонне безбалочне. Покрівля – інверсійна з організованим водовідведенням. Огороджувальні конструкції будинку запроектовано із застосуванням матеріалів, що відповідають вимогам енергозбереження і пожежної безпеки (згідно з ДБН B.1.1-7). Конструктивна система будинку запроектована такою, щоб забезпечити її загальну стійкість при аварійних ненормованих локальних руйнівних навантаженнях на окремі несучі конструкції, як мінімум на час, необхідний для евакуації людей беручи до уваги ДБН В.1.1-12-2014 «Будівництво у сейсмічних районах України, та район будівництва».

Зовнішня поверхня облицювання зовнішніх стін будівлі виконана з негорючих матеріалів. Межа поширення вогню по будівельних конструкціях - М0.

У місцях проходок трубопроводів через протипожежні перешкоди трубопроводи та їх ізоляцію передбачено з негорючих матеріалів.

На шляхах евакуації для світлопрозорого заповнення дверей, фрамуг (у дверях, перегородках і стінах, включаючи внутрішні стіни сходових кліток і перегородок передбачено загартоване або армоване скло і склоблоки, крім протипожежних дверей і протипожежних перешкод, у яких застосовується вогнестійке скло (ДБН В.2.2- 9:2018, п. 10.2,9.)

Обмеження поширення пожежі в будівлі досягається об'ємно-планувальними і конструктивними рішеннями, спрямованими на створення перешкод поширенню небезпечних чинників пожежі приміщеннями, між приміщеннями, поверхами, протипожежними відсіками, згідно з діючими нормативними документами: ДБН В.1.1- 7:2016 «Пожежна безпека об'єктів будівництва».

Прорізи в протипожежних стінах захищені протипожежними дверима 1-го типу ЕІ 60. Загальна площа прорізів у протипожежних перешкодах не перевищує 25%.

Об'ємно-планувальні рішення забезпечують надійну евакуацію на випадок пожежі шляхом наступних заходів:

-ширина евакуаційних виходів, проходів, коридорів, маршів і площадок в сходових клітках не менше нормативної;

-відкривання дверей по ходу евакуації з приміщень, в яких перебуває більше 15 осіб; -використання на шляхах евакуації негорючих будівельних та оздоблювальних матеріалів, в т. ч. підвісних стель з каркасом з негорючих матеріалів;

-влаштування евакуаційного освітлення на шляхах евакуації та позначення евакуаційних виходів знаками пожежної безпеки за ДСТУ ISO6309:2007.

Кожний протипожежний відсік та поверх забезпечений не менше ніж двома самостійними евакуаційними шляхами з виходами безпосередньо назовні, згідно норм з пожежної безпеки.

У коридорах поверхів не допускається розміщувати: обладнання, комунікації, які виступають з площини стін на висоті, меншій за 2 м, крім вертикальних комунікацій тепло- та водопостачання, які не зменшують нормовану (розрахункову) ширину евакуаційного шляху, шафи, у тому числі вбудовані.

Розроблений розділ «Розрахунок часу евакуації на випадок пожежі».

Ліфти передбачено виконати згідно з ДСТУ-Н Б В.2.2-38:2013 Пожежні ліфти, а також ДСТУ EN-81-72 «Норми безпеки до конструкцій та експлуатації ліфтів. Частина 72. Ліфти пожежні».

Шахта пожежного ліфта та ліфтові холи обладнуються автономними системами припливної протидимної вентиляції для створення надлишкового тиску при пожежі 40 Па для шахти, 20 Па для ліфтових холів.

-          Передбачено забезпечення об'єкту зовнішнім протипожежним водопостачанням не менше ніж від двох пожежних гідрантів (одного запроектованого та одного існуючого). Передбачено встановлення вказівників пожежних гідрантів розроблених у відповідності до ГОСТ 12.4.009-75 «Пожежна техніка для захисту об’єктів», ГОСТ 12.4.026-76 «Кольори сигнальні та знаки безпеки».

-          торгово-офісну будівлю передбачено обладнанням наступними системами протипожежного захисту :

·         Системою пожежної сигналізації;

Ÿ  Системою керування евакуюванням в частині оповіщення про пожежу (мовленеве);

Ÿ  Системою передачі тривожних сповіщень;

Ÿ  Системою автоматичного пожежогасіння;

Ÿ  Системою авоматизації;

Ÿ  Внутрішнім протипожежним водопроводом;

Ÿ  Системою блискавкозахисту.

Приміщення торгово – офісної будівлі з підземним паркінгом передбачено оснастити вогнегасниками згідно НАПБ Б.03.001-2004 «Типові норми належності вогнегасників».

На 1-му поверсі на рівні передбачено приміщення диспетчерської. Окремо передбачено приміщення центрального пункту управління системами протипожежного захисту.

-          Оздоблення зовнішніх поверхонь стін фасадів з матеріалів групи горючості НГ.

-          Прорізи в протипожежних стінах протипожежних перекриттях, перегородках 1-го типу захищені протипожежним дверима і клапанами 1-го типу ЕІ 60.

-          Внутрішнє пожежогасіння - запроектоване за допомогою пожежних кранів, автоматичної системи пожежогасіння та вогнегасників.

-          Кнопки дистанційного пуску на запускання пожежних насосів, вентиляторів димовидалення та відкриття клапанів димовидалення  передбачено розмістити у пожежних кран-комплектах.

-          У технічних приміщеннях передбачено влаштування вхідних дверей сертифікованих протипожежних 2-го типу з мінімальною межею вогнестійкості ( у хвилинах) ЕІ 30.

-          Виходи на покрівлю передбачені у відповідності до вимог ДБН В.1.1-7-2016, - двері протипожежні.

-          Проектом  передбачено робоче, евакуаційне і аварійне електроосвітлення об’єкту.

-          Евакуаційні виходи, шляхи евакуації передбачено обладнати вказівниками, які мають позначення з використанням знаків пожежної безпеки у відповідності з ДСТУ ISO 6309, ДСТУ 7313, ГОСТ 12.4.026.

-          Ввід, монтаж, наладка електромережі, влаштування системи блискавкозахисту  передбачено у відповідності до діючих норм.

-          Запроектовано протидимний захист згідно вимог ДБН В.2.5-5:2016. Стіни шахт димовидалення виконані на всю висоту протипожежними з класом вогнестійкості REI 150. Стіни паро-газонепроникні.

-          Передбачено, при виникненні пожежі автоматичне відключення всіх приливних систем повітропроводів; переведення в робоче положення протипожежних вогнезатримуючих клапанів.

-          Проектом передбачено телефонізацію та радіофікацію будинку, проведення заземлення електрообладнання.

-          Обладнання всіх дверей виходів до сходових кліток, та протипожежних дверей, передбачено з пристроями для само зачинення та ущільненням в притулах.

Передбачено влаштування огородження (парапету) висотою не менше ніж 0,6 м за периметром покрівлі, відповідно до вимог ГОСТ 25772, ДБН В.1.1-7- 2016). Реалізація і зберігання в запроектованій будівлі легкозаймистих та вибухонебезпечних товарів не передбачена і заборонена.

В місцях перепаду висот на покрівлі будівлі, передбачено влаштування зовнішніх пожежних драбин у відповідності до п.п 8.8, 8.10 ДБН В.1.1-7-2016.

Всі отвори в міжповерхових перекриттях та стінах, в місцях проходу інженерних комунікацій та гільз ущільнити негорючими матеріалами, які забезпечують нормовану межу вогнестійкості огорожуючих конструкцій, згідно креслень серії 7373-3.

 

Охорона праці

У даному проекті генеральним планом і архітектурно-будівельними рішеннями забезпечуються норми техніки безпеки, санітарії й охорони праці при будівництві й експлуатації будівлі. Охорона праці і техніка безпеки виконані відповідно до нормативних документів з охорони праці, вимог санітарних і будівельних норм. 

Для нормальних умов праці людей робочі місця в приміщеннях громадського призначення запроектовані згідно вимог ГОСТ 12.2.06.-81. ССПБ. «Обладнання. Загальні вимоги до робочих місць». Захист працівників від ураження електричним струмом здійснюється шляхом заземлення і занулення обладнання згідно ГОСТ 12.1.019-79** ССПБ «Електробезпека. Загальні вимоги і номенклатура видів захисту». Весь персонал допускається до роботи тільки після технічного навчання з перевіркою знань та інструкцій по техніці безпеки.  Внутрішнє опорядження приміщень, технологічне обладнання забезпечує вологе прибирання і дезінфекцію. Миття та дезінфекція всього обладнання здійснюється відповідними розчинами в кінці зміни. Приготування мийних та дезінфікуючих розчинів проводити в гумових рукавицях, фартухах та запобіжних окулярах. Особовий склад обслуговуючого персоналу повинен дотримуватись виробничої та особистої гігієни.

 

Робочий проект: «Будівництво торгово-офісної будівлі по вул. С. Будного у м. Тернополі».

Виконано згідно з вимогами вихідних даних на проектування та розроблений з дотриманням вимог до міцності надійності та довговічності об’єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, в тому числі щодо доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення; санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, пожежної безпеки, техногенної безпеки, енергозбереження, охорони праці. 


 

Головний експерт проекту                                                                                        Компій А.В

                                                                             (серія АЕ №005787 від 23.12.2019р.)

 

 

 

Відповідальні   експерти                                                                                               

Компій А.В

                                                                             (серія АЕ №005787 від 23.12.2019р.)

 

Залюбовський Ю. О.

                                                                                       (серія АЕ № 004872 від 12.12.2017 р.)

                                                            

Паламарюк І.І.

                                                                                            (серія АЕ 005777 від 23.12.2019 р.)

 

 

Швець І. О.

(серія АЕ №004854 Від 12.12.2017 р.)

 

 

Відповідальний фахівець в частині архітектурно-об’ємного планування 

                                                                                                                          

                                                                                                                       Данилишин Ю.Р.

(серія АА №00094 від 09.07.2012 р.)



Розділи