Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:3601-4864-7798-4843
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№21/1158-12/21 від 21.12.2021
Орган, що видав
ТОВ "ЄВРОЕКСПЕРТИЗА" (44209844) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Нове будівництво групи багатоквартирних 2-х поверхових (з мансардними поверхами) житлових будинків» за адресою: Одеська область, Одеський район, смт. Авангард, вул. Фруктова, 11
Код проектної документації
PD01:2780-8070-3804-3916 №PD-22-XII/1131 від 2021-11-22 (видав Доровцева Наталія Іванівна) / Наявні експертизи: EX01:3601-4864-7798-4843
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, Архітектурно-планувальні рішення
Головний експерт проекту
Гудима Тарас Іванович (АЕ 006198, АР 021003, АЕ 007365, АА 000738, АА 000044, АЕ 007423 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Одеська обл., Одеський район, Авангардівська територіальна громада, смт Авангард (станом на 01.01.2021), вулиця Фруктова , б. 11 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Фізична особа Персональні дані

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Архітектор Архітектурно-планувальні рішення
Зініч Володимир Олександрович
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Гудима Тарас Іванович (АЕ 006198, АР 021003, АЕ 007365, АА 000738, АА 000044, АЕ 007423)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:2780-8070-3804-3916
Орган, що видав
Доровцева Наталія Іванівна
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Проектні роботи
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
22.11.2021
Номер проектної документації
PD-22-XII/1131
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Замовник будівництва – Чербаджі В.І.

Генеральний проектувальник – ФОП Доровцева

 

Головний  архітектор проекту – Доровцева Наталія Іванівна (Кваліфікаційний сертифікат: серія АА № 004702 дата видачі 23.02.2021).

Вихідні дані:

- Завдання на проектування, затверджене Замовником;

- Лист про проведення експертизи об'єкту.

 

Характеристика ділянки будівництва.

Об'єкти нового будівництва: двоповерхові будинки з мансардним поверхом, без підвалу. Об'єкти розташований за адресою: Одеська область, Одеський район, смт. Авангард, вул. Фруктова, 11.

Ділянка, на якої планується містобудівна діяльність, розташована в сформованій інженерно-транспортної інфраструктурі в центральної частини населеного пункту в зоні малоповерхової житлової забудови.

На півночі вздовж меж ділянки розташована вулиця Фруктова, за нею – малоповерхова житлова забудова. На півдні до території нового будівництва примикають  ділянки гаражного кооперативу і ділянка тепличного господарства. Зі сходу ділянка межує з ділянками суміжних землекористувачів, на однієї з котрих знаходиться нежитлова будівля, друга ділянка незабудована, далі розташований проїзд. На заході – ділянки суміжних землекористувачів, не забудовані або зі зруйнованими спорудами.

Ділянка в межах відводу землі має складну форму приблизна до трапеції з максимальними габаритами: 154,350 м х 100,760 м.  В'їзд на територію ділянки здійснюється з півночі з вулиці Фруктової.

 

Рішення по генеральному плану.

Архітектурно - планувальні рішення забудови земельної ділянки (нове будівництво) розроблені з урахуванням функціонального призначення будівлі, санітарних, екологічних, протипожежних та будівельних норм і правил, а також інженерно-геологічних і кліматичних умов майданчика.

В межі розробки проекту потрапляє східна частина території, що відведена для нового будівництва багатоквартирних житлових будинків. Решта території в межах відведення землі та умовної межі благоустрою території – це 2й етап освоєння території (перспективна забудова) та розробляється окремим проектом.

Проектом передбачається 1й етап освоєння частини території з нового будівництва групи багатоквартирних 2-х поверхових  будинків що складається з 4х будинків, які розташовані окремо один від одного.

В межах розробки проекту знаходяться два типи будинків: тип І і тип ІІ.

Тип І – 7-секційний житловий будинок на 7 квартир (поз. 1, 2 по ГП), тип ІІ – 14-секційний житловий будинок на 14 квартир (поз. 4, 3 по ГП). Кожна секція має автономне підключення інженерних мереж, на яких на введенні встановлено вузли обліку.

Житлові будинки розташовані по лінії вдовж вулиці Фруктова з відступом 3 м від червоної лінії забудови житлової вулиці (ДБН Б.2.2-12:2019, п.6.1.23), що співпадає з північною лінією межі відводу землі. Відстань між протилежно розташованими довгими сторонами фасадів з вікнами секційних житлових будинків прийнято з розрахунку інсоляції та освітленості житлових приміщень прийнято не менше ніж 15 м при висоті будівель не більше 4 поверхів (ДБН Б.2.2-12:2019, п.6.1.24). Відстань між торцевими (без вікон) сторонами будівель прийнято 2,00 м і влаштовано як арочний прохід між ними (передбачено протипожежні (брандмауерні) торцеві стіни I-го типу).

За основу рішення генерального плану прийнятий принцип чіткого функціонального зонування території житлового комплексу в цілому.

Передбачено розділення пішохідних і транспортних шляхів. Проїзди мають тверде покриття з асфальтобетону. Тротуарна частина має тверде покриття з покриття з бетонної плитки ФЕМ.

Передбачена зелена зона вздовж східної межі ділянки.

В умовних межах благоустрою прилеглої території вздовж вулиці Фруктова передбачено влаштування пішохідного бульвару, завширшки 3,00 м з твердим покриттям з бетонної плитки ФЕМ, влаштуванням зелених зон і гостьових парковок (для тимчасового зберігання автомобілів).

Ширина бульвару дозволяє вільне переміщення пішоходів, МГН та велосипедистів.

Довгими сторонами фасадів з вікнами секційні житлові будинки орієнтовані на схід або захід. З цих фасадів здійснюються входи в будинки.

В'їзд-виїзд автотранспорту на тупикові проїзди ділянки нового будівництва здійснюється з вулиці Фруктова.

Ступінь вогнестійкості будинків - ІІ.

Пожежогасіння будівель можливо з двох довгих фасадів. Пожежогасіння будинків (пп. 1, 2 по ГП) здійснюється с одного повздовжнього фасаду, що розташовано вздовж проїзду (ДБН Б.2.2-12:2019, п.15.3.1).

Позначення осей прийнято для кожного житлового будинку індивідуально.

За умовну позначку 0,000 об'єктів нового будівництва прийнятий рівень чистої підлоги першого поверху, що відповідає позначці в місцевій системі висот для кожного будинку індивідуально.

По периметру будинків передбачено вимощення шириною 2,0 м з бетонної плитки ФЕМ (по щебеневої підготовці по ухилу та бетонній основі).

 

Архітектурно-планувальні рішення.

Архітектурно - планувальні рішення виконані у відповідності з містобудівними і компонувальними вимогами розміщення будівель, що проектується.

Запроектовані будинки мають геометрично правильну прямокутну форму в плані. Основні габарити будинку: в осях 1-15 - 44,160 м, А-Б - 8,700 м (1й тип), в осях 1-8 - 44,160 м, А-В - 13,800 м (2й тип).

Висота приміщень 1 і 2 поверхів від підлоги до низу перекриття: 3,0 м. Висота мансардного поверху: мінімальна на вертикальних ділянках стін від підлоги до скоса підвісної стелі приймається 0,60 - 0,775 м (в зонах скосу похилої стелі заввишки менш ніж 1,00 м за нахилу покрівлі 35° до горизонту влаштовуються системи зберігання), максимальна висота (до нижньої частини стелі в зоні коника покрівлі) – 3,50 м.

За умовну позначку 0,000 прийнятий рівень чистої підлоги приміщень першого поверху об'єкту, що проектується (за винятком санвузла).

Ступінь вогнестійкості будинків - ІІ.

Тип 1й. В рівні першого поверху розташовані: прихожа - тамбур, гардеробна, суміщений санвузол, кухня-вітальня зі сходами, тераса.

На 2 поверсі розташовані: коридор, 3 житлові кімнати, комора.

Мансардний поверх відведено для загального приміщення – житлової кімнати.

Тип 2й. На першому поверсі розташовані: прихожа - тамбур, суміщений санвузол, кухня-вітальня.

На 2 поверсі розташовані: коридор, 2 житлові кімнати, суміщений санвузол.

Мансардний поверх відведено для загального приміщення – житлової кімнати.

Вертикальний взаємозв'язок між приміщеннями поверхів здійснюється за допомогою внутрішніх сходів.

Довгими сторонами фасадів з вікнами секційні житлові будинки орієнтовані на схід або захід. З цих фасадів здійснюються входи в будинки.

Стінове заповнення зовнішнє – газобетоні блоки завтовшки 300мм з утеплювачем.

Стіни внутрішні – газобетоні блоки завтовшки 300мм.

Перегородки - з газобетонних блоків (100 мм) і, частково, з повнотілої керамічної цегли (65 мм).

Сходи внутрішні міжповерхові – з\б монолітні, металеві - на мансардний поверх.

Перекриття міжповерхове – залізобетонні збірні плити, що укладені по залізобетонному монолітному поясу. Товщина плити 220 мм.

Конструкції покрівлі – кроквяна система.

Покриття – металочерепиця.

Водостік зовнішній, організований по жолобах і трубах поліхлорвініловим. Обігрів водостічних воронок і труб будівлі передбачено за допомогою нагрівального кабелю

Металопластикові вікна, засклені дверні блоки - металопластикові (ПВХ, по типу ДСТУ Б.В.2.6-15-2011) із заповненням енергоефективними склопакетами.

Вхідні дверні блоки - металеві (по типу ДСТУ Б В.2.6-11:2011).

Підлоги: чиста підлога на теплозвукоізоляційний підоснові без гідроізоляції, у вологих приміщеннях - керамічна плитка по стягуванню і бетонною основою з гідроізоляцією. Сходові майданчики, галереї, тераси, лоджії - підлоги з керамічної плитки.

Підлоги зносостійкі, безшумні, мають звуковбиральню здатність, теплостійкість і шорстку поверхню, що не ковзає.

Уздовж об'єктів передбачено вимощення шириною 2,0 м з бетонної плитки ФЕМ (по щебеневої підготовці по ухилу та бетонній основі). Горизонтальна і вертикальна гідроізоляція стін виконується гідроізоляційним матеріалом,що наплавляється.

Всі металеві вироби після монтажу зафарбувати емаллю ПФ 115 за 2 рази по ґрунтовці ГФ-021 відповідно до ДСТУ-Н Б В.2.6-186:2013 "Керівництво по захисту будівельних конструкцій будівель і споруд від корозії".

Усі наземні приміщення, за виключенням гардеробних і суміщених санвузлів,  мають природне освітлення через віконні і засклені дверні прорізи.

Тривалість інсоляції відповідає вимогам ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення». Об'єкт, після здійснення будівництва, не вплине на умови інсоляції навколишньої забудови.

Внутрішнє оздоблення - сертифіковані на Україні матеріали зарубіжного і вітчизняного виробництва (відповідно до нормативних, технологічних і естетичних вимог до приміщень).

Зовнішнє оздоблення. Матеріал і обробка поверхонь стін і деталей фасадів: високоякісна фасадна штукатурка (гладка і фактурна), ґрунтовка і фарбування фарбами зовнішнього застосування.

Поверхні плит терас, ганків - облицювання керамічною плиткою з шорсткою поверхнею.

 

Інклюзивність та доступність об'єкта будівництва.

Проектом передбачені наступні заходи для маломобільних груп населення:

- Між секційними житловими будинками розташовані тупикові проїзди з Т-подібними майданчиками для розвороту автомобілів. Ширина проїздів – 3,50 м з додатковими полосами по краях, шириною 1,8 м для руху МГН. Ширина додаткових смуг руху уздовж проїздів дозволяє безперешкодно зустрічно переміщатися інвалідам-візочникам, необхідна ширина проїзду для яких становить 0,9 м.

- При перепаді висот на примиканні бортових каменів з проїжджою частиною передбачені пандуси для підйому на рівень тротуару. Висота бортових каменів між майданчиками, доріжками і зеленими насадженнями становить 150 мм. Довжина пандусів прийнята без порушення нормативного ухилу пандусів для МГН (менш ніж з ухилом і = 0,080).

- Пандуси розташовані на відстані максимум 46,70 м один від одного. Тобто у зонах розташування кутів житлових будинків.

- На тротуарної частини вздовж входів до будинків з квіткарками передбачена можливість проїзду МГН. Ширина проїзду дорівнює 0,9 м.

- вхідні групи до житлових приміщень забезпечуються  мінімальним стандартом доступності, допоміжними технічними засобами та механізмами для переміщення МГН (пандуси, підйомні пристрої, механізми, переносні апарелі). Ширина вхідних дверних прорізів прийнята з урахуванням розмірів для проїзду інвалідного крісла. Доступність території передбачається виконати універсальним дизайном максимально придатним для використання усіма категоріями населення  без необхідності додаткової адаптації.

 

Конструктивні рішення.

I. Фундаменти.

1.1 Фундамент будівлі - монолітна залізобетонна плита товщиною 300 мм.

Глибина закладання фундаментної плити - не менше ніж 1000 мм. від рівня планувальної відмітки ґрунту. Клас прийнятого бетону для заглиблених конструкції - С16/20 (W10, F150).

Під всією площею фундаментної плити запроектовано бетонну підготовку, товщиною 100 мм. та виступами за межі фундаментної плити - 100 мм. у всіх напрямках (клас бетону С8/10). Основою для фундаментної плити служити подушка з пошарово ущільненого суглинистого місцевого ґрунту загальною потужністю 1,0 м., а основою для ґрунтової подушки обрано шар ІГЕ-3 – суглинок лесовидний, легкий, палевий (лес), твердої консистенції з наступними характеристиками: щільність ґрунту - 1,63 т/м³, модуль деформації - 12 МПа, кут внутрішнього  тертя - 20, питоме зчеплення (С) – 0,019 МПа. Пройдена потужність шару – не менше 0,5 м.

Захисний шар бетону прийнятий для поздовжньої арматури 35 мм.

II. Стіни.

Проектована зовнішня огорожа (стіни) - з газобетонних блоків (А7С-600х300х200-D800-В3,5(М50)-F35-К-ДСТУ Б В.2.7-137:2008), завтовшки 300мм. з армуванням стрижнями арматури 2∅8 А240С (крок через 600 мм. за висотою).

Проектовані перегородки – з газобетонних блоків (А7С-600х100х200-D800-В3,5(М50)-F35-К-ДСТУ Б В.2.7-137:2008), товщиною 100 мм. Армування перегородок передбачено по всій довжині двома стрижнями Ø4 Вр-I через два ряди по висоті. Примикання перегородок до бетонних конструкцій каркасу, її кріплення передбачено за допомогою двох куточків 100х75х5 мм. за зразком горизонтального кріплення перегородки до монолітного перекриття (ДБН В.1.1-12: 20014 п. 7.4.1-7.4.4).

III. Перекриття.

Перекриття типових поверхів - залізобетонні збірні плити з монолітними ділянками, що укладені по залізобетонному монолітному поясу. Товщина плити 220 мм. Для залізобетонного монолітного поясу застосовується бетон класу С16/20.

Захисний шар бетону прийнятий для поздовжньої арматури 20-25 мм.

Всі перетини арматурних стержнів каркаса передбачено в'язанням дротом, подвійними вузлами по ГОСТ 3282-74.

Бетон важкий, класу С16/20 по міцності, сульфатостійкий на портландцементі.

IV. Каркас будівлі.

Стіни будівлі комплексної конструкції з дрібно штучних стінових бетонних виробів. Тобто кладка стін підсилена вертикальними залізобетонними включеннями (сердечниками) перерізом 300х300 та 300х150 мм із бетону класу С16/20.

За конструктивною схемою, згідно таб. 7.1 ДБН В.1.1-12:2014, стіни будівлі виконані комплексної конструкції, згідно п.п. 7.

VI. Покрівля (дах).

Кроквяна система. Крокви перерізом 175х75 мм. з кроком 800 мм. оперті на платви 150х150 мм. (які за допомогою шпильок кріпляться до монолітного поясу на стінах. З'єднання крокв та балок передбачено внакладку за допомогою шпильок Ф=16 мм. По кроквяній системі закріплюються  лати (50х50 мм.), сама покрівля та утеплення, пароізоляція та гідро бар’єр.

Пиломатеріали прийняти відповідно до ДБН В.2.6-161:2017 «Дерев’яні конструкції. Основні положення».

Всі дерев'яні елементи покрівлі до установки в проектне положення передбачено глибокому просочуванню антисептичними та протипожежними засобами відповідно до вимог ДСТУ.

Матеріали повинні бути сертифіковані на території України та узгоджені з УГПО УСМД.

З'єднання елементів даху виконуються цвяхами із застосуванням врубувань та інших рішень по з'єднанню дерев'яних елементів. Діаметр цвяхів прийнято не більше 0,25 товщини елементу, що пробивається. Відстань між осями цвяхів: уздовж волокон деревини не більше 15Ф; поперек волокон – 4Ф (де Ф - діаметр цвяхів).

По кроквах виконується обрешітку з бруса перерізом 50х50 (h) мм. з кроком 300 мм.

Для виготовлення несучих конструкцій даху застосовуються пиломатеріали хвойних порід за вимогами ДБН В.2.6-161:2017 «Дерев’яні конструкції. Основні положення».

Всі дерев'яні конструкції покрівлі повинні бути антисептовані і пофарбовані вогнезахисною сумішшю "КОЗД" за 2 рази, відповідно до ТУ 5717-001-16802523.

З'єднання на цвяхах виконувати будівельними цвяхами по ДБН В.2.6-161:2017 «Дерев’яні конструкції. Основні положення».

Дерев'яні конструкції повинні бути відкритими для огляду, глухе закладення в стіни заборонено.

Частини дерев'яних конструкцій, дотичні із стінами і з металевими елементами, необхідно відокремити подвійним шаром руберойду.

Захист від корозії передбачається згідно ДСТУ-Н.Б.В 2.6-186:2013 "Керівництво по захисту будівельних конструкцій будівель і споруд від корозії"

VII. Сходи та ганки.

Ганки зовнішні виконуються із монолітного залізобетону.

 

Антисейсмічні заходи.

- Горизонтальну ізоляцію під стінами та перегородками виконати з цементно-пісчаного розчину в пропорції 1:2 (цемент:пісок) шаром з товщиною 15-20 мм.

- Жорсткість диску збірного залізобетонного перекриття товщиною 220 мм забезпечується анкеруванням арматурних випусків плит перекриття в тіло монолітного залізобетонного поясу. Обпирання плит перекриття на залізобетонний монолітний пояс прийняте не менше 120 мм., згідно п. 7.3.3 ДБН В.1.1-12:20014. Залізобетонний монолітний пояс виконаний на всю ширину стін 300 та 380 мм. згідно п. 7.10.10 ДБН В.1.1-12:20014.

- Перегородки газобетоні, армовані. Горизонтальне та вертикальне кріплення перегородок передбачається з урахуванням ДБН В.1.1-12:20014 п. 7.4.2.

- Граничні розміри елементів будівлі при розрахунковій сейсмічності 7 балів запроектовані з дотриманням параметрів таб. 7.2 ДБН В.1.1-12:20014.

Конструкція кріплення вікон до колон та перекриття розробляється спеціалізованою організацією, яка виконуватиме монтаж віконних систем, але має бути таке, яке унеможливить передачу горизонтальних та вертикальних навантажень від конструкцій від будівлі на елементи рами віконних заповнень (згідно вимог п. 7.6.4 та 7.6.6 ДБН В.1.1-12:20014).

- Армування  центральних жорстких вузлів рамних каркасів згідно п. 7.6.8 та 7.12.5 ДБН В.1.1-12:20014

- Крок хомутів у колонах рамних каркасів згідно п. 7.6.9 ДБН В.1.1-12:20014

- З'єднання робочої повздовжньої арматури в монолітних елементах каркасу п. 7.6.11 ДБН В.1.1-12:20014

- Матеріал для кладки стін згідно п. 7.10.2 та п. 7.10.3 ДБН В.1.1-12:20014

- Зварювання металевих виробів електродами типу Э42 А; Э46 А; Э50 А, згідно вимог п. 7.11.1 ДБН В.1.1-12:20014.

 

Висновок:

Відповідність прийнятих проектних рішень вимогам діючих норм і правил підтверджена підписом та печаткою головного архітектора проекту Доровцевой Н.І. (кваліфікаційний сертифікат від 23.02.2021 АА № 004702).

Генпроектувальником разом з замовником визначено клас наслідків (відповідальності) об'єкту – СС1.

Проект «Нове будівництво групи багатоквартирних 2-х поверхових (з мансардними поверхами) житлових будинків» за адресою: Одеська область, Одеський район, смт. Авангард, вул. Фруктова, 11» розроблено відповідно вимог до міцності надійності та довговічності об’єкта будівництва.

 

 

 

Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту покладається на генпроектувальника та замовника.

 

 

 


Розділи