1 редакція від 26.07.2021 2 редакція від 21.12.2021

Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:6344-1304-0966-1854
Версія документу
№2
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№05-0086/01-21 від 30.07.2021
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" у Донецькій та Луганській областях (35917784) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Розширення породного відвалу ш.Дніпровська,розташованого в Петропавлівському районі Дніпропетровської області.Реконструкція"
Код проектної документації
PD01:8303-5181-8739-0507 Зміни №2 №0223 від 2017-05-10 (видав ТОВ "НАУКОВО-ПРОЕКТНИЙ ЦЕНТР ДТЕК") / Наявні експертизи: EX01:6344-1304-0966-1854
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань інженерного забезпечення, З питань енергозбереження
Головний експерт проекту
Бєліченко Олена Євгенівна (АЕ 005241 )

Кошторисна документація

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Дніпропетровська обл. , Петропавлівський район не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ" (00178353)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
Крайнюк Олег Ігоревич (АЕ 000095, АЕ 004628, АЕ 007154)
Головний експерт проекту З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
З питань екології
Бєліченко Олена Євгенівна (АЕ 005241)
Відповідальний експерт З питань міцності, надійності, довговічності
Шинкарьов Олександр Анатолійович (АТ 000341, АЕ 005091)
Відповідальний експерт З питань охорони праці
З питань інженерного забезпечення
БОЛДАРЕВ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ (АЕ 004425, АР 007907)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
Лебедєва Лариса Володимирівна (АЕ 004742)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:8303-5181-8739-0507
Орган, що видав
ТОВ "НАУКОВО-ПРОЕКТНИЙ ЦЕНТР ДТЕК" (32880516)
Вид будівництва
Реконструкція
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
2301.2 Шахти та споруди підприємств з добування вугілля та сланцю
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
10.05.2017
Номер проектної документації
0223
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

   Проект «Розширення породного відвалу шахти «Дніпровська», розташованого в Петропавлівському районі Дніпропетровської області. Реконструкція» розроблений ТОВ «НАУКОВО-ПРОЕКТНИЙ ЦЕНТР ДТЕК», юридична адреса: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Європейська, буд.15 (ГІП Дмитрієнко С.А., кваліфікаційний сертифікат від 16.11.2012 АР № 004929), на підставі:
    - завдання на проектування, затвердженого замовником.
     Додатково замовником надані:
   - науково - технічний звіт з топографо-геодезичних робіт, виконаний ТОВ «НПЦ ДТЕК»;
   - технiчний звiт про результати iнженерно - геологiчніх вишукувань на об’єкті: «Виконання інженерно-геологічних досліджень під розміщення породного відвалу з під’їзною автодорогою шахти «Дніпровська» для розробки проекту «Розширення породного відвалу шахти «Дніпровська»;
   - звіт про температурну зйомку породного відвалу шахти «Дніпровська» ПСП «Шахтоуправління Дніпровське» ПрАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ»;
   - паспорт місця видалення відходів ПрАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ», ВСП «ШАХТОУПРАВЛІННЯ ДНІПРОВСЬКЕ» «Шахта «Самарська»;
    - паспорт відсипки та експлуатації плоского породного відвалу шахти «Дніпровська»;
    - висновок за результатами санiтарно-хiмiчних та токсиколого-гiгiенiчних досліджень промислових відходів від 22.05.2017    № 1307, виконаний Придніпровським регіональним центром по питанням токсиколого-гігієнічної та медико-біологічної оцінки промислових відходів;
    - договора оренди земельних ділянок від 20.08.2007 № 07-0/3118-А та від 21.04.2011 № 11-11/1875-А.
    Класи наслідків (відповідальності) об’єктів – СС3.
    Сукупний показник – СС3.
Загальні відомості
    Шахта «Днiпровська» введена в експлуатацiю в 1975 роцi.
    Вiдповiдно до проекту будiвництва шахти «Днiпровська», складування породи передбачене в плоский вiдвал, розмiщений в 2,5 км на пiвнiчний схiд вiд проммайданчика шахти. Сусiднiми промисловими пiдприемствами є шахти «Захiдно-Донбаська» та «Самарська» ВСП «ШАХТОУПРАВЛIННЯ ТЕРНIВСЬКЕ», а також шахта ім. M.I. Сташкова ВСП «ШАХТОУПРАВЛIННЯ ДНIПРОВСЬКЕ». Найближчими населеними пунктами є села Сонцеве i Олександрiвка.
У 12 км на пiвденний захiд вiд майданчика iснуючого породного відвалу проходить залiзнична магiстраль Ясинувата - Павлоград - Новомосковськ, яка пов'язана з шахтою пiд'їзними залiзничними колiями через роз’їзд Богуславський. У трьох кiлометрах вiд розширюваної частини породного вiдвалу проходить автодорога Богданiвка -Петропавлiвка.
Проектованi майданчики I i II черг будiвництва пiд розширення породного вiдвалу шахти «Днiпровська» розмiщуються з пiвнiчного боку iснуючого вiдвалу, на землях запасу Брагинiвської сiльської ради Петропавлiвського району.
Майданчики пiд розширення породного вiдвалу знаходяться на схилi балки Слiпа, на шахтному полі діючої шахти «Днiпровська». Абсолютнi вiдмiтки поверхнi землi знаходяться в межах вiд 96,80 м до 106,0 м.
В даний час ведеться відсипання шахтної породи, як на існуючий породний відвал, так і частково на території I черги будівництва, відведеної під розширення породного відвалу. Відсипання породи на відвалі в даний час ведеться хаотично, без нарізки терас.
    Автодорога на відвал прокладена частково із залізобетонних плит і асфальтобетону; є ділянки автодороги, які потребують капітального ремонту.
     Згідно з паспортом відсипки та експлуатації плоского породного відвалу шахти «Дніпровська» площа, займана існуючим породним відвалом, складає 18,6445 га, на якій заскладовано 4,281 млн. м3 породи, з максимальною висотою відвалу 40,0 м. Відвал, згідно з температурною зйомкою, виконаною ТОВ «ППФ «Свiл» в липні 2016 року, не горить.
У районі розташування розширюваної частини породного відвалу другої черги будівництва проходить газопровід високого тиску «Тернівка - Петропавлiвка». Відповідно до технічних умов Філії «Управління магістральних газопроводів «ХАРЬКIВТРАНСГАЗ», від газопроводу до підошви відвалу передбачається охоронна зона газопроводу, шириною 100 метрів. У зв'язку з цим площа складування породи на розширюваній частині породного відвалу другої черги скорочується.
Основні проектні рішення
      Перша черга будівництва розширюваної частини породного відвалу, площею 2,56 га, забезпечує складування породи шахти «Дніпровська» протягом 6,7 років.
     Місткість розширюваної частини породного відвалу першої черги будівництва складає 432,0 тис. м3. Друга черга будівництва розширюваної частини породного відвалу площею 3,57 га формується двома ярусами впродовж 10,86 років. Місткість розширюваної частини породного відвалу другої черги будівництва складає 697,45 тис. м3. Всього на розширюваній частині відвалу може бути заскладовано 1129,45 тис. м3 породи протягом 17,6 років.
        Проектними рішеннями передбачається виділення двох черг будівництва:
      - I черга будівництва розширюваної частини породного відвалу з будівництвом під'їзної автодороги до нього;
      - II черга будівництва розширюваної частини породного відвалу з будівництвом під'їзної автодороги до нього.
     Перша   черга   будівництва  розширюваної   частини   породного   відвалу  площею 2,56 га і під'їзною автодорогою довжиною    0,924 км забезпечує складування породи шахти «Дніпровська» протягом 6,74 років. Ємність розширюваної частини породного відвалу I черги будівництва становить 432,0 тис. м3.
Друга черга будівництва включає ділянку під'їзної автодороги довжиною 0,1 км і розширювану частину породного відвалу площею 3,57 га; формується двома ярусами протягом 10,86 років. Ємність розширюваної частини породного відвалу II черги будівництва   становить 697,45 тис. м3.   Всього  на   розширюваної   частини   породного відвалу шахти «Дніпровська» протягом  17,6 років буде розміщено 1129,45 тис. м3 породи.
Підготовка території відвалу до експлуатації
      До початку складування породи першої черги передбачається виконати наступні роботи:
     - облаштування з'їзду для роботи бульдозера зі зняттям ґрунтово - рослинного шару (ГРШ) зі смуги автодороги;
      - облаштування автодороги першої черги залізобетонними лотками;
     - будівництво майданчика для стоянки машин i механізмів; установка вагонів для обігріву робітників i охорони;
    - облаштування канави уздовж межі розширюваної частини відвалу i автодороги першої черги для відведення поверхневих вод;
    - зрізання ГРШ, вантаження його в автосамоскиди i транспортування на майданчик складування рослинного ґрунту на вершині існуючого породного відвалу, для подальшої рекультивації поверхні i укосів відвалу;
    - розробка суглинку з його завантаженням в автосамоскиди i транспортуванням на вершину існуючого породного відвалу (на майданчик складування);
      - облаштування захисного валу для запобігання потрапляння стоків з відвалу i кусків породи при формуванні відвалу на прилеглу територію.
      До початку складування породи на майданчику другої черги передбачається виконати наступні роботи:
      - облаштування автодороги другої черги із залізобетонною трубою;
      - облаштування канави уздовж межі розширюваної частини відвалу для відведення поверхневих вод;
    - облаштування захисного валу для запобігання потрапляння стоків з відвалу i кусків породи при формуванні відвалу на прилеглу територію;
   - зрізання ґрунтово - рослинного шару з вантаженням в автосамоскиди i транспортуванням на існуючий відвал (майданчик для складування).
      На територіях, які відведені під розширення породного відвалу, організовуються кар’єри ґрунтів (I i II черг) глибиною до 2,0 м. Зрізані ґрунти надалі використовуються для перешаровування породи при формуванні відвалу i рекультивації існуючого відвалу.
     Згідно з картограмами по зняттю рослинного ґрунту, його об’єм на ділянках будівництва першої черги складає 19,034 тис. м3 i на ділянці другої черги - 71,495 тис. м3. Знятий рослинний ґрунт складується на вершині існуючого породного відвалу зі східного боку. Площа майданчика складування  I черги складає 5,525 тис. м2, висота відсипання - 5 метрів. Площа майданчика складування II черги складає 9,5 тис. м2, висота відсипання - 10 метрів. Всю поверхню заскладованого рослинного ґрунту передбачається закріпити посівом трав, щоб уникнути його розмиву i видування при зберіганні більш ніж 20 дiб. Розробка рослинного ґрунту виконується екскаватором у бурти з подальшою його розробкою екскаватором для вантаження ґрунту в автосамоскиди.
      Згідно   з   картограмою   по  зняттю   суглинку  на   ділянці  будівництва I черги, об’єм його складає  17,033 тис. м3. Знятий суглинок складується на вершині існуючого породного відвалу зі східного боку. Площа ділянки складування суглинку складає 4,2 тис. м2, висота відсипання 5 метрів. Розробка суглинку здійснюються екскаватором з безпосереднім вантаженням в автосамоскиди.
      Транспортування ґрунтів здійснюється по тимчасових автодорогах.
      Розробка ґрунтів проводиться на глибині до 2,0 м від поверхні землі i не розкриває ґрунтові води.
  Після поетапної розробки рослинного ґрунту i суглинку здійснюється планування території бульдозерами, а потім відсипається породою майданчиків I i II черги, починаючи з північно східної сторони розширюваної частини породного відвалу.
    При розробці рослинного ґрунту та суглинку бульдозером або екскаватором при планувальних роботах здійснюється заглушення пилу з використанням поливомийної машини.
Відвалоутворення
  Для зручності в експлуатації і раціонального використання земель площа розширюваної частини відвалу розділена на дві черги будівництва.
    До початку робіт по формуванню відвалу проводиться: зняття рослинного ґрунту, розробка суглинку (зняті ґрунти в подальшому використовуються для виконання профілактичних робіт проти самозаймання породи і рекультивації відвалу породи);водовідвідної канави і автодороги. Далі розширюється частина породного відвалу спочатку I черги будівництва, а потім і II черги будівництва розбивається на сектори. Відсипання породи здійснюється посекторно, без поділу породи по класу фортеці, питомою вагою та іншими особливостями.
   Відсипання проводиться пошарово (товщина шару 1,0 м) з розвантаженням автосамоскидів послідовно по всьому контуру, при цьому кожне розвантаження автосамоскидів в наступному ряду здійснюється в шаховому порядку по відношенню до попереднього.
       Після відсипання породи першої «захватки» проводиться планування поверхневого шару завтовшки 1 метр. Після планування поверхня ущільнюється причіпним катком. Ущільнення краю насипу здійснюється не ближче 1,0 м від бровки. Після ущільнення кожного шару породи і перед відсипанням подальшого по контуру поверхні відвалу за допомогою бульдозера влаштовується запобіжний вал з негорючих матеріалів заввишки 1,0 м шириною в підставі 3,0 м. Після завершення відсипання формування п'ятнадцяти шарів породи (ярусу) і здійснення профілактичних заходів щодо запобігання самозаймання породи передбачається пошарове відсипання наступного ярусу з відступом від бровки на 6,5 м, при цьому уступ, що утворюється, повинен мати ухил до укосу (i = 0,020).
    Складування породи проводиться в світлий час доби, тому освітлення розширюваної частини породного відвалу не передбачено.
         Формування відвалу передбачено з урахуванням пожежобезпечних параметрів.
Механічна захисна зона
Площа, яку займає основа породного відвалу, обумовлена площею відведеної ділянки, розташуванням її на місцевості, необхідністю пристрою елементів зони технологічного обслуговування.
Згідно з розрахунком стійкості і прийнятих проектних рішень, породний відвал формується висотою до 27 м. Виходячи з цього, ширина механічної захисної зони на кінець формування відвалу складе 20 м.               Загальна площа механічної захисної зони складе 29755 м2, в тому числі:
        - для майданчика складування породи I черги будівництва - 9921 м2;
        - для майданчика складування породи II черги будівництва - 19834 м2.
     В межах механічної захисної зони частини породного відвалу що розширюється ( I і II черги будівництва) будівлі та споруди відсутні, і будівництво нових не передбачено. Вільні земельні ділянки, що утворяться, намічено використати для влаштування майданчика для стоянки машин і механізмів та ставків змивів.
Потреба в земельних ресурсах
    Проектовані майданчики I i II черг будівництва під розширення породного відвалу шахти «Дніпровська» розміщуються з північного боку існуючого відвалу, на землях запасу Брагинiвської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області. Існуючий породний відвал шахти «Дніпровська» - 18,6445 га. Відповідно до договорів оренди землі, наданими ПрАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ» загальна площа земель, відведених під розширення породного відвалу, складає 10,6 га. Договір оренди землі від 21.04.2011 №11-11/1875-А. Майданчики знаходяться на землях непридатних для використання в сільському господарстві.
       Не передбачається додаткове відведення земель (довгострокова і короткострокова оренда) під об'єкти будівництва.
Автодорога до розширюваної частини породного відвалу
       Проектована автодорога призначена для вивезення породи на розширювану частину породного відвалу.
         Розрахунковий річний обсяг перевезень породи - 0,35 млн. т брутто/рік. Кількість полос руху -        2 шт. Ширина проїжджої частини для автомобіля - 6 м. Ширина узбічча - 1,5 м.
Категорія дороги (визначена за розрахунковим річним обсягом перевезень) - III в.
Довжина автодороги : 1 черга - 0,92331 км; 2 черга - 0,1 км.
        План і профіль автодороги запроектовані з умови найменшого обмеження швидкості, забезпечення безпеки руху, з урахуванням рельєфу місцевості, зручності водовідведення та найкращого захисту дороги від снігових заметів.
       Траса розбита камерально і проходить від ПКО до ПК l + 80,0 спочатку по в'їзній полутраншеї, потім по вершині існуючого породного відвалу, далі траса проходить по схилах відвалу і потім по території під розширювану частину I черги будівництва породного відвалу. На ПК8 + 94,96 повертає вліво на розширювану частину II черги будівництва породного відвалу.
Відповідно до інженерно-геологічних досліджень, ґрунтові води не розкриті.
     У межах ширини підошви насипу, виїмки і канав I черги будівництва зрізається рослинний ґрунт товщиною до 0,7 м, який складується в бурти уздовж смуги будівництва автодороги. Після завершення робіт з будівництва автодороги до розширюваної частини породного відвалу рослинний ґрунт вивозиться на майданчик його складування, який розташовано на вершині існуючого породного відвалу. Рослинний ґрунт з автодороги II черги будівництва буде використаний для рекультивації відвалу I черги будівництва. Обсяг знятого рослинного ґрунту з ділянки автодороги I черги будівництва складе 2,94 тис. м3 та з II черги будівництва - 0,525 тис. м3. В подальшому рослинний ґрунт використовується для рекультивації існуючого породного відвалу і частково для озеленення розширюваної частини породного відвалу.
       Відсипка земляного полотна проектованої автодороги передбачається перегорілою шахтної породою з існуючого породного відвалу. Згідно інженерно-геологічних вишукувань, виконаних Державним регіональним геологічним підприємством «Донецькгеологія» в липні 2017 року, шахтна порода за своїми характеристиками аналогічна суглинку світло-сірого кольору, твердої консистенції (свердловина №5). Максимальна висота насипу на ділянці I черги будівництва автодороги, становить - 8,83 м, виїмки - 8,86 м; крутизна укосів - 1:1,5. На ПК8 + 39,34 (кут повороту траси автодороги ВУ- 4), де радіус повороту кривої в плані -30 метрів, передбачається розширення проїзної частини та відповідно розширення земляного полотна на 1,7 м.
       На ділянці II черги будівництва автодороги середня висота насипу становить - 0,8 м, крутизна укосів -1:1,5, ширина земляного полотна -9,0 м. На ПК9 + 18,31 (кут повороту траси автодороги ВУ-5), де радіус повороту кривої в плані - 30 метрів, передбачається розширення проїзної частини та відповідно розширення земляного полотна на 1, 7 м, а на ПК9 + 77,10 (кут повороту траси автодороги ВУ-6), де радіус повороту кривої в плані - 20 метрів, передбачається розширення проїжджій частині і відповідно розширення земляного полотна на 2,2 м.
Водовідведення
  Для запобігання забруднення поверхневих вод при складуванні породи проектом передбачається навколо частини породного відвалу, що розширюється, влаштування водовідвідних канав:
      - водовідвідна канава № 1 - площа водозбору складає 0,315 км2;
      - водовідвідна канава № 2 - площа водозбору складає 3,744 км2;
      - водовідвідна канава № 3 - площа водозбору складає 17,24 км2;
    Ставки змивів породного відвалу призначені для акумуляції та освітлення змивів з поверхні породного відвалу, з метою запобігання забрудненню прилеглої до породного відвалу території. Ємність ставків являє собою штучну водойму, утвореною виїмкою в ложі ставка.
    У ставку змивів акумулюються зливові стоки з укосів розширюваної частини породного відвалу. Місткість ставка визначена за умови прийому повного обсягу зливових вод за рік, стікають зі схилів першого ярусу проектованого породного відвалу.
     У процесі формування відвалу передбачено влаштування на вершині відвалу водозатримуючого валу (бортику) висотою 1,0 м. Така технологія формування відвалу запобіжить розмиванню укосів і зменшить обсяг атмосферних вод, що надходять в ставок за рахунок зменшення водозбірної площі.
     Ставок змивів № 1:
    - об’єм ставка - 78 м3; площа заповнення ставка (дзеркала води) - 65 м2; площа дна ставка - 16,0 м2; глибина ставка - 2 м.
    Ставок змивів № 2:
    - об’єм ставка - 130,3 м3; площа заповнення ставка (дзеркала води) - 96 м2; площа дна ставка - 36,0 м2; глибина ставка - 2 м.
     Ставок змивів № 3:
    - об’єм ставка - 318,6 м3; площа заповнення ставка (дзеркала води) - 65м2; площа дна ставка - 124,0 м2; глибина ставка - 2 м.
   Геометрична характеристика ставків змивів визначена рельєфом місцевості розташування об'єкта проектування.
   Освітлені води, що акумулюються в ставках, будуть використані для поливу зелених насаджень, зрошення технологічних доріг на відвалі для пилоподавлення в літні місяці.
    Відведення дощових вод здійснюється природним плануванням поверхні, за допомогою водозбірних канав.
Інженерне забезпечення
Електропостачання та електроосвітлення породного відвалу
      Проектом не передбачено проведення будь-яких робіт по електротехнічній частині.
Санітарне і епідеміологічне благополуччя населення
     Санітарно-захисна зона породного відвалу прийнята відповідно до «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» (затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.06.1996 за №173) додаток 4 «Санітарна класифікація підприємств, виробництв та споруд i розміри санітарно-захисних зон для них» для підприємств по видобуванню руд та нерудних копалин, другого класу - «породні відвали вугільних шахт, що експлуатуються» передбачена нормативна санітарно-захисна зона розміром 500 м. Найближчі об'єкти житлового фонду, житлова забудова село Сонцеве, знаходиться на відстані 2,6 км від існуючого породного відвалу шахти «Дніпровська». СЗЗ - витримана.
  Проектна документація розроблена з дотриманням вимог санітарного законодавства у частині забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення.
Охорона праці
     Проектом передбачено комплекс заходів, що забезпечують безпечні умови праці при виконанні робіт.
Екологія
    Розширення існуючого породного відвалу шахти «Дніпровська» відноситься до першої категорії видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати вплив надовкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно пункту 8 частини 2 статті 3 та пункту 22 частини 2 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
     ПрАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ» отримано позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності щодо розширення існуючого породного відвалу шахти «Дніпровська», розташованого в Петропавлівському районі, Дніпропетровської області. Реконструкція» від 06.03.2019 № 7-03/12-20187241310/1. Реєстраційний номер справи в Єдиному реєстрі: 20187241310.
    Джерела викидів на основному проммайданчику i проммайданчику вентиляційної свердловини залишаються за існуючим положенням. Сумарний валовий викид основних забруднюючих речовин в атмосферу при експлуатації породного відвалу складе 58,5 т/рік.
      Результати розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосфері показали, що максимальні приземні концентрації на межі санітарно-захисної зони з урахуванням фонового забруднення атмосферного повітря, не перевищують встановлених граничнодопустимих концентрацій.
      На відведеній території передбачається, відповідно до проектних рішень, розмістити 1129,45 тис. м³ породи при висоті відвалу до 27 метрів. Порода, заскладована у відвал, за висновком Придніпровського регіонального центру від 22.05.2017 №1307, відноситься до малотоксичних відходів IV класу небезпеки.
      Обсяг відходів допоміжного виробництва, що утворюється на проммайданчику шахти, збережеться на існуючому рівні.
    Водозабори підземних вод з затвердженими запасами на прилеглих територіях в зоні впливу розширення породного відвалу відсутні.
      Розрахунок ризику розвитку неканцерогенних ефектів розглядається як зневажливо малий. Ризик розвитку індивідуальних канцерогенних ефектів, від речовин, яким властивий канцерогенний ефект оцінюється як прийнятний. Соціальний ризик планової діяльності - прийнятний.
    Вплив на навколишнє природне середовище при реалізації проектних рішень оцінюється як допустимий.
      Проектна документація відповідає нормам і вимогам законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.
Пожежна безпека
  Запропоновані проектні рішення відповідають протипожежним вимогам чинних будівельних норм.
Енергозбереження
  Проектом передбачено розміщення побутових приміщень працюючих у блок-модулях. Господарчо-питне водопостачання - привізною водою з джерела централізованого водопостачання. Технічна вода на пилопригнiчення - з накопичувальних ставків поверхневих і ґрунтових вод. Передбачений облік споживання паливно-енергетичних ресурсів.
Техногенна безпека
  Згідно ідентифікації на визначення потенційної небезпеки об’єкт будівництва відноситься до потенційно небезпечних об’єктів.
   
      У  проекті запроектовані технічні рішення щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного характеру та зниження негативних наслідків у разі їх виникнення.
   Під час розгляду проектної документації за проектом «Розширення породного відвалу шахти «Дніпровська», розташованого в Петропавлівському районі Дніпропетровської області. Реконструкція» були надані зауваги, на підставі яких внесені зміни та доповнення до проекту будівництва.
     
      Проектні рішення відповідають вимогам міцності, надійності та довговічності об’єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення; санітарного й епідеміологічного благополуччя населення; охорони праці; екології; пожежної безпеки; техногенної безпеки; енергозбереження.

Розділи