Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:0648-8152-1112-0245
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№V-0112-21/ПРОЕКСП від 25.06.2021
Орган, що видав
ТОВ "Проексп" (40993694) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Реставрація нежитлового приміщення за адресою: вул. Багговутівська, 32 (нежилі приміщення з №1 по №8 (гр. пр. №1) у Шевченківському р-ні м. Києва»
Код проектної документації
PD01:8333-2461-9353-4732 Зміни №2 №20/09/10-РП від 2020-09-10 (видав ТОВ "ВІХАРЄВ РЕСТАВРАЦІЯ") / Наявні експертизи: EX01:9914-5565-1089-7819, EX01:0648-8152-1112-0245
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань інженерного забезпечення
Головний експерт проекту
Половенко Ігор Олександрович (АЕ 005265, АЕ 007231 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
м. Київ, вулиця Загорівська не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Фізична особа Персональні дані

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Корнійчук Анатолій Петрович
Експерт (фахівець) Розділ опалення, вентиляція та кондиціонування повітря
Клушина Лілія Сергіївна
Архітектор Архітектурно-планувальні рішення
Бохан Анатолій Аліксович (АА 002617, АА 002614, АА 000248)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
Комаренко Володимир Іванович (АЕ 002964, АЕ 004303)
Відповідальний експерт З питань охорони праці
Барановський Олександр Петрович (АЕ 005211, АЕ 005231)
Відповідальний експерт З питань екології
Вінік Любов Володимирівна (АЕ 007098, АЕ 000035)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
Мусійчук Сергій Володимирович (АЕ 000720, АЕ 004160, АЕ 007261)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Половенко Ігор Олександрович (АЕ 005265, АЕ 007231)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:8333-2461-9353-4732
Орган, що видав
ТОВ "ВІХАРЄВ РЕСТАВРАЦІЯ" (43062746)
Вид будівництва
Реставрація
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
10.09.2020
Номер проектної документації
20/09/10-РП
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Проект «Реставрація нежитлового приміщення за адресою: вул. Багговутівська, 32 (нежилі приміщення з №1 по №8 (гр. пр. №1) у Шевченківському р-ні м. Києва» виконано на замовлення Блошко Наталії Володимирівні проектною організацією ТОВ «Віхарєв Рестав­рація» (юридична адреса: м. Київ, вул. Прорізна, 8), кваліфікаційний сертифікат архітектора, виданий Віхарєву Миколі Володимировичу, серія АА №001823 від 15.08.2013 року (сві­доцтво про підвищення кваліфікації №1924 від 25.05.2018 року)

 

Підстави для розроблення проекту:

-                     завдання на проектування;

-                     реставраційне завдання.

 

Клас наслідків (відповідальності) об’єкту – СС3.

Сукупний показник класу наслідків (відповідальності) об’єкту – СС3.

         

Проектом передбачено здійснити  реставрацію нежитлового приміщення за адресою: вул. Багговутівська, 32 (нежилі приміщення з №1 по №8 (гр. пр. №1) у Шевченківському р-ні м. Києва.

Будівля - за структурою односекційний будинок, з двома квартирами на поверсі, від­зна­чається оригінальним архітектурним вирішенням фасаду в стилі раціонального модерну. Чотириповерховий, з підвалом, у плані прямокутний, з об'ємом чорних сходів, що висту­пають з боку подвір'я. Будинок зведений як прибутковий у 1913 році в стилістиці пізнього раціоналістичного модерну на замовлення домовласника Чарномського К.І. автор проекту будинку невідомий.

Стан зовнішніх архітектурно-конструктивних елементів:

1) загальний стан: частково незадовільний;

2) фундаменти: недоступні для огляду;

3) цоколі та відмостки біля них: цоколі – цегляні, потиньковані, пофарбовані, мають тріщини та випадання тиньку, стан – частково незадовільний. Відмостки – асфальтові, мають тріщини; стан – частково незадовільний;

4) стіни: цегляні, пофарбовані, мають незначні тріщини та фрагментарні відшару­вання фарби. Загальний стан – задовільний;

5) дах (крокви, покрівля, водозливні ринви і труби): водозливні ринви і труби відремонтовані, частково замінені; стан – задовільний;

6) бані, шатра (їх конструкції та покриття): відсутні;

7) зовнішні декоративні оздоблення (карнизи, ліпні декоративні рельєфні деталі та інше): загальний стан оздоблення – задовільний. Композиція головного фасаду асиметрична, центральна вісь виділена уступчастою у плані розкріповкою на три вікна, фланкованою заглибленими крилами з балконами на два вікна. У тектоніці фасаду домінують вертикальні членування, підкреслені характерними для модерну потрійними вертикальними тягами-капелюрами й витягнутими пропорціями віконних прорізів.

Площинний модернізований декор сконцентровано у центрі фасаду. Це вписаний в овал вхідний портал з оригінальним трилопатевим отвором, криволінійний вінцевий аттик з типовим для модерну лучковим щипцем над потрійним вікном горищного приміщення. Основний колір пофарбування головного фасаду – жовтий. Стан пофарбування – частково незадовільний.

 Стан внутрішніх архітектурно-конструктивних та декоративних елементів пам'ятки:

1) загальний стан приміщень: задовільний.

2) перекриття: пласкі; стан – задовільний;

3) стеля: тинькована, фарбована, стан – задовільний;

4) підлога: покриття частково виконані з дерев’яної дошки, частково покриття відсутні;

стан – частково незадовільний;

5) стіни: цегляні, потиньковані, пофарбовані, частково неоздоблені в санвузлі оздоблені керамічною плиткою.

Загальний стан стін – частково незадовільний;

6) стовпи, колони: відсутні

7) двері та вікна: вхідні двері відсутні, вікна дерев’яні старі; внутрішні двері – дерев’яні. Стан дверей та вікон – незадовільний;

8) сходи: відсутні;

9) внутрішнє декоративне оздоблення, живопис, предмети прикладного мистецтва: внутрішнє декоративне оздоблення – сучасне, стан – незадовільний. Живопис, предмети прикладного мистецтва – відсутні.

Проектом передбачається реставрація груп нежитлових при приміщень та фасадів в межах приміщень існуючого будинку. Не передбачається зміни контурів будинку в плані, які є важливими у визначенні загального історичного характеру будівлі. В приміщеннях вико­нується перепланування відповідно до завдання на проектування.

Реставрація фасадів а межах проектованих приміщень передбачає ремонт кладки стін, цоколю та відновлення історичного вигляду. Реставрація декоративних елементів.

В приміщеннях виконується ремонт кладки, демонтаж стін відповідно до звіту про науково-дослідну роботу, зведення нових перегородок з ГКЛ, нове опорядження стін, стелі приміщень та покриття підлоги.

Результатом реставраційних робіт є реставрація елементів будівлі із сучасних матеріалів, які за зовнішнім виглядом не відрізняються від їх автентичних аналогів.

Головною метою реставрації є відтворення історичної атмосфери зовні будівлі, автентичного екстер’єру, повернення будівлі в загальний ансамбль оточуючого середовища, що склалося.

Господарсько-питний водопровід запроектований від загальнобудинкових мереж водопостачання. Для загального обліку води передбачений вузол обліку холодної води Ду15мм. Внутрішній водопровід запроектований частково із сталевих водогазопровідних труб 20 (обв’язка вузла обліку води) та поліпропіленових труб типу PN20 20х3,4; 25х4,2, які прокладаються відкрито, та частково в будівельних конструкціях. Трубопроводи, що прокладаються відкрито, стояк В1 та трубопроводи , що прокладаються частково в будівельних конструкціях, виконуються в тепловій ізоляції із спіненого поліетилену "K-flex" товщиною 13мм.

Гаряче водопостачання  на господарчі потреби забезпечується від накопичувального електроводонагрівача, ARISTON ABS VLS EVO PW 30 D N=2,5кВт. Електричний накопичувальний водонагрівач вміщає 30 л. гарячої води та встановлюється на першому поверсі в приміщенні.

Мережі внутрішнього гарячого водопостачання запроектовано  із поліпропіленових труб типу PN20 20х3,4, які прокладаються відкрито. Трубопроводи гарячого водопос­тачання  ізолюються по всій довжині, ізоляцією "K-flex "ST товщиною 13мм.

Проектом передбачається улаштування системи господарсько-побутової каналізації. Стічні води відводяться існуючою внутрішньою самопливною мережею в загальнобудинкову мережу каналізації та підключається у існуючий каналізаційний стояк 110 в санвузлі офісу. Мережі каналізації будівлі монтуються із поліпропіленових труб 50, 110, які про­кладаються скрито в будівельних конструкціях. Для догляду за каналізаційною мережею на ній передбачено встановлення прочисток.

У нежитловому приміщені запроектована мультизональна система опалення та кондиціонування повітря з вбудованим тепловим насосом «повітря-повітря» з внутрішніми блоками настінного типу. Зовнішній блок встановлюється на задньому дворі будівлі.

В приміщеннях передбачена змішана система вентиляції: приплив повітря неорганізований, через відкриті кватирки, двері та негерметичність конструкцій. Видалення здійснюється механічним способом, за рахунок встановленого у вентиляційному каналі в стіні санвузла витяжного вентилятора.

Живлення силового обладнання виконано кабелем ВВГнгд відкрито в коробах ПВХ. Для підключення обладнання, що підключається за допомогою силових роз’ємів у щиті РЩ встановити диференційні автоматичні вимикачі  

Для відключення кондиціонерів та канального вентилятора при пожежі у щиті встановити незалежний розчіплювач РН35/37.

Проектом передбачено влаштування мережі робочого та евакуаційного освітлення. Тип світильників прийнятий в залежності від призначення приміщення і характеристики середовища. Робоче освітлення виконане стельовими  світильниками із світлодіодними лампами. Світильники евакуаційного освітлення живляться по самостійній лінії від щита РЩ. Для аварійного освітлення приміщень застосовуються світлодіодні світильники з вбудованими акумуляторними блоками. Групові мережі освітлення виконуються кабелем ВВГнгд 3х1,5 в трубах ПВХ сховано під штукатуркою.

Живлення побутових розеток здійснюється від щита РЩ. Розетки прийняті з третім заземлюючим контактом і живляться кабелем ВВГнгд 3х2,5, прокладеним в трубах ПВХ сховано під штукатуркою. На групових мережах встановлюються диференційні автомати АД12.

Охорона праці і техніка безпеки при будівництві і експлуатації проектованого об'єкту забезпечується відповідністю всіх проектних рішень, котрі враховують умови безпеки праці, попередження виробничого травматизму, професійних захворювань, пожеж і вибухів.

Проектом передбачаються умови безперешкодного і зручного пересування маломо­більних груп населення.

Класи вогнестійкості будівельних конструкцій до початку будівництва підтер­джуються протоколами випробувань конструкцій або  за розрахунковими та експери­мен­тальними методами за стандартами, які відповідають європейським вимогам з проектування, або за методиками розробленими з урахуванням вимог додатка В ДБН В.1.1-7:2016.

Приміщення громадського призначення, розташовані в житловому будинку відокремлено від приміщень житлової частини протипожежними перегородками  1-го типу і перекриттями 3-го типу без прорізів.

Кількість, ширина, довжина та висота евакуаційних виходів і основних проходів у приміщенні та вимоги до опорядження прийняті відповідно до ДБН В.2.2-9:2018 та ДБН В.1.1-7:2016.

Клас вогнестійкості проходок інженерних комунікацій через огороджувальні конст­рукції з нормованим класом вогнестійкості прийнято не менше ніж нормований клас вог­нестійкості цієї огороджувальної конструкції або протипожежної перешкоди за ознакою ЕІ. В місцях перетинання протипожежних перешкод повітроводами передбачене влаштування вогнезатримуючих клапанів.

На будівництві передбачається дотримання вимог пожежної безпеки на будівельному майданчику, ділянках робіт і робочих місцях згідно з вимогами НАПБ А.01.001-2014.

 

Проектними рішеннями передбачено використання будівельних, оздоблювальних матеріалів тільки при наявності позитивних «Висновків державної санітарно – епідеміо­логічної експертизи»  МОЗ України сертифікатів радіаційної безпеки  згідно ст. 11 Закону України «Про забезпечення санепідблагополуччя населення» ,  НРБУ-97, ОСПУ-2005.

Відходи, які утворюються при проведенні будівництва, експлуатації,  зберігаються та утилізуються згідно вимог санітарного законодавства та Закону України «Про відходи». Проектом передбачено виконання заходів виконання ст. 46 Закону України «Про охорону земель», ст. 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

 

Під час розгляду проектної документації експертами ТОВ «ПРОЕКСП», проведенні комплексної експертизи проекту «Реставрація нежитлового приміщення за адресою: вул. Багговутівська, 32 (нежилі приміщення з №1 по №8 (гр. пр. №1) у Шевченківському р-ні м. Києва» , в проект внесені зміни та доповнення.

Відповідальність за внесення змін та доповнень у проектну документацію несе замовник і проектна організація.

Замовник експертизи несе відповідальність  згідно з законодавством, за достовірність узгоджених документів, наданих для проведення експертизи.


Розділи