Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:4313-4915-4362-3625
Версія документу
№3
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№21-0593-16 від 21.10.2016
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" у Харківській області (35851636) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
"Нове будівництво житлового комплексу по вул. Гвардійців - Широнінців / вул. Дружби Народів в м. Харкові (1 черга)"
Код проектної документації
PD01:2950-5964-6546-0621 Зміни №2 №0050/15.1.2 від 2016-07-28 (видав Товариство з додатковою відповідальністю "ЖИТЛОБУД-2") / Наявні експертизи: EX01:4313-4915-4362-3625, EX01:4313-4915-4362-3625
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань інженерного забезпечення, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження
Головний експерт проекту
ЛЯПУН ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 006555, АЕ 002649, АЕ 007195 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Харківська обл., Харківський район, Харківська територіальна громада, м. Харків (станом на 01.01.2021) , м. Харків, вул. Гвардійців-Широнінців / вул. Дружби Народів не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ "ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ "МЕРИДІАН ПЛЮС" (39617651)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Інформацію не зазначено

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:2950-5964-6546-0621
Орган, що видав
Товариство з додатковою відповідальністю "ЖИТЛОБУД-2" (01270351)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Робоча документація розділи: архітектурно-будівельний, внутрішні інженерні системи, зовнішні інженерні мережі
Кількість стадій проектування
Три стадії
Поточна стадія проектування
робоча документація (Р)
Код ДКБС
1122.2 Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
28.07.2016
Номер проектної документації
0050/15.1.2
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Генеральний проектувальник Товариство з додатковою відповідальністю "Житлобуд-2"

Юридична адреса: 61145, м Харків, вул. Космічна, буд. 12

Код ЄДРПОУ: 01270351

ГАП: Зайденберг Віктор Абрамович, сертифікат серія АА002765 виданий 29.03.2016 р. Атестаційною архітектурно-будівельною комісією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Проект розроблений на підставі:

-        завдання на проектування;

-        містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, наданих Управлінням містобудування та архітектури Департаменту містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради 01.06.2016 р., реєстраційний номер № МОУ-49-2016 (арх. № 3671);

-        технічних умов.

Розділ проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище» (ОВНС) виконаний Харківським державним відділенням комплексних досліджень і оцінки впливу на навколишнє середовище УКР НДІІНТВ в 2016 р.

 

За результатами проведення експертизи ескізного проекту «Нове будівництво житлового комплексу по вул. Гвардійців-Широнінців/
вул. Дружби Народів в м. Харков
і», філією ДП «Укрдержбудекспертиза» у Харківській області виданий експертний звіт щодо розгляду проектної документації № 21-0314-16 від 26.07.2016 р. Ескізний проект схвалений наказом замовника № 3 від 27.07.2016 р.

Даною експертизою розглядається перша черга будівництва комплексу, до складу якої входять чотири односекційних 19-поверхових житлових будинки №№ 1-4, два наземних гаража відкритого типу №№ 5,  15, внутрішньомайданчикові інженерні мережі, дизельні електростанції (ДЕС), благоустрій території та прилеглих вулиць.

Генеральний план

Відповідно до завдання на проектування будівництво першої черги виконується з виділенням шести пускових комплексів.

Першим пусковим комплексом передбачається будівництво: односекційного 19-ти поверхового житлового будинку № 1; внутрішньомайданчикових мереж теплопостачання, водопостачання, каналізації, зв’язку, електропостачання (з ДЕС) та благоустрій території.

Другим пусковим комплексом передбачається будівництво: односекційного 19-ти поверхового житлового будинку № 2; внутрішньомайданчикових мереж теплопостачання, водопостачання, каналізації, зв’язку, електропостачання та благоустрій території.

Третім пусковим комплексом передбачається будівництво: односекційного 19-ти поверхового житлового будинку № 3; внутрішньомайданчикових мереж теплопостачання, водопостачання, каналізації, зв’язку, електропостачання (з ДЕС) та благоустрій території.

Четвертим пусковим комплексом передбачається будівництво: односекційного 19-ти поверхового житлового будинку № 4; внутрішньомайданчикових мереж теплопостачання, водопостачання, каналізації, зв’язку, електропостачання та благоустрій території.

П’ятим пусковим комплексом передбачається будівництво двоповерхового гаража відкритого типу № 5.

Шостим пусковим комплексом передбачається будівництво двоповерхового гаража відкритого типу № 15.

В ході будівництва передбачається знесення будівель незавершеного будівництвом тролейбусного депо, що знаходяться на ділянці забудови та належать замовнику на праві приватної власності.

Вертикальне планування ділянки проектування вирішене з урахуванням існуючого планування території. Організація в’їзду-виїзду на територію забудови першої черги будівництва передбачається з боку вул. Гвардійців-Широнінців по внутрішньоквартальному проїзду.

Гаражі відкритого типу запроектовані двоярусними. Для забезпечення доступу та евакуації автотранспортних засобів на кожний із ярусів гаража передбачаються два окремих в'їзда/виїзда. В'їзд/виїзд на верхній ярус передбачається за рахунок перепаду відміток рельєфу.

Благоустрій території першої черги будівництва виконується відповідно до вихідних даних з розміщенням майданчиків для ігор дітей, відпочинку дорослого населення, занять спортом, господарських цілей, майданчиків для тимчасового зберігання автомобілів. На території передбачається комплексне озеленення з використанням декоративних елементів та малих архітектурних форм.

Організація дорожнього руху транспорту та пішоходів виконується відповідно до технічних умов УДАІ ГУМВС України у Харківській області від 03.08.2015 р. № 52/7774 з урахуванням нормативних вимог.

Генеральним планом забезпечені нормовані санітарні і пожежні відстані між будівлями та спорудами.

Архітектурно-будівельні рішення

Інженерно-геологічні вишукування виконані фахівцями ХДГВ ДП «УкрНДІІНТВ» в 2015 р. Категорія складності інженерно-геологічних умов ділянки будівництва – ІІІ (складна).

Житлові будинки (№№ 1–4) – дев’ятнадцяти поверхові, односекційні. Секція розмірами в осях 33,00´21,0 м, висота поверху – 3,0 м.

На першому поверсі житлового будинку № 1 розташовується вхідна група в житлову частину будівлі, незадимлювана сходова клітка та вбудовано-прибудовані приміщення (культурно-масової роботи з населенням, магазинів продовольчих та непродовольчих товарів, ЖЕКу, студії аеробики).

В житловому будинку № 4 на позн.-3.000 (цокольний поверх) розташовуються вбудовані приміщення громадського призначення (пункт прийому пральні, майстерня по ремонту побутової техніки, копіювальний центр, фітнес-центр).

В будинках №№ 1-3 на поз. -2,700 розташовуються технічні приміщення для розміщення інженерних комунікацій та приміщення підвалу.

На першому поверсі в будинках №№ 2-4 розташовується вхідна група в житлову частину будівлі, електрощитова, незадимлювана сходова клітка і квартири.

До складу вхідної групи всіх будинків входять – вестибюль, приміщення охорони, санвузол, ліфтовий блок.

Входи в вбудовано-прибудовані приміщення відокремлені від входу в житлову частину будівлі.

На кожному з житлових поверхів (з 2-го по 17-тий поверх) розташовані одно-, дво-, трикімнатні та більше квартири. На двох верхніх поверхах запроектовані квартири в двох рівнях.

Для зв'язку між поверхами в житлових будинках передбачається сходова клітка і ліфти вантажністю 1000 кг та 400 кг.

Житлові будинки обладнуються сміттєпроводом з сталевим стовбуром, обладнаним системою промивки та пожежогасіння.

Двоярусні гаражі відкритого типу для постійного зберігання автотранспортних засобів на 98 машин кожний, розмірами в осях 66,00´17,50 м, висота поверху – 2,8 м. Передбачається огородження нижнього ярусу на всю висоту із металевого сітчастого огородження, верхнього ярусу - сталеве огородження бар’єрного типу. В'їзд/виїзд із гаражу обладнується автоматичним шлагбаумом.

Проектними рішеннями враховані вимоги нормативних вимог щодо безперешкодного доступу маломобільних груп населення на територію та до приміщень об’єкту, а саме:

-        при перетині тротуарів і проїздів, а також на входах до вестибюлів житлової частини та вбудованих приміщень передбачається улаштування пандусів;

-        передбачені місця на відкритих стоянках та в гаражі для автотранспортних засобів осіб з інвалідністю (з відповідним позначенням);

-        коридори, тамбури, габарити яких дають можливість маневрування для інвалідів-візочників;

-        конструкція поверхні пандусів, входів та тамбурів, що виключає можливість ковзання;

-        ліфт для вертикального переміщення вантажністю 1000 кг із габаритами, які передбачають можливість маневрування для інвалідів-візочників.

Конструктивна схема житлового будинку – рамно-в’язевий монолітний залізобетонний каркас з діафрагмами та ядрами жорсткості у вигляді сходово-ліфтових вузлів. Фундаменти житлового будинку – монолітні залізобетонні ростверки на пальовій основі. Стіни підвалу – монолітні залізобетонні з утепленням із пінополістиролу. Зовнішні огороджувальні стіни житлової частини – з газобетонних блоків з утеплювачем. Покрівля – з рулонних матеріалів з утепленням мінераловатними плитами. Фактичні значення опору теплопередачі огороджувальних конструкцій відповідають вимогам норм теплової ізоляції будівель.

Конструктивна схема гаража відкритого типу – монолітний залізобетонний безригельний каркас. Фундаменти монолітні залізобетонні безростверкові палі-колони, перекриття – монолітний залізобетон.

Проектними рішеннями забезпечується інсоляція, яка відповідає нормативним показникам.

Проектними рішеннями передбачається науково-технічний супровід об’єкта будівництва, моніторинг, включаючи геодезичний, як об’єкту будівництва так і прилеглої забудови та території, під час будівництва та протягом стабілізаційного періоду.

Проектом передбачається блискавкозахист об’єкту.

Інженерне забезпечення

Водопостачання житлового комплексу згідно з ТУ КП «Харківводоканал» від 23.12.2015 р. № 1013/ТО-В передбачається від існуючого міського водопроводу діаметром 400 мм по вул. Гвардійців-Широнінців. Тиск в мережі міського водопроводу складає 2,5 атм.

Для створення необхідного тиску в мережі питного і протипожежного водопроводу житлових будинків в кожному будинку передбачаються підвищувальні насосні станції.

Гаряче водопостачання передбачається від вбудованих бойлерних розташованих в ІТП житлових будинків №1-4.

Каналізація житлового комплексу згідно з ТУ КП «Харківводоканал» від 16.12.2015 р. № 2469/ТУ-К передбачається в існуючу міську каналізаційну мережу діаметром 400 мм по вул. Родниковій в районі будинку №15.

Відведення поверхневих стоків. Згідно з ТУ КП «Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження і зливової каналізації» від 14.08.2015 р. № 40/ПТО відведення поверхневих стоків з території житлового комплексу передбачається закритим способом з підключенням в існуючу дощову мережу діаметром 500 мм по вул. Гвардійців-Широнінців та Дружби Народів.

Стоки з місць локальних забруднень нафтопродуктами відводяться через уловлювач нафтопродуктів в міську дощову мережу.

Дощова каналізація. Відвід дощових стоків з покрівель будівель житлових будинків передбачається через водостічні воронки по стояках внутрішньої дощової каналізації.

Внутрішні та зовнішні дощові стоки скидаються в існуючу міську мережу дощової каналізації.

Теплопостачання. Згідно з ТУ КП «Харківські теплові мережі» від 03.09.2015 р. № 25-3089 передбачається від трубопроводів Ду 600 мм магістральної теплової мережі.

Теплопостачання об’єктів передбачається від внутрішньомайданчикової теплової мережі із улаштуванням вбудованих теплових пунктів (ІТП) в кожному житловому будинку.

Індивідуальні теплові пункти (ІТП) для теплопостачання в житлових будинках №№1-3 запроектовані на позн. -2.700, а будинку №4 на позн. -3.000.

Підключення системи теплопостачання по незалежній схемі із регулюванням теплоносія. Теплоносій на опалення - вода з параметрами 80-60ºС. Гаряче водопостачання - вода 55ºС від бойлерів.

Опалення. Система опалення житлової частини будинку – двотрубна поквартирна з нижньою роздачею теплоносія та поквартирним обліком тепла. Для опалення вбудованих приміщень, розташованих на першому поверсі житлового будинку №1 та в цокольному поверсі будинку №4 передбачається влаштування окремої системи опалення з прибором обліку тепла. Опалювальні прилади – сталеві радіатори з терморегулюючими клапанами. Гараж – неопалювальний.

Вентиляція приміщень житлової частини будинку передбачається припливно-витяжна з природним спонуканням.

Вентиляція вбудованих приміщень – припливно-витяжна з природним та механічним спонуканням.

Електропостачання. Категорія надійності електропостачання – І, ІІ. Електропостачання передбачається згідно з ТУ АК «Харківобленерго» від 07.08.2015 р. № 02-35-Московская-ТУ/1247 відкоригованими листами № 02-35-Московская/425 від 15.03.2016 р та № 02-35-Московская/960 від 10.05.2016 р  від ПС «Московська» через запроектовані підстанції РП-ТП та ТП.

Резервне електропостачання споживачів 1-ої категорії надійності забезпечується від дизельгенераторних (ДЕС). На території будівництва першої черги передбачаються дві окремо розташованих дизельгенераторних.

Кухні житлових будинків обладнуються електричними плитами.

Зовнішнє електроосвітлення передбачається згідно з ТУ КП «Міськсвітло» від 03.08.2015р № 196.

Зв'язок та сигналізація. Проектом передбачається телефонізація, радіофікація та телебачення житлових будинків згідно ТУ ПАТ «Укртелеком» № 322-3/254-у від 09.09.2015 р та № 322-3/258-р від 11.09.2015 р.

Системи водо-, тепло- та електропостачання житлових будинків та вбудованих приміщень обладнуються приладами обліку енергоносіїв.

Будівлі обладнуються системою контролю довибухонебезпечних концентрацій паливних газів.

Пожежна безпека

Ступінь вогнестійкості будівлі житлового будинку – I. Межі вогнестійкості будівельних конструкцій та максимальні межі поширення вогню приймаються не нижче І-го ступеню.

Протипожежні заходи виконані з урахуванням технічних умов на проектування наданих ДСНС України у Харківській області за
№ 010-4657/153 від 15.06.2016 р.

Об’єкт будівництва забезпечується під’їзними шляхами для аварійно-рятувальних підрозділів.

Зовнішнє протипожежне водопостачання передбачається пожежними машинами із забором води від запроектованих пожежних гідрантів, розташованих на кільцевій водопровідній мережі.

Будівля обладнується автоматичними системами пожежної сигналізації, сповіщення про пожежу і передачі тривожних сповіщень, системою протидимного захисту та блискавкозахисту.

Забезпечення безпеки життя і здоров’я людини,
захисту навколишнього природного середовища,
забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення

Прийняті в проекті рішення, відповідають нормам та правилам екологічної безпеки і санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та забезпечують безпечне та безаварійне функціонування об’єкту.

Розміщення та орієнтація будівель, що проектуються, забезпечує нормовану тривалість інсоляції житлових приміщень.

Відповідно до діючих нормативів визначені санітарно-захисні зони розташованих в кварталі об'єктів. Розміщення проектованих гаражів та автостоянок передбачається на межах санітарно-захисних зон та зон обмеження забудови базових станцій.

Енергозбереження

Проектом передбачаються заходи щодо ефективного використання теплової та електричної енергії за рахунок забезпечення нормованих теплотехнічних показників зовнішніх огороджувальних конструкцій, технічних рішень з енергоефективності інженерних систем теплопостачання, опалення, гарячого водопостачання, електричного освітлення, автоматизації інженерних систем.

Проектними рішеннями передбачається:

-        встановлення в поповерхових коридорах поквартирних приладів обліку тепла, гарячої і холодної води, електроенергії;

-        використання в приміщеннях енергозберігаючих ламп;

-        проектування в ІТП вузлів обліку тепла на опалення, гаряче водопостачання, циркуляцію житлового будинку та вбудованих приміщень;

-        в ІТП автоматизація регулювання температури теплоносія.

Розроблені енергетичні паспорти будівель. Клас енергетичної ефективності будівель – С.

Організація будівництва

Будівельно-монтажні роботи виконуються підрядним способом з використанням баштових, гусеничних та автомобільних кранів.

Тривалість будівництва першої черги будівництва – 35 місяців, в тому числі:

першого пускового комплексу – 19 місяців;

другого пускового комплексу – 15 місяців;

третього пускового комплексу – 15 місяців;

четвертого пускового комплексу – 17 місяців;

п’ятого пускового комплексу – 6 місяців;

шостого пускового комплексу – 6 місяців.

 

В ході проведення експертизи відповідно до зауважень експертів проектувальником були внесені зміни до проектної документації.

Розділи