Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:4643-0844-2294-0300
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№V-0078-21/ПРОЕКСП від 23.05.2021
Орган, що видав
ТОВ "Проексп" (40993694) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Ремонтно-реставраційні роботи частини приміщень лікарні під кабінет комп’ютерної томографії на вул. І. Франка, 17 у м. Івано-Франківську»
Код проектної документації
PD01:9165-9261-9166-2733 Зміни №3 №01-12-2020 від 2020-11-03 (видав ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЗАХІДСАНТЕХПРОЕКТ") / Наявні експертизи: EX01:4643-0844-2294-0300
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань архітектури
Головний експерт проекту
Половенко Ігор Олександрович (АЕ 005265, АЕ 007231 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Івано-Франківська обл., Івано-Франківський район, Івано-Франківська територіальна громада (UA26040190000081578) , вул.І.Франка , 17, м.Івано-Франківськ не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МЕДІКАЛ СЕРВІС ГРУП" (43145764)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Архітектор З питань архітектури
Бохан Анатолій Аліксович (АА 002617, АА 002614, АА 000248)
Відповідальний експерт З питань кошторисної частини проектної документації
ПЕРЕЦЬ ОЛЕКСАНДРА ГЕННАДІЇВНА (АЕ 004439, АР 002865)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
Комаренко Володимир Іванович (АЕ 002964, АЕ 004303)
Відповідальний експерт З питань екології
Еріванли Валентина Насоївна (АР 000987, АЕ 004248, АР 019142)
Відповідальний експерт З питань інженерного забезпечення
З питань охорони праці
Барановський Олександр Петрович (АЕ 005211, АЕ 005231)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
СТАКОВІЧЕНКО ІРИНА СЕРГІЇВНА (АЕ 004938)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
ЗАХАРЧЕНКО АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ (АР 016108, АЕ 003502, АЕ 006449, АЕ 007250)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Половенко Ігор Олександрович (АЕ 005265, АЕ 007231)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:9165-9261-9166-2733
Орган, що видав
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЗАХІДСАНТЕХПРОЕКТ" (33426714)
Вид будівництва
Реставрація без зміни зовнішніх геометричних розмірів
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Робочий проект, що складається з розділів: Загальна пояснювальна записка, Архітектурні рішення, Технологічні рішення, Конструктивні рішення, Водопровід та каналізація, Опалення, вентиляція та кондиціонування, Електротехнічні рішення, Проект проведення робіт з вогнезахисної обробки металевих конструкцій
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1264.2 Лікарні профільні, диспансери
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
03.11.2020
Номер проектної документації
01-12-2020
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект «Ремонтно-реставраційні роботи частини приміщень лікарні під кабінет комп’ютерної томографії  на вул. І. Франка, 17 у м. Івано-Франківську», розроблений на замовлення ТзОВ «Медікал Сервіс Груп», проектною організацією ПП «Західсантехпроект» (юридична адреса: м. Івано-Франківськ, вул.,С. Бандера, 10-В, оф.2), кваліфікаційний сертифікат архітектора виданий Рибіній Наталії Степанівні, Серія АР  №_000689 від 04.06.2012 року (свідоцтво про підвищення кваліфікації №00168 від 09.06.2017).

 

Підстави для розроблення проекту:

- технічні умови;

- реставраційне завдання;

- завдання на проектування.

 

Клас наслідків (відповідальності) об’єкту – СС3.

 

Робочим проектом передбачається здійснити ремонтно-реставраційні роботи частини приміщень лікарні під кабінет комп’ютерної томографії  на вул. І. Франка, 17 у м. Івано-Франківську. Робочим проектом передбачено будівництво в одну чергу.

Територія лікарні з північної сторони обмежена будівлею школи №5, з східної сторони – вулицею Івана Франка та багатоквартирним житловим будинком з громадськими приміщеннями на першому поверсі, з західної сторони – школою №7, з південної сторони  - багатоквартирними житловими будинками. Вікна проектованого кабінету виходять у внутрішній двір. В дворі розташована окремо стояча дезінфекційна будівля.

Існуюча навколишня забудова-житлова та громадського призначення: одно та двоповерхова.

Будівля існуючої лікарні на вул. Івана Франка, 17 - громадський будинок, трьох поверховий, цегляний з підвальним приміщенням.

Проектований кабінет комп’ютерної томографії розташований на першому поверсі лікарні поруч з групою рентген кабінету та вестибюлем головного входу, у двох суміжних лікарських кабінетах, вікна яких виходять у двір.

Кабінет комп’ютерної томографії складається з двох суміжних приміщень – кімнати управління та процедурної. Вхід в кімнату управління - з коридору, вхід у процедурну – з вестибюлю. Між собою дані приміщення також мають двері.

У кімнаті управління знаходиться оператор, що керує комп’ютерним томографом та спостерігає за пацієнтом у діагностичне вікно. У процедурній розташовується комп’ютерний томограф та проводяться процедури діагностики.

 Для захисту персоналу та пацієнтів від рентгенівського випромінювання в момент проведення рентгенодіагностичних досліджень запроектовано встановлення двох рентгенозахисних дверей і рентгенозахисне діагностичне вікно в приміщенні процедурної.

Запроектовано змінити ширину одного існуючого дверного отвору (звузити), замурувати один дверний отвір, влаштувати отвір для діагностичного вікна та здійснити підсилення перекриття підвалу в місці розташування комп’ютерного томографа SIEMENS Healthineers Somatom go.Now.

В процедурній на стіну, де розташований умивальник (між дверима і діагностичним вікном) запроектовано викласти плитку керамічну настінну "Atem" Орлі біла 10х10 см товщиною 8.5 мм.

Стіни шпаклюються та фарбуються.

Основа монтажних площадок (зон) виконуються із бетону. Клас бетону - не нижче C20/25, скріплений наповнювачем дрібної фракції. Висота заливки не менш 13 см.

Опорна поверхня бетонної основи повинна виконується в одному рівні з рівнем чистової підлоги (РЧП) в приміщенні. Стіл пацієнта закріплюють при монтажі анкерними болтами в фундаменті.

Зміни, що пропонуються, не шкодять збереженню конструктивів об’єкту і не змінюють структуру та його основні харктеристики.

Комп’ютерний томограф SIMENS Healthineers Somatom go.Now встановлюється на існуючому перекритті підвала. Існуюче перекриття монолітне залізобетонне товщиною 170мм.

При встановленні томографа на існуюче перекриття передається значне додаткове навантаження. Для підсилення існуючого перекриття і сприняття навантаження від томографа в підвальному приміщенні під перекриттям в місці встановлення томографа запроектовано металеву раму.

Рама складається з двутаврових балок (№12) і колон на які вони опираються. Колони запроектовано з двох швелерів (№10).

Колони рами встановлюються на стовпчаті бетонні фундаменти розміром 400х400 мм з бетону кл. С16/20. Фундаменти влаштовуються по бетонній підготовці товщиною 100 мм з бетону кл. С8/10.

Проектовані внутрішні санітарно-технічні мережі водопостачання та водовідведення реконструйованих приміщеннях під кабінет комп’ютерної томографії, підключаються до внутрішньобудинкових мереж будівлі.

Для забезпечення потреб системи гарячого водопостачання передбачено встановлення протічного електричного водонагрівача Delimanj Water Heater потужністю N=3,0кВт.

Існуюча будівля лікарні облаштована системою госродарсько-питного і гарячого водопостачання, протипожежною системою і системою водовідведення. Проектовані внутрішні мережі господарсько-питного водопостачання та водовідведення реконструйованих приміщень підключаються до існуючих одноіменних мереж. Для забезпечення потреб системи гарячого водопостачання влаштовано встановлення проточного електроводонагрівача. Відведення стічних вод від санітарно-технічного обладнання передбачається до існуючої внутрішньобудинкової каналізаційної мережі. Внутрішнє пожежогасіння реконструйованих приміщень забезпечується існуючою системою будівлі.).

Джерело теплопостачання – централізовані теплові мережі ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». 

Система опалення реконструйованих приміщень – існуюча водяна, двохтрубна. Трубопроводи системи опалення існуючі та змонтовані із сталевих труб.

Магістралі трубопроводи Т1, Т2 та підводки до приладів прокладені відкрито по стінах. Трубопроводи опалення теплоізольовані оболонками із захисним покриттям «Thermacompact S» δ=9 мм фірми «Thermaflex».  В якості нагрівальних приладів прийняті існуючі чавунні радіатори. 

Для створення і підтримання необхідних кліматичних умов в приміщеннях для встановлення обладнання: кімнаті управління та процедурної робочим проектом передбачено влаштування припливно-витяжної вентиляції з механічним рухом повітря, яка забезпечує нормовані параметри мікроклімату.

Робочим проектом передбачено влаштування відокремленої системи припливної вентиляції для:

- кабінету комп’ютерної томографії, із встановленням припливної підвісної установки “SPS-MINI-H-(50)-R” в гігієнічному виконанні фірми "VBW Engineering” (П1).

Корпус компактної підвісної припливної установки виконаний із нержавіючої сталі з проміжним теплоізолюючим шаром толщиною 50 мм по бокам и 30 мм в зонах днища та кришки згідно стандартів EN 10142.

Для забезпечення та підтримання круглорічно необхідних особливих параметрів мікроклімату в проектованому кабінеті комп’ютерної томографії: в приміщеннях процедурної та пультової, розташованих на 1 - му поверсі лікарні на вул. І. Франка, 17, робочим проектом передбачено влаштування системи кондиціонування повітря. Теплова потужність гентрі томографа становить 5200 Вт.

Проект електропостачання розроблений для системи з глухозаземленою нейтраллю на трансформаторній підстанції при напрузі 380 В. По ступеню надійності електропостачання згідно ДБН В.2.5-23-20010 споживачі відносяться до ІІI категорій.

Для підключення КТ проектом передбачена прокладка кабельної лінії від існуючого ввідно-розподільчого пристрою лікарні (ВРП). Перерiз кабельної лiнiї 0,4 кВ вибраний за допустимим струмом навантаження в нормальному i аварiйному режимах, за допустимим спадом напруги та перевiрений умовами спрацювання захисного апарату при однополюсних замиканнях на корпус або нульовий провiд.

В ВРП передбачено встановлення комутаційного апарату призначеного для захисту засобу обліку і зняття напруги при необхідності його заміни. Для встановлення засобу обліку використані вимоги передбачені технічними умовами на приєднання. Захист внутрішньої електропроводки споруд від максимального значення струму і однофазних к.з. виконують автоматичні вимикачі встановлені після лічильника електричної енергії які розміщені в щиті ввідно розподільчому. Перехід через стіну кабелем виконано в захисному футлярі.

Для приймання і розподілу електричної енергії до щитів технологічного обладнання та робочого освітлення на 1-му поверсі встановлено ввідно-облікові пристрій (ЩВО), який розташований в приміщенні.

До особливої групи І категорії надійності електричного постачання належать: прилади автоматичної пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу, аварійне освітлення.

Конструктивно мережі живлення та розподільчі мережі будівлі виконуються провідником марки ВВГнгд в металорукаві відкрито на скобах, та сховано в трубі сталевій.

Силові живлячі і розподільчі мережі запроектовані з мідними жилами з складанням приховано в негорючих сталевих трубах та штрабах.

Проектом передбачені наступні види штучного освітлення: робоче, аварійне, чергове напругою 220В, при цьому аварійне освітлення поділяється на освітлення безпеки та евакуаційне. Система освітлення  кабінетів: загальна та комбінована.

Кабелі та провідники прийняті з мідними жилами марок ВВП  для мережі робочого і ремонтного освітлення і аварійного освітлення.

Заземлення відкритих провідних частин світильників загального освітлення виконується приєднанням до нульового захисного провідника РЕ.

Охорона праці і техніка безпеки при будівництві і експлуатації проектованого об'єкту забезпечується відповідністю всіх проектних рішень, котрі враховують умови безпеки праці, попередження виробничого травматизму, професійних захворювань, пожеж і вибухів.

Проектом передбачене виконання вогнезахисного обробляння запроектованих металевих конструкцій. Систем протипожежного захисту будівлі введені до експлуатування в 2013 році перебувають у робочому стані.

Проектований об’єкт не підпадає під критерії, наведені в част.2,3  ст.3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та не потребує обов’язкового проходження процедури з оцінки впливу на довкілля.

Впливи на всі складові навколишнього природного середовища (атмосферне повітря, геологічне, водне, соціальне, техногенне середовище, рослинний і тваринний світ, ґрунти, утворення відходів) від об'єкту після проведення ремонтно-реставраційних робіт залишаються без змін.

Перелік впливів на стан навколишнього середовища від об’єкту при проведенні ремонтно-реставраційних робіт:

Атмосферне повітря: вплив в межах встановлених нормативів .

Від будівельних машин і механізмів, проведення зварювальних, фарбувальних робіт, операціях пересипки сипучих матеріалів в атмосферу виділяються наступні забруднюючі речовини: оксиди азоту (в перерахунку на діоксид азоту), оксид вуглецю, діоксид сірки, вуглеводні граничні.

Зважаючи на незначні обсяги будівельних робіт та використання одночасно обмеженої кількості будівельної техніки та устаткування – викиди забруднюючих речовин – не суттєві.

Вплив на атмосферу – короткотривалий.

Впливи на водне середовище, рослинний і тваринний світ, соціальне, геологічне середовище: відсутній.

Поводження з відходами: при проведенні ремонтно-реставраційних робіт  утворюються будівельні відходи. Утилізація відходів відбувається за встановленою схемою.

Шумове навантаження – основними джерелами шуму є будівельна техніка, устаткування, автотранспорт. Вплив шуму на навколишнє оточення – тимчасовий, короткотривалий.

Ґрунти – вплив  в межах  дозволених рівнів. Хімічне, біологічне і радіоактивне забруднення, відсутнє.

Для проектованого об'єкта відсутня можливість аварійних ситуацій, при яких матиме місце наднормативний вплив на стан ґрунтів.

Планована діяльність об’єкту не впливає на промислові, житлово-цивільні об’єкти, пам’ятники архітектури, історії і культури, наземні і підземні споруди та інші елементи техногенного середовища, завдяки прийнятим рішенням щодо розміщення будівель і споруд, дотримання санітарно-гігієнічного, екологічного, протипожежного та містобудівного законодавства.

Ці залишкові впливи є допустимими, оскільки при експлуатації проектованого об'єкта їх рівні знаходяться в межах екологічних  норм. Об’єкт  реконструкції розташовується в діючій лікарні яка забезпечена  існуючими інженерними мережами.

Структура кабінету комп’ютерної томографії визначена завданням на проектування і медичним завданням. Планувальні рішення, склад приміщень ( кімната управління та процедурна ), облаштування запроектованих приміщень, інженерне забезпечення передбачають можливість організації медико-технологічних процесів ( проведення діагностичних процедур).

Внутрішнє опорядження приміщень прийняте згідно з їх функціональним призначенням, в проекті є запис, що матеріали та устаткування передбачені такі, що дозволені до використання  в Україні ( п. п. 3.19, 3.25  ДБН В.2.2-10-2001.

Враховано розрахунки захисту огороджуючих конструкцій, у відповідності з вимогами ДСП 6.177-2005-09-02 "Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України", ДСанПіН 6.6.3-150-2007 «Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур». Підставою на право експлуатації рентгенівського кабінету є Санітарний паспорт, виданий територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства.

Відходи передбачається передавати на договірній основі спеціалізованим ліцензованим  підприємствам згідно схеми видалення відходів м. Івано-Франківськ.

Під час розгляду проектної документації експертами ТОВ «ПРОЕКСП», проведення комплексної експертизи робочого проекту «Ремонтно-реставраційні роботи частини приміщень лікарні під кабінет комп’ютерної томографії  на вул. І. Франка, 17 у м. Івано-Франківську» в проект внесені зміни та доповнення.

 

Відповідальність за внесення змін та доповнень у проектну документацію несе замовник і проектна організація.

Замовник експертизи несе відповідальність згідно з законодавством, за достовірність узгоджених документів, наданих для проведення експертизи.


Розділи