Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:8933-5947-2181-3615
Версія документу
№3
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№55/21 від 28.09.2021
Орган, що видав
ТОВ "Укрекспертбудпроект" (41839133) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Нове будівництво складського комплексу з адміністративно-побутовими приміщеннями на території с. Чубинське Пристолична сільська рада Бориспільського району Київської області»
Код проектної документації
PD01:1467-7354-2627-0796 Зміни №3 №26/05-21 від 2021-05-26 (видав ТОВ "Ідеал проект") / Наявні експертизи: EX01:8933-5947-2181-3615
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань інженерного забезпечення, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження
Головний експерт проекту
КОТВИЦЬКИЙ ВАЛЕНТИН ЛЕОНТІЙОВИЧ (АЕ 005923, АР 020267, АР 006201 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Київська обл. , Бориспільський район, с. Чубинське не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТОРГОВА МЕРЕЖА "ПЛЮС СЕРВІС" (43199757)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
КОТВИЦЬКИЙ ВАЛЕНТИН ЛЕОНТІЙОВИЧ (АЕ 005923, АР 020267, АР 006201)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань охорони праці
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
Стретович Дмитро Миколайович (АЕ 004727, АЕ 005229, АЕ 005426)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
З питань екології
КАРТАВЦЕВ ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ (АЕ 006568, АЕ 000258, АР 000110, АР 017821, АР 000484)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
З питань інженерного забезпечення
РУСЕЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 005277)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань охорони праці
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
З питань інженерного забезпечення
Головацький Іван Зіновійович (АЕ 005916)
Експерт (фахівець) Архітектурно-планувальні рішення
Хохлов Михайло Олександрович (АА 000146)
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Бутов Євген Сергійович

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:1467-7354-2627-0796
Орган, що видав
ТОВ "Ідеал проект" (42467976)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Вихідні дані. Пояснювальна записка. Генеральний план. Архітектурні рішення. Конструкції будівельні Водопровід і каналізація. Зовнішні мережі водопостачання та каналізації. Опалення та вентиляція Електротехнічні рішення Технологічні рішення Проект організації будівництва Модульна котельня Охорона праці та забезпечення надійності та безпеки із забезпечення енергоефективності Системи протипожежного захисту Система пожежної сигналізації. Система оповіщення людей про пожежу. Система передавання тривожних сповіщень Система блискавкозахисту Розрахунок шляхів евакуації та димовидалення Оцінка впливу на навколишнє середовище Енергоефективність
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1252.8 Склади універсальні
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
26.05.2021
Номер проектної документації
26/05-21
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Проект «Нове будівництво складського комплексу з адміністративно-побутовими приміщеннями на території с. Чубинське Пристолична сільська рада Бориспільського району Київської області» розроблений ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СВС-ЕНЕРДЖІ» (код ЄДРПОУ: 38979183, юридична адреса: Україна, 04210, м. Київ, Оболонська набережна, буд. 7, корпус 1, офіс 1).

 

Класи наслідків (відповідальності) об’єктів – СС2.

Сукупний показник – СС2.

 

Головний архітектор проекту – Главко Герман Адольфович (кваліфікаційний сертифікат серія АА № 003618 від 30.12.2016 р.).

 

Замовник - ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТОРГОВА МЕРЕЖА «ПЛЮС СЕРВІС» (код ЄДРПОУ: 43199757, юридична адреса: Україна, 61002, Харківська обл., місто Харків, вул. Маршала Бажанова, будинок 21/23, офіс 13).


Підстави для проектування:

- містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва від 13.09.2021 за реєстраційним номером ЄДЕССБ MUO1:1685-7273-6805-4759, наданих відділом архітектури та будівельного інспектування Пристоличної сільської ради;

- договір купівлі-продажу земельної ділянки від 03.03.2021 р., зареєстрований в реєстрі за № 661;

- технічні умови, надані відповідними службами;

- затверджене завдання на проектування.

 

Даним проектом передбачається проектування складського комплексу з адміністративно-побутовими приміщеннями. Земельна ділянка для проектування площею 8,7609 га розташована на території Київської області, на землях Пристоличної сільської ради у с. Чубинське. Об’єкт проектування розміщується поруч з транспортною магістраллю – дорогою Т-1026 між селищем Чубинське та Великою Олександрівкою.

Ділянка проектування межує: зі сходу - землями мікрорайону Княжицький м. Бориспіль; з півночі – залізниця Київ-Харків і далі землі Великоолександрівської сільської ради;  із заходу – дорога Т1026; з півдня – приватні земельні ділянки.

Рельєф ділянки спокійний, з незначним ухилом у південно-західному напрямі.

Схемою генерального плану на земельній ділянці передбачено будівництво  будівлі складу з адміністративно-побутовими приміщеннями та влаштування майданчиків для тимчасового розміщення грузовик автомобілів (фур) на 47 машино-місць та  гостьових автостоянок загальною кількість 78 машино-місць, майданчик для тимчасового зберігання сміття.

 Запроектований  комплекс розміщено з дотриманням всіх нормативних документів, враховуючи відстані від існуючих сусідніх будівель та споруд, інсоляцію, освітлення, санітарні та протипожежні вимоги.

До комплексу забезпечено під’їзд пожежних машин з твердим покриттям.

Проектом благоустрою передбачено опорядження ділянки, організацію під’їздів до об’єкту будівництва, пішохідних доріжок та майданчиків для відпочинку працівників комплексу. Покриття  автостоянок, проїздів передбачено з асфальтобетону. Біля входів та на прилеглих тротуарах запроектовано групу газонів, квітників, та декоративних рослин.

Проектом передбачено роздільне збирання ТПВ, для цього влаштовані площадки для сміттєзбірників.

Поверхневий водовідвід з ділянки забезпечується планувальними відмітками з ухилами, які забезпечують відведення поверхневих вод в дощоприймачі.

Доступність об`єкта для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (МГН) забезпечена.

 

Будівля складського комплексу має прямокутну форму в плані та складається із двох об’ємів: 1-поверхова частина складського призначення та 3-поверхова адміністративно-складська частина.

До складу будівлі складського комплексу входять:

- складські приміщення – 1 поверх;

 - допоміжні, службові та адміністративні приміщення  – 1 поверх;

- допоміжні, складські, побутові приміщення – 2-3 поверх.

Об’єкт, що запроектований, відповідає чинним нормам щодо дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя працівників. Освітлення приміщень передбачено природним та штучним.

В проекті використовуються матеріали, вироби та конструкції, місцевого та  іноземного виробництва, які регламентовані національними стандартами, державними будівельними нормами та правилами. Всі матеріали сертифіковані для застосування на території України.

Внутрішнє опорядження приміщень виконується у відповідності з функціональним призначенням кожного приміщення відповідно до санітарних, технологічних та естетичних вимог і норм.

В зовнішньому оздобленні застосовуються сендвіч панелі та частково штукатурка по мінераловатному утеплювачу.

Відповідно до технологічного процесу зберігання продукції у складі здійснюється на підставі наступних стадій: підготовка до приймання товарів, оформлення документації, розміщенням продукції для зберігання, маркування та комплектація замовлення, відвантаження споживачам продукції.

В складі зберігаються непродовольчі та продовольчі товари:

- непродовольчі товари: побутова техніка, різноманітні інструменти, сантехнічні товари, одяг тощо;

- продовольчі товари: різні групи напоїв (алкогольні та без алкогольні), продукти тощо.

В запроектованому складі застосовуються палетні стелажі для зберігання вантажу на палетах (піддонах). На перші нижні яруси встановлюються додатково настил, що дозволяє зберігати ящики, короби, дрібні упаковки і обробляти вантаж вручну, верхні яруси використовують для зберігання вантажу на палетах.

Розвантаження транспорту та приймання товару здійснюється із застосуванням необхідного обладнання (електронавантажувачів, вантажних візків тощо).

Усі технологічні процеси та усі переміщення об’єктів зберігання забезпечуються автоматизованою (комп’ютеризованою) системою управління ресурсами складу, яка представлена комплексом програмного забезпечення для ПК.

 

Для проведення допоміжних технологічних операцій передбачені відповідні  приміщення. Для персоналу передбачені відповідні приміщення з оснащеними робочими місцями. Передбачається проектування гардеробних, санвузлів і кімнати прийому їжі. Проектом передбачено приміщення тимчасового відстоювання складської техніки.

Категорія складності інженерно-геологічних умов ділянки – II (середньої складності).

Характеристичні значення навантажень і впливів:

- нормативне значення снігового навантаження- 1600 Па;

- нормативне значення вітрового навантаження- 400 Па;

- нормативна глибина промерзання – 0,9 м.

Згідно фізико-географічної карти України, досліджувана ділянка відноситься до Східноєвропейської рівнини, Лісостепової зони, Лівобережнодніпровського краю, розташовуючись в межах Північнопридніпровської терасової низовинної області.

У геоморфологічному відношенні ділянка робіт відноситься до Східноєвропейської полігенної рівнини, Придніпровської області пластовоакумулятивних рівнин, Придніпровської пластово-акумулятивної рівнини на палеогенових і неогенових відкладах, в межах лівобережної надзаплавної тераси р. Дніпро.

На період вишукувань ґрунтові води у межах ділянки проектування до глибини буріння 8,0 м не розкриті. Ґрунти слабоагресивні до бетону марки W4 та неагресивні до залізобетонних конструкцій. Корозійна агресивність ґрунтів до алюмінієвих оболонок – висока, до свинцевих оболонок – середня, до сталі – середня.

Конструктивна схема каркасу будівлі – залізобетонний каркас. Просторова жорсткість та геометрична незмінність каркасу забезпечена жорсткими вузлами з'єднання колон і фундаментів та наявністю горизонтального диска жорстокості у вигляді прогонів, ригелів та перекриттів.

Фундаменти запроектовані пальові, палі - залізобетоні, що влаштовуються кущами під ростверки. Ростверки передбачаються монолітні залізобетонні зі збірними залізобетонним стаканом, що окремо розташовані під колонами каркасу. По зовнішніх поверхнях стаканів, які контактують з ґрунтом, передбачається зовнішня обмазувальна гідроізоляція на бітумній основі.

Колони каркасу - збірні залізобетонні. По зовнішніх поверхнях колон, які контактують з ґрунтом, передбачається зовнішня обмазувальна гідроізоляція на бітумні основі.

В якості несучих елементів покриття та перекриття служать збірні залізобетонні попередньо напружені конструкції, що опираються на ригелі та залізобетонні колони. Всі арматурні стержні залізобетонних конструкцій мають захисний шар бетону згідно з вимогами нормативних документів. Металеві конструкції ґрунтуються та фарбуються 2 шарами емалі по ґрунтовці. Передбачена вертикальна обмазувальна гідроізоляція на бітумній основі зовнішніх поверхонь залізобетонних елементів, що стикаються з ґрунтом за 2 рази. Внутрішні сходи адміністративно-складських приміщень запроектовані зі збірних залізобетонних елементів.

Джерелом господарсько-питного водопостачання комплексу є артезіанська свердловина.

Система водопостачання комплексу – роздільна: господарсько-питна та протипожежна. Внутрішньо майданчикова мережа господарсько-питного водопроводу -  тупікова.

Для забезпечення господарсько-питних потреб в будівлі передбачено один ввід водопроводу від проектованої внутрішньо майданчикової мережі. Необхідний тиск для системи господарсько-питного водопроводу забезпечується насосною станцією. Приготування гарячої забезпечується електроводонагрівачами, які встановлені в санвузлах, душових та підсобних приміщеннях.

Зовнішнє пожежогасіння здійснюється від двох пожежних водойм, глибиною 4 м (V=1000 м3), через установку подачі води на пожежогасіння, що встановлюється у будівлі насосної поруч з пожежними водоймами (пожежна насосна станція); на зовнішній стіні якої облаштовуються оголовки ГМ-80 для підключення пожежних машин на відм. +0,800 від рівня землі.

Відведення стічних вод від сантехнічного та технологічного обладнання відводяться в самопливному режимі до проектуємої внутрішньо майданчикової мережі побутових стоків з подальшим відведенням до септиків. На внутрішньо майданчиковій мережі побутової каналізації влаштовуються оглядові колодязі із збірних залізобетонних елементів з поліетиленовими вкладишами. Каналізаційна мережа зливової каналізації запроектована самопливна змішаного типу.

Мережу запроектовано із лотків для зливової каналізації та труб для зовнішніх каналізаційних мереж відповідних діаметрів. Перед випуском зливових вод у прийомну водойму встановлюється нафтоуловлювач.

При проектуванні було враховано рельєф місцевості з метою максимального охоплення послідуючих під’єднань прилеглих будівель.

Влаштування колодязів і відстань між ними, на мережах прийнято згідно норм, в залежності від діаметра труб, а також в місцях зміни напрямку каналізації і в місцях зміни уклонів.

Після очистки до ГДК (гранично-допустимих концентрацій) очищені дощові стоки відводяться у резервуар-накопичувач  умовно-чистих дощових вод.

Опалення службових, адміністративно-складських приміщень - в основі системи опалення передбачено радіатори відповідних потужностей (адміністративно-складська частина будівлі), та тепловентилятори, відповідних потужностей (склади).

Джерело теплопостачання – проектуємо модульна котельня.

Вентиляція адміністративних приміщень прийнята припливно-витяжна з природнім спонуканням. Витяжна вентиляція санвузлів, прийнята  природня та з механічним спонуканням, передбачено встановлення канальних вентиляторів.

Кратності повітрообміну в приміщеннях прийняті згідно ДБН В.2.5-67:2013. Приток здійснюється за рахунок інфільтрації  повітря природнім способом.

Для розподілу електроенергії між електроспоживачами складського комплексу проектом передбачається встановлення ввідно-розподільчих пристроїв (ВРП). Електропостачання ВРП виконується від трансформаторної підстанції ТП-10/0,4 кВ кабелями в землі. Резервне живлення передбачається від дизель-генератора. Загальний облік електроенергії забезпечується лічильниками, які встановлюються  на ТП-10/0,4 кВ на наконечниках кабелів живлення. Проектом передбачено використання засобів обліку з можливістю об’єднання їх  в автоматизовану систему комерційного обліку.

Проектом передбачається робоче загальне освітлення (для усіх приміщень будівлі), аварійне (евакуаційне) та ремонтне (технічні приміщення) електроосвітлення. Напруга робочого, аварійно-евакуаційного електроосвітлення - 380/220В, ремонтного - 24В.

Освітлення прилеглої території  виконується світильниками з світлодіодними лампами.

Система заземлення прийнята типу TN-C-S, опором не більше 4 Ом. Для захисту будівлі від прямого попадання блискавки проектом передбачено влаштування блискавковідводів.

Проектом запроектована автоматизована система диспетчеризації об’єкту, яка включає в себе управління та контроль аварійності систем вентиляції, водопостачання, водовідведення та електропостачання, враховуючи контроль загазованості технічних приміщень.

Проектом передбачено обладнання об’єкта телекомунікаційними системами, а саме: мережа передачі даних;  Інтернет; забезпечення контролю доступу (СКД) у вхідні групи; відеоспостереження.

З метою енергоефективності проектом передбачаються наступні заходи:

- для електроосвітлення передбачається спільне використання природного та штучного освітлення;

- забезпечення гнучкості керування освітлювальними мережами;

- використання світлодіодних світильників;

- оптимальне розташування освітлювальної арматури.

 При будівництві комплексу використовуються матеріали, які забезпечують нормативні вимоги до будівель ІІ ступеню вогнестійкості.

Складська будівля 1-поверхова, планувально розділена на 4 протипожежні відсіки, відокремлені один від одного протипожежними стінами.

Проектом передбачено влаштування системи автоматичної пожежної сигналізації для виявлення пожежі та сповіщення чергового персоналу про виникнення пожежі та передавання сповіщень про «несправність» або «пожежа» на пульт централізованого спостереження.

Проектом передбачені системи протипожежної безпеки, в т. ч.: система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, система водяного пожежогасіння, а також внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопроводу.

Для безпеки персоналу передбачена  організація охорони праці на підприємстві згідно з законодавством України, в тому числі: інструктаж працівників, автоматизація технологічних процесів; дотриманням інструкцій з ведення вантажо-розвантажувальних робіт та технологічних процесів; дотримання діючих норм розташування обладнання, проїздів, проходів, відстаней між стаціонарним устаткуванням і будівельними конструкціями; забезпечення рівня шуму та вібрації, освітлення робочих місць; заземлення всіх металевих частин електроустаткування і елементів електроустановок, обладнання; забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

Відповідно до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 р. № 173 зі змінами та доповненнями, нормативна санітарно-захисна зона (СЗЗ) для підприємства витримана.

Вплив на геологічне, водне середовище, ґрунти, мікроклімат, рослинний та тваринний світ у межах нормативів.

Концентрації усіх забруднюючих речовин з урахуванням фонового рівня забруднення не перевищують їх гранично допустимі значення. Максимальні концентрації усіх забруднюючих речовин у приземному шарі атмосфери не перевищують значень ГДК.

Викиди забруднюючих речовин при проведенні будівельних робіт носять тимчасовий характер.

У зв’язку з діяльністю об’єкта утворюватимуться побутові відходи, які згідно договорам з комунальними службами, будуть вивозитись на полігон твердих побутових відходів, та виробничі відходи, які передаватимуться спеціалізованим підприємствам відповідно укладених договорів.

Захисні заходи, що застосовані у проекті необхідні та достатні для забезпечення нормативного стану навколишнього природного середовища.

 

Проектом визначені методи виконання будівельно-монтажних робіт, потреби в будівельних машинах і механізмах, матеріальних ресурсах, тимчасових будівлях і спорудах.

Будівельно-монтажні роботи виконуються в два періоди: підготовчий та основний.

Нормативна тривалість будівництва об’єкту – 8 міс., в тому числі підготовчий період  2 місяці.

 

У процесі проведення експертизи проекту були зроблені зауваження та пропозиції по окремих розділах проекту, які були доведені письмово до замовника і авторів проекту. Після опрацювання зауважень внесені необхідні зміни та доповнення до проекту.

Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту покладається на проектувальника та замовника.


Розділи