1 редакція від 31.05.2021 2 редакція від 10.11.2021

Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:5662-2926-1602-1826
Версія документу
№2
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№09-0214-20 від 26.03.2021
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" в Івано-Франківській області (35851210) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Ремонтно-реставраційні роботи житлового будинку на вул. Коперніка, 19/3 в м.Івано-Франківську (Реставрація. Пам'ятка архітектури місцевого значення охоронний №112-іф)
Код проектної документації
PD01:9430-9618-4563-5011 №831-09-17 від 2017-05-12 (видав КОМУНАЛЬНЕ ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО "АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНЕ БЮРО-ІФ") / Наявні експертизи: EX01:5662-2926-1602-1826
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки
Головний експерт проекту
Кушнірюк Ольга Романівна (АЕ 006399, АЕ 001459, АА 000389 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Івано-Франківська обл., Івано-Франківський район, Івано-Франківська територіальна громада, м. Івано-Франківськ (станом на 01.01.2021), вулиця Коперніка , б. 19/3 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Фізична особа Персональні дані

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Відповідальний експерт З питань міцності, надійності, довговічності
Гуз Роман Брониславович (АЕ 006357, АЕ 000054)
Головний експерт проекту Архітектурно-планувальні рішення
Кушнірюк Ольга Романівна (АЕ 006399, АЕ 001459, АА 000389)
Відповідальний експерт З питань охорони праці
З питань експлуатаційної безпеки
Малісевич Марія Володимирівна (АЕ 000109, АЕ 006370)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
Глібчук Тарас Романович (АЕ 006355, АЕ 000049)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
З питань екології
Сірко Михайло Васильович (АЕ 000157, АЕ 006379)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:9430-9618-4563-5011
Орган, що видав
КОМУНАЛЬНЕ ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО "АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНЕ БЮРО-ІФ" (23801748)
Вид будівництва
Реставрація
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Архітектурно-будівельна частина, сантехнічна частина, електротехнічна частина
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
12.05.2017
Номер проектної документації
831-09-17
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект розроблено КВП "Архітектурно-планувальне бюро-ІФ"           (м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 9, головний архітектор проекту                         Кріль О. В.  кваліфікаційний сертифікат АА № 002524 від 07.12.2015) на підставі:

-            завдання на проектування, затвердженого замовником;

-            містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта від 05.09.2017   №143-31.2.1-01;

-            зміна від 05.10.2020 № 1 до містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва від 05.09.2017;

-            реставраційного завдання від 2020 року;

-           акту огляду технічного стану від 2020 року;

-           акту визначення втрат памятки від 2020 року;

-           акту визначення рівня  складності робіт із розроблення документації від               2020 року;

-           технічних умов від 01.08.2019 № 221 на під’єднання до централізованих систем водопостачання і каналізації.

 

                   Житловий будинок на вул. Коперніка, 19 зведений в кінці ХІХ –               початку ХХ ст.. Будинок відноситься до пам’яток містобудування і архітектури місцевого значення, охоронний номер у Державному реєстрі нерухомих пам’яток України – 112-іф. Занесений будинок до переліку згідно з розпорядженням виконавчого комітету Івано-Франківської обласної ради народних депутатів від 26.05.1981   № 238.

  Відповідно до наданого розрахунку  ГАПа, погодженого  замовником,  об’єкт віднесено  до класу наслідків (відповідальності)  СС3. Сукупний показник      СС3.

           Проектна документація розроблена для кліматичного підрайону ІІІ А. Сейсмічність району будівництва 6 балів. Ступінь вогнестійкості будівліІІІ.

  При проектуванні використані матеріали інженерно – топографічного плану ділянки. 

Житловий  будинок на вул. Коперніка, 19 розташований на сході центральної частини міста Івано-Франківська, в зоні сформованої одно, двоповерхової забудови садибними житловими будинками. Пам’ятка архітектури знаходиться в історичній частині міста, в історичному ареалі, в охоронній зоні пам’яток. 

          Житловий багатоквартирний будинок на вул. Коперніка № 19, до якого належить квартира під  № 3 – одно та двоповерховий, видовженої, Г - подібної форми в плані, завдовжки до 31,0 м, з горищним похилим дахом. Фасад двоповерхової частини будинку виходить на вулицю Коперніка, а видовжена

одноповерхова частина будинку розташована у дворі. Зі східного боку, до глухих стін будинку примикають житлові та нежитлові одноповерхові будинки.

          Частина будинку, у якій розміщується квартира № 3 знаходиться у видовженій частині, у дворі будинку. Фасади горизонтально розчленовані, облицьовані декоративною гіпсовою ліпниною. На рівні першого поверху вікон отвори прямокутні, оздоблені налічником та прямокутними сандриками. Завершує будівлю масивний карниз.  Цоколь невисоко піднятий, викладений з нетесаного каменю. Вхід в будівлю прямокутний, без оздоблення.  

    Земельна ділянка будинку із вже складеними заходами по генеральному плану, в тому числі по вертикальному плануванню території, пішохідно - транспортних шляхах та озелененню.

          Транспортна схема, основні під’їзди і підходи до будинку існуючі, історично сформовані в районі існуючої забудови вул. Коперніка. Під'їзд до  будинку  з вул. Коперніка.  Існуюча транспортна схема забезпечує доступ пожежного, технічного та приватного транспорту.  

           Рельєф на території спокійний та рівний, з незначним ухилом у бік вулиці.  Відведення води від атмосферних опадів - відкритим способом,  за рахунок необхідних похилів території.

    Територія кругом об'єкта культурної спадщини - з існуючим благоустроєм, частково огороджена і частково замощена тротуарною плиткою, оздоблена газоном.

           Частина будинку до якої належить квартира № 3 одноповерхова, в плані видовженої прямокутної форми, з максимальними габаритними розмірами 13,14×8,46 м, з верандою, яка виступає за межі будинку. Загальна площа існуючої квартири - 67,60 м². Висота приміщень першого поверху в чистоті - 3,49 м. Квартира № 3 складається з кухні, двох прохідних кімнат та  добудованої у 80-х роках, наприкінці фасаду веранди. Будинок цегляний, перекриття над першим поверхом  по дерев'яних балках, дах - похилий,  покриття -  покрівельна сталь.

      Для проектування використано матеріали дослідження та висновок про технічне обстеження існуючого стану пам’ятки, які виконано в 2017 році ФОП  та експертом Олійник Ярославом Йосиповичем. За результатами обстеження  житлового будинку, несучих конструкцій, конструктивних елементів – дефектів не виявлено. 

          Фундамент - не зволожений, деформацій та пошкоджень не має.

          Цоколь - невисоко піднятий, викладений з тесаного каменю.

          Зовнішні стіни - цегляні на вапняно-цементному розчині, оштукатурені. Стан задовільний. Всі декоративні елементи стін у незадовільному стані.

          Перекриття над підвалом – бетон монолітний.

          Перекриття над першим поверхом – по дерев'яних балках, підшивка дерев'яними дошками.

          Перегородки - цегляні на піщано-вапняному розчині.

          Карниз, тяги, декоративне обрамлення вікон - з цегли на вапняному розчині, профільовані, оштукатурені. Перебувають у незадовільному стані.

 

 

          Дах - існуючий, односхилий, по дерев'яних кроквах. Несуча система - ригель, балки та стійки, які підтримують крокв'яну систему. Несучі елементи горища знаходяться в доброму стані;

          Покриття -  покрівельна сталь.

          Водовідвідна система - зовнішні горизонтальні та вертикальні ринви.

          Вікна - потребують заміни.

          Будинок на даний час забезпечений інженерними мережами - електропостачання, газопостачання (автономний газовий котел), водопостачання, водовідведення, кабельне телебачення, телефонна мережа. Стан інженерних мереж – задовільний, частково не придатний до нормальної експлуатації. Заміни потребують внутрішні мережі електропостачання, електроосвітлення, водопостачання та водовідведення. Ремонту потребують існуючі дворові водопровідні та каналізаційні мережі.

          Джерелом пожежного водопостачання є існуючі пожгідранти на                              вул. Коперніка. Витрата води на зовнішнє водопостачання  - 10 л/сек.

          У зв'язку з пристосуванням приміщень до сучасних вимог здійснено добудову веранди, пов'язаної з функціональними потребами. В цілому будівля знаходиться в задовільному стані.

          Згідно з проведеними дослідженнями визначений вид будівництва - реставрація частини будівлі на вулиці Коперніка, 19, а саме квартири № 3 та фасаду в межах квартири. Даним  робочим проектом  передбачається долучення горища над власною квартирою № 3 до даної квартири  з пристосуванням під житлові приміщення.

          Зміни, що пропонуються, не шкодять збереженню культурної спадщини, не змінюють основні стильові характеристики. Однак для проведення реставрації необхідно виконати комплекс робіт на першому поверсі для пристосування горища під житлові приміщення - влаштування сходів  з нижнього рівня квартири на верхній мансардний без зміни параметрів даху над усім старим будинком, окрім як над добудованою  верандою. В мансардному просторі  облаштовуються приміщення санвузла та двох кімнат, коридор, хол.

     Проектними рішеннями передбачено наступне:

-            часткова добудова до існуючої веранди для влаштування сходів  з нижнього рівня квартири на верхній;

-            пристосування горища під житлові приміщення (дві кімнати, хол, санвузол);

-            влаштування вентканалів з приміщення кухні з виводом за межі даху;

-            реставрація покрівлі з максимальним збереженням автентичного покрівельного матеріалу – покрівельної сталі;

-            дерев'яні елементи перекриття та покриття обробити з усіх боків поверхнево-просочувальними засобами вогнезахисту та антисептичним розчином;

-            утеплення даху мінеральною ватою;

-            заміна віконних рам без втрати автентичного вигляду;

-            відновлення фасадного обрамлення вікон після заміни вікон, згідно з обмірними кресленнями;

-            демонтаж старої електромережі та монтаж нової;

-            заміна санітарно-технічних комунікацій та обладнання, влаштування нових санвузлів;

-            демонтаж старої системи опалення та встановлення нової;

-            оздоблення стін та стелі вапняно - піщаною штукатуркою;

-            реставрація  фасадів: розчистка від бруду, від нашарувань  фарби та штукатурки, що відшаровується від основи; реставрація декоративного оздоблення фасадів - карнизів, тяг, наличників;  пофарбування згідно паспорту  опорядження фасадів;

-            металеві елементи фарбуються спеціальними фарбами.

          Для влаштування сходів до мансардного поверху частина існуючого перекриття над першим поверхом, частина існуючої стіни веранди та частина стіни від торця будинку біля веранди демонтуються, а також частково демонтуються існуючі перегородки. Демонтажні роботи передбачено виконувати спеціалізованою  будівельною організацією не порушуючи несучої здатності існуючих будівельних конструкцій.

          Під проектовані додаткові стіни  до веранди  виконуються фундаменти з бетону класу В 7,5 морозостійкістю F50 на відмітку існуючого фундаменту.

          Цегляні колони на 1-му поверсі армуються прямокутною сіткою. Під колони влаштовуються фундаменти 500 мм з бетону класу в 7.5 морозостійкістю  F50. 

          Стіни та перегородки передбачено з рядової повнотілої цегли на цементно-піщаному розчині. Перемички над дверними прорізами в проектованих перегородках з арматури С12 А 400с. Перемичка  над вхідними дверима з монолітного залізобетону.

          Несуча система - ригель, балки та стійки підтримують кроквяну систему. Несучі елементи горища знаходяться в доброму стані та підлягають  ремонту. Покрівлю передбачено реставрувати з максимальним збереженням автентичного покрівельного матеріалу – покрівельної сталі. Зміна параметрів даху не планується. Передбачений тільки ремонт та реставрація основних елементів.

         Опоряджувальні роботи передбачено виконувати тільки після закінчення відповідних водовідвідних етапів робіт. 

         Робочим проектом передбачено ремонт існуючої дворової водопровідної мережі  50 ПЕ з влаштуванням вводу водопроводу до житлового будинку № 19 по вул. Коперніка, квартира № 3, а також  ремонт існуючої дворової каналізаційної мережі  200 з влаштуванням ділянки самопливної мережі господарсько-побутової каналізації 150 і приєднання до будинку.

          В місці врізки в існуючий водопровід 50 ПЕ в існуючому водопровідному колодязі 1500 із збірних залізобетонних елементів передбачено  встановлення відключаючої арматури. Запроектована ділянка водопроводу від місця врізки в існуючому водопровідному колодязі  до житлового будинку із труб ПЕ 100 SDR 11 32×3,0. Прокладання трубопроводів передбачено відкритим способом.

          Робочим проектом передбачається влаштування випуску каналізації з подальшим підключенням в проектний каналізаційний колодязь та ділянки самопливної господарсько-побутової каналізації до існуючого колодязя.

 

          Мережі господарсько-побутової каналізації передбачено виконати із труби пластмасової каналізаційної 150 мм. Оглядові, поворотні та вузлові колодязі із збірних залізобетонних елементів 1000 мм.

          Після завершення земляних та монтажних робіт по прокладанні проектованої каналізаційної та водопровідної мережі проводиться повне відновлення асфальтового покриття, тротуарів та узбіччя в межах  проведення робіт.

          Робочим проектом передбачено влаштування внутрішніх систем господарсько-питного водопроводу, забезпечення потреб гарячого водопостачання та відведення господарсько-побутових стоків квартири № 3  житлового будинку.

          Для обліку витрати води в приміщені ванної кімнати передбачено водомірний вузол з лічильником холодної води.

          Приготування гарячої води передбачено за допомогою газового двоконтурного котла, розташованого в приміщенні кухні.

          Магістральні трубопроводи мережі господарсько-питного та гарячого водопостачання, підводки до  приладів прокладаються скрито в конструкції підлоги і запроектовані із металополімерних труб 16×2,0 мм - 26×3,0 мм в теплоізоляційних оболонках.

          Збір та відведення стічних вод від санітарно-технічного обладнання, розташованого в проектованих приміщеннях житлового будинку, передбачено мережею господарсько-побутової каналізації з подальшим приєднанням до дворової каналізаційної мережі. Мережі каналізації монтуються з каналізаційних пластмасових труб з НПВХ відкрито. На мережі внутрішньої каналізації влаштовуються ревізії та прочистки, передбачено влаштування вентиляційної частини стояків.

           Теплоносій системи опалення вода з параметрами Т1=800С, Т2=600С.   Джерело теплопостачання – існуючий настінний газовий опалювальний котел двоконтурний, потужністю Q=25 кВт, який розміщено в кухні на 1-му поверсі квартири. Система опалення житлового будинку – двотрубна тупикова з нижнім розведенням трубопроводів. Трубопроводи опалення монтуються з металополімерних багатошарових труб і теплоізолюються оболонками з захисним покриттям, прокладаються скрито в конструкції підлоги. В якості нагрівальних приладів прийняті сталеві панельні радіатори. Для регулювання тепловіддачі нагрівальними приладами проектом передбачено встановлення термостатичних регулюючих клапанів та арматури для відключення нагрівальних приладів. Випуск повітря здійснюється через повітровипускні крани, передбачені конструкцією нагрівального приладу. В місцях переходу трубопроводів через стіни, труби прокладаються у футлярах із сталевих труб.

          Для створення і підтримання в приміщеннях необхідних параметрів повітряного середовища робочим проектом передбачено влаштування витяжної вентиляції з механічним та природним рухом повітря. Для витягу повітря робочим проектом передбачені відокремлені системи витяжної вентиляції для ванних кімнат, з встановленням витяжних настінних вентиляторів. Вентиляція кухні - витяжна природна через витяжний вентиляційний канал.

Приплив повітря передбачений через щілину S=0,02 м2, розташовану в нижній частині дверей. Приплив повітря в приміщення житлового будинку природній та здійснюється через провітрювачі,  вмонтовані у вікна та відчинені кватирки. Витяжна вентиляція здійснюється через індивідуальні витяжні цегляні канали в конструкціях стін. Вентиляційні канали виводяться вище зони вітрового підпору.

          Електропостачання, ввід, облік електроенергії згідно угоди без збільшення потужності.

          Електропостачання об'єкту здійснюється від існуючої повітряної лінії з                   вул. Коперніка до ввідно-облікового щитка ЩВО на зовнішній  фасадній стіні будинку. Облік використаної електроенергії - через лічильник.

          Розрахункова потужність електроприймачів будинку (квартира № 3) в двох рівнях  становить 2,5 кВт, що не вимагає збільшення підведеної  потужності. Категорійність споживачів по надійності електропостачання - ІІІ.

          Споживачами енергії є: освітлювальна мережа, автоматика газового котла індивідуального опалення, а також побутові прилади, які включаються в розеточну мережу.

          Для підключення проектних  споживачів, окрім щита на першому поверсі, встановлюється додатковий щит на мансардному поверсі. Проводки мереж освітлення та розеточних груп виконуються сховано під штукатуркою в гофрі та в металорукаві, по горючих конструкціях проводами, що не розповсюджують горіння.

          Роботи по реставрації пам'ятки архітектури передбачено виконувати із застосуванням традиційних матеріалів, за своєю природою та фізико-технологічними  характеристиками подібними до автентичних матеріалів, їх фізико-технологічних характеристик, матеріалів і технологій, дозволених для використання на пам’ятках архітектури.

           Роботи виконуватимуться в режимі експлуатації  існуючих приміщень. 

           Робочим проектом передбачається  забезпечення організації технологічних процесів у відповідності з вимогами чинних санітарних норм та з питань охорони праці.

Роботи передбачено здійснювати із дотриманням вимог законодавства з охорони та збереження навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення. Даним робочим проектом не передбачено викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря. Проектна документація розроблена з додержанням вимог екологічної безпеки, негативний вплив на навколишнє природне середовище від даного об’єкту очікується в межах встановлених норм.   

          Філією ДП "Укрдержбудекспертиза" в Івано-Франківській області під час розгляду  проектної документації "Ремонтно-реставраційні роботи житлового будинку на вул. Коперніка, 19/3 в м. Івано-Франківську (Реставрація. Пам'ятка архітектури місцевого значення охоронний №112-іф)" було надано зауваги та пропозиції щодо  робочого проекту,  які доведені  до замовника, на підставі яких генпроектувальником внесені зміни до проектної документації.


Розділи