Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
---|---|---|
Одеська обл., Одеський район, Одеська територіальна громада, м. Одеса (станом на 01.01.2021), вулиця Варненська , б. 3 | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
Правовий статус | Назва |
---|---|
Фізична особа | Персональні дані |
Об’єкти будівництва
Відповідальні особи
Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
---|---|---|
Головний експерт проекту |
З питань міцності, надійності, довговічності
|
ГРИЦЕНКО ВІКТОРІЯ ІГОРІВНА (АЕ 001802, АЕ 004835, АР 005512) |
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
Робочий проект «Реконструкція квартири №91 під офіс-магазин з улаштуванням вхідної групи без зміни зовнішніх геометричних розмірів фундаментів в плані за адресою: м. Одеса, Київський район, вул. Варненська, буд. 3» розроблений у 2021 році ПП «Інженер Сервис» (юридична адреса: 65049, м. Одеса, Київський район, вул. Івана Франка, 55, офіс №6). Головний інженер проекту В.Є. Пелешук (кваліфікаційний сертифікат: серія АР №005800, дата видачі 27.12.2012р, свідоцтво про підвищення кваліфікації №01171, дата видачі 13.04.2018р).
Проект виконаний на замовлення гр. України Пелешук Георгія Володимировича на підставі:
завдання на проектування затвердженого Замовником;
розрахунку класу наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва;
містобудівних умов та обмежень №01-07/277 для проектування об'єкта будівництва: Реконструкція квартири №91 під офіс-магазин з улаштуванням вхідної групи без зміни зовнішніх геометричних розмірів фундаментів в плані за адресою: м. Одеса, Київський район, вул. Варненська, буд. 3, виданих департаментом архітектури та містобудування Одеської міської ради від 08.10.2021р.;
звіту «Про технічний стан двокімнатної квартири розташованої на першому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку за адресою: м. Одеса, вул. Варненська, буд. 3, кв. 91, та можливості її реконструкції під офіс-магазин» виконаного у складі проекту у 2021 році. Відповідальний фахівець – експерт з технічного обстеження будівель і споруд В.Є. Пелешук (кваліфікаційний сертифікат: серія АЕ №001789, дата видачі 04.03.2013р, свідоцтво про підвищення кваліфікації № 3431479, дата видачі 16.03.2018р).
Замовником додатково представлені:
копії договору купівлі-продажу квартири від 17.08.2021р (бланк серії: НРЕ 939379) посвідченого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Ланським А.В. та зареєстрованого в реєстрі за №762, згідно з яким право приватної власності на квартиру №91 розташовану за адресою: м. Одеса, вул. Варненська, будинок 3, загальною площею 42,40 кв.м., яка в цілому складається з двох житлових кімнат, житловою площею 27,70 кв.м., належить гр. Пелешук Г.В.;
копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, індексний номер витягу: 270800272, дата формування: 17.08.2021р, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2434893551101, об'єкт нерухомого майна: двокімнатна квартира загальною площею 42,40 кв.м, житлова площа 27,70 кв.м, адреса: Одеська обл., м. Одеса, вул. Варненська, будинок 3, квартира 91, номер запису про право власності: 43519589, підстава виникнення права власності: договір купівлі-продажу, серія та номер: 762, виданий 17.08.2021р, видавник: приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Ланський А.В., форма власності: приватна, розмір частки: 1/1, власник: Пелешук Георгій Володимирович;
копії технічного паспорта виготовленого КП «ПАРТНЕР» на квартиру №91 загальною площею 42,40 кв.м, житловою площею 27,70 кв.м, яка розташована за адресою: м. Одеса, Київський район, вул. Варненська, 3.
Відповідність рішень, які прийнято проектом, вимогам діючих норм і правил підтверджено підписом головного інженера проекту - В.Є. Пелешук (кваліфікаційний сертифікат: серія АР №005800, дата видачі 27.12.2012р, свідоцтво про підвищення кваліфікації №01171, дата видачі 13.04.2018р).
Замовником, спільно з проектувальником, визначено незначний клас наслідків (відповідальності) об'єкта - (СС1).
Фінансування об'єкта передбачено за рахунок власних коштів.
Район будівництва характеризується наступними природно-кліматичними умовами:
розрахункова зимова температура зовнішнього повітря - 15ºС для огороджувальних конструкцій;
характеристичне значення вітрового навантаження - 460 Па;
характеристичне значення снігового навантаження - 880 (Па);
глибина промерзання грунту - 0,8 м;
сейсмічність району будівництва - 7 балів (відповідно до табл. А.1 ДБН В.1.1-12:2014, карта ЗСР-2004А і В).
Коротка характеристика об’єкту
Відповідно до положень Генерального плану м. Одеси, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 25.03.2015р №6489-VI та «Плану зонування території (зонінгу)», затвердженого рішенням Одеської міської ради від 19.10.2016р № 1316-VII, п’яти поверховий житловий будинок №3 по вул. Варненська у м. Одесі, розміщений на території багатоквартирної житлової забудови в зоні змішаної житлової та громадської забудови (Ж-4), де можливе розміщення багатоквартирних житлових будинків поверховістю від 4-х до 10-ти поверхів, супутніх об'єктів повсякденного обслуговування, окремих об'єктів загальноміського значення.
Багатоквартирний житловий будинок №3 по вул. Варненська розташований на території Київського адміністративного району м. Одеси, в зоні сформованої житлової забудови, в кварталі обмеженому вулицями: Варненська, Академіка Філатова, Героїв Крут та Люстдорфська дорога.
Об'єкт підключений до міських мереж інженерного забезпечення, згідно технічних умов експлуатаційних організацій.
Проектні рішення
Житловий будинок являє собою п’ятиповерхову будівлю з підвалом прямокутної форми в плані, яка збудована в 70-х роках XX століття і розташована вздовж лінії забудови вул. Генерала Петрова. Входи до парадних житлового будинку розміщені з боку внутрішнього дворового простору. Проїзд во внутрішній двір здійснюється з вулиць Генерала Петрова та Івана та Юрія Лип. На першому поверсі будівлі, крім житлових приміщень квартир розміщені об’єкти громадського призначення.
Об'єкт реконструкції (приміщення квартири №91) розташований на першому поверсі будинку, з боку головного фасаду орієнтованого на вул. Варненська. Вікна квартири виходять на вул. Варненська. Вхід у приміщення квартири здійснюється з парадної загального користування, розташованої з боку внутрішнього двору. Висота житлових приміщень квартири складає 2,50м в чистоті.
Конструктивна схема будівлі – блок-секційного типу з поздовжніми та поперечними несучими стінами у вигляді керамзитобетонних стінових панелей і перекриттям із залізобетонних панелей. Просторова жорсткість, стійкість і геометрична незмінність конструкції забезпечується за рахунок спільної роботи несучих стін будівлі на які спирається перекриття, що утворює у своїй площині жорсткий горизонтальний диск.
Фундаменти – залізобетонні; Несучі зовнішні стіни - керамзитобетонні панелі товщиною 250мм; Несучі внутрішні стіни - залізобетонні панелі товщиною 120мм; Внутрішні перегородки - гіпсолітові товщиною 100мм; Перекриття - залізобетонні панелі товщиною 120мм; Покрівля - плоска з покриттям із м’яких рулонних матеріалів;
Згідно результатів технічного обстеження викладених в звіті «Про технічний стан двокімнатної квартири розташованої на першому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку за адресою: м. Одеса, вул. Варненська, буд. 3, кв. 91, та можливості її реконструкції під офіс-магазин» виконаного експертом з технічного обстеження будівель і споруд В.Є. Пелешук - середньозважений фізичний знос елементів і конструкцій об'єкта становить 24%, технічний стан конструкцій об'єкта визначений як «задовільний», що свідчить про можливість проведення реконструкції квартири згідно прийнятих проектних рішень.
Проектом реконструкції передбачено внутрішнє перепланування з виконанням необхідного комплексу ремонтно-відновлювальних робіт в заданому обсязі існуючих житлових приміщень з влаштуванням фасадної вхідної групи з боку вул. Варненська та зміну функціонального призначення житлових приміщень квартири під нежитлові приміщення офісу-магазину, і включає в себе:
• внутрішнє перепланування приміщень за рахунок демонтажу існуючих перегородок і влаштування нових згідно проекту;
• закладення існуючого вхідного отвору в квартиру з боку сходової клітки загального користування кладкою з дрібних стінових блоків ніздрюватого бетону;
• пристрій металевих конструкцій посилення в місцях влаштування нових дверних прорізів у внутрішніх міжкімнатних стінах та перегородках;
• демонтаж кладки підвіконної частини існуючого віконного прорізу у зовнішній стіні будівлі, з пристроєм в існуючих габаритах нового дверного прорізу розмірами 1350 х 2270мм (h), для влаштування фасадного входу в приміщення;
• влаштування нової вхідної групи у приміщення з боку вул. Варненська у вигляді майданчика входу зі сходами (в межах існуючих приміщень квартири) та підйомником для інвалідів. Габаритні розміри площадки входу - 1,50 х 5,45м, ширина ганку входу -2,80м, висота ганку – 0,70м.
Закладені у проект конструктивні заходи щодо реконструкції виконані відповідно до вимог ДБН В.3.1-1-2002 та ДБН В.3.2-2-2009.
Демонтаж існуючих конструкцій проводиться після повної передачі навантаження на розвантажувальні пристрої, без застосування ударних методів, шляхом випилювання і висвердлювання конструкцій.
Проектовані перегородки - в кладці з дрібних стінових блоків ніздрюватого бетону за ДСТУ Б В.2.7-137:2008 на клейовому розчині, товщиною 100мм. Нормальне зчеплення кладки прийнято не менше 1,2 кг/см2. Проектом передбачено кріплення перегородок до вертикальних конструкцій будівлі, а при довжині більше 3 м - і до конструкції перекриття з пристроєм антисейсмічних швів шириною не менше 20мм, зазор заповнюють пружним еластичним матеріалом.
Елементи посилення – виконані на ослаблених ділянках стін (при влаштуванні нових отворів), а також в місцях влаштування прорізів довжина яких перевищує максимально допустимі значення відповідно до табл. 3.2 ДБН В.1.1-12:2014, у вигляді замкнутих металевих обойм із сталевих прокатних елементів: горизонтальні елементи - двотавр №20 за ДСТУ 8768:2018 і швелер №14 за ДСТУ 3436-96, вертикальні елементи - швелер №14 по ДСТУ 3436-96. Елементи посилення з’єднані в обойму за допомогою рівнополичного куточка 100 х 8мм за ДСТУ 2251:2018 і металевих пластин товщиною 6,0мм з листового прокату за ДСТУ 4747:2007, крок пластин - 600мм. Матеріал металевих конструкцій - сталь С245 по ДСТУ 8539:2015.
Конструкція вхідної групи – металевий каркас у вигляді стійко-балкової системи з монолітним заповненням у вигляді плити площадки входу і сходинок ганку входу. Несучі конструкції виконані із сталевого прокатного профілю– швелер №12 і №10 по ДСТУ 3436–96 і сталевого гнутого замкнутого зварного профілю квадратного перерізу 80 х 5мм по ДСТУ Б В.2.6-8-95. Вузли з'єднання елементів прийняті на зварюванні за допомогою електродів типу Э42А по ГОСТ 946775. Матеріал металевих конструкцій – сталь марки С245 по ДСТУ 8539:2015. Матеріал монолітних конструкцій - бетон класу міцності на стиск С20/25 за ДСТУ Б В.2.7-176:2008 з армуванням арматурою класу А400С і А240С за ДСТУ 3760:2019.
Справжнім проектом не передбачено внесення змін до конструктивної схеми будівлі, а також зміна геометричних розмірів фундаментів в плані. Розміри будівлі в плані та її розміщення на відведеній земельній ділянці залишилися без змін.
В процесі розгляду проекту по зауваженням експертів ТОВ «ЕКСПЕРТНО-ІНСПЕКЦІЙНИЙ ЦЕНТР» «ПІВДЕНЬ БУДЕКСПЕРТИЗА» проектною організацією за погодженням із Замовником в проект внесені зміни і доповнення.
Відповідальність за внесення змін в усі екземпляри проекту покладається на генерального проектувальника і замовника.
Відповідальність за виконання вимог містобудівних умов та обмежень №01-07/277 від 08.10.2021р, повністю несе Замовник.
Експертиза проекту виконана відповідно до процедури, яка визначена «Настанова щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво» ДСТУ 8907:2019 та «Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 № 560.
При прийнятті рішень враховані зміни, які передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017р. №403 «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи», а також Закону України №1817-VIII від 17.01.2017р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності», як для окремих об'єктів, що відносяться до класу наслідків (відповідальності) СС1.
Відповідальність за дотримання в проекті зазначених вимог, за відповідність проектної документації вихідним даним, вимогам державних стандартів, норм і правил несе проектна організація, що розробила проектну документацію, а також головний архітектор і головний інженер проекту відповідно до статті 26 Закону України «Про архітектурну діяльність».
Замовник експертизи несе відповідальність згідно із законодавством за достовірність документів, поданих для проведення експертизи
При цьому експертиза проектних рішень в частині дотримання вимог до експлуатаційної безпеки, санітарно-епідеміологічному благополуччю населення, екології, енергозбереження, пожежної та техногенної безпеки - не виконувалася.
Розділи
