Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:4386-4543-0544-1462
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№171/07/21 від 28.10.2021
Орган, що видав
ТОВ "Інститут експертно-технічних рішень у будівництві" (41230758) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Кургузова, 1-б в м. Вишгород Київської області
Код проектної документації
PD01:0635-9225-7080-7016 №АК-71-01/21 від 2021-02-01 (видав НЕРОНОВА ЄВГЕНІЯ МИХАЙЛІВНА) / Наявні експертизи: EX01:4386-4543-0544-1462
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження, Розділ водопостачання та водовідведення, Розділ опалення, вентиляція та кондиціонування повітря, Розділ електрообладнання та електроосвітлення, Розділ зв'язок та сигналізація, Розділ автоматизація інженерного обладнання, Розділ організація будівництва, Розділ генеральний план, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, Конструктивні рішення зовнішніх мереж та інженерного забезпечення, Архітектурно-планувальні рішення
Головний експерт проекту
КОЛОС ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ (АЕ 006548, АЕ 000645 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Київська обл., Вишгородський район, Вишгородська територіальна громада, м. Вишгород (станом на 01.01.2021), вулиця Кургузова , б. 1 , к. Б не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ "ГОРИЗОНТ СЕРВІС" (36832602)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Експерт (фахівець) Розділ електрообладнання та електроосвітлення
Конструктивні рішення зовнішніх мереж та інженерного забезпечення
Горлач Сергій Андрійович
Експерт (фахівець) Розділ опалення, вентиляція та кондиціонування повітря
Конструктивні рішення зовнішніх мереж та інженерного забезпечення
Єрмолова Олена Володимирівна
Експерт (фахівець) Розділ водопостачання та водовідведення
Конструктивні рішення зовнішніх мереж та інженерного забезпечення
Дорогань Аурелія Юріївна
Експерт (фахівець) З питань охорони праці
Розділ організація будівництва
Кучеренко Олександр Юрійович
Архітектор Розділ генеральний план
Архітектурно-планувальні рішення
Фрич Лариса Вікторівна (АЕ 005895, АА 001242)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
ЄРМОЛОВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА (АР 017029, АЕ 005885)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
Розділ зв'язок та сигналізація
Розділ автоматизація інженерного обладнання
Нещерет Андрій Олексійович (АЕ 007303, АЕ 005047, АР 011058, АР 019181)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
З питань екології
СКОЧКО ВІТАЛІЙ ПЕТРОВИЧ (АЕ 001599, АЕ 006553)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
СУПРУН СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА (АЕ 003124, АЕ 006560, АР 001162)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
КОЛОС ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ (АЕ 006548, АЕ 000645)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:0635-9225-7080-7016
Орган, що видав
НЕРОНОВА ЄВГЕНІЯ МИХАЙЛІВНА
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Проектні роботи
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
01.02.2021
Номер проектної документації
АК-71-01/21
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Проект "Будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Кургузова, 1-б в м. Вишгород Київської області", розроблений у 2021 році Фізичною особою-підприємцем "Неронова Є.М." (юридична адреса: 03115, м. Київ, проспект Перемоги, 101/2, кв.30; головний архітектор проекту – Неронова Євгенія Михайлівна, кваліфікаційний сертифікат архітектора – серія АА № 001620, виданий Атестаційною архітектурно-будівельною комісією Мінрегіону України 05.06.2013 р. та свідоцтво про підвищення кваліфікації № 1642 від 23.02.2018 р.) на замовлення Обслуговуючого Кооперативу (далі – ОК) "Горизонт Сервіс" на підставі:

- містобудівних умов і обмежень, наданих відділом містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури  Вишгородської районної державної адміністрації  Київської області № 01-22/30 від 14.03.2012;

- завдання на проектування, затвердженого замовником будівництва та погодженого генеральним проектувальником у 2021 році;

- технічних умов (далі – ТУ), наданих відповідними службами.

 

Класи наслідків (відповідальності) об'єктів – СС1, СС3

Сукупний показник – СС3

 

Земельна ділянка об'єкту будівництва розташована по вулиці Кургузова у південно-західній частині міста Вишгород, має складну форму у плані, спокійний рельєф з перепадом абсолютних відміток від 118,06 до 123,19 м.  Ділянка межує: з півночі, заходу та півдня – зона лісових насаджень; зі сходу – вул. Кургузова.

Ділянка будівництва вільна від забудови, проходять існуючі інженерні мережі та існують зелені насадження, які підлягають виносу з під забудови та видаленню.

Проектом передбачається  будівництво 9-ти поверхового чотирисекційного житлового будинку. Будівництво об’єкта передбачене в одну чергу з розподілом на 2 (два) пускові комплекси (далі – п. к.). :

1 п. к. – секція 1, 2, трансформаторна підстанція (ТП 10/0,4 кВ), шафні газорегуляторні пункти для редукування тиску газу з високого на середній та з середнього на низький, (далі – ШГРП № 1, ШГРП № 2);

2 п. к. – секція 3, 4.

 

Генеральний план

Рішеннями генерального плану передбачається розміщення на ділянці: чотирисекційного 9-ти поверхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями, трансформаторна підстанція (далі – ТП 10/0,4 к В), ШГРП (2 од.), каналізаційна насосна станція (далі – КНС), майданчиків: ігрових для дітей дошкільного й молодшого шкільного віку, для відпочинку дорослого населення, для занять фізкультурою, для майданчиків тимчасового зберігання автомобілів, для збирання побутових відходів; локальних очисних споруд (далі – ЛОС).

Головний заїзд та транспортне обслуговування об'єкта будівництва передбачено з боку вул. Кургузова. Навколо житлового будинку з усіх сторін передбачено проїзд для пожежних машин та забезпечений доступ пожежно-рятувальних підрозділів з автодрабин і автопідйомників у будь яку квартиру чи приміщення.

Вертикальне планування території виконується з урахуванням існуючих відміток території та виходячи з умов забезпечення поверхневого водовідводу від будівлі, ухилів, які допускаються для руху транспорту та пішоходів. Поверхневі води з покрівлі житлового будинку, мощення тротуарів та озеленення відводяться в запроектовані внутрішньо-майданчикові мережі дощової каналізації окремо від майданчиків тимчасового зберігання автомобілів, без  попереднього очищення. Поверхневі води від майданчиків тимчасового зберігання автомобілів відводяться до сепаратора нафтопродуктів. Усі поверхневі води з території комплексу (в т.ч. очищені стоки з майданчиків тимчасового зберігання автомобілів), направляються до дренажної системи.

Рішення з благоустрою та озеленення території включають: асфальтобетонне покриття проїздів та відкритих майданчиків для тимчасового зберігання автомобілів, для збирання побутових відходів; встановлення бортових каменів вздовж проїздів; покриття тротуарів, пішохідних доріжок та майданчиків з декоративної плитки ФЕМ; штучне покриття (гумове) для занять фізкультурою; штучне покриття (гумове) для дитячих ігрових майданчиків; встановлення елементів зовнішнього освітлення; малих архітектурних форм, висаджування дерев і кущів, влаштування квітників та газонів, улаштування огорожі.

Проектом передбачене безбар'єрне пересування мешканців та гостей по території, на якій розташовано житловий будинок. Для забезпечення вільного та зручного доступу до приміщень вхідних груп житлового будинку та вбудовано-прибудованих нежитлових приміщень першого поверху осіб з інвалідністю  та інших  маломобільних груп населення (далі – МГН) зовнішні сходи дублюються пандусами з ухилом 8%. Тротуари та внутрішні проїзди запроектовані з нормативними ухилами. Поздовжній ухил шляху руху, по якому можливий проїзд інвалідів на кріслах-колясках не перевищує 5%. На тимчасових майданчиках для зберігання автомобілів передбачені машино-місця для тимчасового зберігання автомобілів осіб з інвалідністю.

 

Архітектурні рішення

Житловий будинок - 9-ти поверховий чотирисекційний, має складну С-подібну форму з розмірами у плані 136,0 × 39,66 м з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями у 1-му поверсі, з підвальним і верхнім технічним поверхами та даховою котельнею у другій секції. Висота: підвального поверху  –  2,70 м, 1-го поверху  –  3,30 м, з 2-го по 9-й поверхи – 3,0 м, приміщень верхнього технічного поверху – 3,0 м.

Секція 1. Секція 4 – 9-ти поверхові з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями, підвальними та верхніми технічними поверхами, складної форми у плані з розмірами між крайніми осями: секція 1 – 23,35 × 37,60 м, секція 4 – 17,50 × 37,60 м.

У підвальних поверхах розташовані: приміщення для прокладання інженерних мереж. У 1-их поверхах розташовані: нежитлові офісні приміщення з санвузлами, приміщення вхідної групи до житлової частини зі сходово-ліфтовим вузлом. З 2-го по 9-й поверхи розташовані одно- та двокімнатні житлові квартири з літніми приміщеннями оптимального рівня комфорту. На відм. + 27,300 розташовані технічні поверхи для прокладання інженерних мереж з виходом на сходову клітку СК1.

Секція 2. Секція 3 - 9-ти поверхові з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями, підвальними, верхніми технічними поверхами та даховою котельнею (розташованою у секції 2), прямокутної форми у плані з розмірами між крайніми осями 17,50 × 32,20 м.

У підвальних поверхах розташовані: приміщення для прокладання інженерних мереж, технічні приміщення 1-го  та 2-го п. к. (електрощитова, індивідуальний тепловий пункт (далі – ІТП), водомірний вузол). У перших поверхах розташовані: нежитлові офісні приміщення з санвузлами, приміщення вхідної групи до житлової частини зі сходово-ліфтовим вузлом. З 2-го по 9-й поверхи розташовані одно- та двовокімнатні житлові квартири з літніми приміщеннями оптимального рівня комфорту. На відм. + 27, 300 розташовані технічні поверхи для прокладання  інженерних мереж з виходом на сходову клітку СК1.

На покрівлі секції 2 на відм. + 30,900  розташована дахова газова котельня 1-го  та 2-го п. к.. На покрівлі секції 3 на відм. + 30,900  розташовані допоміжні технічні приміщення.

Відповідно до завдання на проектування житловий будинок не обладнаний сміттєпроводом. Підвальні поверхи мають світлові приямки,  окремі незалежні від житлової частини, необхідну кількість евакуаційних виходів  безпосередньо назовні та через загальну сходову клітку через протипожежну розсічку на висоту першого поверху.

Вертикальний зв’язок між поверхами секцій житлового будинку здійснюється сходовими клітками типу СК1 та вантажо-пасажирськими ліфтами з розміром кабіни та дверей, що забезпечує доступність та осіб з інвалідністю та МГН на всі поверхи житлового будинку у кожній секції.

Покрівлі секцій житлового будинку – пласкі, сумісні, утеплені, з рулонних матеріалів та з організованим внутрішнім водовідведенням з електрообігрівом водоприймальних воронок. Вихід на покрівлю передбачається через сходову клітку. Покрівля біля дахової котельні зароектована з негорючим захисним шаром.

Внутрішнє опорядження квартир та вбудовано-прибудованих нежитлових приміщень проектом не передбачене. Внутрішнє опорядження приміщень загального користування та технічних приміщень виконується у відповідності з функціональним призначенням кожного приміщення згідно санітарних, технологічних та естетичних вимог. Двері технічних приміщень металеві, протипожежні. Вхідні двері квартир металеві протиударні протипожежні.

Зовнішнє опорядження житлового будинку – декоративне тинькування по шару мінераловатного утеплювача з подальшим фарбуванням фасадними фарбами, цоколь – облицювання керамічною плиткою; віконні та балконні блоки –  двокамерні склопакети в  металопластикових конструкціях, вхідні двері будинку – металеві, утеплені, обладнані пристроєм для самозачинення  й ущільнення в притулах. На фасадах передбачені місця для встановлення зовнішніх блоків кондиціонерів.

Проектом враховані вимоги щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших МГН, у тому числі доступності, зручності, інформативності і безпеки. Вхід до житлового будинку та до нежитлових приміщень 1-их поверхів оснащений зовнішнім пандусом з ухилом 8%; ліфти з розміром кабіни, що забезпечують можливість  проїзду осіб з інвалідністю на кріслах колісних; санвузли нежитлових приміщень розраховані, у тому числі на користування МГН, забезпечені необхідні глибини просторів для маневрування, нормовані розміри сходів, коридорів, дверних прорізів, шляхів евакуації.

 

Конструктивні рішення

Інженерно-геологічні вишукування виконані ФО-П "Олійник Т. В." у 2021 році. В геологічній будові майданчика об’єкта забудови, до розвіданих глибин беруть участь (зверху вниз): насипні ґрунти; супіщано-суглинисті ґрунти; алювіально-делювіальні та алювіальні піщано-глинисті ґрунти.

Ґрунтові води виявлені на глибині 16,4 - 17,2 м від денної поверхні (абсолютні відмітки 104,1-104,6 м). За результатами хімічного аналізу ґрунтові води неагресивні до бетонів нормальної проникності. Сезонні коливання рівня ґрунтових вод – 1,0 м, здійснюється за рахунок інфільтрації атмосферних опадів.

Категорія складності інженерно-геологічних умов ділянки будівництва – ІІ (середньої складності).

Будинок запроектовано 9-ти поверховий чотирисекційний, секції розділяються температурно-деформаційними швами.

Конструктивна система будинку – каркасна, міцність і стійкість системи забезпечується: конструкціями монолітного залізобетонного каркасу, монолітними залізобетонними плитами перекриття та покриття, ядрами жорсткості (стіни ліфтових шахт та сходових кліток) та діафрагмами.

Основні конструкції:

- фундаменти – плитно-пальові з монолітними залізобетонними плитними ростверками товщиною 800 мм по бетонному підготовленню. Палі буроінєкційні, залізобетонні, діаметром 620 мм, довжиною 11,60 м.   Ґрунтовою основою пальових фундаментів прийнято пісок щільний– інженерно-геологічний елемент ІГЕ-10. Проектом передбачається натурне випробування паль до початку виконання робочих креслень;

- зовнішні стіни підвальних та  перших поверхів –  монолітні залізобетонні товщиною 250 мм з контрфорсами (підземної частини); з 2-го по 9-тий поверхи – з газобетонних блоків товщиною 300 мм, армовані з кріпленням до елементів каркасу, утеплені;

- внутрішні стіни – з газобетонних блоків товщиною 200, 250 та  400 мм, армовані, з кріпленням до елементів каркасу;

- стіни ядер жорсткості – монолітні залізобетонні товщиною 250 мм.

- плити перекриття та покриття – монолітні залізобетонні товщиною 200 мм, плити покриття утеплені. В місцях спирання плит на пілони каркасу та в місцях концентрації зусиль запроектовано додаткове армування;

- перемички – збірні залізобетонні брускові та монолітні залізобетонні;

- внутрішні сходові марші і площадки – збірні залізобетонні та монолітні;

- сходи, площадки та пандуси вхідних груп – монолітні залізобетонні;

- покрівля – із рулонних матеріалів та жорсткого покриття (в місцях експлуатованої покрівлі);

Дахова газова котельня запроектована зі стінами з газобетонних блоків, з'єднаних монолітним залізобетонним поясом та монолітним залізобетонним перекриттям. Габаритне шумо-вібраційне обладнання котельні (котли та мережеві насоси) розміщуються на фундаментах, що розроблені згідно акустичних рішень. Димові туби вище покрівлі кріпляться за допомогою металевих ферм (рам), які, в свою чергу кріпляться до перекриття технічного поверху та покриття котельні.

Трансформаторна підстанція (ТП 10/0,4 кВ) – окремо розташована будівля прямокутної форми у плані з розмірами між крайніми осями 6,3 × 12,0 м, висотою до низу конструкцій покриття – 3,0 м з підпідлоговими кабельними залізобетонними каналами. Покрівля будівлі односхила із рулонних матеріалів, з неорганізованним зовнішнім водовідведенням, навколо будівлі влаштовується вимощення шириною 1,0 м. Ворота, двері та вентиляційні решітки – металеві, пофарбовані лакофарбовим покриттям. Фундаменти - стрічкові, монолітні залізобетонні. Основою для фундаментів служить пісок мілкий, жовто-сірий, середньої щільності. Стіни – із цегляного мурування. Плити покриття –збірні залізобетонні круглопустотні.

Шафний газорегуляторний пункт (ШГРП - 2 одиниці) – інженерне газове обладнання заводського виготовлення встановлюється на бетонну плиту та огороджується по периметру сітчастою огорожею.

Антикорозійний захист будівельних конструкцій:

- всі металеві конструкції покриваються емаллю типу ПФ 115 за 2 рази по ґрунтовці ГФ – 021 ( 2 шари). Загальна товщина покриття повинна складати не менше 60 мкм;

- бічні поверхні бетонних і залізобетонних конструкцій, які контактують з ґрунтом, обмащуються бітумною мастикою за 2 рази по грунтівці праймером.

 

Інженерні рішення

Водопостачання. Згідно ТУ № 04-21 від 19.08.2021 р. на приєднання об’єкту проектування до централізованих систем водопостачання та водовідведення в м. Вишгороді Київської області, наданих Вишгородським МКП "Водоканал" та затверджених Рішенням виконавчого комітету Вишгородської міської  ради № 161 від 19.04.2021 р., № 378 від 17.08.2021 р.,   джерело водопостачання об'єкту – існуюча міська водопровідна мережа діаметром 300 мм по вул. Кургузова на перетині з вул. Київська. Існуюча міська мережа господарсько-питного протипожежного водопроводу – кільцева.

Система водопостачання – господарсько-питна та протипожежна,  роздільна. Водопостачання – прийнято за кільцевою схемою.

Ввід водопроводу в житловий будинок здійснюється двома вводами по два трубопроводами.

Для вимірювання загальних витрат води на вводах в будинок передбачається улаштування водомірних вузлів з обвідною лінією, на яких встановлені засувки з електроприводом та засувки с ручним приводом.

Додатково встановлюються контрольні лічильники для житлової частини, вбудованих нежитлових  приміщень та поливального водопроводу.

Водорозбірні стояки в житловій частині будівлі з по квартирними вузлами обліку води розташовуються поза межами квартир, у комунікаційних шахтах.

Для забезпечення необхідного тиску в системах водопостачання запроектовані підвищувальні насосні установки – господарсько-питна та протипожежна.

Внутрішнє пожежогасіння житлового будинку передбачено від пожежних кран-комплектів з витратою води – 1×2,5л/сек.

Зовнішнє пожежогасіння з витратою води 20,0 л/сек передбачається від трьох пожежних гідрантів (ПГ), які запроектовані на кільцевій внутрішньомайданчиковій водопровідній мережі.

Внутрішні магістральні мережі водопроводу прийнято із сталевих водогазопровідних оцинкованих труб, розводки у санвузлах  виконуються з поліпропіленових труб.

Зовнішні та внутрішньомайданчикові водопровідні мережі  запроектовано з поліетиленових напірних труб.

Гаряче водопостачання. Джерело гарячого водопостачання житлового будинку та вбудовано-прибудованих нежитлових приміщень передбачено з встановленням  електроводонагрівачів.

Внутрішні мережі гарячого водопостачання запроектовані з поліпропіленових труб.

Побутова каналізація. Згідно ТУ № 04-21 від 19.08.2021 р. на приєднання об’єкту проектування до централізованих систем водопостачання та водовідведення в м. Вишгороді Київської області, наданих Вишгородським МКП "Водоканал" та затверджених Рішенням виконавчого комітету Вишгородської міської  ради № 161 від 19.04.2021 р., № 378 від 17.08.2021 р., відведення каналізаційних стоків здійснюється у самопливну внутрішньомайданчикову  мережу каналізації і далі поступають в приймальну камеру KHC. З КНС за допомогою насосного обладнання напірними трубопроводами до самопливної міської каналізаційної мережі діаметром 300 мм по вул. Кургузова з встановленням колодязя-гасника.

Внутрішня система каналізації – господарсько-побутова, окремо для житлової частини та окремо для вбудованих приміщень з окремим  випусками з будівлі. Водовідведення прийнято за  самопливною схемою.

Трубопроводи внутрішньої мережі каналізації прийнято з чавунних та поліпропіленових труб.

Зовнішні та внутрішньомайданчикові мережі побутової каналізації запроектовані з каналізаційних полімерних труб, напірні трубопроводи – з поліетиленових напірних труб.

Дощова каналізація. Згідно ТУ на відведення зливових дощових вод від об'єкту будівництва, наданих КП "Благоустрій-Вишгород"  Вишгородської міської ради №375 від 17.08.2021 р., затверджених  Рішенням виконавчого комітету Вишгородської міської  ради № 375 від 17.08.2021 р.,  відведення дощових та талих вод з прибудинкової території, покрівлі будинку, аварійних, дренажних і умовно чистих вод передбачається закритою системою внутрішніх водостоків з випуском у проектовану внутрішньомайданчикову мережу дощової каналізації з подальшим підключенням до локальної (автономної) системи збору та відведення дощових стоків.

Водоприймальні воронки системи водовідведення  житлового будинку передбачені з  електрообігрівом.

Для відведення випадкових проливів з приміщень водомірних вузлів та від дренажних приямків ІТП запроектована  система дренажної каналізації запроектована з встановленням дренажних насосів.

Дощові стоки з тимчасових стоянок автомобілів, які  проходять очищення на ЛОС дощових вод (сепаратор нафтопродуктів) та дощові стоки з території об’єкту по закритій самопливній внутрішньо майданчиковій мережі дощової каналізації передбачено відводити на фільтруючі споруди дощових стічних вод.

Внутрішня мережа дощової каналізації передбачається з поліетиленових напірних труб.

Внутрішньомайданчикові мережі дощової каналізації запроектовані з каналізаційних полімерних труб.

Газопостачання. Джерело газопостачання житлового будинку, згідно з ТУ АТ "КИЇВОБЛГАЗ" № 293-6 (810-ТУп-775-0421) від 20.04.2021 р. – існуючий газопровід високого тиску діаметром 300 мм по вул. Кургузова.

В місці врізки в газопровід високого тиску встановлено відключаючий пристрій.

Для зниження тиску з високого до середнього та з середнього до низького встановлюються (ШГРП № 1  (високий тиск/середній тиск)  та ШГРП № 2 (середній тиск/низький тиск). Підземний газопровід високого тиску до ШГРП передбачений з сталевих електрозварних прямошовних труб. Після ШГРП розподільний газопровід низького тиску до багатоквартирного житлового будинку прокладається підземно з поліетиленових труб, по фасаду та даху будівлі до дахової газової котельні (секція 2) – з сталевих електрозварних прямошовних труб.

Споживачами природного газу є газові котли потужністю 578,2 кВт (2 шт.) та 280 кВт (1 шт.), які встановлюються в приміщенні дахової котельні. Газові котли комплектуються системами автоматичного регулювання і захисту, приладами контролю і сигналізації. Відведення димових газів від котлів здійснюється окремими утепленими димовими трубами з нержавіючої листової сталі діаметром 250/310 мм (2 шт.) та 200/260 мм (1 шт.), які виводяться на висоту +36,700м.

Для контролю рівня загазованості передбачено встановлення модуля сигналізації типу ВАРТА-1.03.14, до складу якого входять: датчики довибухонебезпечних концентрацій природного газу (метану), датчики окису вуглецю (чадного газу), датчики температури, відсічний електричний клапан, пост сигналізації (світло - звуковий сигналізатор).

Єдиний комерційний вузол обліку газу встановлюється на межі ділянки.

Газопроводи і споруди на них заземлені.

Теплопостачання. Джерело теплопостачання будинку – запроектована дахова газова котельня тепловою потужністю 1,4364 МВт.  

Температурний графік теплової мережі прийнятий та розрахунковий режим 80-60°С. Котельня відноситься до II категорії по надійності відпуску теплоти споживачам.

Споживачами тепла є системи опалення. Теплоносій, за допомогою мережевих насосів, подається магістральними стояками із сталевих електрозварних  водогазопровідних трубопроводів в тепловій ізоляції в ІТП, які запроектовані у підвальних поверхах Секцій 2 та 3 житлового будинку. Прокладка магістральних стояків теплопостачання передбачена у окремій шахті для трубопроводів.

ІТП.  Для розподілу та регулювання відпуску тепла передбачено влаштування двох ІТП для кожного п. к. окремо. В ІТП встановлюються розподільчі вузли систем радіаторного опалення житла та вузли системи опалення офісів, вузли обліку тепла для кожної групи споживачів та додаткове обладнання і арматура.

Системи опалення приєднуються за залежною схемою. Температурний графік радіаторної системи опалення – 80-60°С. Регулювання та контроль за параметрами теплоносія здійснюється автоматично.

Розведення трубопроводів від ІТП до стояків системи опалення передбачено під стелями підвальних поверхів відповідної секції.

Трубопроводи в ІТП прийняті сталеві електрозварювальні. Для трубопроводів мережної води та трубопроводів систем опалення передбачені труби сталеві водогазопровідні оцинковані. Трубопроводи та арматура систем теплопостачання та опалення теплоізолюється

Опалення. Теплоносій для системи опалення – гаряча вода з температурою 80/60°С.

Житлова частина. Опалення передбачається окремим відгалуженням від ІТП для кожної секції. Системи опалення двотрубні, тупикові з магістральними стояками та поквартирним розведенням.

Головні стояки кожної секції прокладаються в спеціальних інженерних зонах. На відгалуженні до кожної з квартир передбачено встановлення теплових лічильників. Автоматичне регулювання теплоносія здійснюється за допомогою балансувальних вентилів. Транзитні трубопроводи та стояки запоектовані із сталевих труб у тепловій ізоляції. Розведення до нагрівальних приладів у квартирах проектуються з труб із полімерних матеріалів з протидифузним захистом. Трубопроводи до радіаторів прокладаються сховано в підготовці підлоги в тепловій ізоляції.

Нагрівальні прилади – сталеві радіатори з нижнім підключенням трубопроводів обладнані термостатичними вентилями з термоголовками та автоматичними повітровипускними клапанами.

Вбудовано-прибудовані приміщення. Опалення передбачається окремим відгалуженням від ІТП для кожної секції будинку. Система опалення двотрубна, тупикова. Для кожного офісу проектується встановлення окремого теплового лічильника.

Транзитні трубопроводи та стояки запроектовані із сталевих труб у тепловій ізоляції. Поверхове розведення до нагрівальних приладів проектуються з труб із полімерних матеріалів з протидифузним захистом.

Нагрівальні прилади –  сталеві радіатори з нижнім підключенням трубопроводів обладнані термостатичними вентилями з термоголовками та автоматичними повітровипускними клапанами.

Приміщення загального користування. Підключення здійснюється окремими відгалуженнями від ІТП для кожної з секцій будинку. Система опалення двотрубна, тупикова.

Транзитні трубопроводи та стояки запроектовані із сталевих труб у тепловій ізоляції. Поверхове розведення до нагрівальних приладів проектуються з труб із полімерних матеріалів з протидифузним захистом.

Нагрівальні прилади – сталеві радіатори з нижнім та боковим підключенням трубопроводів, обладнуються термостатичними вентилями з термоголовками та автоматичними повітровипускними клапанами.

Автоматичні терморегулятори передбачаються в виконанні, захищеному від несанкціонованого демонтажу, а також із заблокованою настройкою температури повітря.

Для опалення приміщень електрощитових передбачено  встановлення електроконвекторів з вбудованими термодатчиками.

Вентиляція. Житлова частина. Передачена припливно-витяжна вентиляція  з природним та механічним спонуканням. Приплив в приміщення природний через віконні провітрювачі. Витяжка –  з приміщень санвузлів та кухонь через вентиляційні канали в будівельних конструкціях. Витяжка з санвузлів і кухонь двох верхніх поверхів передбачена з механічним спонуканням з встановленням канальних вентиляторів.

Вбудовано-прибудовані приміщення. Запроектована припливно-витяжна вентиляція з механічним спонуканням. Вентиляції офісів передбачена з встановленням підстельових енергозберігаючіих систем з секцією рекуперації тепла та секцією електричного догріву.

Окремі системи передбачені для кожної групи вбудовано-прибудованих приміщень.

Технічні приміщення.   В приміщеннях ІТП та водомірних вузлів передбачена витяжна вентиляція з механічним спонуканням. Для електрощитових та допоміжних приміщень проектом передбачена природня вентиляція.

Електропостачання житлового будинку передбачено від запроектованого РУ-0,4кВ у окремо розташованій ТП-10/04 кВ згідно ТУ нестандартного приєднання до електричних мереж електроустановок № КСР-00-21-0414 від 01.04.2021р., наданих ПрАТ "ДТЕК Київські Регіональні Електромережі" по I, II категорії надійності.

Облік електроенергії передбачений на вводах головних розподільчих щитів ВРП розташованих в електрощитових будинку, ВРП вбудованих нежитлових приміщень, а також в поповерхових щитах житлового будинку. Живильні, розподільчі та групові мережі запроектовані кабелями відповідних перерізів.

Споживачами електроенергії є освітлення, ліфти, технологічне електрообладнання, системи водопостачання та пожежогасіння, опалення, вентиляції, кондиціювання, побутова техніка, системи сигналізації, автоматизації, диспетчеризації та зв’язку.

Проектом передбачене робоче, аварійне, евакуаційне та ремонтне освітлення приміщень світильниками зі світлодіодними та енергозберігаючими лампами а також зовнішнє освітлення території комплексу.

Для захисту людей від ураження електричним струмом всі металеві частини обладнання, які в нормальних умовах не знаходяться під напругою, але можуть виявитись під нею внаслідок пошкодження ізоляції, заземлюються через нульові та захисні РЕ-провідники. Додаткова система зрівнювання потенціалів об’єднує всі доступні одночасному дотику відкриті провідні частини.

Виконано блискавкозахист житлового будинку згідно нормативних вимог, запроектовані основні заходи з електробезпеки та охорони праці.

Системи зв’язку та сигналізації. Передбачаються внутрішні мережі інтернету, диспетчеризації, контролю довибухової концентрації газів в місцях вводу інженерних мереж, автоматизації технологічного обладнання, системи пожежної сигналізації та система оповіщення про пожежу (для вбудовано-прибудованих приміщень).

Енергозбереження. Проектними рішеннями передбачені заходи з енергозбереження, а саме: освітлення здійснюється світильниками зі світлодіодними лампами; розміщення розподільчих щитів у центрі навантажень, передбачається комплекс робіт, спрямованих на підвищення теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій будинку на рівні відповідно нормативним вимогам. Проектом передбачені інженерно-технічні рішення, спрямовані на підвищення економії і забезпечення раціонального витрачання енергетичних ресурсів і води.

 

Організація будівництва

Тривалість будівництва  складає 28,0 місяців, у тому числі: 1 п. к. – 5,0 міс., 2 п. к. – 13,0 місяців. Проектом передбачені методи виконання основних робіт, послідовність будівництва, визначена потреба в будівельних машинах і механізмах та матеріальних ресурсах.

 

За зверненням Замовника кошторисна документація не розглядалася.

 

В процесі розгляду проекту "Будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Кургузова, 1-б  в м. Вишгород Київської області", ТОВ "Інститут експертно-технічних рішень у будівництві" зроблено ряд зауважень та пропозиції, які були доведені до замовника та проектувальника. Після доопрацювання цих зауважень до проектної документації внесені необхідні зміни і доповнення.

Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту покладається на генерального проектувальника та замовника.

Надані проектні рішення відповідають вимогам щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, охорони праці, екології, пожежної безпеки, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, енергозбереження. В проекті розроблено розділ ОВНС (оцінка впливу на навколишнє середовище) відповідно до якого, будівництво та експлуатація об'єкта не вплине негативно на навколишнє середовище.


Розділи