Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:2944-6802-2350-7773
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№copy_2692944680164787516 від 16.08.2021
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" в Івано-Франківській області (35851210) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Будівництво молодіжного відпочинково-розважального центру в м. Івано-Франківськ на вул. Військових Ветеранів, 5
Код проектної документації
PD01:2194-1956-4854-6693 №05/20 від 2020-05-19 (видав ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "САІН-ІФ") / Наявні експертизи: EX01:2944-6802-2350-7773
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань інженерного забезпечення, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань пожежної безпеки
Головний експерт проекту
Гуз Роман Брониславович (АЕ 006357, АЕ 000054 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Івано-Франківська обл., Івано-Франківський район, Івано-Франківська територіальна громада, м. Івано-Франківськ (станом на 01.01.2021), вулиця Військових ветеранів , б. 5 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ПРИВАТБУД" (33645306)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Гуз Роман Брониславович (АЕ 006357, АЕ 000054)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
Глібчук Тарас Романович (АЕ 006355, АЕ 000049)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань охорони праці
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
З питань інженерного забезпечення
Малісевич Марія Володимирівна (АЕ 000109, АЕ 006370)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
Сірко Михайло Васильович (АЕ 000157, АЕ 006379)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:2194-1956-4854-6693
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "САІН-ІФ" (40364950)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1212.3 Центри та будинки відпочинку
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Не вказано
Дата договору на розробку документації
19.05.2020
Номер проектної документації
05/20
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Проект „Будівництво молодіжного відпочинково-розважального центру в м. Івано-Франківськ на вул. Військових Ветеранів, 5ˮ розроблений ТзОВ «САІН-ІФ» м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи, 1/17 (ГАП Ігнатюк Назар Олександрович кваліфікаційний сертифікат від 08.02.2016 р. АА № 002699), на підставі:

-   Завдання на проектування згідно з додатком Д  ДБН  А.2.2-3-2014;

-   Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки;

-   Технічні умови на приєднання до інженерних мереж (електропостачання, водопостачання та водовідведення);

Даний об’єкт відноситься до класу наслідків (відповідальності) СС2. Сукупний показник СС2

-   Відповідно до ДБН В.1.1-12-2014 «Будівництво у сейсмічних районах України», карта А, додаток Б дана територія відноситься до 6-бальної сейсмічності.

Рекомендації для кліматичної зони І з такими характеристиками ділянки під будівництво:

- абсолютний мінімум температури –38 оС;

- кількість опадів за рік – 1600 мм;

- відносна вологість – 77…81 %;

- середня швидкість вітру – 3 м/с;

- нормативне снігове навантаження  - 1410 Па;

- нормативне вітрове навантаження  - 500 Па;

- розрахункова температура зовнішнього повітря - -20 оС;

Інженерно-геодезичні вишукування виконані ФОП Шикман Г. І. у грудні 2019 року  в М 1:500, м. Івано-Франківськ.

Інженерно-геологічні вишукування земельної ділянки надані у вигляді звіту про інженерно-геологічні вишукування розробленого в 2020 році, м. Івано-Франківськ.

Загальна площа приватизованої земельної ділянки становить 0,0612 га (кад. н.: 2610100000:04:001:0189). Земельна ділянка призначена для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови, згідно викопіювання з генерального плану міста, знаходиться в центральній його частині і оточена зі всіх сторін землями загального користування для обслуговування парку.

Відповідно до призначення земельної ділянки та її розміщення, а також гострої необхідності в місті центрів дитячого розвитку та відпочинку, передбачено будівництво молодіжного відпочинково-розважального центру, який за своїм призначенням запроектований для розвитку та розваг дітей та молоді міста.

Зі сторони вулиці Військових Ветеранів, будівля запроектована з уступом, враховуючи охоронну зону існуючого водопроводу, що становить 5,0 м та на відстані 20,0м від червоної лінії вулиці. Від меж ділянки будівля розміщена, відповідно: від північної, східної, південної та західної сторін на відстані: 1,5 м, 1,0 м, 6,5 м та 2,4 м.

Головний вхід до будівлі передбачено з південно-східної сторони і відповідно допоміжні виходи, як з підвального так і з першого та другого поверхів, передбачено з протилежної сторони.

Транспортний доступ до будівлі, для потреб обслуговування та протипожежних

потреб, передбачено по існуючій доріжці, ширина якої передбачає можливість проїздів, яка проходить перпендикулярно вулиці Військових Ветеранів та з південно-західної сторони проектованої будівлі. Існуюче мощення доріжки та мощення площадок навколо будівлі запроектовано з бетонної дорожньої бруківки.

Відвід дощових вод організовується на замощенні площадки та проходи, який забезпечується вертикальним плануванням території. Всі поверхневі води з проїздів і площадок  відводять поверхневим способом на газон та на проїжджу частину вулиці.

На шляху руху маломобільних груп населення не передбачено жодних перешкод, що обмежують можливість пересування.

Будівля запроектована двохповерховою з розділенням кожного поверху на два яруси, та влаштування високих атріумних частин у межах першого та другого поверхів. Дане рішення було обумовлене містобудівними умовами та обмеженнями і специфікою дитячих та молодіжних ігрових залів, що потребують, як високих приміщень так і перепадів між ними для влаштування ігрових конструкцій.

Відповідно до проекту, запроектовано розташування таких приміщень:

-   в підвальному поверсі: ігровий зал, кухня кафе з допоміжними приміщеннями, санвузли відвідувачів у тому числі і санвузол для МГН;

-   на першому поверсі: вхідний хол з зоною рецепції та адміністративним приміщенням, зал кафе та ігровий зал, що запланований і на другому рівні першого поверху, як продовження нижнього залу;

-   на другому поверсі запроектовано ігровий зал в два рівні з чималим атріумним простором.

Покрівля над будівлею запроектована плоскою з перепадами в чотирьох рівнях і передбачена експлуатованою з організованим виходом на неї. Відповідно до проектного рішення на покрівлі будівлі передбачено влаштування виступів, переглядів фільмів, театральних вистав та іншого роду розваг для дітей та молоді, під відкритим небом.

В якості вертикального сполучення між поверхами запроектовано одну сходову клітку та зовнішні відкриті сходи, що дають можливість розосередженій евакуації людей з кожного поверху, а також і з експлуатованої покрівлі. Внутрішня сходова клітка  запроектовано з виходом на рівень покрівлі. Для комфортності відвідувачів та водночас для потреб МГН запроектовано ліфт без машинного відділення, що сполучатиме всі запроектовані поверхи, а також виходити на рівень експлуатованої покрівлі.

Для потреб природнього освітлення підвального поверху запроектовано два віконних елемента в приямках: один передбачено в приміщенні кухня, а другий в загальний коридор.

Будівля запроектована з несучим з/б каркасом – колони, балки, перекриття. Заповненням, як зовнішніх так і внутрішніх стін, передбачено використання газобетон них блоків марки D400. Для зовнішніх стін передбачена товщина газобетон них блоків у 300 мм. Велику частину фасаду займають віконні фасадні системи з алюмінієвого каркасу. У якості зовнішнього оздоблення фасадів, парапетів та огородження зовнішніх сходів та їх підшивки, запроектовано використання дрібнозернистої, без чітко вираженої структури, акрилової штукатурки з пофарбуванням у білий колір. Внутрішні стіни та перегородки, запроектовані із газобетонних блоків відповідно, товщиною в 300 мм та 100 мм.

Утеплення фасадів запроектовано по системі скріпленої зовнішньої ізоляції з використанням жорсткого мінераловатного утеплювача товщ. 100 мм, а в місцях залізобетонних конструкцій не менше 150 мм. В якості утеплення експлуатованої покрівлі прийнято жорсткий мінераловатний утеплювач товщ. 200 мм.

Вікна та віконні фасадні системи будівлі запроектовано алюмінієві із п’ятикамерного профілю з подвійним енергозберігаючим склопакетом та додатковим захистом від проникнення сонячних променів.

Зовнішні двері (вхідні та евакуаційні) алюмінієві із п’ятикамерного профілю з подвійним енергозберігаючим склопакетом.

Внутрішні міжкімнатні двері – алюмінієві із трьохкамерного профілю з одинарним склопакетом, або глухі відповідно до призначення приміщень.

Внутрішні двері в електрощитову – металеві протипожежні.

На кожному поверсі в конструкції підлоги запроектовано влаштування утеплення з екструдованого пінополістеролу товщ. 50 мм, яке у свою чергу буде служити і додатковою звукоізоляцією. В конструкції підлоги підвального поверху запроектовано влаштування утеплення товщ. 150мм по з/б фундаментній плиті.

Опорядженням стін та стелі приміщень запроектоване з залишенням видимих з/б несучих конструкції, а по кладці з газобетонних блоків передбачено виконати гіпсове шпаклювання з подальшим пофарбуванням водоемульсійною фарбою, а в таких приміщеннях як кухня та санвузли запроектовано облицювання з керамічної плитки з розшиванням швів.

У якості зовнішнього оздоблення фасадів, парапетів та огородження зовнішніх сходів та їх підшивки, запроектовано використання дрібнозернистої, без чітко вираженої структури, акрилової штукатурки з пофарбуванням у білий колір. Єдине огородження балкону над головним входом запроектоване з оздоблення HPL-панелями під дерево (світлий дуб).

Основою фундаментів при будівництві 1-2- поверхових споруд можуть служити ґрунти ІГЕ-2 -суглинки напівтверді, при будівництві багатоповерхових споруд - ґрунти ІГЕ-4 - гравійний ґрунт з супіщаним заповнювачем.

Конструктивна схема будівлі – рамно-зв’язкова з несучим монолітним залізобетонним каркасом (монолітні з/б колони та стіни з монолітними з/б безбалковими перекриттями). Монолітний залізобетонний каркас підсилений ядром жорсткості у вигляді монолітних стін сходового блоку і ліфтової шахти. Стіни з газобетонних блоків виступають у ролі заповнювача.

Фундаменти.  На основі аналізу і варіантів розрахунку по програмі „Lira-САПР 2017” вибрано як тип фундаменту у вигляді фундаментної плити товщиною 400 мм. Матеріал фунд. плити бетон класу С20/25, класом по водопроникності не менше W6. Фундаментна плита влаштовується на бетонну підготовку із бетонну С8/10 товщиною 100 мм.

 Стіни підвальної частини будинку передбачені монолітні залізобетонні товщиною 300 мм з бетону класу С20/25, класом по водопроникності не менше W6. По всіх стінах підвалу які мають контакт з ґрунтом передбачено виконати вертикальну обклеювальну гідроізоляцію.

Колони, пілони та стіни запроектовані монолітні залізобетонні із бетону С20/25.

Зовнішні і внутрішні стіни виконуються з газобетонних блоків марки D500 на клею. Кладка повинна мати значення характеристичної міцності на вигин по неперев’язаних швах (нормальне зчеплення) не нижче fxk1 =120 кПа (1,2кг/см2).

Перекриття запроектовані монолітні залізобетонні товщиною 200мм із бетону класу С20/25. Місця обпирання плит на колони і стіни підсилено вертикальним арматурними каркасами. Додаткове верхнє та нижнє армування див. креслення.

Збірні залізобетонні по серії 1.038.1-1, вип.1,3; в необхідних випадках – монолітні залізобетонні. Обпирання перемичок прийнято: для прорізів шириною до 1500 мм не менше 250 мм, для прорізів більшої ширини – не менше 350 мм.

Сходи в проекті запроектовані монолітні залізобетонні із обпиранням на монолітні стіни ядра жорсткості та монолітне перекриття.

Стійкість будівель при дії сейсмічних навантажень забезпечується шляхом обов’язкового виконання наступних основних конструктивних заходів:

1.   Тимчасовий опір кладки по осьовому розтягу 120 кПа (1,2 кг/см2). Армування кладки виконувати на кутах і пересіченнях стін армовочною сіткою діам. 4 мм з чарункою 50х50 мм, через кожні два ряди. Арматурну сітку в кутах та перетинах стін запускати не менше 1,2 м в кожний бік.

2.   Обпирання перемичок для отворів шириною до 1.5 м прийнято 250 мм, для більших отворів не менше 350мм

3.   Перекриття та покриття належить виконувати у вигляді жорстких горизонтальних дисків, надійно з'єднаних з вертикальними конструкціями будівлі, та такими, що забезпечують їх спільну роботу у разі сейсмічних дій.

Антикорозійний захист конструкцій розроблений на основі ДСТУ – Н Б В.2.6-186:2013 та ДСТУ Б В.2.6:193:2013, а саме:

- для монолітної фундаментної плити (бетонується з умови влаштування бетонної підготовки) передбачено проектом захисний шар для нижньої арматури         35 мм, для верхньої – 30 мм;

- для всіх монолітних залізобетонних конструкцій надземної частини передбачено захисний шар для арматури в рамках 20-30мм;

- горизонтальна гідроізоляція стін і перегородок підвального поверху передбачена з цементно-піщаного розчину складу 1:2 з ущільнюючими добавками:

- всі металоконструкції (огородження сходових маршів і площадок, огородження балконів, закладні деталі, тощо) покриваються 2-а шарами пентафталевої емалі ПФ-115 по грунту ГФ-021;

- гідроізоляційний шар суміщеної покрівлі – Nufoflex.

В проекті передбачені всі необхідні умови для інвалідів і громадян інших маломобільних груп населення. Проектні рішення не перешкоджають існуючим умовам для відповідних груп населення та забезпечують доступність до кожного поверху будівлі. Запроектовано окремий санвузол для МГН.

Розміщення будівлі на відведеній ділянці визначено містобудівними умовами та обмеженнями.

Протипожежні розриви між запроектованими та існуючими будівлями прийняті згідно ДБН Б.2.2-12:2019. Під’їзди до будинку передбачені з твердим покриттям. Проїзди до будівлі і пішохідні шляхи забезпечують можливість проїзду пожежних машин і доступу пожежників у будь-яке приміщення проектованого об’єкта.

Джерелом зовнішнього пожежогасіння служать існуючі загальноміські пожгідранти, які розташовані на відстані 15,0 м від будівлі.

Евакуаційні виходи із будинку запроектовані згідно діючих норм.

Конструкції вентканалів прийняті із негорючих матеріалів.

Всі проектовані приміщення обладнані системою автоматичної пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу.

Усі основні будівельні конструкції, в тому числі огороджуючі та перегородки прийняті з межею вогнестійкості і групами поширення вогню відповідно до ДБН В.1.1-7:2016.

У вікнах сходових кліток передбачено фрамуги площею не менше 1,2м2 на кожному поверсі, що відкриваються назовні.

Водопостачання молодіжного відпочинково-розважального центру передбачено від існуючого вуличного водопроводу Ø160 з врізкою в існуючому колодязі та встановленням запірної арматури.

Прокладка зовнішнього водопроводу передбачено із поліетиленових напірних труб ПЕ 100 SDR 17  Ру =1,0 мПа Ø 63х3,8 по ДСТУ Б В.2.7-151-2008 відкритим методом з влаштуванням піщаної підсипки δ = 150 мм та обсипки і засипки трубопроводу піском δ = 63+300 мм.

Робочим проектом передбачено влаштування системи господарсько - питного водопроводу. Місцем приєднання запроектованого  водопроводу є водопровідна мережа Ø160 мм по вул. Військових Ветеранів. Система холодного та гарячого водопроводу монтується із труб багатошарових РР-RCT «STABI PLUS», які дозволено використовувати згідно гігієнічного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи на імпортну продукцію.

Гаряче водопостачання передбачено від запроектованих настінних ємкісних електричних водонагрівачів.

Загальнобудинковий облік холодної води здійснюється запроектованим лічильником холодної води  М-Т Qn 6 Т40  Ø32 "Sensus" клас точності «С», розміщеним в приміщенні прибирального інвентаря в підвалі.

Трубопроводи системи В1; Т3 прокласти скрито в конструкції підлоги та в штрабах стін в ізоляції типу "Thermoflex FRZ". При пересіченні стін і перекриття трубопроводи прокладаються в гільзах із сталевих труб, ущільнених азбестовим шнуром, для надання вогнестійкості ЕІ 30.

Проектом передбачено влаштування роздільних внутрішніх систем побутової та виробничої каналізації.

Відвід стічних вод з будинку передбачений в внутрішньо-площадкову каналізаційну мережу з врізкою в існуючий каналізаційний колектор Ø500 по вул. Військових Ветеранів в існуючому колодязі.

 Мережа зовнішньої каналізації виконується із труби НПВХ SDR 33 (SN8) Ø160, згідно з  ДСТУБ.В.2.5-32:2007. Прокладка каналізації передбачена відкритим методом з влаштуванням піщаної підсипки товщиною 100 мм, обсипки і засипки піском товщиною 160+300 мм. Проектом передбачено встановлення каналізаційних колодязів Ø1000 із збірного з/б згідно т.п. 902-09-22.84. В люках колодязів запроектованих інженерних мереж влаштувати отвори діаметром 20 мм.   

 Мережа внутрішньої каналізації виконується із пластмасових безнапірних каналізаційних труб і фасонних частин.

Вентиляційну частину каналізаційних стояків передбачено вивести вище покрівлі даху на 3,0 м.

Проектом передбачено встановлення на стояках - ревізій, на горизонтальних ділянках - прочисток.

Горизонтальні ділянки системи каналізації прокладаються з нахилом в бік випусків: трубопроводи Ø50 - іmin=0,035, Ø100 - іmin=0,02.

Стояк К1 прокладаються в коробах, огороджуючі конструкції якого виконані із негорючих матеріалів (гіпсокартонні листи ГКЛ (GKF)) вогнестійкістю ЕІ 30.

На випуску  виробничих стоків з кухні передбачено встановлення сепаратора жиру GLE-3; Q=3,0л/с. Підключення  до каналізаційної мережі санітарно-технічних приладів для миття посуду передбачити з розривом струмини не менше 20мм від верху приймальної воронки.

Для відводу дощових і талих вод з даху будинку запроектовано внутрішні водостоки з закритим випуском в зовнішню  мережу каналізації. Приєднання водостічних воронок до стояків слід передбачити за допомогою компенсаційних патрубків з еластичними манжетами.

Для попередження проникнення газу в будинок усі вводи і випуски ущільнити згідно комплексу 7373-3 „Типові деталі ущільнення вводів інженерних мереж в громадські споруди”.

Проектом передбачено влаштування окремих систем повітряного опалення, суміщеного з припливною вентиляцією з частковою рециркуляцією повітря та рекуперацією теплоти витяжного повітря.

Подача повітря визначена відповідно до величин тепловтрат через огороджувальні конструкції з урахуванням подачі в приміщення свіжого повітря. Зовнішнє повітря, очищене у повітряних фільтрах та підігріте теплотою витяжного повітря та в електричних нагрівачах (зимовий період) подається до приміщення. В літній період передбачено охолодження повітря в фреонових охолоджувачах. Окремі системи припливної та витяжної вентиляції запроектовані для приміщень кухні. Самостійні системи витяжної вентиляції з механічним спонуканням передбачені для санвузлів. Повітропроводи передбачені із оцинкованої сталі. Припливні повітропроводи  систем ПВ-1-6 підлягають теплоізоляції і прокладаються в просторі підшивних стель поверхів. Роздача повітря передбачена анемостатами  АМ- 150 ВРФ, АМ- 200 ВРФ, які передбачають плавне регулювання.

Забір зовнішнього повітря здійснюється через решітки, встановлені на висоті не нижче 2,0м від рівня землі.

Викид витяжного повітря здійснюється через вентиляційні витяжні шахти.      

Внутрішні мережі освітлення та електрообладнання. Основними споживачами електроенергії є: освітлення проектних приміщень; побутові електроспоживачі приміщень; повітряне електроопалення та електродвигуни вентиляційних систем загальнообмінної вентиляції, електричні водонагрівачі, ліфтова установка, технологічне обладнання кухні та відпочинкового комплексу.

Проект електропостачання розроблений для системи з глухозаземленою нейтраллю трансформатора на ТП при напрузі 380/220В.

Категорiя надiйностi електропостачання основних електроприймачів - ІІ. По І категорії передбачено живлення приладів протипожежної, охоронної та сигналізації загазованості від вмонтованого акумуляторного джерела 12В в кожному пристої.

Для введення і розподілу електричної енергії передбачено окремі ввідно-розподільні пристрої для таких споживачів:

- для проектної будівлі - ВРП-0,4кВ;

- для аварійного освітлення проектної будівлі - ЩАО;

- для розподілення енергії на поверхах - ЩР

- для ліфтової установки - ВП.

Електропостачання ВРП-0,4кВ здійснюється кабельними лініями 0,4 кВ від ТП-10/0,4кВ.

Ввідно-розподільний пристрій ВРП-0,4 кВ та щит аварійного живлення ЩАО розташовані в приміщенні електрощитової проектного будинку, розподільні щити ЩР в коридорах на кожному поверсі проектної будівлі.

Облік електроенергії передбачено відповідно до вимог глави 1.5 і п.7.1.50-7.1.53 ПУЕ, розділу 2.7 ДНАОП 0.00-1.32-01 „Правила будови електроустановок", „Правил користування електричною енергією" і главою 11 ДБН В.2.5-23-2010.

Згідно технічних умов та технічного завдання на проектування облік електроенергії виконується загальний на будинок, лічильник встановлюється в ввідному пристрої в електрощитові.

Для обліку електроенергії передбачається електролічильник багатофункціональний, трифазний, трансформаторного ввімкнення типу NP-06TD MME.3F.TxPD-U 380В, 5(6)А, кл. т. 0,5.

Силове електрообладнання. Пускозахисна апаратура для електродвигуна ліфта, поступає в комлекті з обладнанням.

Керування припливними та витяжними вентсистемами передбачено дистанційне і автоматичне:

- дистанційне - кнопками, що установлені на пультах управління;

- автоматичне - сигнал на відключення із щита пожежної сигналізації.

Пускозахисною апаратурою вентиляційних систем являються шафи керування (ШУ), які поступають комплектно з технологічним обладнанням.

Електроосвітлення. Проектом передбачено наступні види освітлення:

- робоче освітлення - в господарчих та загальнобудинкових приміщеннях;

- аварійне освітлення - в електрощитові, в сходові клітці, ліфтових холах, коридорах та на входах в будівлю;

- евакуаційне - в ліфтових холах, сходові клітці, коридорах та на виході з будівлі;

- переносне освітлення - в електрощитові та в ліфтові шахті.

Напруга робочого та аварійного освітлення 220В, переносного освітлення - 36В в електрощитові та 24В в ліфтові шахті.

Світильники аварійного освітлення позначаються розпізнавальними знаками червоного кольору "А".

Для евакуаційного освітлення передбачено встановлення на виходах над дверима світильники з вбудованими акумуляторами для безпечної евакуації людей під час втрати живлення.

Загальне освітлення проектних приміщень передбачено світильниками з лампами LED, частково в господарських приміщеннях з лампами розжарювання.

Керування освітленням передбачено вимикачами, встановленими по місцю біля дверей зі сторони дверної ручки. Висота установки вимикачів - 1.0 м від рівня підлоги.

В проектних приміщеннях в залежності від умов використовуються електроустановочні вироби зі ступенем захисту ІР20, ІР44 вимикачі та розетки білого кольору, розетки з третім заземляючим контактом з захисними шторками. За бажанням власників колір електроустановочних виробів може бути змінений.

Висоти установки штепсельних розеток прийнято наступні: для кухні - 1,1 м, для санвузлів та решти приміщень - 1,8 м від рівня підлоги.

Захисні заходи електробезпеки. Всі металеві частини електрообладнання, які нормально не знаходяться під напругою, але можуть опинитись під напругою внаслідок пошкодження ізоляції, підлягають заземленню.

Основна система зрівнювання потенціалів повинна з'єднувати між собою наступні провідні частини:

- РЕN - провідники мережі живлення;

- металеві труби комунікацій, що входять в будинок (у випадку використання сталевих труб);

- металеві частини систем вентиляції;

- металеві частини залізобетонних конструкцій (каркасу будинку)

З'єднання між собою вказаних провідних частин виконується за допомогою головної заземлюючої шини (ГЗШ). В якості ГЗШ прийнято шину РЕ, яка розміщена в середині ввідного пристрою.

Додаткова система зрівнювання потенціалів виконується для душових та металевих ванн.

Електропроводка повинна забезпечувати можливість легкого розпізнавання по всій довжині провідників за кольором ізоляції:

- N провідник - голубого кольору;

- РЕ провідник - жовто-зеленого кольору;

- фазний провідник - інший колір, відмінний від попередніх.

Блискавкозахист. В якості блискавкоприймача - прийнято cтержневий блискавкоприймач встановлений на ліфтові шахті на даху будівлі.

З'єднання його із заземлювачами за допомогою круглої сталі Ø10 мм, опуски до заземлюючих пристроїв виконати по зовнішніх стінах будівлі. Заземлюючі електроди виконуються із кутової сталі 50х50х5 мм, довжиною 2,5 м які забиваються на глибину 0,6 м від рівня землі. Заземляючі опуски захистити металевим кутником на висоту 1,4м від рівня землі. Електроди заземлення з'єднуються між собою сталевою полосою 40х4мм. Виступаючі над покрівлею антени та інші виступаючі металеві конструкції будинку також приєднати до заземлюючого пристрою за допомогою круглої сталі    Ø10 мм. Всі з'єднання блискавкоприймачів з заземлювачем повинні бути виконані зварюванням. Блискавковідводи покриваються антикорозійною фарбою за 2 рази.

Контур повторного заземлення. Проектом передбачено незалежний повторний контур заземлення:  від головної шини заземлення проектної будівлі.

Контур виконується із вертикальних електродів з кутника 60х60х6 мм, довжиною 2,5 м. Електроди забиваються на глибину 0,6 м від верхнього кінця і з'єднуються між собою штабою 40х4 мм в траншеї. Всі з'єднання при монтажі контура виконати зваркою. Після закінчення зварювальних робіт, всі шви обмазуються бітумною мастикою для захисту від корозії.

Опір заземлення має бути ≤ 4 Ом. Коли опір заземлення буде бiльшим нiж 4 Ом, потрiбно додатково забити електроди заземлення.

Системи зв'язку. Інтернет кабель вiд зовнішніх мереж заводиться до крос-панелі в ЩСС проектної будівлі, які розміщено в холі підвального поверху. Проектом передбачається виконання розподiльної мережi інформаційного зв'язку вiд ЩСС, а саме від крос-панелі 24, 5е проводи розводиться безпосередньо до інформаційних розеток розміщених по поверхах проектної будівлі, по стояку проводами UTP 4*2 cat5 в ПВХ трубі Ø32мм, по приміщеннях розводку виконати сховано в гофрованих ПВХ трубах. Інформаційні розетки розмістити на однаковій висоті з розетками електросилової мережi.

Телебачення. В проектній будівлі передбачена система прийому кабельного телебачення, ввід через кабельну каналізацію до ЩСС в хол підвального поверху будинку. Від розподільної телевізійної коробки встановленої в ЩСС до телевізійних розеток, прокладено кабелі RG 6 в гофрованих ПВХ трубах сховано в підлогах поверхів, по стояку разом з інтернет кабелями в ПВХ трубі Ø32мм.

Сигналізація загазованості. Проектом передбачається автоматичний контроль довибухонебезпечних концентрацій природного газу.

Пpи виникненнi сигнальної концентpацiї газу в повiтрi контрольованих примiщень газосигналізатори спрацьовують і видають сигнал на блок керування.

"Варта 1-03.14" приймає сигнали від датчиків, з'являється свiтловий i звуковий сигнали "Аварiя" в мiсцях розмiщення детекторiв газу та в місці встановлення сигнальних пристроїв "УС-1" (на фасаді біля головного входу в будівлю та по поверхах в холах).

Робочий проект системи пожежної сигналізації виконаний на базі безадресного базового пожежного приладу ППКП-1 «Тірас-16.128П» та допоміжного ППКП-2 «Тірас-4П», встановлених на рецепції 1-го поверху. Для виявлення пожежі, яка може виникнути в захищуваних приміщеннях, встановлюються автоматичні пожежні сповіщувачі, що реагують на появу диму та підвищення температури в приміщеннях. На шляхах евакуації та біля виходів з будівлі передбачено встановлення ручних сповіщувачів.

Згідно із п. 6.2.22 ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» проектом передбачено 10% резерв пожежних сповіщувачів від загальної кількості їх у СПС (системі протипожежного захисту). Зазначений запас повинен зберігатись на об’єкті, а в обґрунтованих випадках може зберігатись в організації, яка здійснює технічне обслуговування СПС.

Шлейфи пожежної сигналізації виконані неекранованими вогнестійкими кабелями типу JE-H(St)H FE180/E30 2x2x0,8 з межею вогнестійкості 30 хвилин.

Проектом передбачається керування системами та устаткуванням, що входять до складу систем протипожежного захисту та пов'язані із забезпеченням безпеки людей на об'єкті при виникненні пожежі, а саме:

-     видача сигналу на щит вентиляції для її вимкнення;

-     видача сигнал на щит керування ліфтом для його опуску на 1-ий поверх і подальшої зупинки;

-     видача сигналу на комплекс мовленнєвого оповіщення для його ввімкнення.

Для передачі сигналів «Пожежа» та «Несправність» від ППКП системи пожежної сигналізації на пульт центрального спостереження пожежної охорони встановлюється додатковий модуль передачі сигналів по GSM каналу.

Для оповіщення людей про пожежу в приміщеннях молодіжного відпочинково-розважального центру використаний комплекс апаратури «Веллез» в моноблочному виконанні потужністю 200 Вт ВЕЛЛЕЗш-120-200 та гучномовці потужністю 3 та 6 Вт.

Гучномовці встановлюються на висоті не нижче 2,3 м від рівня підлоги, але не вище 0,2 м від рівня стелі. Сигнали оповіщення про пожежу повинні відрізнятися від сигналів іншого призначення.

Монтаж гучномовців здійснюється після монтажу світильників та пожежних сповіщувачів.

На фасаді передбачено встановлення зовнішнього світлозвукового оповіщувача. Настінні світлозвукові оповіщувачі повинні кріпитись на висоті не менше 2,2 м від рівня підлоги, при цьому відстань від стелі до оповіщувача повинна становити не менше 150 мм. Сигнали оповіщення про пожежу повинні відрізнятися від сигналів іншого призначення.

Пожежні приймально-контрольні прилади ППКП-1 «Тірас-16.128П» та ППКП-2 «Тірас-4П» змонтовані на цегляній прошпакльованій стіні на рецепції 1-го поверху. Згідно з ДСТУ Б.В.2.7-19 цегла та матеріали, призначені для шпаклівки, є негорючими матеріалами.

Система пожежної сигналізації та система керування евакуюванням є споживачами електроенергії І категорії, її електроживлення повинно бути передбачено від двох незалежних джерел електропостачання: основний - від мережі напругою ~220В, 50 Гц; резервний - від акумуляторних батарей.

Електропостачання здійснюється за І категорією від двох незалежних джерел енергії: основного - від мережі змінного струму, резервного - від акумуляторної батареї. Перехід на живлення від резервного джерела і навпаки, а також підзаряд резервного джерела від живильної мережі ~220 В відбувається в автоматичному режимі. Захист електричних ланцюгів виконується відповідно до ПУЕ.

Енергозбереження. При розробці проекту враховано вимоги до енергозбереження будівлі та передбачено заходи, а саме:

-     висота приміщень прийнята згідно Завдання на проектування відповідно до чинних нормативних вимог з врахуванням технологічних особливостей та функціонального призначення:

-     проектовані огороджувальні конструкції прийняті з показниками теплопровідності згідно табл.1  ДБН В.2.6-31:2016. до розрахунку огороджувальних конструкцій прийняті наступні показники – нормативний опір теплопередачі для зовнішньої стіни становить  3,3 м2К/Вт; для суміщеного покриття – 6,00 м2К/Вт; для вікон та балконних дверей – 0,75 м2К/Вт; для вхідних дверей - 0,5 м2К/Вт;

-     прийняті в проекті площі світлопрозорих огороджуючих конструкцій прийняті із розрахунку коефіцієнта освітленості приміщень згідно чинних норм відповідно до їх функціонального призначення та, відповідно, із забезпеченням зменшенням витрат енергії на штучне освітлення;

-     проектом передбачається використання ламп з збільшеним коефіцієнтом світловіддачі, що зменшує загальну кількість світильників, а відповідно і кількість спожитої електроенергії;

-     використання мідних проводів для внутрішньої проводки, що зменшує втрату напруги в мережі, а відповідно і втрату електроенергії в системі;

-     також проектом передбачаються заходи із зменшення витрати інфільтруючого повітря (ущільнення в притулах дверей, герметизація стиків конструкцій тощо);

-     теплова ізоляція трубопроводів опалення, а також рекомендується зменшення подачі теплоносія до опалювальних приладів в неробочий час за допомогою автоматичного чи ручного регулювання;

-     всі опалювальні прилади передбачаються обладнаними терморегуляторами для можливості місцевого температурного регулювання.

Проектом передбачено дотримання вимог санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, пожежної безпеки та охорони праці у відповідності до  будівельних норм і правил.

Філією ДП «Укрдержбудекспертиза» в Івано-Франківській області під час розгляду проекту „Будівництво молодіжного відпочинково-розважального центру в м. Івано-Франківськ на вул. Військових Ветеранів, 5ˮ було надано зауваження  та пропозиції щодо робочого проекту, які доведені до замовника, на підставі яких генпроектувальником  внесені зміни до проектної документації.

 


Розділи