Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:6481-6299-2462-3815
Версія документу
№5
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№3-203-17--ЕП/КО від 20.11.2017
Орган, що видав
ТОВ "Українська будівельна експертиза" (37635443) Версія №1 Статус (архівна)
Назва об’єкта
Будівництво житлово-громадського комплексу по вул. 30-річчя Перемоги, 25 в м. Черкаси
Код проектної документації
PD01:6815-9100-1828-6658 Зміни №3 №07-18 від 2017-09-20 (видав СОЛОДКИЙ ВІТАЛІЙ СТЕПАНОВИЧ) / Наявні експертизи: EX01:6911-1572-7690-3307, EX01:6481-6299-2462-3815
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань інженерного забезпечення, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження
Головний експерт проекту
Харчун Юрій Панасович (АЕ 004410, АЕ 000002 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Черкаська обл., Черкаський район, Черкаська територіальна громада, м. Черкаси (станом на 01.01.2021), проспект Перемоги , б. 25 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БУД - ГАРАНТ" (34556474)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Харчун Юрій Панасович (АЕ 004410, АЕ 000002)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:6815-9100-1828-6658
Орган, що видав
СОЛОДКИЙ ВІТАЛІЙ СТЕПАНОВИЧ
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
ГП, РП, ПЗ, АР, ТХ, ОВ, ВК, ЕТР, ПОБ
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
20.09.2017
Номер проектної документації
07-18
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Проект «Будівництво житлово-громадського комплексу по вул. 30-річчя Перемоги, 25 в м. Черкаси» розроблений у 2017 році ФОП Солодкий В. С. (18000, м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 37, оф. 404), ГАП – Солод­кий В. С. (кваліфікаційний сертифікат: Серія АА № 000981 від 05.12.2012), на замовлення ТОВ «БУД-ГАРАНТ» на підставі:

       містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва від 27.07.2017 № 187;

       завдання на проектування, затвердженого замовником;

       технічних умов і листів щодо проектування об’єкта, виданих відпо­відними службами.

Проектом передбачається будівництво трьох окремо розташованих блок-секцій 1, 2, 3 та споруд ТП і ГРП. Блок-секції − 10-поверхові, з підвалом, без верхнього технічного поверху.

Проектом передбачено будівництво у п’ять черг, без виділення пус­кових комплексів:

І черга – трансформаторна підстанція (ТП) із зовнішніми мережами електропостачання;

ІІ черга – газорозподільний пункт (ГРП) із зовнішніми мережами газопостачання;

III черга – блок-секція 3;

IV черга – блок-секція 1;

V черга – блок-секція 2 із вбудованими нежитловими приміщеннями.

Ділянка проектування площею 1,9799 га знаходиться на вул. 30-річчя Перемоги у місті Черкаси.

Межі ділянки:

       з північного сходу – вул. 30-річчя Перемоги;

       зі сходу – землі Черкаської міської ради (місцевий проїзд);

       з північного та південного заходу – землі об’єднаного город­ницького кооперативу «Соснівка».

Рельєф території спокійний, з незначним похилом з південного заходу на північний схід. Абсолютні відмітки поверхні землі коливаються від 114.50 до 112.50 м.

Територія вільна від забудови, у східній частині ділянки проходить газопровід високого тиску, на ділянці ростуть поодинокі дерева листяних порід.

Транспортне обслуговування передбачено з місцевого проїзду. Ширина внутрішніх проїздів від 3,5 до 6,0 м.

Організації рельєфу розроблена з урахуванням відміток існуючих будівель, споруд, верху покриття прилеглих вулиць. Поздовжній ухил по проїздах прийнято 5‰.

Відведення поверхневих вод передбачено по лотоках проїздів у мережу запроектованої дощової каналізації, з подальшим підключенням до існу­ючої каналізаційної мережі. Дощові води з території автостоянок перед випуском у запроектовану мережу потрапляють на локальні очисні споруди.

Благоустрій ділянки передбачає влаштування проїздів та стоянок, тротуарів і майданчиків різного призначення.

На вільній від забудови, проїздів і майданчиків території влаштову­ються газони та квітники, висаджуються дерева та кущі. На майданчиках встановлюється переносне обладнання.

Інженерно-геологічні вишукування виконані у ДПВІ «НДІпроект­реконструкція», м. Черкаси, у 2017 році.

Геологічна будова ділянки досліджена на глибину  від 12 до 14 м.

Усього виділені такі інженерно-геологічні елементи:

       ІГЕ-І − ґрунтово-рослинний шар і супісок гумусований, твердий; тов­щина шару – 0,4-1,1 м;

       ІГЕ-ІІ – супісок лесоподібний, світло-жовтий, макропористий, карбо­натизований, просадний, твердий; товщина шару − 0,2-1,4 м;

       ІГЕ-ІІІ – пісок дрібний, світло-жовтий, кварцовий, малого ступеня водо­насичення, середньої щільності; товщина шару − 05-4,8 м;

       ІГЕ-V − супісок пластичний, у покрівлі шару твердий, світло-сірий і бурувато-сірий, з гніздами та прошарками піску дрібного; товщина шару − 3,1-4,6 м;

       ІГЕ-V – пісок середньої крупності, світло-сірий, малого ступеня водо­насичення, середньої щільності; розвідана товщина шару – 2,2-11,3 м.

За сукупністю факторів, зазначених у додатку Ж ДБН А.2.1-1-2008, територія вишукувань належить до ІІ (середньої) категорії інженерно-гео­логічних умов.

Гідрогеологічні умови майданчика на період вишукувань характери­зуються відсутністю водоносного горизонту до глибини 20,5 м. Територія ділянки потенційно непідтоплювана.

Згідно з ДБН В.1.1-12:2014 «Будівництво у сейсмічних районах України», відповідно до карти ЗСР-2004-А майданчик будівництва розташований у районі з фоновою сейсмічною інтенсивністю 5 балів за шкалою MSK-64.

За розрахунком, наведеним у матеріалах проекту, погодженим замов­ником, кожна з трьох окремих блок-секцій та споруди ТП і ГРП відносяться до класу наслідків (відповідальності) СС2.

При цьому об’єкти з одним класом наслідків (відповідальності) СС2, що входять до складу кварталу (будови), за сукупними показниками перевищують рівень, встановлений для об’єктів з класом наслідків (відпові­дальності) СС2.

Звертається увага замовника на особливості отримання документа, що дає право на виконання будівельних робіт згідно з абзацом 4, пунктом 3 «Порядку виконання підготовчих і будівельних робіт», затвердженого поста­новою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466.

Конструктивна схема будівлі вирішена з жорсткою конструктивною схемою з поперечними та поздовжнім несучими цегляними стінами.

Просторова жорсткість і стійкість забезпечується спільною роботою поперечних і поздовжніх несучих стін з горизонтальними дисками пере­криттів.

Фундаменти – неглибокого закладання − монолітна залізобетонна плита товщиною 400 мм. Основою фундаментів служать ґрунти ІГЕ ІІІ.

Стіни підвалу − з бетонних блоків. Проектом передбачено влашту­вання у стінах підвалу під плитами перекриття монолітного залізобетон­ного поясу.

Стіни зовнішні та внутрішні − із силікатної цегли.

Перекриття − із збірних залізобетонних плит і монолітних залізо­бетонних ділянок.

Сходи − із збірних залізобетонних площадок і маршів індустріаль­ного виготовлення.

Дах − плоский, передбачено суміщене вентильоване покриття.

Трансформаторна підстанція – одноповерхова споруда.

Конструктивна схема – з несучими цегляними стінами.

Просторова жорсткість і стійкість будівлі забезпечується спільною роботою поперечних і поздовжніх несучих стін з горизонтальним диском покриття.

Фундаменти – стрічкові, з бетонних блоків, на природній основі. Основою фундаментів служать ґрунти ІГЕ ІІІ.

Плити покриття − збірні залізобетонні пустотні панелі.

Проектом передбачено у блок-секції 2 на першому поверсі розташу­вання відокремлених блоків нежитлових приміщень (в основному, офісних) та громадських приймалень, які мають виходи безпосередньо на вулицю. Усі приміщення укомплектовані необхідним устаткуванням за їх призна­ченням. Перелік необхідного технологічного обладнання наданий в специ­фікації.

Вертикальні зв’язки між вхідними вестибюлями та житловими поверхами блок-секцій 1, 2, 3 забезпечуються загальними сходовими кліт­ками та пасажирськими ліфтами виробника ТОВ «Ліфтова компанія Євро­формат», модель EF 1021. У кожній блок-секції запроектовано по одному пасажирському ліфту вантажопідйомністю 1000 кг, зі швидкістю руху кабіни − 1,0 м/с, з кількістю зупинок − 10.

Згідно з ТУ КП «Черкасиводоканал» № 92 від 01.09.2017 водопоста­чання та пожежогасіння комплексу може бути забезпечено з водопровідної мережі Ø500 мм по вул. 30-річчя Перемоги.

Господарсько-побутові стічні води згідно з ТУ КП «Черкасиводо­канал» № 92 від 01.09.2017 відводяться до каналізаційної мережі Ø800 мм по вул. 30-річчя Перемоги.

Водовідведення з території забудови виконується закритою системою з підключенням до існуючої дощової каналізації Ø1200 мм по вул. 30-річчя Перемоги відповідно до ТУ КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» № 21 від 29.08.2017.

До кожного житлового будинку передбачається ввід водопроводу з улаштуванням регулятора тиску.

Для обліку води на питні потреби кожного з житлових будинків передбачаються загальні водолічильні вузли. Кожний водолічильний вузол обладнується обвідною лінією із засувкою.

Необхідний тиск у системі питного водопостачання житлових будинків забезпечується питними насосами.

Гаряче водопостачання житлових будинків забезпечується від інди­відуальних двоконтурних котлів, які встановлюються в кожній квартирі.

Відведення дощових і талих вод з покрівель житлових будинків перед­бачено системою внутрішніх водостоків до зовнішніх мереж дощової кана­лізації.

Водостічні воронки прийняті з електрообігрівом.

Джерелом теплопостачання для систем опалення і ГВП житлових квартир будинку проектом прийняті індивідуальні настінні газові котли «Nova Florida» Vela Compact CTFS 18, сертифіковані сертифікаційним випро­бувальним центром опалювального обладнання № UA.TR.012.С.0356-14.

Поквартирні настінні двоконтурні газові котли «Nova Florida» Vela Compact CTFS 18 з бітермічними теплообмінниками, з герметичною камерою згоряння, турбіровані з вентиляторами та з КВП і повною автоматикою безпеки та керування процесом приготування води в системі опалення і системі гарячого водопостачання, а також у системі спалювання газу та димовидалення. Розміщення котлів прийнято в кухнях квартир. Темпера­тура приготування води для опалення 80-60°С, для ГВП − 35-55°С. Відведення димових газів передбачено проектом сертифікованою димохідною системою з урахуванням вимог безпечної експлуатації за чинними нормативами та рекомендаціями заводу-виробника.

Газопостачання для котлів і газових плит житлового будинку передбачено згідно з ТУ, наданими ПАТ «Черкасигаз» № 58 від 14.08.2017, від існуючого розподільчого газопроводу високого тиску, прокладеного по вулиці 30-річчя Перемоги. Тиск газу в місці підключення − 0,619 МПа. Зниження тиску газу здійснюється у запроектованому ГРП на території житлово-громадського комплексу.

Приєднання споживачів газу житлового будинку запроектовано до внутрішньоквартального газопроводу низького тиску, після ГРП.

Загальна максимальна витрата газу − 516,1 нм³/год (454,1 нм³/год – опалювальні котли, 62,0 нм³/год – газові плити).

Облік витрати паливного газу передбачається лічильниками, вста­новленими в кожній кухні.

Системи опалення житлових квартир – двотрубні, тупикові, з гори­зонтальним розведенням і панельними радіаторами, обладнаними автома­тичними термостатами.

Опалення сходових кліток, машинного приміщення ліфтів і технічних приміщень житлових блок-секцій 1 і 3 будинку передбачено електричними конвекторами, оснащеними термостатами.

Опалення вбудованих нежитлових приміщень і техприміщень підвалу в секції 2 запроектовано від настінного газового котла «Nova Florida» Vela Compact CTFS 24, якій встановлено в спеціально виділеному приміщенні на першому поверсі. Системи опалення – двотрубні, тупикові, з горизон­тальним розведенням і панельними радіаторами, які обладнані автоматич­ними термостатами.

У приміщеннях житлових квартир передбачена припливно-витяжна вентиляція. Видалення повітря з приміщень кухонь і санвузлів передбача­ється природним − через канали-супутники, які підключені до збірної вентиляційної шахти, з викидом повітря вище покрівлі поза зону вітрового підпору. Приплив − крізь провітрювачі в рамах вікон.

Вентиляція вбудованих офісних приміщень прийнята припливно-витяжна з механічним спонуканням, з урахуванням забезпечення працюючих зовнішнім повітрям в межах санітарної норми.

У санвузлах вбудованих передбачені витяжні канальні вентилятори.

Проект електропостачання комплексу розроблено згідно з технічними умовами ТУ № 80/2017 від 10.07.17 ПАТ «Черкасиобленерго»

Електропостачання комплексу здійснюється від проектованої під­станції ЗТП 10/0,4 кВ 1000 кВА. Живлення секцій підстанції напругою 10 кВ − від секцій підстанції ТП-388 кабельними лініями КЛ-10 кВ, прокла­деними в траншеї в землі, із захистом трубами ПВД у місцях перетину доріг та інженерних мереж, які прокладені в небезпечній близькості до мереж. Кабель − марки ААБл-10 3 × 70.

Підстанція ЗТП – двотрансформаторна, зовнішньої встановлення, з масляними трансформаторами 2 × 1000 кВА. РУ-0,4 кВ − двосекційне. Доступна потужність підстанції згідно з ТУ становить 750 кВт.

Електричні характеристики проектованого комплексу:

       розрахункова потужність з урахуванням перспективи – 543,7 кВт;

       категорія електропостачання – ІІ.

Електроспоживачами комплексу є:

       житло секцій 1, 2, 3;

       вбудовані приміщення секцій;

       загальнобудинкові споживачі (освітлення внутрішнє та зовнішнє)

Живлення напругою 0,4 кВ комплексу проектується від щитів ВРУ-1, ВРУ-2, ВРУ-3, (з АВР поміж секціями ) які розташовані в електрощитових кожної секції.

Електропостачання квартирної частини відбувається по електричних стояках, підключених до щитів ВРУ.

Електричні стояки виконані проводом ПВ-3 1 × 35, прокладеним у металевих трубах. На кожному поверсі розміщуються поверхові щити, живлення яких проектується відгалуженням від стоякових мереж. Кабельні мережі від поверхових щитів до квартир виконуються кабелями з мідними жилами, негорючими, з помірною димоутворювальною здатністю ВВГнгд, які прокладаються по кабельних конструкціях.

Проектом передбачено: робоче та евакуаційне електроосвітлення приміщень загального призначення (коридори, ліфтові холи, сходові клітки і т. ін.), які мають природне освітлення, вмикаються автоматично в залеж­ності від денного освітлення та програми.

Робоче та евакуаційне освітлення приміщень загального призна­чення (сходові клітки, коридори, ліфтові холи) виконуються світильниками з люмінесцентними лампами.

Робоче електроосвітлення виконується кабелями з мідними жилами з ізоляцією, яка не поширює горіння, має помірну димоутворювальну здат­ність та є малонебезпечною за токсичністю продуктів горіння, типу ВВГнгд.

Евакуаційне електроосвітлення передбачено із вбудованими джере­лами живлення.

Зовнішнє освітлення території, що упорядковується, виконується світильниками типу ЖКУ з натрієвими лампами ДНаТ, які встановлюються на металевих опорах.

У проекті прийняті системи захисту:

     використання автоматичних вимикачів на кабельних мережах для захисту ліній від перенавантажень та коротких замикань;

     система зрівнювання потенціалів побудована на шинах РЕ щитів ВРУ;

     захисне заземлення: внутрішнє − в електрощитових, та зовнішнє − сумісне із заземленням системи блискавкозахисту. До зовнішнього заземлення підключені системи зрівнювання потенціалів, внутрішнє заземлення та блискавковідводи системи блискавкозахисту;

     система блискавкозахисту.

Проектом автоматизації передбачений контроль до вибухових концентрацій повітряних сумішей газу метану в місцях уводу інженерних комунікацій. У проекті використовується обладнання фірми ВАТРА.

Зведення житлово-громадського комплексу передбачено виконувати із застосуванням двох баштових кранів типу КБ-403Б з довжиною стріл 30 м і вантажопідйомністю 8 т, які встановлюються на підкранові колії на відмітку денної поверхні землі та автомобільного крана типу К-162.

Подавання бетонної суміші в конструкції передбачено виконувати за допомогою бетононасоса типу БН 80-20.

Тривалість будівництва становить 18,0 місяців, в тому числі підго­товчий період – 1,0 місяць.

Проектом передбачені заходи, регламентовані нормативними актами щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення.

Підключення житлового будинку до інженерної інфраструктури, в тому числі електропостачання, водопостачання, каналізації та інших видів інженерного забезпечення запроектовано від існуючих міських мереж з урахуванням їх розрахункових потужностей.

У проекті розроблений розділ «Захист від шуму», в якому враховані зовнішні та внутрішні джерела шуму (інженерне обладнання будинків). Для створення комфортних акустичних умов у житлових та у вбудованих приміщеннях громадського призначення все обладнання монтується з ретель­ною звукоізоляцією (кріплення та проходи через будівельні конструкції ізолюються пружними прокладками та ін.).

Після проведення робіт з монтажу обладнання проектом передбачено обов’язкове проведення контрольних інструментальних вимірів рівнів шуму та, в разі виявлення перевищень допустимих рівнів шуму, розроблення та виконання додаткових шумо­захисних заходів.

Згідно з проведеними розрахунками нормативна інсоляція і природне освітлення житлових приміщень як самої новобудови, так і прибудинкових територій відповідають вимогам ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення» та ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення».

Усі майданчики різного призначення передбачені з відповідними санітарними розривами з урахуванням вимог ДБН 360-92** та ДСП 173-96.

Передбачена проектом схема сміттєвидалення враховує місцеві кліма­тичні умови і відповідає вимогам ДСанПіН 145-2011 «Державні санітарні норми та правила утримання територій населених місць».

Для тимчасового зберігання люмінесцентних ламп у проекті перед­бачені дерев’яні ящики, які встановлюються в окремому приміщенні для зберігання відпрацьованих ламп, розміщеному на технічному поверсі. До початку експлуатації замовником будуть укладені відповідні договори на вивезення твердих побутових відходів і люмінесцентних ламп на утилі­зацію.

У складі проекту розроблений розділ «Оцінка впливів на навколишнє середовище» (ОВНС), у якому визначено, що будівництво та експлуатація запроектованого об’єкта не спричинить понаднормативного впливу на стан навколишнього середовища.

Зокрема на атмосферне повітря будуть впливати викиди забрудню­ючих речовин з відпрацьованими газами автомобілів, що зберігаються на від­критих автостоянках, та викиди з димовими газами котлоагрегатів і газових плит. У повітря будуть надходити: оксиди азоту, окис вуглецю, вуглеводні граничні С12-С19, метан, парникові гази, сажа, сірчистий ангідрид, аміак.

Загальна кількість викидів забруднювальних речовин незначна, їх концентрації в атмосферному повітрі не перевищують гранично допустимих рівнів.

Для зменшення негативного впливу на атмосферне повітря про­ектом передбачається: застосування екологічно-безпечного технологічного обладнання з незначною емісією забруднюючих речовин в атмосферне повітря; виведення димових труб котлоагрегатів на висоту, яка забезпечує ефективне розсіювання забруднюючих речовин; впровадження комплексу заходів з енергозбереження та забезпечення пожежної безпеки об’єкта тощо.

Додатковим джерелом забруднення атмосферного повітря будуть тимчасові викиди забруднюючих речовин, що утворюються при проведенні будівельних робіт, які в цілому на стан повітряного середовища не впливають.

Для запобігання забрудненню ґрунтів, підземних і поверхневих вод проектом передбачено:

     улаштування твердого водонепроникного покриття території та системи зливозбору дощових вод з очищенням забрудненої частини стоку на очис­них спорудах до нормативних концентрацій;

     для трансформаторної підстанції передбачено влаштування стаціонар­ного маслоприймача заглибленого типу, розрахованого на приймання повного об’єму оливи у випадку пошкодження силового масляного трансформатора;

     на ділянці існує родючий шар ґрунту, який буде знято з подальшим використанням для озеленення проектованого об’єкта відповідно до Дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) від 01.08.2017 за № 0002, виданого Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгео­кадастру в Черкаській області;

     роздільне збирання відходів з подальшою їх утилізацією згідно з укла­деними договорами та інше.

Вплив на водне середовище та ґрунти очікується в межах норма­тивів.

Відповідно до даних, наведених в акті обстеження зелених насад­жень від 03.04.2017 № 1/т, складеного комісією, призначеною рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 02.06.2009 № 664 (зі змінами), на ділянці будівництва житлових будинків видаленню підлягають 155 дерев та 200 кущів, збереженню 25 дерев. Видалення зелених насаджень буде проводитись у суворій відповідності до вимог постанови Кабінету міністрів України № 1045 від 01.08.2006 після отримання необхідного комплекту документів.

Проектом передбачено компенсаційне висадження зелених насаджень, впровадження комплексу заходів щодо захисту існуючих зелених насаджень, які підлягають збереженню, від пошкодження при будівництві та забезпечення умов для їх збереження, також замовником сплачується відновна вартість зелених насаджень.

З урахуванням компенсаційних і відновлювальних заходів вплив на рослинний світ очікується в межах нормативів.

На тваринний світ, об’єкти природно-заповідного фонду, техно­генне середовище вплив не здійснюється. Вплив на соціальне та геологічне середовища здійснюється незначний, в межах нормативів.

Десятиповерховий житловий будинок має ІІ ступінь вогнестійкості.

Верхній житловий поверх є другим рівнем дворівневих квартир, умовна висота будинку не перевищує 26,5 м. У кожній секції будинку влаштовано сходову клітку типу СК 1, як другий шлях евакуації з квартир на їх балконах, починаючи з третього поверху, влаштовані глухі простінки шириною 1,2 м. Передбачена ширина проїздів на відстані від зовнішніх стін від 5 до 8 м з твердим покриттям забезпечує доступ з пожежних автодрабин в усі вікна будинку. Запроектовано зовнішній водопровід для пожежо­гасіння будинку від пожежних гідрантів, установлених на міській мережі водопостачання.

У проекті прийняті загальні технічні рішення, регламентовані норма­тивними актами з охорони праці, що забезпечують безпечну експлуатацію об’єкта:

     автоматизація інженерних систем: водопостачання та водовідведення, опалення та вентиляції; усі системи механічної припливної вентиляції у випадку пожежі автоматично відключаються;

      трубопроводи систем опалення, холодного та гарячого водопостачання, арматура – ізолюються, з метою запобігання опікам та конденсації вологи;

      захисне заземлення електричної апаратури та приладів для запобігання електротравматизму; в кожному приміщенні на розеткових групах перед­бачається встановлення пристрою захисного відключення (ПЗВ);

      аварійне освітлення при евакуації.

В опалюваній теплогенераторній у блок-секції 2 системи контролю, автоматизації та дистанційного керування роботою основного технологічного обладнання дозволяють:

     отримати своєчасну інформацію про порушення технологічного процесу;

      аварійне відключення обладнання;

      захист обслуговчого персоналу.

Приміщення теплогенераторної оснащується сигналізатором довибухо­небезпечних концентрацій з виведенням світлового та звукового сигналу в приміщення і встановленням сповіщувача на зовнішні двері теплогенера­торної. Відсічний клапан, встановлений на вході газопроводу в теплогенера­торну, спрацьовує від сигналу, поданого сигналізатором загазованості.

Приміщення кухонь оснащені сигналізатором довибухонебезпечних концентрацій природного газу та підвищеної концентрації чадного газу з виведенням світлового і звукового сигналів у приміщення.

Газові котли обладнані запобіжними клапанами.

Виконання вимог безпеки досягається максимальною автоматизацією технологічних процесів. Розміщення устаткування забезпечує зручність його монтажу, ремонту, обслуговування і безпечну евакуацію людей з приміщень, де встановлені котли, на випадок пожежі або аварійних ситуацій.

У проекті прийняті такі основні рішення щодо енергозбереження та енергоефективності:

       передбачено застосування енергозбережного та екологічно безпечного обладнання, матеріалів, сертифікованих в Україні;

       зовнішні огороджувальні конструкції блок-секцій передбачаються з теплотехнічними показниками вище нормованих згідно з табл. 1 ДБН В.2.6-31:2006 (зміна 1);

       на всіх зовнішніх входах до приміщень блок-секцій передбачені тамбури та утеплені двері на запасних входах;

       питомі витрати теплоти за проектом не перевищують нормованих значень;

       робота котлів передбачається в автоматичному режимі;

       радіатори обладнуються термостатами;

       системи опалення запроектовані двотрубні, зі встановленням відбивної теплоізоляції, автоматичних терморегуляторів біля кожного опалюваль­ного приладу;

       трубопроводи теплопостачання (внутрішні трубопроводи систем опа­лення і теплопостачання, крім стояків систем опалення, що проклада­ються в опалюваних приміщеннях) – теплоізолюються;

     робота інженерних систем (опалення, вентиляції, водопостачання, електро­постачання) – автоматизована;

       роботу насосного обладнання прийнято в автоматичному режимі в залеж­ності від потреби у воді;

     системи водопостачання (холодного та гарячого) обладнані приладами обліку;

       для забезпечення належної якості споживаної електроенергії прийнято оптимальну мережу живлення і розподільчу мережу;

       облік електроенергії передбачається багатофункціональними електрон­ними електролічильниками;

       передбачено централізоване керування зовнішнім освітленням тери­торії, під’їзних доріг, прогулянкових доріжок;

       у системі зовнішнього і внутрішнього освітлення застосовуються енерго­збережні лампи;

       прийнято автоматичне керування евакуаційним та робочим освітленням сходових кліток, тамбурів, коридорів, а також освітленням входів до будинку. При цьому забезпечується увімкнення з настанням сутінок і вимикання освітлення на світанку від фотоелементів.

Згідно з листом замовника від 11.09.2017 № 26 експертиза проекту здійснена без розгляду кошторисної частини проектної документації.

У процесі розгляду проекту за зауваженнями ТОВ «Українська буді­вельна експертиза» проектною організацією за погодженням із замовником у проект внесені зміни і доповнення.

Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту поклада­ється на генпроектувальника та замовника.


Розділи