Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:4895-5393-3769-2947
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№14-1093-20 від 16.09.2020
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" у Львівській області (35917794) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Реставрація з пристосуванням квартири № 9 на вул. Сербській, 8 у м. Львові під магазин з відновленням входу (пам’ятка архітектури, охоронний № 1270)
Код проектної документації
PD01:2630-7598-8956-9474 №220-АБ від 2020-08-25 (видав "АРХІТЕК") / Наявні експертизи: EX01:4895-5393-3769-2947
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань енергозбереження, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
Головний експерт проекту
АДАМЕНКО ОЛЕКСІЙ ГРИГОРОВИЧ (АЕ 000010 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Львівська обл., Львівський район, Львівська територіальна громада, м. Львів (станом на 01.01.2021), вулиця Сербська , б. 8 , кв./оф. 9 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Фізична особа Персональні дані

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Інформацію не зазначено

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:2630-7598-8956-9474
Орган, що видав
"АРХІТЕК" (31896001)
Вид будівництва
Реставрація без зміни зовнішніх геометричних розмірів
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1230.1 Торгові центри, універмаги, магазини
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Не вказано
Дата договору на розробку документації
25.08.2020
Номер проектної документації
220-АБ
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проєкт розроблено ПП "АрхіТек" (м. Львів, вул. О. Потебні, 5, ЄДРПОУ 31896001, головний архітектор проєкту — Демцюх Е.Г., кваліфікаційний сертифікат архітектора АА №001137)  на підставі:

- реставраційного завдання, затвердженого замовником, погодженого ген-проєктувальником та науковим керівником;

- завдання на проєктування, затвердженого замовником та погодженого генпроєктувальником;

- рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 20.07.2020    № 621 (про затвердження містобудівних умов та обмежень);

- містобудівних умов та обмежень для проєктування обєкта будівництва;

- технічних умов на приєднання до централізованих систем водопостачання та водовідведення, виданих ЛМКП “Львівводоканал” від 10.08.2020 № ТУ-Вд 344-19;

- технічних умов стандартного приєднання до електричних мереж електроустановок, виданих ПрАТ “Львівобленерго” від 21.08.2020             № 150-0559/2.

Замовником додатково надано:

- наказ Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради від 16.07.2020 № 291 про надання дозволу громадянам на використання власних квартир, як нежитлових;

- акт огляду технічного стану памятки архітектури місцевого значення від 26.01.2018;

- витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 28.12.2019 № 195333362;

- технічний паспорт приміщень;

- обмірні креслення приміщень;

- висновок Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради від 19.06.2020 №0004-вих-46184. 

 

                                                    Проектні рішення

         Генеральний план

    Приміщення, що підлягають реставрації з пристосуванням під магазин, знаходяться в будинку № 8 на вул. Сербській,  який розташований в межах історичного ареалу міста Львова.

         Архітектурні рішення     

    Будинок № 8 на вул. Сербській, в якому розташовані нежитлові приміщення, що підлягають реставрації з пристосуванням під магазин, є памяткою архітектури місцевого значення (охоронний № 1270).

         Приміщення, що   підлягають   реставрації,  знаходяться    на першому  поверсі  житлового  будинку.  Існуючий  житловий  будинок  -  триповерховий,

 

 

 

 

мурований з цегли, на фундаментах з цегли та бутового каменю, з пивницями, перекритими цегляними склепіннями, перекриттями по дерев’яних балках, накритий двосхилим дахом. Дахові конструкції - дерев’яні, покриття -  гладкі металеві листи.

    Робочим проєктом передбачається реставрація з пристосуванням існуючих приміщень під магазин з відновленням  входу на вул. Сербська.

         Після перепланування в магазині буде розміщено: торговельний зал і санвузол.

         Проєктні рішення магазину виконані із врахуванням вимог ДБН В.2.2-40:2018 "Інклюзивність будівель і споруд". Поверхні покриття мощення перед приміщеннями та підлоги у приміщеннях запроєктовано з твердих неслизьких матеріалів, ширина вхідних дверей передбачена 1250 мм, внутрішніх дверей не менше 850 мм. Всі дверні заповнення влаштовуються без порогів, на внутрішній стороні дверних полотен влаштовуються допоміжні ручки. Для входу в приміщення влаштовуються залізобетонні сходинки з дотриманням нормативного ухилу та шорсткості,  переносний пандус.

         Внутрішнє оздоблення приміщень — згідно з функціональним призначенням.          Опорядження фасаду передбачено з використанням конструктивно-технологічних рішень з відновлення фасаду та колірників згідно з погодженим паспортом опорядження фасаду.

         Конструктивні рішення

Принципових втручань в конструктивну схему і об'ємно-просторову композицію існуючих приміщень не передбачається. Перепланування і розширення передбачено здійснювати в існуючих просторах без зміни об’ємно-просторової структури та конструктивної схеми несучих конструкцій.

         Існуючі зовнішні та внутрішні стіни — цегляні. Проєктовані перегородки — цегляні. Перекриття над підвалами існуюче — склепінчасте цегляне, над першим поверхом існуюче — деревяне. Для відновлення дверей для входу в магазин існуюче підвіконня розбирається в межах існуючого віконного прорізу із збереженням надвіконної перемички. Двері зі сторони загального коридору будинку замуровуються.

         Інженерне забезпечення

         Водопостачання і каналізація

  Водопостачання – від існуючих мереж будинку.

         Система водопостачання – господарсько-питна, схема - тупикова з нижньою розводкою. Госппиттєвий водопровід передбачено прокласти із поліпропіленових водопровідних напірних труб. Трубопроводи запроєктовано   відкрито по стінах  і приховано в конструкції підлоги в теплоізоляційному матеріалі.

         Подача гарячої  води передбачається від електричних водонагрівачів. 

         Трубопроводи  гарячого  водопостачання  запроєктовані  із  поліпропіле-

нових водопровідних напірних труб. Трубопроводи передбачено прокласти  відкрито по стінах  і приховано в конструкції підлоги  в теплоізоляційному матеріалі.

 

 

 

 

         Відвід каналізації передбачено в існуючі мережі. Внутрішні мережі каналізації запроєктовано з поліетиленових каналізаційних труб.

         Електропостачання магазину запроєктовано згідно з техумовами від існуючої мережі електропостачання будинку.

  Передбачаються такі види освітлення: робоче - у всіх приміщеннях; евакуаційне - на шляху евакуації.

 Живлення робочого освітлення передбачено виконати від розподільного щита електроосвітлення. Живлення евакуаційного освітлення передбачається за І-ю категорією надійності  електропостачання світильниками з автономним джерелом живлення.

 Типи світильників вибрані у відповідності з призначенням та характеристикою середовища. Лінії групової мережі, що прокладаються до світильників загального освітлення,  виконуються трипровідними  (L, N і РЕ-провідники).

 Світильники аварійного освітлення розташовуються в рядах світильників робочого освітлення і позначаються розпізнавальними знаками.

         Мережі робочого електроосвітлення запроєктовано кабелями марки ВВГнгд з мідними жилами і прокладаються в стінах і перегородках з негорючих матеріалів в гофрованих ПВХ трубах.

         Опалення та вентиляція

         До реставрації  приміщення у будівлі на вул. Сербській використовувались, як житлові і опалювались печами. Після реставрації існуючих приміщень під магазин існуючі печі підлягають демонтажу.

         Для підтримання нормованої температури повітря у приміщеннях магазину передбачена постійно діюча впродовж опалювального періоду система опалення. Джерело теплопостачання - електрична енергія. Нагрівальні прилади - електричні конвектори з LED дисплеями, електронними терморегуляторами зі ступенем захисту ІР 24.

Опалювальні прилади передбачено встановити відкрито під вікнами, в простінках  та заземлити.

         Робочим проєктом передбачена  загальнообмінна припливно-витяжна вентиляція з природним та примусовим спонуканням в залежності від функціонального призначення приміщень магазину. Для торгового залу  передбачена припливно-витяжна вентиляція із застосуванням підвісної установки та витяжна система В1, яка обладнана вентилятором у шумозахисному корпусі, шумогасником та зворотним клапаном. Самостійна витяжна система, видалення повітря із санвузла передбачена канальним вентилятором через існуючий внутрістіновий канал, гільзований рукавом алюком. Повітропроводи запроєктовано із оцинкованої сталі.
          Енергозбереження

         Передбачено провести заміну існуючих віконних блоків на дерев’яні зі склопакетами та заміну зовнішніх дерев'яних дверних блоків. Світлопрозорі конструкції (вікна, двері) виконані з дерева із заповненням двокамерними склопакетами з енергозберігаючим м'яким покриттям на внутрішньому склі.

 

         Забезпечення  оптимального рівня енерговитрат на основі обґрунтуванння   і проведеного розрахунку передбачається за рахунок запроєктованих ефективних систем тепло-, електропостачання приміщень магазину.

         Переріз електропроводів прийнятий у відповідності до електричної   потужності.  Облік електроенергії запроєктовано лічильником активної енергії з класом точності 1,0.

         Зовнішні стіни – не  утеплюються, так як будинок є пам’яткою архітектури.

         Протипожежні заходи

         Ступінь вогнестійкості будівлі – ІІІ.

          Пожежну безпеку передбачено забезпечити  протипожежними заходами: застосовано негорючі і важкогорючі будівельні матеріали для опорядження приміщень, через які проходять шляхи евакуації; відкривання дверей передбачено у напрямку евакуації; передбачено влаштувати у пожежонебезпечних приміщеннях протипожежні двері з межею вогнестійкості не менше 0,6 год, які мають ущільнення в притворах та пристосування для самозачинення; дотримані нормативні вимоги щодо ширини проходів та відстані до самого віддаленого місця від виходу з приміщення до евакуаційного виходу, розмірів коридорів, дверей та їх конструктивного виконання.

    Оздоблення стін і стелі заплановано виконати з матеріалів, що не горять і не мають токсичних виділень при пожежі. Всі будівельні конструкції та елементи, деталі технологічного обладнання, що виготовляються з дерева обробляються засобами вогнезахисту, які забезпечують 1 групу вогнезахисної ефективності згідно з ГОСТ 16363. Ширина евакуаційних проходів прийнята більше 1000 мм, ширина вхідних дверей - більше 900 мм з межею вогнестійкості не менше ЕІ 60. Висота проходів і дверей більше 2000 мм.

             Приміщення передбачено обладнати охоронно-пожежною сигналізацією. Передбачено встановлення вогнегасників, як засобів первинного пожежогасіння. Зовнішнє пожежогасіння магазину передбачається від вуличної системи пожежогасіння (гідранти).

          Організація будівництва

          Тривалість будівництва складає 5,0 місяців.

          Робочий проєктом передбачено методи виконання основних робіт, послідовність будівництва, визначена потреба в будівельних машинах і механізмах та матеріальних ресурсах.  

                                                                                                                                                                                                                 

            Робочий проєкт "Реставрація з пристосуванням квартири № 9 на       вул. Сербській, 8 у м. Львові під магазин з відновленням входу (пам’ятка архітектури, охоронний № 1270)" розроблено згідно з вихідними даними на проєктування з дотриманням вимог щодо міцності, надійності та довговічності об’єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки, у тому числі вимог з питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, та інженерного забезпечення; кошторисної частини проєктної документації; санітарного й епідеміологічного благополуччя населення; охорони праці; екології; пожежної безпеки; енергозбереження.


Розділи