Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:4172-8311-9703-7816
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№14-1339-20 від 30.11.2020
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" у Львівській області (35917794) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
“Реставраційно-ремонтні роботи протипожежної системи Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки у м. Львові” на вул. Городоцькій, 36
Код проектної документації
PD01:3344-6577-9400-8638 №9/12 від 2019-12-09 (видав ВІКТОР АРТЕМЕНКО) / Наявні експертизи: EX01:4172-8311-9703-7816
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань кошторисної частини проектної документації, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки
Головний експерт проекту
ПАВЛІВ ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ (АЕ 000496, АЕ 004314, АЕ 007182 )

Кошторисна вартість

Заявлена кошторисна вартість передбачена наданою кошторисною документацією (до експертизи)

Дата кошторису Заявлена кошторисна вартість, тис. грн. Із загальної кошторисної вартості виконано, тис. грн.
Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати
18.11.2020 13573.128 8105.18 2673.618 2794.33

Кошторисна вартість в цілому по об'єкту будівництва за результатами експертизи

Дата кошторису Заявлена кошторисна вартість, тис. грн. Із загальної кошторисної вартості виконано, тис. грн.
Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати
30.11.2020 9179.249 4490.567 2753.345 1935.337

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Львівська обл., Львівський район, Львівська територіальна громада, м. Львів (станом на 01.01.2021), вулиця Городоцька , б. 36 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ЛЬВІВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ (35664399)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Інформацію не зазначено

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:3344-6577-9400-8638
Орган, що видав
ВІКТОР АРТЕМЕНКО
Вид будівництва
Реставрація без зміни зовнішніх геометричних розмірів
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Робочі проекти: система пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу, система блискавкозахисту, проект автоматичної системи водяного пожежогасіння, внутрішнього протипожежного водопроводу з автоматизацією пожежогасіння, проект системи димовидалення, проект вогнезахисту дерев'яних конструкцій
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1261.1 Театри, кінотеатри та концертні зали
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Так
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
09.12.2019
Номер проектної документації
9/12
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проєкт розроблено ФОП Артеменко В.В. (м. Львів,  вул. Тракт Глинянський, 55/38, головний інженер проєкту – Артеменко В.В., кваліфікаційний сертифікат АР № 014799, виданий 11.10.2018 ), на підставі: 

- завдання на проєктування, затвердженого замовником та погодженого генеральним проєктувальником;

- реставраційного завдання, затвердженого замовником та погодженого генеральним проєктувальником.

Замовником додатково надано:

- копію ухвали сесії Львівської міської ради від 19.09.2019 № 5428;

- копію рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 16.10.2020 № 953;

- інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта від 29.09.2019 № 182831134, кадастровий номер 4610136600:04:007:0024;

- копію свідоцтва про право власності від 02.08.2011 № Г-04002.

 

Клас наслідків (відповідальності) об’єкта – СС3, сукупний показник – СС3.

 

Існуючий стан

Будівля № 36 на вул. Городоцькій у м. Львові (пам’ятка архітектури місцевого значення, охоронний № 1381, згідно з рішенням Львівського облвиконкому від 17.07.1990 № 227) – чотириповерхова з підвалом та горищем, ламаної форми у плані, частково криволінійної конфігурації.

Будівля Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки розташована в центральній частині м. Львова, в зоні громадського центру. Із західного боку театр відокремлений вул. Ю. Бенедиктовича, з південного і південно-східного - вул. Городоцькою. Головний вхід до будівлі організований з південної сторони будівлі, пожежні виходи організовані з південно-східної та західної сторін.

Будівля театру – це багатофункціональна споруда, до складу якої входять велика глядацька зала місткістю 400 глядачів, мала сцена на 100 глядачів, гримерні для артистів, столярна майстерня, майстерня для виготовлення декорацій, бібліотека, кабінети для працівників та обслуговуючого персоналу, репетиційні зали та інші приміщення.

Основні конструктивні елементи: фундаменти – кам’яні та цегляні; стіни зовнішні та внутрішні – цегляні; перекриття над підвалами – лучкові цегляні склепіння та плоскі залізобетонні. Дахи – складної форми, різновисокі, покрівля – керамічна дахівка, оцинкована бляха та м’яка покрівля.

 

                                            Проєктні рішення

 

Система пожежної сигналізації (СПС) призначена для цілодобового протипожежного контролю стану об’єкта та видачі тривожних сповіщень (про пожежу, аварію) на пульт централізованого спостереження (ПЦС) м. Львів.

В якості технічних засобів для виявлення пожежі передбачено використання пожежних сповіщувачів, які є основними елементами СПС та обрані з урахуванням характеристик основних пожежонебезпечних матеріалів даних приміщень, а саме: сповіщувач пожежний димовий СПДОТА, ручний - СПРА, тепловий - СПТТА.  Сповіщувачі передбачено підключити на цілодобову зону до ПУ-П «Омега-А» без права відключення. 

Обрано 1-й тип системи передавання тривожних сповіщень. Сигнал «ПОЖЕЖА» від ПУ-П «Омега-А» передбачено передавати на ПЦС м. Львів модулем цифрового автодозвону (МЦА) GSM.

Для живлення оповіщувачів запроєктовано використання блоку живлення БЖ-1230 «Тірас».

У черговому режимі приймально-контрольна апаратура СПС здійснюватиме контроль за станом сповіщувачів і з'єднувальних ліній (шлейфів) і при зміні їх параметрів (обрив, коротке замкнення, зміна опору в кінці шлейфа) апаратура видасть звуковий та світловий сигнали та сигнал тривоги на ПЦС м. Львів.

Система централізованого пожежного спостереження призначена для передачі тривожного сповіщення на пульт централізованого пожежного спостереження та спостереження за працездатністю та станом пожежної сигналізації. Типи тривожних сповіщень: «Пожежа», «Несправність», «Основне джерело живлення відключене», «Несанкціонований доступ до обладнання»,  «Зв’язок відсутній», «Тест».

Система оповіщення про пожежу (СО) призначена для оповіщення персоналу про необхідність евакуації в разі спрацювання пожежної сигналізації.

Оповіщення про пожежу та евакуацію людей з приміщень передбачено проводити за допомогою системи 3-го типу (СО-3), з включенням світлових показчиків виходу ОСЗ-12 через блок комутації БКА, а також мовного оповіщення через відповідний релейний блок.

СО в режимі «Тривога» функціонуватиме протягом часу, необхідного для евакуації людей з будівлі, але не менше 15 хвилин.

У робочому проєкті передбачено використання оповіщувача типу ОСЗ-12 «Джміль-А», з підключенням до ППКП вогнестійким кабелем (N)HXH-FE180/E30.

 

Електропостачання

За ступенем забезпечення надійності електропостачання система пожежної сигналізації відноситься до I категорії. Електроживлення передбачено від двох незалежних джерел: основне джерело від мережі змінного струму (електричний розподільний щиток напругою 220 В, 50 Гц).

Як резервне джерело енергозабезпечення передбачено використання вмонтованого в ПУ-П «Омега-А» резервного блоку живлення з акумуляторною батареєю ємністю 7 А·год. Перехід на живлення від резервного джерела і назад, а також підзаряд резервного джерела від мережі 220 В, 50 Гц передбачено здійснювати в автоматичному режимі.

 

Запроєктованого джерела живлення вистачить на функціонування системи пожежної сигналізація в звичайному режимі протягом 72 год. та в режимі тривоги протягом 30 хв.

Прилад ПУ-П «Омега-А» передбачено заземлити та підключити до контуру захисного заземлення.

Система протидимного захисту (СПДЗ) – комплекс технічних засобів, призначений для видалення необхідної кількості диму при виникненні пожежі на початковій стадії її розвитку та влаштування безпечної евакуації людей з приміщень.

Системи димовидалення з механічним спонуканням: Д1 – система димовидалення концертного залу, Д2 – система димовидалення з коридорів 2-3 поверхів.

Для системи димовидалення передбачено встановлення дахових вентиляторів.

Для системи примусового димовидалення передбачено встановлення на даху радіальних дахових вентиляторів та клапанів димовидалення.

Контроль і стан роботи СПДЗ передбачено здійснювати з приміщення охорони з цілодобовим перебуванням чергового персоналу.

СПДЗ запроєктована для роботи у трьох режимах: автоматичному, дистанційному, місцевому (кнопки ручного пуску димовидалення, які запроєктовані в шафах пожежних кранів).

Робочим проєктом прийнята автоматична спринклерна система водяного пожежогасіння (АСПГ), яка призначена для виявлення, локалізації та гасіння пожежі по площі і одночасної подачі світлового та звукового сигналів про пожежу. Система запроєктована з однієї секції, яка буде контролюватися вузлом керування та захищатиме технічне приміщення, столярний цех, майстерні, складське приміщення, кишені сцени, другий та третій яруси галерей і сцену. Вузол керування передбачено розташувати в приміщенні насосної станції пожежогасіння.

У приміщенні театру передбачено влаштування системи протипожежного водопостачання (ВПВ), з обладнанням внутрішніми пожежними кран-комплектами. Витрати води на внутрішнє пожежогасіння від ПК прийняті   2 струмини по 5,0 л/с та дві струмини по 2,5 л/с. Схема системи ВПВ – кільцева, яку передбачено окремо під’єднати до насосної станції та контролювати двома електрифікованими засувками.

Джерелом живлення системи АСПГ і ВПВ є зовнішня водопровідна мережа по вул. Шевченка.

Для створення необхідного напору перед спринклерами, дренчерами і ПК під час пожежогасіння передбачено насосну станцію (ПНС), спільну для систем АСПГ та ВПВ театру. Для створення необхідного тиску в мережі пожежогасіння передбачено насосну установку (1 резервна).

Системи АСПГ та ВПВ запроєктовані зі сталевих електрозварних труб.

Проєктними рішеннями передбачено влаштування сигналізації про виникнення довибухонебезпечних концентрацій у приміщеннях підвалу будівлі театру.

 

Передбачено установку сигналізатора газу побутового СГБ-1-2Г, який призначений для автоматичного неперервного контролю об’ємної долі горючих газів, вуглеводневих газів та видачі сигналізації про перевищення встановлених рівнів вмісту контрольованих компонентів у повітрі. Для оповіщення людей про виникнення небезпечної ситуації на вводах у приміщення підвалу передбачено розміщення світлозвукових табло з написом «Газ! Не входити!».

Апаратуру сигналізації передбачено розмістити на щиті сигналізації загазованості (ЩСЗ) який запроєктовано в приміщенні охорони. Кабельна проводка запроєктована кабелем КВВГнг.

У складі проєктної документації запроєктовано влаштування вогнезахисту та блискавкозахисту.

 

Організація будівництва

Робочим проєктом передбачено методи виконання робіт, послідовність будівництва, визначена потреба в будівельних машинах і механізмах та матеріальних ресурсах. Тривалість реставрації  – 3,0 місяці.

 

                                      Кошторисна документація

 

Заявлена кошторисна вартість, передбачена наданою кошторисною документацією, у поточних цінах станом на 18 листопада 2020 року складала 13573,128 тис. грн., у т. ч.: будівельні роботи – 8105,180 тис. грн.; устатковання, меблі, інвентар – 2673,618 тис. грн.; інші витрати – 2794,330 тис. грн.

 

За результатами розгляду кошторисної документації і зняття зауваг установлено, що зазначену документацію, яка враховує обсяги робіт, передбачені робочим проєктом, складено згідно з вимогами ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 Правила визначення вартості будівництва.

 

Загальна кошторисна вартість будівництва в поточних цінах станом на 30 листопада 2020 року складає 9179,249 тис. грн., у т. ч.: будівельні роботи – 4490,567 тис. грн., устатковання, меблі, інвентар – 2753,345 тис. грн.; інші витрати – 1935,337 тис. грн.

 

Робочий проєкт Реставраційно-ремонтні роботи протипожежної системи Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки у м. Львові на вул. Городоцькій, 36 виконано згідно з вимогами вихідних даних на проєктування з дотриманням вимог щодо міцності, надійності та довговічності об’єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення; кошторисної частини проєктної документації; санітарного й епідеміологічного благополуччя населення; охорони праці; екології; пожежної безпеки.

 

Виконавець звіту

Тетяна Марчук



Розділи