Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:4115-7123-4308-2700
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№469-20-К від 09.10.2020
Орган, що видав
ТОВ "Вінстратегія-Будтехекспертиза" (41754480) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Реконструкція харчоблоку «Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів гімназія №2» за адресою: вул.І.Франка, 36 в м.Гнівань Тиврівського району Вінницької області»
Код проектної документації
PD01:8378-5336-5862-5360 №0103 від 2020-03-26 (видав ЯБЛОНСЬКА ВІКТОРІЯ РУСЛАНІВНА) / Наявні експертизи: EX01:4115-7123-4308-2700
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань кошторисної частини проектної документації, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань енергозбереження, З питань інженерного забезпечення, Архітектурно-планувальні рішення
Головний експерт проекту
Белень Максим Валерійович (АЕ 006230, АТ 005576, АТ 004027, АЕ 003321, АЕ 004077, АТ 009146, АЕ 003279, АР 002989, АР 019918, СІ- 00868, АЕ 007205, АЕ 003285 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Вінницька обл., Вінницький район, Гніванська територіальна громада, м. Гнівань (станом на 01.01.2021), вулиця Франка І. , б. 36 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА "ГНІВАНСЬКИЙ ЦЕНТР З ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ" (42447923)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Белень Максим Валерійович (АЕ 006230, АТ 005576, АТ 004027, АЕ 003321, АЕ 004077, АТ 009146, АЕ 003279, АР 002989, АР 019918, СІ- 00868, АЕ 007205, АЕ 003285)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:8378-5336-5862-5360
Орган, що видав
ЯБЛОНСЬКА ВІКТОРІЯ РУСЛАНІВНА
Вид будівництва
Реконструкція
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1263.3 Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Так
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
26.03.2020
Номер проектної документації
0103
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект «Реконструкція харчоблоку «Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів гімназія  №2» за адресою: вул.І.Франка, 36  в м.Гнівань Тиврівського району Вінницької області» розроблений у 2020 році Суб’єктом підприємницької діяльності Яблонською Вікторією Русланівною (адреса 21000, м. Вінниця, вул. Монастирська, 3 оф.1, головний інженер проекту – Яблонська Вікторія Русланівна, кваліфікаційний сертифікат серії АР № 003701 від 25.09.2012 року, свідоцтво про підвищення кваліфікації №00151 від 12.10.2017р.) на замовлення Комунальної установи «Гніванський центр з обслуговування закладів освіти», на підставі:

Завдання на проектування, затвердженого замовником будівництва;

Звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж, виконаного у 2020 році ТОВ «ВІН-ГІД ІНЖИНІРИНГ».

Клас наслідків (відповідальності) об’єкта  СС2 (середні наслідки)

Робочим проектом передбачається реконструкція харчоблоку «Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів гімназія  №2» за адресою: вул.І.Франка, 36  в м.Гнівань Тиврівського району Вінницької області.

Передбачається виконання демонтажних робіт: дверних прорізів; внутрішніх віконних прорізів; існуючої конструкції підлоги в окремих приміщення; очистка опорядження стін та стелі від бруду та відшарування.

Згідно завдання проектом передбачено влаштування нового декоративного покриття згідно технологічного призначення приміщень.

Харчоблок для обслуговування шкільної їдальні на 60 посадочних місць розміщений на першому поверсі існуючої шкільної будівлі.

Технологічною частиною робочого проекту виконано розміщення технологічного обладнання в приміщенні харчоблоку. Харчоблок працює на сировині та напівфабрикатах. Кількість персоналу - 9 чоловік, в тому числі 5 чоловік в зміну. Режим роботи харчоблоку проектом передбачається однозмінний, зміна 8 годин. Миття посуду передбачено у відособленому приміщенні мийки. Зберігання прибирального інвентаря здійснюється в окремій шафі. Над тепловим устаткуванням для видалення надлишків тепла й запахів встановлені місцеві вентиляційні відсмоктувачі. Побутові приміщення персоналу укомплектовано необхідними меблями та оснащенням.

Під час здійснення капітального ремонту, організаційні, технічні, технологічні рішення та інші заходи забезпечують  реалізацію проектних рішень з дотриманням вимог законодавства та нормативних документів: механічного опору та стійкості конструктивних елементів, що споруджуються; пожежної безпеки; унеможливлення загрози здоров’ю або безпеці людей та шкідливого впливу на навколишнє природне середовище;  захисту від шкідливого впливу шуму та вібрації. Інженерні рішення прийняті з врахуванням наступних груп ризиків для людей під час будівництва та експлуатації об’єкту: ковзання, падіння, удари; опіки, електроудари; пожежі і вибухи.

Господарсько-питне та гаряче водопостачання. Джерелом водопостачання є існуючий ввід водопроводу Æ40 мм в приміщенні харчоблоку. Система водопостачання– для господарчо-побутових потреб. Потреба у воді – 19,44 м3/добу з врахуванням потреби на приготування їжі (безповоротні витрати). Проектом передбачається встановлення вузла обліку Æ 32 мм та монтаж системи водопостачання із поліпропіленових труб. Схема холодного водопостачання - тупикова. Гаряче водопостачання – від проектних електроводонагрівачів. Прокладання трубопроводів передбачається відкрито або скрито в конструкції підлоги. Трубопроводи по всій довжині ізолюються тепловою ізоляцією, крім підводів до санітарно-технічних приладів.

Каналізація. Проектом передбачається демонтаж старої системи водовідведення та монтаж нової із ПВХ труб. Стічні води відводяться в існуючу внутрішньо-будинкову систему госппобутової каналізації в підвалі та в існуючий випуск каналізації. Мережі внутрішньої каналізації самоплинні. Кількість стічних вод – 15,8 м3/добу. Для догляду за каналізаційною мережею на ній передбачено встановлення прочисток та ревізії. Вентиляційні стояки каналізації запроектовано вивести вище покрівлі на 0,1 м. Відведення дощових та талих вод з покрівлі будівлі передбачається системою зовнішніх водостоків на вимощення.

Опалення. Передбачається теплопостачання водяного калорифера припливної вентиляційної установки. Джерелом теплопостачання є існуючий тепловий вузол та існуючий  трубопровід 159 мм.  Теплоносій - вода з параметрами 80-60°С. Трубопроводи системи теплопостачання монтуються з поліпропіленових труб. Аварійний спуск води із системи теплопостачання передбачається в переносну ємкість.

Вентиляція. Проектна вентиляція - припливно-витяжна з механічним спонуканням. У приміщеннях харчоблоку передбачається примусова припливно-витяжна вентиляція з підігрівом в холодний та перехідний періоди року. Для організації повітрообміну в приміщеннях харчоблоку робочим проектом передбачається встановлення припливної  установки  . Над технологічним обладнанням кухні  робочим проектом передбачається встановлення витяжних зонтів в комплекті з жировловлювачами. Видалення повітря передбачається витяжним вентилятором. Забір повітря припливною установкою передбачається через зовнішню стіну з встановленням на фасаді будівлі повітрозабірної решітки. Викиди повітря передбачається з прокладанням повітропроводів по глухій зовнішній стіні  з виведенням повітропроводів вище зони вітрового підпору. Повітропроводи систем вентиляції передбачені із оцинкованої сталі. Прокладання повітропроводів передбачається під стелею та зовні будівлі. Для кількісного регулювання витрати повітря  в системах вентиляції передбачається встановлення дросельних клапанів. На витяжних повітропроводах проектом передбачаються зворотні клапани. Все вентиляційне устаткування знеструмлюється по сигналу «пожежа» від системи протипожежної автоматики. Для зниження рівня шуму систем вентиляції передбачено: з'єднання повітропроводів з вентиляторами за допомогою гнучких вставок; вибір швидкості руху повітря в повітропроводах і решітках допустимих межах, швидкість руху повітря в повітропроводах складає менше ніж 3,7м/с; розміщення вентиляційного обладнання у відокремлених приміщеннях.

Електротехнічні рішення. Джерело живлення – існуючий ввідний щит будівлі. Розрахункова споживана потужність 50 кВт. Електроспоживачами об'єкта є проектні технологічне обладнання, вентиляційне та санітарно-технічне обладнання; робоче освітлення. Категорія електропостачання – ІІІ. Прилади пожежної сигналізації, евакуаційне освітлення віднесені до I категорії надійності електропостачання. Для забезпечення І категорії щитів сигналізації передбачено встановлення акумуляторних батарей. Для аварійного освітлення акумуляторні батареї вбудовані в освітлювальні прилади. Проектом передбачається загальне робоче освітлення, аварійне освітлення безпеки та евакуаційне освітлення. Загальне робоче освітлення передбачається в усіх приміщеннях; освітлення безпеки - у приміщенні кухні. Світильники освітлення безпеки використовуються з вбудованою акумуляторною батареєю. Для загального освітлення прийняті світильники із світлодіодними лампами. Для живлення електроспоживачів об'єкту передбачено комплектні щитові конструкції заводського виготовлення. Для розподілення електроенергії встановлені щити із автоматичними вимикачами типу ЩМП та ЩРн. Комплектація щитів електричними апаратами - по індивідуальних запроектованих схемах. Силовими електроспоживачами є електродвигуни, приводи та пускові пристрої технологічного обладнання.

Заходи з питань забезпечення безпеки експлуатації та вимог охорони праці, забезпечення захисту від шуму

Виконано розділ проекту «Організація будівництва». Проектом передбачено заходи щодо забезпечення надійності та безпеки - вимоги до матеріалів, виробів та конструкцій: матеріали, вироби та конструкції відповідають санітарним нормам та мають сертифікати відповідності; матеріали для оздоблення і опорядження відповідають стандартам щодо теплової ізоляції, екологічно чисті та нетоксичні; комунікації заземлюються від статичної електрики; технічна експлуатація електроустаткування під час оздоблення і опорядження та монтажу здійснюється відповідно до ГОСТ 12.1.018-93, ДСТУ 7237:2011 і Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів; транспортування і складування матеріалів здійснюється з додержанням загальних правил безпеки праці згідно з вимогами ДБН А.3.2-2-2009; виробничі дільниці забезпечуються знаками безпеки згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 та ГОСТ 12.4.026-76, робочі місця – огорожами відповідно ГОСТ 12.2-062-81. «ССБП. Устаткування виробниче. Огорожі захисні» (СТ СЕВ 2696-80).

Для забезпечення безпеки експлуатації під час будівельно–монтажних робіт та експлуатації, проектом передбачено рішення щодо уникнення ризиків: ковзання, падіння, удари, обумовлені падінням, спотиканням чи ковзанням користувачів, прямі удари чи контакти, спричинені падінням елементів будівельних об’єктів на користувачів, тілесні пошкодження, ризики щодо опіків та ошпарення від обладнання, пожежі і вибухів, електроударів, опіків, і вибухів від електричного обладнання та устаткування. Повний їх перелік подано у відповідному розділі загальної пояснювальної записки. Експлуатація будівельних машин проектними рішеннями відповідає вимогам ДБН А.3.2-2, ДБН В.2.8-3, ДБН В.2.8-4, ДБН В.2.8-9, НПАОП 0.00-1.01, НПАОП 0.00-1.36 «Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки». При роботі в темний час доби робочі місця і проходи освітлені відповідно до вимог ДБН А.3.2.2-2009 «Промислова безпека у будівництві» і ДСТУ Б А.3.2-15:2011. Електробезпека на ділянках робіт і робочих місцях забезпечується відповідно до вимог ДСТУ Б А.3.2-13:2011.Усі електроприлади під час роботи заземлюються. В проекті виконано заходи щодо запобігання падінню через ковзання, спотикання або зачеплення, внаслідок змін у рівні; для запобігання прямим ударам чи контактам, спричиненим падінням елементів будівельних об’єктів, а також заходи щодо запобігання ризикам отримання опіків, електроударів та вибухів. Виконано розділ загальної ПЗ із заходами по захисту від шуму. Шум від роботи машин і механізмів не повинен перевищувати 80 дБ згідно встановлених нормативів.

Даним проектом не передбачається встановлення обладнання, яке є джерелом шуму, тому проведення додаткових заходів по зниженню впливу від вказаного фактору не передбачається. На етапі будівництва спостерігатимуться типові шумові ефекти. Значні та тривалі шумові ефекти відсутні.

Виконано розділ загальної ПЗ із заходами по захисту від вібрації. Подано перелік профілактичних заходів: зниження вібрації у джерелі збудження; відсторонення від режиму резонансу; вібродемпфірування, пружні основи й опори, динамічне гасіння вібрації (установка вентагрегатів на фундаменти, застосування пружин під сидіннями водіїв); віброізоляція; віброгасні рукавиці, віброзахисні прокладки або пластини, взуття, килимки.

Оцінка впливів на навколишнє середовище.

Проектом передбачаються наступні заходи згідно ДБН А.2.2—1-2003:

-   вода, яка використовується, відповідає вимогам ГОСТ 2874-82 «Вода питна»;

- фактори забруднення грунтових вод та атмосферного повітря відсутні;

- в екологічному відношенні при функціонуванні ніяких шкідливих виділень не утворюється.

Доступність для маломобільних груп населення

Відповідно до ДБН А.2.2-40-2018 «Інклюзивність будівель і споруд» проектом прийняті такі заходи:

- встановлення зовнішньої тактильної таблички (ТІП), яка повинна містити основну інформацію про об`єкт, місце розташування ТІП праворуч від входу до об`єкта на висоті від 1,2 до 1,5 м на стіні .

- виділення  контрастним кольором такі елементи:

- поручні на пандусах та сходах;

- сходи (контрастна смуга 0,1 м наноситься на першу та останню сходинку по всій ширині);

- пандуси (початок та закінчення);

- нижня частина дверей - смуга по всій ширині дверей заввишки 0,2-0,4 м.;

- дверний косяк - смуга по всій висоті дверей завширшки 0,05-0,1 м.

- пандус  з ухилом  1:12 ;

- здовж боків сходів та пандусу запроектовано огорожу з поручнями на висоту 0,5-0,7 та 0,9м .

-  покриття ганку та тамбуру з неслизької плитки.

На першому поверсі в приміщені санвузла, розташована кабіна розмірами  1,8*1,65м, двері якої шириною 0,9м, що дозволяє безперешкодно користуватись маломобільним групам населення.

Заявлена кошторисна вартість, передбачена наданою кошторисною документацією, у поточних цінах станом на 15 липня 2020 р. складала  3994,516 тис. грн., у тому числі:

будівельні роботи – 2374,421 тис. грн.,

устаткування, меблі, інвентар – 741,787 тис. грн.; 

інші витрати – 878,308 тис. грн.

За результатами  розгляду кошторисної документації та зняття зауваг установлено, що зазначену документацію, яка враховує обсяги робіт, передбачені  проектом, складено згідно з вимогами ДСТУ Б Д.1.1-1:2013  «Правила визначення вартості будівництва».

Загальна кошторисна вартість будівництва в поточних цінах станом на 09 жовтня 2020 р. складає 3608,545 тис. грн., у тому числі:

будівельні роботи – 2197,030 тис. грн.,

устаткування, меблі, інвентар – 676,627 тис. грн.; 

інші витрати – 734,888 тис. грн.

Відзначається, що в процесі розгляду проекту за зауваженнями ТОВ «Вінстратегія-Будтехекспертиза» проектною організацією за погодженням із замовником у проект внесено зміни і всі доповнення до: вихідної і правової документації та загальних питань, до архітектурно-планувальних і конструктивних рішень та інших розділів проекту.

Відповідальність за внесення змін в усі примірники даного проекту покладається на генпроектувальника та замовника.

Розділи