Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
---|---|---|
Київська обл., Вишгородський район, Вишгородська територіальна громада, м. Вишгород (станом на 01.01.2021), вулиця Київська , б. 10 | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
Правовий статус | Назва |
---|---|
Юридична особа | ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВЕЛЕССІТІ" (41487415) |
Юридична особа | ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ВИШГОРОДСІЛЬРИБГОСП" (00476961) |
Об’єкти будівництва
Відповідальні особи
Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
---|---|---|
Головний експерт проекту |
З питань міцності, надійності, довговічності
|
Харчун Юрій Панасович (АЕ 004410, АЕ 000002) |
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
Проект «Нове будівництво комплексу багатосекційних багатоквартирних житлових будинків з вбудованими приміщеннями на вул. Київській, 10 у м. Вишгороді Київської області» розроблений ТОВ «Соло Арт» (08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. В. Павленка, 42, прим. 1) у 2019 році, ГАП - Ткач Д. В. (кваліфікаційний сертифікат: Серія АА № 000208 від 23.07.2012, свідоцтво про підвищення кваліфікації № 1082 від 21.07.2017), ГІП - Приплавко І. В. (кваліфікаційний сертифікат: Серія АР № 010339 від 23.10.2014), на замовлення ПрАТ «ВИШГОРОДСІЛЬРИБГОСП» і ТОВ «ВЕЛЕССІТІ» (у відповідності до договору про дольову участь у будівництві № 1 від 01 серпня 2017 року) на підставі:
− містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва від 23.08.2018 № 01-22/40, затверджених наказом відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Вишгородської районної державної адміністрації від 23.08.2018 № 01-20/58;
− завдання на проектування, затвердженого замовником;
− технічних умов і листів щодо проектування об’єкта, виданих відповідними службами.
Проектом передбачено будівництво: чотирьох односекційних 17-поверхових житлових будинків (корпуси 1, 2, 4 і 5), одного трисекційного 10-14-поверхового житлового будинку (корпус 3), двох двоповерхових громадських будинків (корпуси 6 та 7) і двох ТП та ГРП.
Усі будівлі - з підвалами, без верхнього технічного поверху.
Покрівлі - пласкі, не експлуатовані, з розміщенням на них дахових котелень.
На перших та частково на других поверхах житлових будинків розташовані вбудовані нежитлові приміщення.
Будівництво передбачається у чотири черги, а саме:
− І черга – корпус 1, ТП, ГРП;
− ІІ черга – корпуси 2 та 6;
− ІІІ черга – корпус 3;
− ІV черга – корпуси 4, 5, 7 і ТП.
Ділянка площею 2,8342 га розташована на вулиці Київській, 10 у місті Вишгороді Київської області.
Межі території:
− з півночі ‒ території для ведення особистого селянського господарства;
− зі сходу ‒ багатоквартирна забудова;
− з півдня ‒ вулиця Київська;
− із заходу ‒ землі запасу міської ради, територія котельні № 3.
На ділянці існують будівлі, споруди, інженерні комунікації, зелені насадження, які підлягають знесенню.
Рельєф ділянки - пологий, з ухилом на південь. Абсолютні відмітки поверхні землі коливаюся від 113.80 до 111.67 м.
Заїзд на територію передбачається з вулиці Київської. Ширина внутрішніх проїздів передбачена 3,5‒6,0 м.
Генеральним планом будівництва об’єкта враховано червоні лінії перспективної вулиці, передбаченої генпланом міста Вишгорода.
Організація рельєфу території розроблена з урахуванням висотного положення вулиці Київської та прилеглої території. Поздовжні ухили по проїздах передбачені від 5 до 13‰, поперечні – від 5 до 20‰.
Відведення дощових і талих вод з облаштованої території навколо житлової забудови передбачається відкритим способом по системі поверхневих лотоків на вул. Київську, далі - по лотоках проїжджої частини вулиці Київської в існуючу мережу дощової каналізації на вулиці Набережній.
Відведення поверхневих вод передбачено по лотоках проїжджої частини у мережу дощової каналізації.
З території автостоянок поверхневі води потрапляють на локальні очисні споруди, після очищення – до резервуарів-накопичувачів, і використовуються для поливу території.
Проект благоустрою передбачає влаштування проїздів та автостоянок з асфальтобетону, тротуарів і майданчиків – із плит ФЕМ.
На вільній від забудови, проїздів, тротуарів і майданчиків території влаштовуються газони з додаванням рослинного шару ґрунту, висаджуються дерева та кущі.
Інженерно-геологічні вишукування на майданчику будівництва виконані інженером-проектувальником Г. А. Олійник (сертифікат АР № 006757 від 13.03.2013, свідоцтво про підвищення кваліфікації № 00498 від 13.07.2018) у 2019 році.
Геологічна будова на розвідану глибину 15-20 м складається із семи інженерно-геологічних елементів (ІГЕ):
− ІГЕ-1 – насипний ґрунт: пісок, супісок неоднорідний, із включенням будівельного та побутового сміття;
− ІГЕ-2 – пісок дрібний, темно-сірий, сірий, пухкий та середньої щільності, малого ступеня водонасичення, з прошарками супіску;
− ІГЕ-3 – супісок жовто-бурий, пластичний, з прошарками піску;
− ІГЕ-4 – суглинок жовто-сірий, напівтвердий, з прошарками піску та супіску;
− ІГЕ-5 - супісок сірий, жовто-сірий, твердий з прошарками пластичного, з прошарками піску;
− ІГЕ-6 - пісок середньої крупності, жовто-сірий, сірий, середньої щільності та щільний, малого ступеня водонасичення, з прошарками піску дрібного;
− ІГЕ-7 - пісок середньої крупності, жовто-сірий, сірий, щільний, середнього ступеня водонасичення та насичений водою, з прошарками супіску.
Ґрунтові води зафіксовані на глибинах 19,4-19,5 м.
Сезонні коливання підземних вод становлять ±1,2 м від зафіксованих при вишукуваннях.
За інженерно-геологічними умовами район робіт відноситься до ІІ (середньої) категорії складності.
За розрахунком, наведеним у матеріалах проекту, погодженим замовником, корпуси 1, 2, 3 4, 5 відносяться до класу наслідків (відповідальності) СС3, корпуси 6 і 7, споруди ТП і ГРП відносяться до класу наслідків (відповідальності) СС2.
Згідно з ДБН В.1.1-12:14 «Будівництво у сейсмічних районах України», відповідно до карти ЗСР-2004-А майданчик будівництва розташований у районі з фоновою сейсмічною інтенсивністю 5 балів за шкалою МSК-64.
Конструктивна схема односекційних корпусів 1, 2, 4, 5, 6, 7 – монолітний залізобетонний безригельний каркас, із вертикальними залізобетонними діафрагмами та ядрами жорсткості, із залізобетонним ядром жорсткості.
Просторова жорсткість і стійкість будинку забезпечується спільною роботою вертикальних елементів каркаса (пілонів діафрагм та ядер жорсткості) з горизонтальними дисками перекриттів.
Фундаменти – монолітна залізобетонна плита, товщиною 900 мм. Основою фундаментів слугують ґрунти ІГЕ-6.
Пілони – переріз за розрахунком.
Армування - в’язаними каркасами.
Стикування робочих стрижнів – без розбіжки.
Діафрагми жорсткості та стіни ядер жорсткості − товщиною 250 мм.
Залізобетонні перекриття − плоскі безбалкові, товщиною 200 мм. Для запобігання промерзанню крізь перекриття передбачено також додаткове утеплення балконних плит по всьому виступному контуру з подальшим декоративним покриттям чи влаштуванням підлоги.
Стіни підвалу – монолітні залізобетонні, товщиною 250 мм.
Сходи – збірні залізобетонні Z-подібні марші.
Зовнішні стіни − самонесучі, з керамоблока, товщиною 250 мм, із зовнішнім утепленням, розташовані в межах поверхів між перекриттями.
Для захисту фундаментів, стін і підлоги підвалу від капілярної вологи та підземних вод проектом передбачено влаштування на всіх поверхнях, що знаходяться у ґрунті, зовнішньої гідроізоляції.
Гідроізоляція виконується згідно з СН 301-65* «Указания по проектированию гидроизоляции подземных частей зданий и сооружений».
Корпус 3 складається з трьох відокремлених частин (секції 1, 2, 3). Проектом передбачено влаштування двох деформаційних швів.
Поверховість: секції 1 та 2 - 10 поверхів; секція 3 – 14 поверхів; усі секції - з підвалом.
Конструктивна схема будинку вирішена за жорсткою конструктивною схемою, з поперечними та поздовжнім несучими цегляними стінами.
Просторова жорсткість і стійкість забезпечується спільною роботою поперечних і поздовжніх несучих стін з горизонтальними дисками перекриттів.
Фундаменти – монолітні залізобетонні:
- плитні, стрічкові висотою 600 мм – 1 та 2 секції;
- суцільна плита товщиною 900 мм – 3 секція.
В основі фундаментів - ґрунти ІГЕ-6.
Перекриття – із збірних круглопустотних залізобетонних панелей і, частково, монолітні.
Стіни підвалу – бетонні блоки ФБС. По блоках ФБС в рівні перекриттів виконується монолітний залізобетонний пояс.
Сходи – збірні залізобетонні марші та площадки.
Гідроізоляція підземного простору: вертикальна - фарбування гарячим бітумом за два рази по ґрунтовці, горизонтальна - з двох шарів гідроізолу по бітумній мастиці.
Трансформаторні підстанції – одноповерхові будівлі. Конструктивна схема – з несучими цегляними стінами.
Просторова жорсткість і стійкість будівлі забезпечується спільною роботою поперечних і поздовжніх несучих стін з горизонтальним диском покриття.
Фундаменти – стрічкові, із збірних бетонних блоків, на природній основі.
Покриття – із збірних круглопустотних залізобетонних панелей, товщиною 220 мм.
Згідно з ТУ Вишгородського МКП «Водоканал» № 23-18 від 21.08.2018 на водопостачання та пожежогасіння об’єкта здійснюватиметься від проектованої нової водопровідної мережі Æ200 по вул. Київській від вул. Набережної до вулиці Шкільної.
Місцем приєднання каналізаційної мережі від об’єкта є існуюча нова безнапірна каналізаційна мережа Æ300 по вул. Київській.
З території автостоянок організовано збір дощових і талих вод з подальшим очищенням на локальних очисних спорудах. Очищені стоки відводяться до резервуарів-накопичувачів (РН) з подальшим відкачуванням води переносним занурювальним насосом, і використовуються для поливу прилеглої території.
Для зовнішнього пожежогасіння на проектованій кільцевій водопровідній мережі встановлюються пожежні гідранти.
У житлових будинках (корпус 1, 2, 3, 4, 5) запроектована об’єднана система господарсько-питного та протипожежного водопостачання.
Передбачається по два вводи водопроводу 2Æ90 мм у приміщення водопровідної насосної.
У цих спорудах запроектована двозонна система водопостачання.
На вводах встановлюються загальні водомірні вузли з обвідною лінією, на якій влаштовується засувка з електроприводом.
Проектом передбачаються окремі водомірні вузли для урахування витрат води на вбудовані приміщення та на полив території.
Кожний зі споживачів вбудованих приміщень має свій окремий водомірний вузол.
Водорозбірні стояки та квартирні вузли обліку холодної води розташовуються поза межами житлових квартир у місцях загального користування, в шахтах, у нішах.
Усі водомірні вузли обладнуються пристроями для знімання інформації та передачі її на диспетчерський пункт.
На системі внутрішнього протипожежного водопроводу передбачається встановлення двох патрубків зі з’єднувальними головками Æ80 для приєднання рукавів пересувної пожежної техніки.
Для забезпечення необхідного тиску в системах господарсько-питного та протипожежного водопроводу застосовуються насосні установки.
Кожна зона має окремі насосні агрегати.
У громадських приміщеннях (корпуси 6, 7) запроектований господарсько-питний водопровід. Внутрішнє пожежогасіння, відповідно до чинних норм, не передбачається.
Необхідний тиск на господарсько-питні потреби цих приміщень забезпечується гарантованим тиском у зовнішній мережі.
Для гарячого водопостачання усіх приміщень застосовуються індивідуальні накопичувальні електричні водонагрівачі, що встановлюються безпосередньо біля споживачів.
Відведення побутових каналізаційних стоків передбачається самопливом до зовнішньої мережі каналізації. Відведення стоків побутової каналізації житлової частини будівель і вбудованих приміщень передбачається окремими випусками.
Відведення дощових і талих вод з покрівлі будівель передбачається закритою системою внутрішніх водостоків з улаштуванням відкритих випусків на вимощення. На випусках влаштовуються гідравлічні затвори з відведенням талих вод у зимовий період у побутову каналізацію.
Систему дренажної каналізації передбачено для відведення дренажних та аварійних стічних вод із приямків насосних станцій та ІТП. Ці приямки обладнуються дренажними насосами. Керування таким насосом здійснюється від поплавкового вимикача. Працює він в автоматичному режимі від рівня води в приямку. Напірним трубопроводом стоки подаються до самопливного трубопроводу дощової каналізації через петлю гасіння напору.
Джерелом теплопостачання для систем опалення і вентиляції об’єктів житлового комплексу є дахові газові котельні, запроектовані на покрівлі житлових будинків над технічними приміщеннями, що забезпечують тепловою енергією об’єкти відповідної черги будівництва.
Для покриття теплових навантажень корпусів 1, 2, 3, 4, 5 житлового комплексу (котельні №№ 1, 2, 3, 4, 5) у приміщенні кожної дахової котельні передбачено встановлення чотирьох конденсаційних водогрійних газових котлів «Logano plus GB 402-620», виробництва фірми Будерус, номінальною потужністю кожного котла 507 кВт. Загальна встановлена теплова потужність кожної котельні становить 2,028 МВт.
Громадські корпуси 6 та 7 живляться від котелень будинків № 2 та № 5.
Відведення димових газів передбачено від кожного котла теплоізольованими димовими трубами з неіржавіючої сталі Ø280/340 на відмітку +61.606.
Розрахунковий температурний графік роботи котелень з відпуску мережної води t° = 85-65°С.
Кожна котельня обладнується установками підготовки води в системі підживлення, насосами, приладами КВП, автоматикою безпеки та регулювання, допоміжним обладнанням і вузлами обліку. Робота котелень передбачається в автоматичному режимі, без постійної присутності обслуговчого персоналу, з виведенням сигналу про несправність у диспетчерську.
Приготування води на потреби ГВП передбачено в поквартирних електричних водонагрівачах.
Газопостачання котелень передбачено згідно з ТУ РАК «Київоблгаз» № 499-10 від 30.08.2018 від розподільного газопроводу середнього тиску Р ≤ 0,3 МПа, Ду 150, який прокладено по вул. Київській.
Проектом передбачено:
− прокладання підземного розподільного газопроводу середнього тиску Р ≤ 0,3 МПа Ø110 × 6,3 мм від місця підключення до майданчику будівництва, з поліетиленових труб;
− прокладання підземного газопроводу-вводу середнього тиску Р ≤ 0,3 МПа від розподільного газопроводу до ВОГ і ШРП, які встановлюються в шафах на стіні котельні;
− прокладання газопроводу низького тиску по стіні котельні до вводу в приміщення котельні.
На ввідному газопроводі у котельню передбачається швидкодіючий запірний клапан, який автоматично спрацьовує від датчиків загазованості. Облік газу прийнято газовим лічильником.
Підключення місцевих систем опалення житлової частини кожного будинку та систем опалення і вентиляції вбудованих нежитлових приміщень передбачається в індивідуальних теплових пунктах (ІТП) відповідної черги будівництва. Приєднання систем опалення житлової частини, а також опалення і вентиляції вбудованих нежитлових приміщень передбачено залежним, за допомогою теплообмінних модулів, які постачаються комплектно із засобами автоматизації, що забезпечують регулювання параметрів теплоносія у залежності від температури зовнішнього повітря і автоматичне зниження температури у вбудованих приміщеннях в неробочий час.
Теплопункт обладнується вузлом комерційного обліку, зі встановленням окремих приладів обліку витрат теплової енергії для житлової частини, вбудованих нежитлових приміщень.
Система опалення житлової частини кожного будинку - двотрубна, з поповерховими відгалуженням, горизонтальним квартирним розведенням, з поквартирними теплолічильниками і панельними радіаторами, обладнаними автоматичними термостатами. Для стабілізації перепаду тиску встановлюється автоматичні балансувальні клапани та запірно-вимірювальні клапани. Вертикальні стояки систем опалення, вузли підключення квартирних систем, вузли обліку теплоспоживання і крани для спуску води з горизонтальних гілок у дренажний стояк розташовані в комунікаційних нішах поза межами квартир.
Вентиляція житлових квартир - припливно-витяжна, природна, за рахунок сумісної роботи спеціальних припливних пристроїв у віконних конструкціях житлових кімнат і витяжних залізобетонних вентиляційних блоків індустріального виробництва. Видалення повітря із приміщень кухонь і санвузлів запроектовано через канали-супутники, які підключені до збірної вентиляційної шахти на відстані по вертикалі не менше ніж 2 м від витяжних ґрат, з викидом повітря вище покрівлі поза зону вітрового підпору. Для інтенсифікації витяжки на двох останніх поверхах передбачено встановлення побутових вентиляторів.
Система опалення вбудованих нежитлових приміщень запроектована окремими гілками для кожного споживача і обладнується приладами обліку тепла.
Система – двотрубна, горизонтальна, з нагрівальними приладами, які оснащуються термостатами.
Вентиляція вбудованих комерційних приміщень прийнята припливно-витяжною з механічним спонуканням, з урахуванням забезпечення працюючих зовнішнім повітрям у межах санітарної норми. Витяжка із санвузлів вбудованих приміщень передбачена вентиляторами.
При перетинанні транзитними повітроводами протипожежних перешкод (перегородок, стін, перекриттів) та при приєднанні їх до вертикального колектора передбачається влаштування протипожежних клапанів та ущільнення місць проходу повітроводів та трубопроводів через перегородки і стіни негорючими матеріалами, із забезпеченням нормативної вогнестійкості перешкод, які вони перетинають.
Електропостачання житлового комплексу виконується за ТУ ПрАТ «КИЇВОБЛЕНЕРГО» № КСР-00-18- від 28.08.2018.
Проектом передбачаються окремо розташовані трансформаторні підстанції ОЗТП-10/0,4 кВ та ЗТП-10/0,4 кВ з масляними трансформаторами потужністю 2 × 1000 кВА.
Живлення І та ІІ секцій шин РУ-10 кВ проектованих трансформаторних підстанцій виконується у ланцюг від І та ІІ секцій шин РУ-10 кВ ПС 110/10/6 кВ «Вишгород».
Розрахункове навантаження житлового комплексу становить 2231,7 кВт, І та ІІ категорії надійності електропостачання.
У проекті передбачена достатня кількість ВРП, які живляться від РУ-0,4 кВ проектованих трансформаторних підстанції ТП-10/0,4 кВ взаєморезервованими кабелями розрахункових перерізів, які прокладаються у землі в кабельно-трубній каналізації по території комплексу.
Для споживачів І категорії передбачені АВР.
Проектом передбачається робоче, аварійне (безпеки та евакуаційне) і ремонтне на 12 В електроосвітлення.
Робоче та евакуаційне електроосвітлення приміщень загального призначення (коридори, ліфтові холи, сходові клітки), які мають природне освітлення, вмикається автоматично в залежності від денного освітлення та програми.
Керування робочим освітленням поверхових коридорів, сходових кліток житлових будинків здійснюється за місцем, з використанням пристроїв короткочасного вмикання.
Робоче та аварійне освітлення приміщень загального призначення (сходові клітки, коридори, ліфтові холи) виконується світильниками із світлодіодними лампами.
На шляхах евакуації в паркінгах застосовуються світлові покажчики «Вихід» із вмонтованим автономним блоком живлення та зарядним пристроєм, який забезпечує безперебійну роботу світильників протягом двох годин з моменту зникнення напруги.
Живлення робочого електроосвітлення та електрообладнання виконується кабелями з мідними жилами з ізоляцією, яка не поширює горіння, має помірну димоутворювальну здатність та є малонебезпечною за токсичністю продуктів горіння, типу ВВГнгд.
Живлення аварійного електроосвітлення та протипожежного електрообладнання виконується кабелями з мідними жилами з вогнестійкою безгалогеновою ізоляцією марки FLAМЕ-X 950 (N) HXH FE 180/E30 (90), які прокладаються на підтримувальних вогнестійких системах класу Е-30 (Е-90) та зберігають функціональність протягом 30 та 90 хвилин, відповідно.
Для зовнішнього освітлення прилеглої території застосовуються світильники з енергозбережними лампами, які встановлюються на металевих опорах гарячого цинкування висотою 8,5 м. Мережі зовнішнього освітлення прокладаються у землі в ПВХ трубах з улаштуванням технологічних колодязів біля опор та на поворотах.
Проектом передбачається автоматизація та диспетчеризація інженерного обладнання систем водопостачання, опалення, вентиляції.
Об’єкт обладнано телекомунікаційними системами.
У проекті надані принципові рішення щодо організації будівництва.
Земляні роботи виконуються екскаваторами з ємністю ковша 0,43-1,37 м3 та 0,25 м3.
Бетон на будмайданчик завозиться автобетонозмішувачами з ємністю барабана 14,8 м3. Укладання бетонної суміші в конструкції будівель здійснюється за допомогою монтажних кранів у баддях.
Монтажні роботи передбачається виконувати стаціонарними баштовими кранами вантажопідйомністю 6,0 т з довжиною стріли 40 м, рейковим баштовим краном вантажопідйомністю 8,0 т з довжиною стріли 30 м, пневмоколісними кранами вантажопідйомністю 25 т та автомобільними кранами вантажопідйомністю 12,5 т.
Тривалість будівництва по чергах становить:
− І черги ‒ 21,0 місяць, в тому числі підготовчий період 2,0 місяці;
− ІІ черги ‒ 20,0 місяців, в тому числі підготовчий період 2,0 місяці;
− ІІІ черги ‒ 17,5 місяців, в тому числі підготовчий період 2,0 місяці;
− ІV черги ‒ 36,0 місяців, в тому числі підготовчий період 3,5 місяці.
Загальна тривалість будівництва становить 77,0 місяців.
Проектом передбачені заходи, регламентовані нормативними актами щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення.
Відповідно до матеріалів проекту ділянка проектування вільна від планувальних обмежень, пов’язаних з потраплянням до санітарно-захисних зон комунальних, енергетичних та виробничих об’єктів, які функціонують поруч з проектованим комплексом.
За висновками наукового звіту ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН України» від 26.11.2018 № 22/3725 розміщення та подальша експлуатація запроектованого багатоквартирного комплексу житлових будинків ПрАТ «ВИШГОРОДСІЛЬРИБГОСП» із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення по вул. Київській, 10 в м. Вишгороді Київської області не призведе до порушення санітарного законодавства щодо забезпечення належного санітарно-епідеміологічного режиму на території існуючої і запроектованої житлової забудови. Реалізація зазначеного проекту не порушуватиме вимог чинних санітарно-гігієнічних нормативів у частині інсоляції і природного освітлення вбудованих закладів дошкільної освіти, житлових приміщень як самої новобудови, так і існуючих житлових будинків, а також їх прибудинкових територій.
Відповідно до поданої проектної документації загальна площа квартир відповідає вимогам п. 2.22, п. 2.23 ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення», житлові квартири в комплексі за своїм складом і площею житлових та підсобних приміщень відповідають вимогам п. п. 2.24, 2.27, 2.28 ДБН В.2.2-15-2005.
Передбачені проектом вбудовані заклади дошкільної освіти з групами короткотривалого перебування дітей за своїми архітектурними та технологічними рішеннями відповідають вимогам ДБН В.2.2-4:2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти».
Розміщення приміщень з інтенсивними джерелами шуму та вібрації виконано з урахуванням вимог ДБН В.1.1-31:2013 «Захист територій, будинків і споруд від шуму».
У проекті розроблений розділ «Захист від шуму», в якому враховані зовнішні (транспорт автомобільний та авіаційний) та внутрішні джерела шуму (інженерне обладнання будинків). Для створення комфортних акустичних умов у житлових та у вбудованих приміщеннях громадського призначення все обладнання монтується з ретельною звукоізоляцією (кріплення та проходи через будівельні конструкції ізолюються пружними прокладками та ін.). Після виконання робіт з монтажу обладнання проектом передбачено обов’язкове проведення контрольних інструментальних вимірів рівнів шуму та, в разі виявлення перевищень допустимих рівнів шуму, розроблення та виконання додаткових шумозахисних заходів.
У складі проекту розроблений розділ «Оцінка впливів на навколишнє середовище» (ОВНС), у якому визначено, що будівництво та експлуатація запроектованого об’єкта не спричинить понаднормативного впливу на стан навколишнього середовища.
Зокрема на атмосферне повітря будуть впливати викиди забруднюючих речовин з відпрацьованими газами автомобілів, що зберігаються на відкритих автостоянках та викиди з димовими газами котлоагрегатів дахових котелень. У повітря будуть надходити: оксиди азоту, оксид вуглецю, вуглеводні граничні С12-С19, сажа, сірчистий ангідрид, парникові гази (метан, діоксид вуглецю, оксид діазоту).
Відповідно до результатів автоматизованих розрахунків розсіювання концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі з урахуванням викидів від існуючої котельні № 3 ВРКП «Вишгородтепломережа» (в т. ч. на рівні вікон верхніх поверхів проектованої житлової забудови), не перевищують нормативів ГДК населених місць.
Для зменшення негативного впливу на атмосферне повітря проектом передбачається: застосування екологічно безпечного технологічного обладнання і котлів з покращеними показниками емісії забруднюючих речовин; димовідвідні труби виведені на висоту, яка забезпечує ефективне розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі тощо.
Додатковим джерелом забруднення атмосферного повітря будуть тимчасові викиди забруднюючих речовин, що утворюються при проведенні будівельних робіт, які в цілому на стан повітряного середовища не впливають.
Вплив на геологічне середовище очікується в межах нормативів завдяки впровадженню комплексу заходів: відведення поверхневих стічних вод організованою мережею дощової каналізації, гідроізоляції конструкцій підземного залягання; конструкції всіх водонесучих комунікацій запроектовані герметичними, що запобігає водонасиченню ґрунтів тощо.
Верхній шар покриву ділянки представлений техногенно сформованим насипним шаром ґрунту.
Для запобігання забрудненню ґрунтів і підземних вод проектом передбачаються такі рішення: виконання твердого водонепроникного покриття проїздів та автостоянок; організована система збору дощових і талих вод з очищенням забрудненої частини стоку на запроектованих очисних спорудах; стоки від димоходів проходять попереднє очищення в нейтралізаторі; роздільне збирання відходів та їх утилізація згідно з укладеними договорами тощо.
Відповідно до даних, наведених в акті обстеження зелених насаджень від 19.04.2019, складеного комісією за участю представників замовника та генпроектувальника, на території площею 2,8342 га знаходяться 34 берези та 7 ялин, що підлягають видаленню. Видалення зелених насаджень буде здійснюватись згідно з «Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах України», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045 після отримання необхідного комплекту документів. Проектом передбачено благоустрій та озеленення території з висадженням 210 одиниць глоду колючого, 28 одиниць клену гостролистого, 85 одиниць берези. З урахуванням компенсаційних і відновлювальних заходів вплив на рослинний світ очікується в межах нормативів.
На тваринний світ та об’єкти природно-заповідного фонду вплив не здійснюється.
Вплив на соціальне і техногенне середовище здійснюється в межах нормативів, проектом передбачені заходи щодо захисту прилеглих будинків і споруд від руйнації, забезпечення їх стійкості при будівництві.
Житлові будинки (корпуси) 1, 2, 4, 5 та секція 3.3 будинку (корпусу) 3 запроектовані І ступеня вогнестійкості з умовною висотою до 47 м, а секції 3.1, 3.2 будинку (корпусу) 3 запроектовані ІІ ступеня вогнестійкості з умовною висотою до 26,5 м .
Проектом передбачено (у відповідності до ДБН В.2.5-56:2014) обладнання будинків системами пожежної сигналізації, системою оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей, системою протидимного захисту, системами автоматизації систем протипожежного захисту, системами протипожежного водопроводу, блискавкозахистом. У протипожежних перешкодах прорізи заповнюються протипожежними дверима, люками відповідного типу. Евакуацію людей з надземних поверхів житлових будинків з умовною висотою понад 26,5 м передбачено по сходових клітках типу Н1 та Н4, а з будинків умовною висотою до 26,5 м – по сходових клітках типу СК1. Виходи із вбудованих приміщень громадського призначення передбачені безпосередньо назовні з першого поверху або по сходових клітках типу СК1 з другого поверху. Виходи з підвальних технічних приміщень передбачені назовні сходами типу С1. Для утеплення будинків передбачений негорючий теплоізоляційний та опоряджувальний матеріал. У цілому об’єкт забезпечено зовнішнім протипожежним водопостачанням від пожежних гідрантів на міській водопровідній мережі. Передбачені проїзди для пожежної техніки.
У проекті прийняті технічні рішення, регламентовані нормативними актами з охорони праці, що забезпечують безпечну експлуатацію об’єкта, а саме:
− тип електроустаткування та електропроводки відповідає характеристиці середовища, категоріям приміщень, матеріалам і конструкціям будівель;
− захист освітлювальних і силових електричних мереж від перевантажень і струмів, коротких замикань здійснюється автоматичними вимикачами на всіх щитах;
− передбачені пристрої захисного вимкнення (ПЗВ) на всіх розеткових групах, що дозволяє підвищити ступінь захищеності людей від ураження електричним струмом;
− відстані між технологічним устаткуванням і будівельними конструкціями приміщень, ширина технологічних проходів прийняті згідно з чинними нормами;
− контроль довибухонебезпечних концентрацій природного газу в повітрі у місцях вводу інженерних комунікацій.
Передбачені заходи з техніки безпеки та охорони праці під час виконання будівельних і монтажних робіт.
У проекті прийнято такі основні рішення щодо енергозбереження та енергоефективності об’єкта, зокрема:
− передбачено застосування енергозбережного та екологічно безпечного обладнання, матеріалів, сертифікованих в Україні;
− зовнішні огороджувальні конструкції корпусів №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 прийняті з теплотехнічними показниками вище нормованих (у т. ч. конструкції стін, суміщеної покрівлі, цокольної стіни на глибину промерзання, підлоги приміщень на першому поверсі з обслуговчим персоналом, вікон, вітражів, світлопрозорих конструкцій стін) відповідають вимогам ДБН В.2.6-31: 2016 і санітарно-гігієнічним вимогам (табл. 5 ДБН);
− за завданням замовника і за попередніми розрахунками енергетичної ефективності корпуси 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 відповідають класу «С» за ДБН В.2.6-31: 2016;
− на всіх зовнішніх входах до корпусів передбачені тамбури та утеплені двері на входах;
− джерелом теплопостачання корпусів є дахові газові котельні;
− газовий контур котелень обладнується газовим лічильником, автоматикою безпечної експлуатації газового контуру і тепломеханічного обладнання, швидкодіючим відсічним клапаном на ввідному газопроводі;
− робота котелень прийнята в автоматичному режимі;
− передбачається моніторинг роботи інженерного обладнання корпусів з диспетчерської;
− робота інженерних систем (опалення, вентиляції, водопостачання, електропостачання) – автоматизована;
− радіатори обладнуються термостатами;
− роботу насосного обладнання прийнято в автоматичному режимі в залежності від потреби у воді;
− кожна будівля оснащається загальнобудинковими і поквартирними лічильниками холодної, гарячої води, теплолічильниками;
− для забезпечення належної якості споживаної електроенергії прийнято оптимальну мережу живлення і розподільчу мережу;
− облік електроенергії передбачається електронними електролічильниками;
− передбачено централізоване керування зовнішнім освітленням будинків, території, під’їзних доріг, тротуарів;
− застосовані енергозбережні лампи освітлення;
− прийнято автоматичне керування евакуаційним і робочим освітленням сходових кліток, тамбурів, коридорів, а також освітлення входів до будинків. При цьому забезпечується увімкнення з настанням сутінок та вимикання освітлення на світанку від фотоелементів.
Згідно з Додатком А (обов’язковий) до ДСТУ-Н Б А.2.2-10:2012 «Настанова з організації проведення експертизи проектної документації на будівництво» експертиза проведена за напрямами з урахуванням технічної і технологічної складності об’єкта будівництва.
При цьому у відповідності до п. 8.3 зазначеного стандарту до проведення експертизи проектної документації не залучались експерти з питань ядерної і радіаційної безпеки, та експертиза за цим напрямом не проводилась, оскільки об’єкт не призначений для поводження з радіоактивними матеріалами та відходами від них.
Відповідно до положень ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та умов договору № 7-174-2019-ЕП/КО від 03.06.2019, укладеного із замовником, експертиза проекту здійснена без розгляду кошторисної частини проектної документації.
У процесі розгляду проекту за зауваженнями ТОВ «Українська будівельно-технічна експертиза» проектною організацією за погодженням із замовником у проект внесені зміни і доповнення.
Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту покладається на генпроектувальника та замовника.