Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:8961-9741-2087-5692
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№№201/20-ЕЗ від 16.04.2020
Орган, що видав
ТОВ "Глобал Промпостач" (40582528) Версія №1 Статус (архівна)
Назва об’єкта
«Нове будівництво об’єктів придорожнього сервісу з офісно-складськими приміщеннями на території Лисиничівської сільської ради, Пустомитівського району, Львівської області, за межами населеного пункту та будівництвом заїзду до нього з автодороги Київ-Чоп км. 536+590/ліворуч» (Коригування)
Код проектної документації
PD01:6896-9789-0173-0964 №40/08/18 від 2019-01-15 (видав ТОВ "СОТА-ПРОЕКТ") / Наявні експертизи: EX01:8961-9741-2087-5692
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження, З питань екології, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань інженерного забезпечення
Головний експерт проекту
КОМПІЙ АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 004881, АЕ 005787, АЕ 004588, АЕ 006584, АЕ 005212, АЕ 004442 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Львівська обл. , Львівська область не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ММ ЛОГІСТІК" (41168783)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Інформацію не зазначено

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:6896-9789-0173-0964
Орган, що видав
ТОВ "СОТА-ПРОЕКТ" (40303160)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1252.9 Склади та сховища інші
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
15.01.2019
Номер проектної документації
40/08/18
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Замовник будівництва – ТзОВ «ММ-ЛОГІСТИК»

Генеральний проектувальник – ТзОВ «СОТА-ПРОЕКТ»



Головний інженер проекту  - Коник Степан Григорович  кваліфікаційний сертифікат Серія   АР №011737 виданий 11.07.2016   року


Вихідні дані:

-  Лист-замовлення на проходження експертизи;

-  Завдання на проектування, затверджене Замовником;

- Містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкту будівництва № 111 МУО-13/06 01.10.2018 року;

- Технічні умови нестандартного приєднання до електричних мереж електроустановок №131-2813/2 від 14.08.2018 року;

- Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №141357297 від 16.10.2018 року.

 

 

Характеристика об’єкта

Даним проектом передбачається будівництво комплексу об’єктів придорожнього сервісу з офісно-складськими приміщеннями на території Лисиничівської сільської ради, Пустомитівського району Львівської області, за межами населеного пункту та будівництво заїзду до нього. Площа земельної ділянки – 2,5 га, виділена для будівництва та обслуговування об’єктів придорожнього сервісу.

Споруда комплексу запроектована двоповерховою (СТО, складські приміщення), та з прибудованими офісними приміщеннями (в чотирьох рівнях). Складські приміщення розділено на окремі блоки з окремими в’їзними воротами. Об’єкти сервісного обслуговування автомобілів приблоковані до складських приміщень, мають свої окремі в`їзди та входи з вулиці. Тут передбачені шиномонтаж, станція обслуговування легкових машин з ямою та підйомниками.

В прибудованій частині запроектовані офісні приміщення для обслуговування складів, а також допоміжні приміщення, та санвузли для відвідувачів та працівників.

Конструктивне рішення споруди складів:

- цокольний поверх – збірний залізобетонний каркас з навісними зовнішніми стіновими сандвіч-панелями;

- перший поверх - металевий каркас з металевих балок (ферм) та колон, з навісними зовнішніми стіновими сандвіч-панелями та панелями покриття.

Конструктивне рішення прибудови до складів – залізобетонний каркас з огороджуючими стінами із газобетонних блоків типу «Ytong» товщиною 300мм. Утеплення мінераловатні плити товщиною 120мм. Дах запроектовано плоский з внутрішнім водовідводом, покриття даху – гідроізоляційна мембрана. Висота приміщень – 3,0м. Сполучення між рівнями здійснюється за допомогою двох сходових кліток та ліфта. Двері на шляхах евакуації самозачиняючі з ущільненням в притулах висотою 2,1м.

 На першому поверсі запроектовано магазини, вхідні групи, ліфтовий хол. На другому; третьому та четвертому поверсі запроектовано офісні приміщення, для яких передбачені санвузли. Для комунікації між поверхами передбачено ліфт та сходові клітки. Для евакуації передбачено евакуаційні сходові клітки з виходом безпосередньо на вулицю.

 

Оцінка проектних рішень з питань економії енергії

Теплоізоляційну оболонку будівлі придорожнього сервісу з офісно-складськими приміщеннями із застосуванням теплоізоляційних матеріалів зі строком ефективної експлуатації, які відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.6-189, ДСТУ Б В.2.7-182.Споруда комплексу запроектована двоповерховою (СТО, складські приміщення),  та з прибудованими офісними приміщеннями  (в чотирьох рівнях). Об’єкти сервісного обслуговування автомобілів приблоковані до складських приміщень. Тут передбачені  шино монтаж, станція обслуговування  легкових машин з ямою та підйомниками. В прибудованій частині запроектовані офісні приміщення для обслуговування складів, а також допоміжні приміщення, та санвузли для відвідувачів та працівників. На першому поверсі запроектовано магазини,  вхідні групи, ліфтовий хол. На другому; третьому та четвертому поверсі запроектовано офісні приміщення, для яких передбачені санвузли.

Зовнішні огороджувальні конструкції проектованої будівлі передбачено з теплотехнічними показниками вище нормованих згідно з т. 3 ДБН В.2.6-31:2016:

- зовнішні стіни виконані з з/б товщиною 250мм, утеплені мінераловатними плитами товщиною 150мм;

- зовнішні стіни (СТО) виконані з сендвіч-панелей з мінераловатним утеплювачем товщиною 100мм;

- суміщені перекриття виконані з з/б плити товщиною 200мм та утеплено плитами мінераловатними товщиною товщиною 230мм;

- перекриття над підвалом виконано з/б плити товщиною 400мм та утеплено плитами мінераловатними товщиною 150мм;

- підлогу на ґрунті утеплено плитами екструдованого пінополістиролу товщиною 50мм;

- світлопрозорі конструкції вікон та дверей з металопластикових профілів із заповненням двокамерними склопакетами з енергозберігаючим м’яким покриттям на внутрішньому склі

- зовнішні двері з нормованим коефіцієнтом теплопередачі. Розрахунковий опір теплопередачі зовнішніх огороджуючих конструкцій  будівлі відповідає нормативному.

Розрахункові кліматичні та теплоенергетичні параметри для розрахунків мінімально допустимого значення опору теплопередачі приймаються для ІІ температурної зони України. Розрахункова температура внутрішнього повітря приймається tвн =20°С та φ=50%.

Джерело опалення АБК (офісних приміщень) –  твердопаливна котельня що розташована  на території. Параметри теплоносія систем опалення 80/60град.Передбачено три окремі гілки.  На систему радіаторного опалення АБК, на систему теплопостачання вентустановок АБК  та на систему опалення СТО. Система опалення офісних приміщень – двотрубна, тупикова. Прийняті радіатори сталеві з нижнім підключенням, панельні радіатори.Регулювання тепловіддачі нагрівальних приладів здійснюється за допомогою термостатичних головок, завдяки чому підвищується економія теплової енергії та покращується мікроклімат у приміщеннях.

Вентиляція офісних приміщень передбачена припливно-витяжна примусова у приміщеннях. Проектом передбачаються незалежні витяжні системи із приміщень санвузлів. Відпрацьоване повітря витяжних систем викидається в вертикальні  вентиляційні канали, які виводяться вище рівня покрівлі. Приготування та облік води на потреби гарячого водопостачання здійснюється в котельні.

Передбачений облік енергоресурсів:

- теплової енергії на систему опалення – загальним тепловим лічильником в приміщенні котельні

- теплової енергії на систему гарячого водопостачання – загальним тепловим лічильником в приміщенні котельні;

- електроенергії – загальним лічильниками активної електричної енергії;

- холодного водопостачання – вода привізна.

Проект виконано у відповідності до вимог ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель», щодо енергетичних показників огороджувальних конструкцій будинку, інженерних мереж, дотримання норм з теплової ізоляції трубопроводів та рівня автоматизації та передбачено такі основні рішення щодо економії енергії:

-          оптимальний рівень витрат при експлуатації, що забезпечується комплексом об’ємно-планувальних, конструктивних, технологічних вирішень, а також систем їх інженерного забезпечення;

-          огороджувальні конструкції будівлі запроектовані з підвищеними теплозахисними властивостями, які забезпечують оптимальні показники річної енергопотреби будівлі у опаленні, вентиляції та гарячому водопостачанні;

-          прокладання трубопроводів виконується в захисній оболонці з попередньо ізольованих труб;

-          облік енергоресурсів передбачено;

Відповідно до проектних рішень  теплоізоляційної оболонки бужівлі, системи опалення, вентиляції та гарячого водопостачання, в залежності від розрахункових кліматичних параметрів району будівництва та за результатами паспортизації енергетичної ефективності будівлі придорожнього сервісу з офісно-складськими приміщеннями визначено клас енергоефективності  – «С».

Проект відповідає вимогам нормативних актів в частині забезпечення економії енергії.

 

Екологія, санітарно-епідеміологічне благополуччя населення

У складі проекту розроблений розділ «Оцінка впливу на навколишнє середовище».

Вплив на земельні ресурси

Земельна ділянка (кадастровий номер 4623683800:05:000:0436, площа 2,5га), відведена під будівництво комплексу об’єктів придорожнього сервісу з офісно-складськими приміщеннями розташована на території Лисиничівської сільської ради, в східній частині села Підбірці, Пустомитівського району, Львівської області, за межами населеного пункту. Тип власності земельної ділянки – приватна. Цільове призначення - для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій.

Вплив на клімат і мікроклімат

В районі розташування комплексу відсутні значні виділення інертних газів, теплоти, вологи та інші кліматичні умови, які сприяють зростанню інтенсивності впливу планованої діяльності на навколишнє середовище.

Проектована діяльність не приведе до локального підвищення температури повітря; локального підвищення температури природних водних об’єктів; локального підвищення вологості повітря; не буде сприяти місцевому туманоутворенню та зниженню сонячної інсоляції території.

Вплив на повітряне середовище

Під час експлуатації проектованого комплексу на атмосферне повітря впливатимуть викиди із стаціонарних організованих джерел викидів - отвори димових труб твердопаливної котельні та викиди від автотранспорту при в’їзді/виїзді з СТО і стоянки легкових автомобілів. Викиди від проектованих джерел міститимуть: оксиди азоту (в перерахунку на діоксид азоту); оксид вуглецю; аміак; діоксид сірки; бенз(а)пірен; суспендовані частинки не диференційовані за складом; НМЛОС; метан; вуглекислий газ. Загальний валовий викид нормованих забруднюючих речовин складатиме: 0,1305 г/сек та 0,3878 т/pік.

Відповідно до результатів програмного розрахунку розсіювання, максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин з врахуванням фонового забруднення атмосфери на межі нормативної санітарно-захисної зони 50м, не перевищують нормативних вимог - ГДК для населених пунктів (не більше 0,414ГДК).

Вплив на геологічне середовище

Ґрунтова товща характеризується досить складною будовою та строкатим літологічним складом. Під ґрунтово-рослинним шаром залягають м’якопластичні заторфовані суглинки, підстелені пісками, суглинками, мергелистими глинами та мергелями.

З несприятливих для будівництва фізико-геологічних процесів на ділянці досліджень (в межах поширення очерету) відбуваються процеси заболочування. За глибиною залягання ґрунтових вод майданчик відноситься до категорії природно підтоплених. На земельній ділянці відсутні небезпечні геологічні процеси і явища - зсуви, обвали, суфозія, ерозійні процеси.

Сучасні інженерно-геологічні умови, несприятливі для будівництва на ділянці під забудову - відсутні.

Вплив на водне середовище (забруднення поверхневих та підземних вод)

Джерелом господарсько-питного та технічного водопостачання (вода подається тільки на унітази) проектованої будівлі є привізна вода, яка зберігається в баках запасу загальним об’ємом 20м3. Витрата привізної води складає: питної 2,07м3/добу; технічної 1,67м3/добу.

Для відведення стічних вод від санітарних приладів передбачається будівництво мережі побутової каналізації до септика. Запроектовано встановлення двокамерного септику на випуску з будівлі адміністрації продуктивністю 6м3/добу та двокамерного септику на випуску з будівлі складу продуктивністю 3м3/добу. Очищені стічні води вивозяться спеціалізованим автомобілем. Розрахункова витрата господарсько-побутових стічних вод складає 3,74м3/добу.

Для збору та відведення дощових та талих вод з покрівлі будівлі передбачається будівництво внутрішніх водостоків з випуском в проектовану зовнішню дощову каналізацію. Підключення каналізації дощових стоків з території передбачається в проектовану дощову каналізацію з очищенням в нафтовловлювачах. Витрата дощових стоків з даху будівлі складає 317,6л/с.

Вплив на ґрунти

Розміщення і будівництво об’єкту проектування передбачає зрізку грунтово-рослинного шару 0,20м в місцях, де він може бути порушений та забруднений під час будівництва. Знятий родючий шар ґрунту тимчасово складається в бурти, потім частково повертається на ділянки, відведені під газони, надлишок вивозиться по вказівці господарства-замовника на малопродуктивні землі.

Під час експлуатації проектованих будівель фактичний вплив на ґрунт можливий тільки при руйнуванні (ерозії) ґрунтів та при попаданні в них відходів та забруднюючих речовин. На під’їзних дорогах та території навколо будівель влаштовується бруківочне покриття, що захищає навколишні ґрунти від попадання в них забруднюючих речовин. Всі можливі виробничі відходи, що можуть утворюватись під час експлуатації будівель будуть складуватись в спеціальні контейнери в облаштованих місцях та вивозитись на утилізацію відповідно до укладених угод

Вплив на рослинний і тваринний світ, заповідні об'єкти

На території розташування об’єкту проектування не виявлено червонокнижних та інших видів рослин, що підлягають охороні. Об’єкт будівництва та його санітарно-захисна зона не розташовані на території, що відзначається наявністю ареалів розповсюдження мисливських, червонокнижних та інших цінних видів тварин. Запроектований об’єкт не розміщений у зоні проходження сезонного коридору масового осінньо-весняного прольоту мігруючих птахів. Об’єкти природно-заповідного фонду на ділянці будівництва не розташовані.

Проектом також передбачено відповідний комплекс робіт по озелененню та благоустрою прилеглої території: засів газонів багаторічними сортами трав; висадження місцевих порід кущів та дерев; влаштування квітників.

Вплив на соціальне середовище

Оцінка ризиків діяльності на здоров’я населення по критерію атмосферного повітря не канцерогенними речовинами показала, що ризик шкідливих ефектів вкрай малий.

Оцінка ризиків діяльності на здоров’я населення по критерію атмосферного повітря канцерогенними речовинами показала, що рівень ризику прийнятний.

Відповідно до Додатку 6 ДСП 173-96 санітарно-захисна зона від промтоварних та продовольчих торгово-розподільчих складів до житлових будинків складає 50м. Нормативна санітарно-захисна зона майданчику витримана. В нормативній санітарно-захисній зоні майданчику не знаходяться житлові забудови, школи, дошкільні дитячі заклади, об’єкти соціального призначення.

Відповідно до Додатку 10 ДСП 173-96 санітарний розрив від житлових будинків: до станцій технічного обслуговування легкових автомобілів з кількістю постів 10 та менше складає 15 м; до відкритих стоянок легкових автомобілів з кількістю до 50 автомобілів складає 15 м. Санітарний розрив витриманий.

Передбачено використання будівельних матеріалів та обладнання лише при умові наявності позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

«Заява про наміри» опублікована у ЗМІ - газета "Львівська Пошта", №17 від 01.03.2019р.

Вплив на техногенне середовище

Будівництво і експлуатація об’єкту проектування не пов’язані з потребою у знесенні (повному чи частковому) існуючих підприємств, об’єктів промислового, соціально-культурного та побутового призначення. Створення запроектованого об’єкту не призведе до потреби у перекладці існуючих мереж інженерних комунікацій. Роботи по будівництву не спровокують порушення цілісності і стійкості наявних споруд і об’єктів.

Утворення виробничих та господарсько-побутових відходів

Очікується утворення 15,53т/рік твердих побутових відходів, 70шт. відпрацьованих люмінесцентних ламп. Накопичення ТПВ здійснюється на території в межах благоустрою ділянки, в контейнерах. Проектом передбачається сортування сміття, з відповідним маркуванням на контейнерах. Вивезення контейнерів із накопиченим сміттям проводиться спеціалізованими комунальними організаціями на договірній основі. Замовник зобов’язується укласти договір на щоденний вивіз і утилізацію ТВП з відповідними комунальними службами міста Львова.

Вплив на навколишнє середовище при будівництві

На атмосферне повітря впливатимуть викиди забруднюючих речовин при експлуатації будівельної машин і механізмів, земляні роботи, процеси зварювання, різання фарбування.

Тимчасове водопостачання будівельного майданчика передбачається привізною водою. На території будівельного майданчика передбачене тимчасове використання біотуалетів

Будуть утворюватися будівельні відходи (8м3), а також тверді побутові відходи від життєдіяльності людей залучених під час виконання будівельних робіт (0,3 кг/добу на одну людину, 3,0т за весь період будівництва), що залучені у будівельних роботах. Вивезення контейнерів із накопиченим сміттям проводиться спеціалізованими комунальними організаціями на договірній основі.

Оцінка впливу проектованого об’єкта на навколишнє середовище

За результатами розгляду проектних матеріалів, встановлено наступне: зазначена проектна документація розроблена відповідно до ДБН А.2.2-1-2003; можна судити про прийнятність запроектованої діяльності.

 

Пожежна і техногенна безпека

Будівля складається з двох частин: чотирьохповерхової торгово-офісної та одноповерхової із складами та СТО із цокольним поверхом. Торгово-офісна будівля – ІІ ступеня вогнестійкості, складська будівля з СТО – ІІІа ступеня вогнестійкості.

За результатами розгляду проектної документації «Будівництво об’єктів придорожнього сервісу з офісно-складськими приміщеннями на території Лисиничівської сільської ради Пустомитівської сільської ради Львівської області за межами населеного пункту ту будівництво заїзду до нього з автодороги Київ - Чоп км. 536 + 590 (ліворуч)» Філією ДП «УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА» у Львівській області видано Експертний Звіт № 14-0380-19  від 19.04.2019 року, підтвердивши, що зазначена проектна документація розроблена з дотриманням вимог пожежної та техногенної безпеки.

В Експертному Звіті від 19.04.2019 року № 14-0380-19 обумовлено, що складські приміщення відповідають категорії – Д, СТО – категорії В.

Враховуючи, що проектована будівля – ІІ степеня вогнестійкості, на виконання вимог п. 5.6 ДБН В.1.1-7:2016, передбачено виконувати зовнішню поверхню облицювання зовнішніх стін будинку з використанням матеріалів групи горючості Г1. Опорядження і облицювання підлог, стін та стелі на шляхах евакуації та в загальних приміщеннях передбачено із негорючих матеріалів або горючих матеріалі з показниками пожежної небезпеки не вище ніж Г1 або Г2 та індексом поширення полум’я не більше 10 згідно з ГОСТ 12.1.044.

Проектом  коригування передбачаються заходи протипожежного захисту, з урахуванням усунення проектною організацією зауважень (лист ТОВ «СОТА-ПРОЕКТ» від 19.03.2020 року), виявлених при розгляді креслень проектної документації:

В воротах приміщень СТО, складів запроектовані хвіртки висотою - 2,0 м, шириною - 0,8 м, висота порогів - 0,1 м.

Огороджувальні конструкції шахти пасажирського ліфта передбачені протипожежними перегородками 1-го типу ЕІ 45 з протипожежними дверима 2-го типу ЕІ 30.

 Двері, що виходять в сходові клітки, повинні бути з ущільненням в притулах, з пристроями для самозакривання.

 Двері  в коморах прибирального інвентаря, електрощитовій - протипожежні ЕІ 30.

 Відкривання дверей в сходових клітках, на шляхах евакуації передбачені по напрямку виходу людей із будинку.

 Дотримані нормативні розміри ширин  коридорів – 1,8 м, дверей.

 Вихід на дах передбачений вертикальною металевою драбиною.

 Об’ємно-планувальне та конструктивне рішення будинку адмінкорпусу та технологічного корпусу відповідають нормам пожежної безпеки і гарантуються застосуванням несучих і огороджуючих конструкцій з регламентованими межами вогнестійкості і межами поширення вогню по цих конструкціях.                            

Проект передбачає для забезпечення евакуації з поверхів офісних приміщень дві сходові клітки.

Проектом забезпечено можливість проїзду пожежних машин навколо будівлі.       Проїзди завширшки 3,5м на відстані не 5-7м від стін будівлі. Зовнішнє пожежогасіння забезпечено від проектованої водойми, що знаходиться на території комплексу. Протипожежні розриви між будівлями витримані  згідно  ДБН Б.2.2-12:2018 табл.15.2.  Всі приміщення різного призначення (склади, приміщення СТО) розділені протипожежними стінами ІІ типу RЕІ 60. Стіна між торгово-офісною та складською будівлею запроектована протипожежною 1-го типу RЕІ 150.

Розроблено проект обладнання будівлі внутрішнім протипожежним водопроводом.

Розроблено проект по влаштуванню системи природного димовидалення в складських  приміщенніях в цокольному і першому поверхах та СТО.

Розроблено проект по обладнанню приміщень автоматичною пожежною сигналізацією, оповіщенням про пожежу та управління евакуюванням людей.

Розроблено проект по обладнанню будівлі блискавкозахистом (пасивним).

Враховуючи, що складські приміщення відокремлені одне від одного протипожежними стінами ІІ-го типу RЕІ 60, запроектовані категорією за вибухопожежною та пожежною небезпекою «Д» і призначені для зберігання негорючих матеріалів і не в горючій упаковці, система автоматичного пожежогасіння не передбачається.

Будівельний майданчик у підготовчий період забезпечується комплектом протипожежного устаткування і інвентарю.  Електробезпечність на будівельному майданчику, ділянках робіт і робочих місцях забезпечується у відповідності з вимогами “ ДСТУ Б А.3.2-13:2011, Будівництво. Електропезпека. Загальні вимоги.” Всі електричні установки, в тому числі тимчасове силове і освітлювальне устаткування, відповідають вимогам ПУЕ.

 

Забезпечення вимог з охорони праці

Проектними рішеннями  передбачені необхідні заходи щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов праці при виконанні робіт з будівництва у відповідності   з вимогами  державних будівельних норм,  законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та безпеки промислового виробництва, що чинні на території України.

 

Організація будівництва

Проектними рішеннями передбачені заходи по захисту від шкідливого впливу шуму при виконанні  робіт з будівництва згідно діючого Законодавства.


Висновки

В ході проведення експертизи відповідно до зауважень експертів проектувальником були внесені зміни до проектної документації.

Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту покладається на генпроектувальника та замовника.

 

 


Розділи