Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:8215-0982-9152-0622
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№23-0055--19 від 11.03.2019
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" у Хмельницькій області (35850149) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Реконструкція стадіону "Товтри" по вул.Центральній, 50 в смт.Чемерівці Хмельницької області (коригування)
Код проектної документації
PD01:1719-6892-3513-7811 №№0558/18 від 2018-12-17 (видав Приватне виробничо-комерційне підприємство "БУД-КОНТУР") / Наявні експертизи: EX01:8215-0982-9152-0622
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань інженерного забезпечення, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань кошторисної частини проектної документації, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань пожежної безпеки, З питань енергозбереження
Головний експерт проекту
Стойко Ярослав Миколайович (АЕ 003216, АЕ 001454, АЕ 006401, АЕ 006397, АТ 011827, АТ 001721 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Хмельницька обл., Кам’янець-Подільський район, Чемеровецька територіальна громада (UA68020290000026103), сщ. Чемерівці, вулиця Центральна , б. 50 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ЧЕМЕРОВЕЦЬКА РАЙОННА РАДА (04060660)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Стойко Ярослав Миколайович (АЕ 003216, АЕ 001454, АЕ 006401, АЕ 006397, АТ 011827, АТ 001721)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:1719-6892-3513-7811
Орган, що видав
Приватне виробничо-комерційне підприємство "БУД-КОНТУР" (31679129)
Вид будівництва
Реконструкція
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Проектно -кошторисна документація.
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
2411.1 Стадіони та майданчики для занять спортом на відкритому повітрі
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Так
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Не вказано
Дата договору на розробку документації
17.12.2018
Номер проектної документації
№0558/18
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

                      Загальні відомості

Робочий проект скоригований в 2019 році приватним виробничо – комерційним підприємством “Буд – Контур” (головний інженер проекту – Кривохижа О.А., кваліфікаційний сертифікат інженера-проектувальника АР № 000159) на підставі:

-  завдання на коригування, затвердженого замовником;

-  містобудівних умов та обмежень від 29.04.2011 № 1;

-  висновку про обстеження технічного стану існуючих будівель та споруд, відповідальний

 виконавець Крутилко А.І., кваліфікаційний сертифікат АЕ № 003711;

-  технічних умов, наданих відповідними службами.


У 2011 році була проведена експертиза щодо розгляду проекту реконструкції стадіону Товтри по вул. Центральній, 50 в смт. Чемерівці Хмельницької області та видано звіт від 15 липня 2011 року № 23-00249-11. Під час виконання будівельних робіт виникла необхідність щодо зміни проектних рішень, розподіл на пускові комплекси, зменшення місць для глядачів на трибунах.

Генеральний план

Майданчик площею 2,74 га, на якому розміщені незавершені будівництвом адміністративний корпус, східні та західні трибуни, розміщений в південній частині селища на пересіченні
вулиць Центральна та Миру. На ділянці розташовані незавершені будівництвом 2-х поверховий адміністративний корпус і східні трибуни, які підлягають добудові. Рельєф ділянки спокійний з відмітками в межах ділянки від 288,60 м до 289,40 м та ухилами в північно-східному та південно-західними напрямках.

З західного боку стадіону на його територію передбачений господарський заїзд, якій сполучається з внутрішньоквартальним проїздом, що виходить на вул. Об’їзну. З південно-східного боку стадіону на його територію передбачений заїзд для спецавтомобілів та автобусів команд, якій сполучається з вул. Центральною. Пішохідні підходи до центрального та бічних входів на стадіон зберігаються існуючі з боку вул. Центральної. В частині вертикального планування передбачено відведення поверхневих вод з території стадіону відкритою системою водостоку по спланованій поверхні та з застосуванням лотків у запроектовану дощову каналізацію. Футбольне поле додатково обладнується дренажною системою, яка підключається до запроектованої дощової каналізації.

Основою стадіону являється футбольне поле з розмірами 100х64 м з натуральним покриттям, зорієнтоване повздовжньою віссю в напрямку південь-північ. Навколо стадіону передбачено улаштування чотирьох розміночних бігових доріжок для бігу на 400 м та шістьох бігових доріжок для бігу на 100 м. робочим проектом передбачено улаштування тренувально-розміночного майданчика для стрибків у довжину, майданчика загальнофізичної підготовки, двох тренувально-розміночних комплексних майданчиків з можливістю проведення тренувань з баскетболу, волейболу, тенісу або міні-футболу.

Благоустрій території виконаний з максимальними зручностями для гравців, глядачів та працівників стадіону і передбачає улаштування асфальтобетонного покриття в місцях проїзду та паркування автотранспорту, улаштування асфальтобетонного покриття на бігових доріжках стадіону, замощення пішохідних доріжок та накопичувальних майданчиків фігурними елементами мощення (ФЕМ). Генеральним планом передбачено розміщення перед головним входом на стадіон кіоску для продажу квитків та сувенірів та автостоянки на 84 машиномісця. Недостаючі згідно з розрахунком машиномісця розташовуються на існуючих автостоянках, що знаходяться в радіусі 400 м від стадіону. На території господарської зони в господарській споруді передбачено улаштування сміттєкамери, в якій встановлюються металеві контейнери ємністю не більше дводенного запасу накопичення відходів. Робочим проектом передбачається встановлення малих архітектурних форм по типовим та індивідуальним проектам та зовнішнє освітлення території стадіону світильниками ЖКУ-07У, які встановлюються на залізобетонних опорах. Для освітлення футбольного поля проектом передбачено встановлення по його кутах щогол освітлення. Озеленення вільної від забудови та мощення території передбачено за рахунок улаштування партерного газону із максимальним збереженням існуючих дерев, кущів та газону. Частину улаштованого партерного газону передбачено

використовувати в якості розсадника дерену. В місцях приближення спортивних споруд стадіону до індивідуальної житлової забудови робочим проектом передбачено улаштування шумозахисних полос із багаторічних зелених насаджень шириною 5 м.

Територія стадіону огороджується по периметру. Між біговими доріжками та трибунами виконується огородження висотою 1,2 м. комплексні тренувально-розміночні майданчики огороджуються по всьому периметру.

Архітектурно – будівельні рішення

За даними матеріалів технічного звіту по інженерним вишукуванням, виконаним республіканським проектно-вишукувальним інститутом “УКРКОЛХОЗПРОЕКТ” основою фундаментів прийнято шар ІГЕ-3 – суглінок жовтий з розрахунковими характеристиками: γΙΙ=1,9г/см3, φΙΙ=23º, СΙΙ=0,28кг/см2, ЕΙΙ=190кг/см2. Грунтові води пройденими свердловинами не виявлені.

Робочим проектом передбачена реконструкція існуючих приміщень адміністративної будівлі та трибун і підтрибунних приміщень.

Існуючий адміністративний будинок залишається практично без змін.

Існуючі металеві конструкції, у зв’язку із зміною принципового рішення по накриттю трибун демонтується.

Фундаменти – під металеві колони навісу над трибунами монолітні залізобетонні стаканного типу.

Стіни зовнішні і внутрішні адміністративного корпусу підтрибунних приміщень – цегляні із цегли по ДСТУ Б В.2.7-61-97 з утепленням з зовнішньої сторони плитами “ROCKWOOL”.

Колони – металеві із труб по ГОСТ 8732-70* діаметром 273мм.

Ферми навісу над трибунами – металеві з трубчатого профілю прямокутного та квадратного січення по ГОСТ 30245-94.

Покрівля з профнастилу.

Вимоги доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Проектним рішенням забезпечені умови безперешкодного і зручного пересування МГН по прилеглій до будівель і споруд стадіону території до основних входів на його територію, до глядацьких місць на трибуні та входів в будівлі, обладнаних засобами, що забезпечують їх безперешкодний доступ до основних приміщень стадіону згідно вимог ДБН В.2.2-17:2006.

На запроектованій автостоянці передбачено 7 місць для збереження автотранспорту МГН, позначених спеціальними знаками.

На стадіоні передбачені відповідні умови для безпечного і зручного розміщення глядачів з обмеженими можливостями. Всі приміщення, де можуть знаходитись особи з інвалідністю в кріслах-колясках, знаходяться на рівні першого поверху будівлі. Висота порогів вхідних дверей не перевищує 25 мм, внутрішні двері виконуються без порогів.

Забезпечення економії енергії

Енергоефективність при проектуванні об’єкту Реконструкція стадіону Товтри по
вул. Центральній, 50 в смт. Чемерівці досягається за рахунок сучасних енергоощадних світильків на основі LED технології. Створення термоефективної оболонки, за рахунок влаштування зовнішнього утеплення стін, цоколю та покрівлі, встановлення вікон з енергоефективними склопакетами, встановлення регуляторів на радіаторах опалення.

Інженерне забезпечення

Робочим проектом реконструкції стадіону вирішується улаштування внутрішньомайданчикових мереж водопостачання та каналізації, а також позамайданчикового скидного колектора системи водовідведення дренажних та поверхневих стоків.

Мережі проектується згідно із завданням на проектування та у відповідності до ТУ.

Водопостачання об’єкту для господарсько-питних потреб (в т.ч. для поливання) згідно ТУ здійснюється від існуючої лінії кільцевої мережі комунального водопроводу по вул. Центральна.

Відведення стоків від будівлі стадіону буде здійснюватися ділянками самопливної і напірної каналізації в існуючий напірний колектор селищної госппобутової каналізації. Безпосередньо від випусків з будівлі госппобутові стоки самопливною мережею направляються до каналізаційної насосної станції.

Для відведення поверхневих і дренажних стоків з прилеглої території і майданчиків стадіону робочим проектом передбачено будівництво скидного колектора дощової каналізації. Скидання стоків передбачено в існуючий самопливний колектор Ø600 зливової каналізації селища по
вул. Об’їздній.

Побутові та адміністративні приміщення стадіону обладнані системами холодного та гарячого водопроводу, господарсько-побутовою каналізацією.

Гаряче водопостачання передбачено від електроводонагрівачів.

Побутові та адмінприміщення будівлі стадіону обігріваються системою електричного опалення з централізованим регулюванням температури в приміщеннях.

В якості нагрівальних приладів прийняті електроконвектори Термія.

Вентиляція приміщень стадіону прийнята з механічним та природним спонуканням.

Електропостачання розроблено згідно з технічними умовами від 10 червня 2011 № 317 Хмельницького РЕМ ПАТ ЕК “Хмельницькобленерго”.

Категорія надійності електропостачання – ІІІ.

Розрахункова потужність – 140кВт.

Річні витрати електроенергії – 155,520 тис. кВт/год.

Джерело електропостачання: ПС 110/35/10кВ “Чемерівці” власник ВАТ ЕК “Хмельницькобленерго”.

Точка приєднання – найближча опора, ПЛ-10кВ, Л-29.

Для одержання необхідної потужності передбачено:

-      будівництво трансформаторної підстанції КТП-250 – 10/0,4кВ;

-      будівництво повітряної лінії 10 кВ, провід  АС-50 по залізобетонних опорах;

-      будівництво кабельних ліній 0,4 кВ від проектуємої КТП до будівель;

-      будівництво кабельних ліній 0,4 кВ зовнішнього освітлення від проектуємої КТП.

Розрахунковий облік електроенергії передбачається на вводі 0,4кВ трансформатора проектованої КТП.

Основні споживачі – технологічне, сантехнічне електрообладнання та електроосвітлення.

Ввідно-розподільчий пристрій прийнятий типу ШН 3.36з.

Розподільчі пристрої прийняті типу ШН.

Технологічне обладнання комплектується шафами управління та захисту.

Розеточні групи для переносного обладнання підключаються до мережі живлення через пристрої захисного відключення (ПЗВ).

Робочим проектом передбачається відключення вентиляції при пожежі.

Робочим проектом передбачене робоче, евакуаційне, аварійне та  ремонтне електроосвітлення.

Типи світильників прийняті в залежності від призначення і характеристик приміщень із люмінесцентних світильників та світильників з лампами розжарювання.

Для світильників аварійного та евакуаційного освітлення, системи пожежної сигналізації, сигналізації загазованості резервне живлення забезпечується вбудованими акумуляторними батареями.

Силові живильні, розподільчі і групові мережі запроектовані кабелем ВВГнгд та ВВГнгд-FR сховано та відкрито, проводом ВВПнг сховано.

Блискавкозахист передбачено згідно вимог до ДСТУ Б В. 2.5-38-2008.

Для ТП передбачається заземлюючий пристрій з опором не більше 4 Ом.

Робочим проектом передбачена система зрівнювання потенціалів відповідно до вимог
ДБН В.2.5-27-2006 та глави 1.7 ПУЕ-2006 та повторне заземлення нульового провода на вводах в будинки.

До проекту прикладений лист 451 від 15.07.2011 р . Державного нагляду у сфері пожежної безпеки відділу з питань наглядово – профілактичної діяльності управління МНС України в Хмельницькій області.

Пожежна безпека

По характеристиці матеріалів і конструкцій будівлі стадіону відноситься до ІІ ступеню вогнестійкості.

Дотриманні протипожежні відстані.

Зовнішнє пожежогасіння здійснюється пожежними машинами від зовнішніх двох пожежних гідрантів, які розташовані по вулиці Центральній.

Для забезпечення підїздів пожежних машин передбачені підїзди з твердим покриттям.

Всі будівельні конструкції, а також їх оздоблення на шляхах евакуації запроектовані з негорючих матеріалів.

Крокв’яна система покрівлі покривається протипожежним захистом ДСА-1.

Для забезпечення безпечної евакуації людей з приміщень передбачені:

-  евакуація людей через дві роззосереджені сходові клітки з безпосереднім виходом на зовні;

-  двері відкриваються по ходу евакуації по направленю виходу з будівлі.

Санітарне і епідеміологічне благополуччя населення

Всі полімерні та синтетичні матеріали, які використовуються у робочому проекті, повині мати позитивні висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Кошторисна вартість                

Заявлена кошторисна вартість, передбачена наданою кошторисною документацією, у поточних цінах станом на 20 лютого 2019 р. складала 39858,352 тис. грн., у тому числі: будівельні роботи – 28684,580 тис. грн.; устаткування – 659,922 тис. грн.; інші витрати – 10513,850 тис. гривень.

Із загальної вартості виконано станом на 29 січня 2019 р. ― 14867,213 тис. грн., у тому числі: будівельні роботи – 11044,715 тис. грн.; устаткування – 357,910 тис. грн.; інші витрати –
3464,588 тис. гривень.

За результатами розгляду кошторисної документації і зняття зауважень встановлено, що зазначена документація, яка враховує обсяги робіт, передбачені робочим проектом, складена відповідно до вимог ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва».

Загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цінах станом на 07 березня 2019 р. складає 34744,247 тис. грн., у тому числі: будівельні роботи – 24396,805 тис. грн.; устаткування – 1557,787 тис. грн.; інші витрати – 8789,655 тис. гривень.

Із загальної вартості виконано станом на 05 березня 2019 р. ― 14867,213 тис. грн., у тому числі: будівельні роботи – 10941,022 тис. грн.; устаткування – 296,642 тис. грн.; інші витрати –
3629,549 тис. гривень.

У тому числі: - І пусковий комплекс

Кошторисна вартість будівництва у поточних цінах станом на 07 березня 2019 р. складає 18227,039 тис. грн., у тому числі: будівельні роботи – 12953,954 тис. грн.; устаткування –
296,642 тис. грн.; інші витрати – 4976,443 тис. гривень.

Із загальної вартості виконано станом на 05 березня 2019 р. ― 8775,290 тис. грн., у тому числі: будівельні роботи – 5804,315 тис. грн.; устаткування – 296,642 тис. грн.; інші витрати –
2674,333 тис. гривень.

- ІІ пусковий комплекс

Кошторисна вартість будівництва у поточних цінах станом на 07 березня 2019 р. складає 16517,208 тис. грн., у тому числі: будівельні роботи – 11442,851 тис. грн.; устаткування –
1261,145 тис. грн.; інші витрати – 3813,212 тис. гривень.

Із загальної вартості виконано станом на 05 березня 2019 р. ― 6091,923 тис. грн., у тому числі: будівельні роботи – 5136,707 тис. грн.; інші витрати – 955,216 тис. гривень.

Робочий проект “Реконструкція стадіону Товтри по вул. Центральній, 50 в смт. Чемерівці Хмельницької області (коригування)” виконано відповідно до вихідних даних на проектування з дотриманням вимог до міцності, надійності та довговічності об’єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі вимог з питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення; санітарного і епідеміологічного благополуччя населення; пожежної безпеки; енергозбереження; кошторисної частини проекту будівництва.

Відмічається, що в процесі розгляду проектної документації по об’єкту “Реконструкція стадіону Товтри по вул. Центральній, 50 в смт. Чемерівці Хмельницької області (коригування)”, надано зауваження та пропозиції, які письмово були доведені до замовника та проектувальника.

Після доопрацювання наданих зауважень до проектної документації внесені необхідні зміни і доповнення.

Розділи