Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:8406-0025-4565-7814
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№03/05-21-1ке від 03.05.2021
Орган, що видав
ТОВ "Лугекспертиза" (38681312) Версія №1 Статус (архівна)
Назва об’єкта
Будівництво легкоатлетичного манежу Луганського обласного фізкультурного центра «Олімп» за адресою: Луганська обл., Кремінський р-н, м.Кремінна, вул. Дражевського, 17-а
Код проектної документації
PD01:7349-3463-5321-9412 №175 від 2021-07-26 (видав ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РБП") / Наявні експертизи: EX01:8406-0025-4565-7814
Напрям експертизи
Щодо об’єктів, які споруджуються із залученням державних коштів
Головний експерт проекту
Максимчук Олександр Степанович (АЕ 005213, АТ 009318, АТ 009205, АЕ 002744, АТ 006152, АТ 000750, АЕ 004907, АЕ 006633 )

Кошторисна вартість

Заявлена кошторисна вартість передбачена наданою кошторисною документацією (до експертизи)

Дата кошторису Заявлена кошторисна вартість, тис. грн. Із загальної кошторисної вартості виконано, тис. грн.
Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати
03.05.2021 297156 167738 58736 70682

Кошторисна вартість в цілому по об'єкту будівництва за результатами експертизи

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Луганська обл., Сєвєродонецький район, Кремінська територіальна громада, м. Кремінна (станом на 01.01.2021), вулиця Дражевського , б. 17-а не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ДЕПАРТАМЕНТ БУДІВНИЦТВА, ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ, АРХІТЕКТУРИ ТА МІСТОБУДУВАННЯ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (04011555)

Об’єкти будівництва

# Назва об'єкта Вид будівництва Тип об'єкта Ідентифікатор об'єкта

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Головний експерт проекту Щодо об’єктів, які споруджуються із залученням державних коштів
Максимчук Олександр Степанович (АЕ 005213, АТ 009318, АТ 009205, АЕ 002744, АТ 006152, АТ 000750, АЕ 004907, АЕ 006633)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:7349-3463-5321-9412
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РБП" (42756630)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1265.4 Манежі легкоатлетичні
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Так
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
26.07.2021
Номер проектної документації
175
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Додаток до експертного звіту 03/05-21-1ке

 

щодо робочого проекту «Будівництво легкоатлетичного манежу Луганського обласного фізкультурного центра «Олімп» за адресою: Луганська обл., Кремінський р-н, м.Кремінна, вул. Дражевського, 17-а».

 

             Робочий проект «Будівництво легкоатлетичного манежу Луганського обласного фізкультурного центра «Олімп» за адресою: Луганська обл., Кремінський р-н, м.Кремінна, вул. Дражевського, 17-а», розташованого за адресою: Луганська обл., Кремінський р-н, м.Кремінна, вул. Дражевського, 17-а, розроблений Товариство з обмеженою відповідальністю «РБП» (ГАП – Волошин М.О. кваліфікаційний сертифікат сер. АА № 002954) на підставі:

-          завдання на проектування;

-          договору № 1-П від 15.03.21 р.

Проектна документація разроблена в 2021 році.

        Замовником проектної документації є Департамент будівництва, енергозбереження, архітектури та містобудування Луганської обласної державної адміністрації, замовником експертизи – Товариство з обмеженою відповідальністю «РБП».

         Експертиза рабочого проекту виконана на підставі договору 03/05-21-1ке від 03.05.2021р.

       ОСНОВНІ ПРОЕКТНІ РІШЕННЯ

Архітектурно-будівельна частина

      Проектом передбачається будівництво легкоатлетичного манежу Луганського обласного фізкультурного центра «Олімп» за адресою: Луганська обл., Кремінський р-н, м.Кремiнна, вул.Дражевського,17-а.

      Будівля легкоатлетичного манежу без підвалу, умовно прямокутної конфігурації в плані, з габаритними розмірами 106,65×59,07 м. Проектом передбачено розміщення в будівлі трьох функціональних блоків: зал спортивної арени, трьохповерховий цегляний корпус який блокується до торця зала і двоповерховий цегляний корпус з трибунами який блокується до довгої сторони залу.

       Легкоатлетична арена призначена для проведення тренувань і змагань з різних видів легкої атлетики (біг, стрибки в довжину, стрибки у висоту, стрибки з жердиною, штовхання ядра).         

        Спортивна арена включає стандартне ядро з овальною біговою доріжкою довжиною 200 м (на 4 доріжки), доріжка для спринтерського бігу посередині арени довжиною 60 м (6 доріжок), тренувальна доріжка для бігу по прямій довжиною 80 м (4 доріжок), сектор для стрибків у довжину і потрійним стрибком, сектор для стрибків у висоту, сектор для стрибків з жердиною, сектор для штовхання ядра.

         В трьохповерховому корпусі на першому поверху розміщені тамбур, вестибюль з гардеробом верхнього одягу і рецепцією, коридори, ліфт, сходові клітки, приміщення для персоналу, приміщення для суддів, тренерські, роздягальні (4 шт на 10 спортсменів кожна), душові, санвузли, медичний кабінет, венткамера, тепловий пункт, електрощитова, приміщення прибирального інвентарю і дезинфікуючих засобів. На другому поверсі розміщені 10 кімнат для відпочинку спортсменів з санвузлами і душовими, білизняні, підсобні приміщення, конференцзал, апаратна, балкон, коридор, ліфт, сходові клітки, приміщення прибирального інвентарю і дезинфікуючих засобів. На третьому поверсі розміщені 10 кімнат для відпочинку спортсменів з санвузлами і душовими, білизняні, підсобні приміщення, тренажерний зал, венткамера, коридор, ліфт, сходові клітки, приміщення прибирального інвентарю і дезінфікуючих засобів. Кімнати для відпочинку спортсменів передбачені двомісні, тримісні, чотирьохмісні, загальна кількість місць в кімнатах для відпочинку спортсменів – 38. Конференц-зал передбачено на 72 посадочних місця. Балкон з вікнами з торця спортивної арени дозволяє глядачам слідкувати за змаганнями з висоти другого поверху, в т.ч. МГН, VIP-персонам (розрахункова місткість балкону – 24 місць). Тренажерний зал площею 231,8 м2 круглий в плані з верхнім світлом (купол діаметром 17,2 м) з набором найсучасніших тренажерів дозволяє одночасно тренуватися 20 спортсменам.

      В двоповерховому корпусі на першому поверсі розміщені тамбури, сходові клітини, інвентарна площею 203,1 м2, акумуляторна сонячної електростанції. На другому поверсі розміщені сходові клітини, холи і трибуни глядачів на 222 місць.

      Внутрішнє оздоблення всіх приміщень відповідає функціональному призначенню приміщень, санітарно-гігієнічним і протипожежним вимогам, вимогам інклюзивності.

      Зовнішнє оздоблення фасадів будівлі передбачене фасадними сталевими касетами і профільованими сталевими листами з полімерним покриттям.

      Фундаменти манежу виконані на окремих пальових кущах та монолітних стовпчастих і стрічкових ростверків згідно розрахунків і на підставі даних технічного звіту про інженерно-геологічні дослідження.

       Будівля арени каркасна із металевих конструкцій. Каркас виконаний по в'язевій системі з шарнірним стиком ферм до колон. Стійкість забезпечується жорстким кріпленням колон до фундаменту, наявністю в'язевих блоків (вертикальних хрестових в'язів між колонами та горизонтальних в'язів по нижніх поясам ферм) в поперечному і поздовжньому напрямку по зовнішньому контуру будівлі і жорсткими дисками покриття.

      Покриття манежу в осях 1-16/В-И виконано суцільним сталевим настилом з сталевих ребристих профілів по металевим фермам прольотом 52 м. Крок металевих ферм 6 м. Жорсткість основних металевих ферм забезпечують в'язеві ферм. Сполучення основних металевих ферм з колонами прийнято шарнірним.

      Трибуни манежу запроектовані у вигляді металевого каркаса з покриттям.

 

Опалення та вентиляція

 

       Джерело теплопостачання - газова модульна котельня КУМ-В0.84. Підключення будівлі буде здійснюватися через загальний тепловий пункт розташований в будівлі. Система опалення запроектована водяна, стальними панельними радіаторами «KORADO. Параметри теплоносія: 80-60°С.

       Проектом передбачена припливно-витяжна вентиляція з механічним спонуканням спортивних, адміністративних приміщень і душових. З приміщень для відпочинку спортсменів – природна витяжка з неорганізованим припливом.

      У приміщеннях, не обладнаних припливної механічної вентиляцією, передбачаються регульовані кватирки такі, що відкриваються, або перетікання повітря з суміжних приміщень.

    

Заходи з енергозбереження

 

        Проектом передбачені наступні рішення з енергозбереження:

- застосування зовнішніх огорож з ефективним утеплювачем;

- регулювання температури повітря в приміщеннях.

 

Водопровід та каналізація

 

       Джерелом холодного водопостачання будівлі легкоатлетичного манежу являється існуюча мережа протипожежного господарсько-питного водопроводу до будівлі плавального басейну від Житлівського водогону в лісовій смузі, що подає воду питної якості з необхідним тиском.

      Внутрішні водопровідні системи для будівлі легкоатлетичного манежу прийняті роздільними: господарсько-питний водопровід В1 і протипожежний водопровід В2.

       Джерелом гарячого водопостачання для змішувачів умивальників і душових в будівлі манежу являється існуюча твердопаливна котельна.

        Система побутової каналізації К1 запроектована для відводу стічних вод від санітарно-технічних приладів в санвузлах, умивальників, душових піддонів та трапів, призначених для збору води з поверхні підлоги. На кожному поверсі відводи стічної води від санітарно-технічних приладів підключаються до каналізаційних стояків. Каналізаційні стояки підключаються до колектору випуску каналізації із будівлі манежу.

         Водомірний вузол встановлено в існуючому колодязі у точці підключення до Житлівського водогону.

 

Електротехнічні рішення

 

      Електротехнічні рішення передбачають:

- внутрішнє робоче та аварійне освітлення;

- зовнішнє освітлення;

- підключення припливно-витяжних установок;

- підключення розеткових мереж;

- монтаж контуру заземлення та заземлення електрообладнання;

- підключення котельної та електрообладнання.

      Напруга мережі споживаного змінного струму ~380/220В, 50Гц.

      Розрахункова потужність об’єкту 149 кВт, в тому числі:

- силове обладнання – 94,7 кВт;

- внутрішнє освітлення – 20,8 кВт;

- зовнішнє освітлення – 2,7 кВт.

       Електропостачання приміщень виконується по III-й категорії.

      Живлення світильників аварійного освітлення виконане по I-категорії з автоматичним

вмиканням незалежних блоків живлення при зникненні напруги в електричній мережі.

       Облік споживаної електроенергії здійснюється лічильником, встановленого в ВРП у ввідно-обліковому ящику.

 

 

Енергоефективність

 

     Будівля відносяться до класу енергетичної ефективності «С».

 

Створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп

 

      З метою створення безперешкодного життєвого середовища на території Луганського

обласного фізкультурного центра «Олімп» за адресою: Луганська обл., Кремінський р-н, м.Кремiнна, вул.Дражевського,17-а «Олімп» для осіб з інвалідністю та інших МГН і адаптації благоустрою території до потреб інвалідів проектом передбачено:

- влаштування доступних пішохідних зон в межах земельної ділянки, що прилягає до будівлі манежу;

- у місцях переходу від тротуару до проїжджої частини доріг виконано з застосуванням бортового каменю утопленим (h=0,04 м) для зручності пересування маломобільних груп населення;

- умови безперешкодного та зручного пересування ділянкою проектування МГН у вигляді твердого покриття доріжок, під’їздів та підходів до об’єкта з дотриманням нормативних вимог щодо ширини проїздів та величини ухилів;

- на ділянці біля будівлі виділено 3 промаркованих спеціалізованих місця для автотранспорту інвалідів;

- головний вхід і всі входи i виходи будівлі на шляху руху МГН, в тому числі евакуаційні

влаштовані врівень з землею без влаштування ганків;

- передбачається вертикальний транспорт, що пов'язує перший, другий і третій поверхи.    

      Будівля обладнана пасажирським ліфтом з параметрами кабіни, що відповідають вимогам нормативів для транспортування інвалідів-візочників. Розміри ліфтової кабіни 1850×2100 мм забезпечують доступність для інвалідів-візочників з супроводом. Зупинові майданчики ліфта знаходяться на рівні підлоги кожного поверху;

- облаштування санвузлу з універсальною кабіною, для зручного пересування всередині санвузла для МНГ передбачаються поручні;

- головний вхід обладнаний дверима, із застосуванням прозорих панелей з протиударного скла.

     Для людей із порушеннями зору з метою забезпечення середовища об'єкту засобами

безпеки, орієнтування та отримання інформації, у тому числі згідно з ДБН В.2.2-40:2018

проектом передбачено:

- на рецепції передбачено встановлення інформаційного терміналу;

- нанесення контрастної смуги на краю сходинки по всій ширині на першій та останній сходинках сходових маршів.

- встановлення зовнішньої тактильної таблички з основною інформацією про об'єкт, виконаної у тактильному вигляді плоскодрукованим текстом та шрифтом Брайля.

- в холах та коридорах будівлі також розміщуються внутрішні тактильні таблички.

- тактильні засоби, що виконують попереджувальну функцію на покритті пішохідних шляхів на ділянці, розміщуються не менше ніж за 0,8 м до об'єкта інформації, початку небезпечної ділянки, зміни напрямку руху;

- на шляхах евакуації передбачене маркування першої і останньої сходинок сходового маршу світловідбивальними елементами .

 

Санітарне та епідеміологічне благополуччя населення

 

Будівництво легкоатлетичного манежу Луганського обласного фізкультурного центра «Олімп» за адресою: Луганська обл., Кремінський р-н, м.Кремінна, вул. Дражевського, 17-а не призведе до виникнення загрози  санітарному та епідеміологічному  благополуччю населення .

 

     Пожежна безпека

 

            Для забезпечення пожежної безпеки передбачається:

-           система автоматичної пожежної сигналізації з системою керування евакуюванням;

-          автоматична система порошкового пожежогасіння модульного типу з автоматичним пуском.

            До будівлі забезпечується підзд пожежних машин.

            Зовнішнє пожежогасіння передбачається від двох існуючих пожежних гідрантів.

 

Охорона оточуючого середовища

 

Проектований об´єкт не створює твердих побутових відходів і не має шкідливих викидів в атмосферу.

Негативні впливи на флору та фауну відсутні.

 

Охорона праці

 

Проектом передбачений комплекс заходів, які забезпечують безпеку під час будівництва та  експлуатації об’єкта.

 

  Організація будівництва.

 

            Розділом «Організація будівництва» визначені методи виконання основних будівельно-монтажних робіт. Передбачено виконання робіт з дотриманням техніки безпеки.

 

 

 

Кошторисна  частина     проекту.

            Заявлена кошторисна вартість, передбачена представленою кошторисною документацією, в поточних цінах станом на 03.05.2021р. складає 297156,985 тис. грн., в тому числі: будівельні работи - 167738,457 тис. грн., устаткування - 58736,176 тис. грн., інші витрати 70682,352 тис. грн.

Кошторисна документація складена з застосуванням:

- ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва»;

- ресурсних элементних кошторисних норм на будівельні роботи (РЭКН) (ДСТУ Б  Д.2.2:2012);

- ресурсних элементних кошторисних норм на монтажні роботи (РЭСН) (ДСТУ Б  Д.2.3:2012).

Загальновиробничі витрати розраховані відповідно до усередних показників таблиці Б.1 додатку Б, ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013 «Настанова по визначенню загальновиробничих та адміністративних витрат, а також прибутку в вартості будівництва».

Середньомісячна заробітна плата на 1 працівника в режимі повної зайнятості (при середньомісячній нормі тривалості робочого часу 166,17 люд.год і розряді робіт 3,8) 10629,00 грн.       

ОЦІНКА ПРОЕКТНИХ РІШЕНЬ

 

I.                   Міцність, надійність та довговічність запроектованих будівельпоруд

За результатами розгляду рабочого проекту встановлено, що вказана проектна документація відповідає діючим нормам.

II.                Кошторисна частина проекту будівництва

За результатами розгляду рабочого проекту встановлено, що вказана проектна документація відповідає діючим нормам.

III.Пожежна безпека

За результатами розгляду рабочого проекту встановлено, що вказана проектна документація відповідає діючим нормам.

ІV.Санітарне та епідеміологічне благополуччя населення

За результатами розгляду рабочого проекту встановлено, що вказана проектна документація відповідає діючим нормам.

V.Охорона праці

За результатами розгляду рабочого проекту встановлено, що вказана проектна документація відповідає діючим нормам.

   VI.Екологія

За результатами розгляду рабочого проекту встановлено, що вказана проектна документація відповідає діючим нормам. Об´єкт будівництва не виробничого призначення, не відноситься до об´єктів , що становлять підвищену екологічну небезпеку та не підпадає під дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

 

                         VII.Техногенна безпека

За результатами розгляду рабочого проекту встановлено, що вказана проектна документація відповідає діючим нормам.Об´єкт будівництва не відноситься до об´єктів , що можуть спричинити виникнення надзвичайної ситуації  техногенного  і природного характеру та вплинути на стан захисту населення і територій.

 

                 VIII.Ядерна та радіаційна безпека

За результатами розгляду рабочого проекту встановлено, що вказана проектна документація відповідає діючим нормам. Об´єкт будівництва не відноситься до об´єктів , призначених для поводження з радіоактивними матеріалами та відходами від них.

 

 

 

 

IX.Енергозбереження

За результатами розгляду рабочого проекту встановлено, що вказана проектна документація відповідає діючим нормам.

 

 

Головний експерт проекту

 

О.С Максимчук

(сертифікат серія АЕ   №002744)

 

Відповідальні експерти

 

Т.Т.Почтарьова

(сертифікат серія АЕ   №003473)

 

 

 

Скрипник А. П.

(сертифікат серія АЕ №000333)

 

 

 

Бондаренко Т. С.

(сертифікат серія АЕ №004757)

 

 

 

Туркова І.О.

(сертифікат серія АЕ №000173)

 

Експерт

 

О.А.Гусарова

(сертифікат серія АА   №003612)


Розділи