Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
---|---|---|
Київська обл., Бучанський район, Білогородська територіальна громада, с. Бобриця (станом на 01.01.2021), вулиця Шкільна , б. 6 | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
Правовий статус | Назва |
---|---|
Юридична особа | БОБРИЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (23566916) |
Об’єкти будівництва
Відповідальні особи
Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
---|---|---|
Головний експерт проекту |
З питань міцності, надійності, довговічності
|
Харчун Юрій Панасович (АЕ 004410, АЕ 000002) |
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
Проект «Будівництво дитячого школи-садка І ступеня на 180 учнів за адресою: село Бобриця, вул. Шкільна, 6, Києво-Святошинського району, Київської області» розроблений ФОП «Лисенко Г. Ю.» (04050, м. Київ, вул. Мельникова, буд. 12, кв. 66) у 2018 році, ГАП - Лисенко Г. Ю. (кваліфікаційний сертифікат: Серія АА № 002031 від 23.12.2013, свідоцтво про підвищення кваліфікації № 2187 від 19.10.2018), на замовлення Бобрицької сільської ради на підставі:
− містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 28.12.2018 № 17-18/178 2018;
− завдання на проектування, затвердженого замовником;
− технічних умов і листів щодо проектування об’єкта, виданих відповідними службами.
Проектом передбачено спорудження будівлі дитячого садка-школи, яка має складну форму в плані, складається з прямокутних об’ємів, що мають поверховість від двох до трьох поверхів, із загальним підвалом. Габаритні розміри будівлі становлять 42,1 × 108,9 м.
Будівництво передбачається в одну чергу.
Земельна ділянка (кадастровий номер 3222480601:01:021:5004) площею 1,1982 га належить до комунальної власності Бобрицької сільської ради, знаходиться у радіусі пішохідної доступності до адміністративно-планувального центру села Бобриця, в частині, обмеженій вулицями Шевченка та Шкільною.
Ділянка межує:
− з північно-східної сторони – із землями приватної власності;
− з південно-східної сторони – із землями приватної власності;
− з південно-західної сторони – із землями приватної власності;
− з північно-західної сторони – із землями державної власності.
На ділянці розташована одноповерхова житлова споруда, яка підлягає розбиранню, та одноповерхова будівля Бобрицької школи першого ступеня, яка підлягає демонтажу. Також на території розміщені будівлі адміністративного та господарського призначення. Інша частина території - вільна від забудови.
Рельєф ділянки спокійний, зі значним підйомом у південно-західному напрямку.
Абсолютні відмітки коливаються від 149.3 до 151.11 м.
По майданчику прокладені мережі водопостачання, каналізування, теплопостачання, газопостачання та електричні мережі.
Згідно з генеральним планом заїзд на ділянку здійснюється з вулиці Шевченка.
Проектом передбачається можливість кругового проїзду шириною 3,5 м для пожежних машин, запроектовано сім дитячих майданчиків з навісами, спортивний майданчик, зона відпочинку, артезіанська свердловина, бігова доріжка навколо існуючого футбольного поля.
Ухили доріг передбачені від 5 до 13‰.
Для пересування осіб з обмеженими можливостями передбачено зниження бортового каменю до 0,04 м та влаштування пандусів.
Відведення дощових і талих вод здійснюється поверхневим способом.
Покриття проїздів – асфальтобетонне, тротуарів – плитка ФЕМ, доріжки – бруківка та відсів. Покриття дитячих майданчиків – гранітний відсів. Покриття спортивних доріжок – гумове.
На майданчиках передбачено встановлення відповідного обладнання.
Озеленення виконується шляхом висадження декоративних дерев і кущів, улаштування газонів і квітників.
Інженерно-геологічні вишукування на майданчику будівництва виконані у листопаді 2018 року.
У геологічній будові на розвідану глибину до 12 м виділено десять інженерно-геологічних елементів (ІГЕ):
− ІГЕ 1 – ґрунтово-рослинний шар;
− ІГЕ 2 – пісок пилуватий, жовто-бурий, середньої щільності, малого ступеня водонасичення;
− ІГЕ 3 – суглинок бурий, буро-жовтий, твердий та напівтвердий;
− ІГЕ 4 – суглинок жовто-бурий, сіро-бурий, м’якопластичний;
− ІГЕ 5/6 – пісок середньої крупності, середньої щільності: 5 – малого ступеня водонасичення; 6 – середнього ступеня водонасичення та насичений водою;
− ІГЕ 7 – пісок дрібний, середньої щільності та щільний, насичений водою;
− ІГЕ 8 – супісок буро-сірий, текучий.
− ІГЕ 9 – суглинок сірий текучопластичний;
− ІГЕ 10 – глина напівтверда.
За складністю інженерно-геологічних умов територія вишукувань належить до другої (середньої) категорії складності.
На момент вишукувань (листопад 2018 р.) в межах ділянки робіт ґрунтові води, в залежності від гіпсометричного положення свердловин, зафіксовані на всій площі вишукувань на глибинах 4,0-4,6 м.
Рівень ґрунтових вод близький до середньорічного. Прогнозується коливання рівня ґрунтових вод ± 0,5-1,2 м.
За розрахунком, наведеним у матеріалах проекту, погодженим замовником, будівля дитячого садка-школи відноситься до класу наслідків (відповідальності) СС2.
Згідно з ДБН В.1.1-12:2014 «Будівництво у сейсмічних районах України», відповідно до карти ЗСР-2004-А майданчик будівництва розташований у районі з фоновою сейсмічною інтенсивністю 5 балів за шкалою МSК-64.
Конструктивна схема будівлі садка-школи ‒ монолітний залізобетонний безригельний каркас із залізобетонними діафрагмами та ядрами жорсткості.
Просторова жорсткість і стійкість будівлі забезпечується сумісною роботою вертикальних елементів каркаса (діафрагм, ядер жорсткості, колон та пілонів) і горизонтальних дисків перекриття.
У будівлі (довжина 108,9 м) температурно-усадковий шов не виконується, що враховано в розрахунку каркаса.
Фундамент – монолітна залізобетонна плита, товщиною 300 мм. Частково в межах колон і пілонів товщина плити збільшена. Основою фундаментів служать ґрунти ІГЕ-5.
Пілони запроектовані перерізом 400 × 250, 600 × 250, 1200 × 250 мм; колони Ø400 мм та перерізом 300 × 300 мм.
У межах третього поверху вертикальні несучі елементи виконані у вигляді колон з поперечним перерізом 300 × 300 мм.
Діафрагми та стіни ядер жорсткості запроектовані товщиною 250 та 200 мм, відповідно.
Перекриття та покриття − плоскі безбалкові, товщиною 200 мм.
У плиті перекриття другого поверху в осях 3.1′′-8′′ і Ж-Л виконаний великий проріз у приміщення спортивного залу на першому поверсі. Подібний проріз виконаний у плиті покриття другого поверху в осях 4/1-8′′ і Є.1–Л. Несучі елементи покриття – збірні залізобетонні балки БК.
Стіни підвалу запроектовані з монолітного залізобетону товщиною 200 мм, із зовнішнім утепленням в межах глибини промерзання.
Сходи – монолітні залізобетонні.
Зовнішні стіни − самонесучі, з цегли, товщиною 250 мм, із зовнішнім утепленням та облицюванням цеглою 120 мм, розташовані в межах поверхів між перекриттями.
Для фундаментної плити та зовнішніх стін передбачено зовнішню обклеювальну гідроізоляцію.
Модульна транспортабельна котельня – заводського виготовлення.
Фундаменти під котельню – стрічкові монолітні, на природній основі.
Фундамент димової труби – монолітний залізобетонний, стовпчастий. Каркас димової труби висотою 10,0 м – металевий.
Проектом передбачений освітній комплекс, якій включає структурні підрозділи: заклад дошкільної освіти та заклад загальної середньої освіти. До складу комплексу входять: дитячий садок на 120 дітей та початкова школа на 60 дітей.
Комплекс розміщується у двох блоках, які поєднані між собою в одній триповерховій будівлі, з об’єднанням однорідних за призначенням груп приміщень для спільного використання, не погіршуючи умов проведення освітнього процесу.
Місткість дитячого садка - 120 дітей (6 груп). Кожна група розміщується у приміщенні групового осередку. До складу приміщень групового осередку включені: роздягальня, ігрова, спальня, туалетна кімната, буфет. До закладу передбачаються окремі входи.
У закладі передбачається початкова школа на 60 дітей з 1-го по 4-й клас. До складу школи входять: класні приміщення, адміністративно-службові приміщення, група приміщень для спільного використання: навчально-виробничі приміщення (кабінет ручної праці, кабінет інформатики, універсальний навчальний кабінет); фізкультурно-спортивні приміщення (фізкультурно-спортивний зал); підприємство харчування (рибний цех, овочевий цех, холодний цех, гарячий цех); приміщення медичного обслуговування (медична кімната, процедурний кабінет, фізіотерапевтичний кабінет, ізолятор); бібліотека, актовий зал, кабінет логопеда.
У проекті надано склад і технологічну характеристику об’єктів проектування. Проектом передбачено технологічне обладнання (навчальне, ігрове, спортивне та ін.), дозволене до використання згідно з вимогами чинних нормативних документів та відповідно сертифіковане в системі УкрСЕПРО. Допускається заміна проектного устаткування на інше з аналогічними параметрами і технічною характеристикою при наявності сертифіката відповідності.
Для потреб закладу передбачено харчоблок, який обслуговує їдальню – обідній зал на 48 посадкових місць, призначений для харчування школярів. Проектом передбачено розподілення технологічних процесів.
До складу харчоблоку входять такі приміщення: обідній зал, виробничі приміщення, мийна посуду, блок холодильних камер, завантажувальна, мийна тари, комори добового запасу та матеріально-технічного забезпечення.
Проектом передбачається відповідний асортимент продукції. Надано опис усіх підрозділів харчоблоку. Технологічне обладнання прийнято на електричному живленні.
Кількість працюючого персоналу – 14 осіб.
Режим роботи харчоблоку – у півтори зміни, 260 днів на рік (рекомендується проектом).
Медичний блок призначений для проходження планових медичних оглядів та надання першої медичної допомоги учням і працівникам навчального закладу. Кількість робочих місць – три.
Пральня розташована у підвальному приміщенні.
Загальна чисельність персоналу школи – 72 особи.
Згідно з ТУ Бобрицької сільської ради № 1-19/118 від 29.03.2019 водопостачання об’єкта забезпечується з існуючої свердловини зі збільшенням добового відбору води.
Відведення каналізаційних стоків передбачається до локальних очисних споруд, з подальшою фільтрацією очищеної стічної води у ґрунт.
Відведення дощових вод з території забудови передбачено поверхневим способом.
У будівлі передбачається об’єднана система господарсько-питного та протипожежного водопроводу.
Запроектовано один ввід водопроводу Ø65 у приміщення вузла вводу на відмітці 0.000 з улаштуванням загального вузла обліку води. Після загального водомірного вузла передбачаються відгалуження водопроводу на полив та на гаряче водопостачання зі встановленням окремих водомірних вузлів.
Постачання гарячої води до освітнього комплексу передбачається централізованим - від теплообмінників, розташованих у приміщенні тепло-пункту.
Температура гарячої води, що подається на крани змішувачів, якi встановлюються у душових та умивальних для дітей, повинна бути не вище ніж 37°С i не нижче ніж 34°С. Для цього в цих приміщеннях застосовуються терморегулювальні змішувальні клапани.
У кухні як резервне джерело гарячого водопостачання додатково передбачаються електроводонагрівачі, що встановлюються безпосередньо біля сантехнічних приладів.
Стічні води побутової та виробничої каналізації їдальні приєднуються до зовнішньої каналізаційної мережі окремими випусками.
Технологічне обладнання для приготування їжі та санітарно-технічні прилади для миття посуду приєднуються до внутрішньої каналізаційної мережі з розривом струменя не менше ніж 20 мм від верху приймальної воронки.
Від сантехнічних приладів, розташованих у підвалі, стоки відводяться за допомогою каналізаційної насосної установки Sololift 2 WC-3 (фірма Grundfos), з підключенням до самопливної каналізації через петлю гасіння напору.
На випуску виробничої каналізації встановлюється жироуловлювач.
Для відведення дощових і талих вод з покрівлі будинку передбачається влаштування системи зовнішніх водостоків зовні будівлі.
Систему дренажної каналізації передбачено для відведення аварійних вод із приямків підвалу і теплопункту. Ці приямки обладнуються дренажними насосами. Керування таким насосом здійснюється від поплавкового вимикача. Працюють вони в автоматичному режимі від рівня води у приямках. Напірним трубопроводом вода подається назовні будівлі на рельєф.
Джерелом теплопостачання дитячого садка-школи є запроектована окремо розташована власна газова модульна котельня «КМ-2-600-Т/Гн» з термоблоком «КОЛВІ 500Д», номінальною потужністю 0,572 МВт.
Термоблок «КОЛВІ 500Д» складається з двох газових водонагрівальних котлів КОЛВІ 250, які зібрані на загальній рамі та мають незалежні теплообмінники, пальники і системи керування.
Розрахунковий температурний графік роботи котельні з відпуску мережної води t = 90-70°С.
Відведення димових газів на відм. +11.3 м, проектом передбачено димовою трубою з неіржавіючої сталі, теплоізольованою, Ø400/460 мм.
Котельня обладнується установками підготовки води в системі підживлення, насосами, приладами КВП, автоматикою безпеки та регулювання, допоміжним обладнанням, вузлами обліку. Робота котельні передбачається в автоматизованому режимі.
Газопостачання котельні згідно з ТУ РГК «Київоблгаз» № 235-5/В від 02.05.2019 передбачено від розподільчого газопроводу середнього тиску (Р ≤ 0,3 МПа) з підключенням до межі території об’єкта.
Проектом реконструкції існуючої системи газопостачання передбачено:
− прокладання надземного газопроводу середнього тиску від місця приєднання до існуючого газопроводу середнього тиску до запроектованої блочної котельні, по території огородженого майданчика котельні, із сталевих електрозварних труб;
− встановлення комерційного вузла обліку газу (ВОГ) та газорегуляторного пункту шафового типу ШРП на глухій стіні котельні;
− прокладання надземного газопроводу низького тиску із сталевих електрозварних труб, по фасаду котельні;
− демонтаж існуючого газопроводу, прокладеного по території дитячого садка-школи, та існуючих ШРП і лічильника газу.
На ввідному газопроводі у запроектовану котельню передбачається швидкодіючий запірний клапан, який автоматично спрацьовує від датчиків загазованості.
Трасу тепломережі по території школи та дитячого садка запроектовано зі сталевих попередньо ізольованих трубопроводів, прокладених в монолітних залізобетонних каналах із посиленою гідроізоляцією. Відключаюча і спускна арматура встановлена в теплокамері, яку розміщено поза межами території закладу. Спуск води передбачено у дренажний колодязь, установлений поряд з теплокамерою.
Приєднання систем опалення і вентиляції запроектовано в ІТП за допомогою теплообмінних модулів, які постачаються комплектно із засобами автоматизації, що забезпечують регулювання параметрів теплоносія у залежності від темпераури зовнішнього повітря і зниження температури в приміщеннях у неробочий час, приладами КВП та автоматики. Підключення систем теплоспоживання (опалення і вентиляції) школи до теплових мереж передбачено за незалежною схемою. Теплоносій у місцевій системі опалення – вода з параметрами 80-60°С.
Системи ГВП підключаються до теплових мереж за одноступеневою паралельною схемою з автоматичним регулюванням температури гарячої води.
Система опалення приміщень початкової школи та дитячого садка - двотрубна, горизонтальна, з поверховими гілками, з панельними радіаторами, обладнаними термостатами. Окремі гілки системи опалення запроектовані для приміщень школи (навчальних класів, харчоблоку, приміщень спортивної зони, актового залу) та приміщень дитячого садка. У приміщеннях дитячого садка радіатори захищені негорючими екранами.
Для ігрових кімнат першого поверху дитячого садка, окрім радіаторної системи опалення, додатково передбачається влаштування «теплої підлоги». Температура поверхні підлоги прийнята +23°С. Параметри тепло-носія системи опалення «тепла підлога» - 50/40°С.
Вентиляція у приміщеннях школи - припливно-витяжна з механічним спонуканням, з окремими припливно-витяжними установками для навчальних класів і кабінетів, приміщень їдальні, кухні, актового залу, спортивного залу, бібліотеки, службових та адміністративних приміщень і витяжними вентиляторами для санвузлів. Припливно-витяжні системи запроектовані з рекуперацією тепла витяжного повітря. Вентиляція кухні розрахована на асиміляцію тепловологонадлишків і запроектована з урахуванням запобігання розповсюдженню запахів з виробничої зони.
Вентиляція приміщень дитячого садка передбачена припливно-витяжною з механічним спонуканням для спалень та ігрових. До складу припливно-витяжних установок включено рекуператор, повітронагрівач повітря, фільтри і автоматика регулювання.
Для підтримання оптимальних параметрів запроектована система кондиціонування – мультизональна спліт-система. Холодоносій системи кондиціонування – озонобезпечний фреон R410А.
При перетинанні транзитними повітроводами протипожежних перешкод (перегородок, стін, перекриттів) передбачається влаштування протипожежних клапанів та ущільнення місць проходу повітроводів і трубопроводів через перегородки та стіни негорючими матеріалами, із забезпеченням нормативної вогнестійкості перешкод, які вони перетинають.
Електропостачання дитячого садка-школи виконується за ТУ ПрАТ «КИЇВОБЛЕНЕРГО» № КРС-00-19-0310 від 16.07.2019.
Проектом передбачається будівництво окремо розташованої трансформаторної підстанції ТП-10/0,4 кВ з масляними трансформаторами потужністю 2 × 400 кВА.
Живлення проектованої ТП-10/0,4 кВ виконується:
− І секція шин – від блока «запобіжник-роз’єднувач» на існуючій опорі ЛЕП-10 кВ Л-ТП-515;
− ІІ секція шин – від блока «запобіжник-роз’єднувач» на існуючій опорі ЛЕП-10 кВ Л-ТП-421.
Розрахункове навантаження дитячого садка-школи становить 348 кВт, ІІ та І категорії надійності електропостачання.
У проекті передбачена достатня кількість ВРП, які живляться від РУ-0,4 кВ проектованої трансформаторної підстанції ТП-10/0,4 кВ взаєморезервованими кабелями розрахункових перерізів.
Для споживачів І категорії передбачений АВР.
Проектом передбачається робоче, аварійне (безпеки та евакуаційне) та ремонтне на 12 В електроосвітлення приміщень.
Робоче та аварійне освітлення приміщень виконується світильниками із світлодіодними лампами.
У проекті застосовуються світлові покажчики «Вихід» із вмонтованим автономним блоком живлення та зарядним пристроєм, який забезпечує безперебійну роботу світильників протягом двох годин з моменту зникнення напруги, які встановлюються на шляху евакуації.
Живлення робочого електроосвітлення та електрообладнання виконується кабелями з мідними жилами з ізоляцією, яка не поширює горіння, має помірну димоутворювальну здатність та є малонебезпечною за токсичністю продуктів горіння, типу ВВГнгд.
Живлення аварійного електроосвітлення та протипожежних пристроїв виконується кабелями з мідними жилами з вогнестійкою безгалогеновою ізоляцією марки FLAМЕ-X 950 (N) HXH FE 180/E30 (90), які прокладаються на підтримувальних вогнестійких системах класу Е-30 (Е-90) та зберігають функціональність протягом 30 та 90 хвилин, відповідно.
Для зовнішнього освітлення прилеглої території застосовуються світильники з енергозбережними світлодіодними лампами, які встановлюються на металевих опорах гарячого цинкування висотою 4 м.
Проектом передбачається автоматизація інженерного обладнання систем вентиляції, контроль та сигналізація довибухонебезпечних концентрацій паливного газу.
У проекті наведені принципові рішення щодо організації будівництва.
Зведення будівлі передбачається одним потоком двома стаціонарними баштовими кранами з довжиною стріл 45 м типу Potain MDT 178, які встановлюються автономно.
Тривалість будівництва об’єкта становить 9,0 місяців.
Проектом передбачені заходи, регламентовані нормативними актами щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення.
Підключення освітнього комплексу до інженерної інфраструктури, в тому числі електропостачання, водопостачання, каналізації та інших видів інженерного забезпечення запроектовано від існуючих міських мереж з урахуванням їх розрахункових потужностей.
У складі проекту виконані розрахунки природної освітленості та інсоляції для приміщень і території школи та дитячого садка.
КПО у розрахункових приміщеннях відповідає ДБН В.2.05-28-2018 «Природне і штучне освітлення». Територія спортивного майданчика, майданчиків відпочинку інсолюється протягом трьох годин, що відповідає вимогам п. 4.6 «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» № 173-96; п. 2.17 ДБН В.2.2-3-97, Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженому наказом МОЗ України № 234 від 24.03.2016. Для забезпечення нормативної інсоляції у класних приміщеннях та групових осередках внесено зміни у планування поверхів. Бактерицидні лампи встановлені в палатах ізолятора, у медичних приміщеннях, у залах для музичних та фізкультурних занять, в ігрових.
Кабінет медичного обслуговування обладнаний згідно з вимогами до проведення процедур, обстеження та лікування дітей.
Набір приміщень їдальні, поточність виробничих процесів відповідає вимогам чинних нормативів. Холодильне обладнання, яке передбачено в харчоблоку школи (холодильні шафи, холодильні камери), працює на холодильних агентах (хладонах R404A, R134A), які не руйнують озоновий шар атмосфери.
Тверді відходи виносяться на сміттєзбиральний майданчик, звідки регулярно (щоденно) вивозяться згідно з угодою зі службою «Київспецтранс». Вироби медичного призначення та інші спеціальні медвідходи (вата, гумові рукавички та інше), які використовуються у приміщеннях медичного обслуговування, вивозяться ТОВ «Центр екобезпеки і гігієни» згідно з угодою.
Для оздоблення приміщень використовуються матеріали, дозволені для використання МОЗ України.
У складі проекту розроблений розділ «Оцінка впливів на навколишнє середовище» (ОВНС), у якому визначено, що будівництво та експлуатація запроектованого об’єкта не спричинить понаднормативного впливу на стан навколишнього середовища.
Зокрема на атмосферне повітря будуть впливати викиди забруднюючих речовин з відпрацьованими газами автомобілів, які зберігаються на відкритих автостоянках, викиди з димовими газами котлоагрегатів, викиди від вентиляційних труб кухні їдальні та викиди від очисних споруд господарсько-побутової каналізації. У повітря будуть надходити: оксиди азоту, оксид вуглецю, вуглеводні граничні С12-С19, метан, ртуть, парникові гази, аміак, сірчистий ангідрид, сажа, бенз(а)пірен, кислота оцтова, ацетальдегід, акролеїн, спирт етиловий. Загальна кількість викидів забруднювальних речовин незначна, їх концентрації в атмосферному повітрі не перевищуватимуть допустимих рівнів.
Для зменшення негативного впливу на атмосферне повітря проектом передбачається: застосування екологічно безпечного технологічного обладнання, виведення димових труб котельні на висоту, яка забезпечує ефективне розсіювання забруднюючих речовин; передбачено встановлення спеціального фільтра з активованим вугіллям на витяжній системі від очисних споруд господарсько-побутової каналізації; холодильне обладнання працює на озонобезпечних холодильних агентах, вентиляційні труби від витяжних систем кухні обладнані жироуловлювачами та фільтрами.
Додатковим джерелом забруднення атмосферного повітря будуть тимчасові викиди забруднюючих речовин, що утворюються при виконанні будівельних робіт, які в цілому на стан повітряного середовища не впливають.
Вплив на геологічне середовище очікується в межах нормативів завдяки впровадженню комплексу протизсувних заходів: відведення поверхневих стічних вод організованою мережею дощової каналізації, будівництво підпірних стін, конструкції всіх водонесучих комунікацій запроектовані герметичними, що запобігає водонасиченню ґрунтів тощо.
Процедури щодо зняття та збереження ґрунтово-рослинного шару слід виконувати з урахуванням вимог ст. 168 Земельного кодексу України, ДСТУ 4362:2004, ГОСТ 17.4.2.02-83, ГОСТ 17.5.3.05-84, ГОСТ 17.5.3.06-85.
Для запобігання забрудненню ґрунтів, підземних і поверхневих вод проектом передбачаються такі заходи:
− улаштування твердого водонепроникного покриття території та системи зливозбору дощових вод;
− передбачено очищення господарсько-побутових стічних вод в очисних спорудах;
− виробничі стічні води від технологічного обладнання кухні їдальні проходять очищення у жироуловлювачі;
− роздільне збирання відходів з подальшою їх утилізацією згідно з укладеними договорами та інші заходи.
Вплив на водне середовище та ґрунти очікується в межах нормативів.
Відповідно до даних, наведених в акті обстеження зелених насаджень від 08.09.2017, складеному комісією, призначеною рішенням Бобрицької сільської ради № 15 від 01.03.2016, зрізуванню підлягають 28 дерев, які перебувають у незадовільному стані.
Проектом передбачено проведення компенсаційного висадження зелених насаджень, впровадження комплексу заходів щодо захисту існуючих зелених насаджень, які підлягають збереженню, від пошкодження при будівництві та забезпечення умов для їх життєдіяльності. Вплив на рослинний світ очікується в межах нормативів.
Вплив на об’єкти природно-заповідного фонду та тваринний світ не здійснюватиметься.
Вплив на соціальне середовище здійснюватиметься позитивний.
Вплив на техногенне середовища здійснюватиметься в межах нормативів, проектом передбачені заходи щодо захисту прилеглих будинків і споруд від руйнації, забезпечення їх стійкості при будівництві.
Для будинку передбачається ІІ ступінь вогнестійкості. Для утеплення зовнішніх стін будинку, а також для облицювання, оздоблення, опорядження зовнішніх стін будинку передбачені негорючі матеріали (матеріали групи НГ).
Ліфт, який має зупинки на підвальному, першому і третьому поверхах, розташований за межами сходової клітки. На рівні першого поверху хол (вхідна група), до якого є вихід зі сходової клітки, відокремлено протипожежними перегородками з протипожежними дверима.
Будинок обладнано системами пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, внутрішнім та зовнішнім протипожежним водопроводом.
У проекті прийняті загальні технічні рішення, регламентовані нормативними актами з охорони праці, що забезпечують безпечну експлуатацію об’єкта:
− автоматизація інженерних систем: водопостачання, опалення та вентиляції;
− трубопроводи систем опалення, теплопостачання, холодного та гарячого водопостачання, арматура – ізолюються, з метою запобігання опікам та конденсації вологи;
− захисне заземлення електричної апаратури та приладів для запобігання електротравматизму. У кожному приміщенні на розеткових групах передбачається встановлення пристрою захисного вимикання (ПЗВ);
− над обладнанням, що виділяє надлишкові шкідливості, установлені місцеві вентиляційні відсмоктувачі.
Для надання необхідної медичної допомоги на першому поверсі передбачено блок медичних приміщень. У проекті надано опис надання першої долікарської допомоги працівникам і дітям дитячого садка та школи.
Для учнів і працівників дитячого садка-школи створені нормальні побутові умови. Основні та допоміжні приміщення освітлюються, опалюються, вентилюються у відповідності до вимог чинних норм.
Об’ємно-планувальні та конструктивні рішення приміщень громадського харчування виконані згідно з послідовністю технологічного процесу, відсутністю зустрічних потоків сировини, напівфабрикатів і готової продукції, використаного та чистого посуду, а також руху відвідувачів і персоналу.
Заходами щодо захисту персоналу від травмування є:
− підготовка спеціалістів з питань охорони праці та пожежної безпеки, а також підвищення рівня знань з питань охорони праці всіх ІТР;
− забезпечення працівників всіма чинними нормативними документами в галузі охорони праці та пожежної безпеки;
− забезпечення проведення постійного оперативного контролю за станом і утриманням обладнання, машин, установок згідно з діючими положеннями і недопущення в експлуатацію несправного або такого, що не відповідає нормативним документам, обладнання, машин, установок;
− підвищення якості навчання та інструктажу з охорони праці, а також виключення випадків допуску до роботи не проінструктованих працівників;
− підвищення відповідальності працівників за дотримання виробничої дисципліни та вимог усіх нормативних документів в галузі охорони праці та пожежної безпеки.
У проекті прийнято такі основні рішення щодо енергозбереження та енергоефективності:
− передбачається застосування енергозбережного та екологічно безпечного обладнання, матеріалів, сертифікованих в Україні;
− зовнішні огороджувальні конструкції будівлі передбачаються з теплотехнічними показниками вище нормованих (у т. ч. вікна прийняті з двокамерних склопакетів, заповнених інертним газом, і типу скління 4Μ1-10-4Μ1-10-4Κ, з приведеним опором теплопередачі на рівні RΣпр = 1,00 м²·К/Вт), і відповідають санітарно-гігієнічним вимогам ДБН В.2.6-31: 2016;
− за розрахунками енергетичної ефективності будівля дитячого садка-школи відносяться до класу «С» у відповідності до ДБН В.2.6-31:2016;
− на всіх зовнішніх входах до приміщень будівлі передбачені тамбури та утеплені двері на запасних входах;
− будівля обладнується комерційними лічильниками холодної, гарячої води;
− радіатори обладнуються термостатами, система «теплої підлоги» в ігрових кімнатах першого поверху – регульована;
− трубопроводи теплопостачання (внутрішні трубопроводи систем опалення і теплопостачання, крім стояків систем опалення, що прокладаються в опалюваних приміщеннях) – теплоізолюються;
− припливно-витяжні установки прийняті з рекуперацією тепла витяжного повітря;
− робота інженерних систем (опалення, вентиляції, водопостачання, електропостачання) – автоматизована;
− роботу насосного обладнання прийнято в автоматичному режимі в залежності від потреби у воді;
− для забезпечення належної якості споживаної електроенергії прийнято оптимальну мережу живлення і розподільчу мережу;
− облік електроенергії передбачається електронними електролічильниками;
− передбачається централізоване керування зовнішнім освітленням території, під’їзних доріг, тротуарів, прогулянкових доріжок. При цьому забезпечується увімкнення з настанням сутінок та вимикання освітлення на світанку від фотоелементів;
− застосовані енергозбережні лампи освітлення;
− прийнято автоматичне керування евакуаційним та робочим освітленням сходових кліток, тамбурів, коридорів, а також освітлення входів до будівлі і зовнішнє освітлення управляється фотореле.
Заявлена кошторисна вартість будівництва у поточних цінах станом на 10 грудня 2018 року складала 116 808,438 тис. грн, у тому числі: будівельних робіт (без ПДВ) – 85 932,118 тис. грн; устаткування, меблів та інвентарю (без ПДВ) – 8 087,019 тис. грн; інших витрат (без ПДВ) – 3 321,228 тис. грн; ПДВ – 19 468,073 тис. грн.
Відкоригованою кошторисною документацією враховано усунення виявлених відхилень від норм ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 та уточнення у проекті обсягів робіт.
Загальна кошторисна вартість (з ПДВ) у поточних цінах станом 25 лютого 2019 року становить 110 540,930 тис. грн, у тому числі: будівельних робіт (без ПДВ) – 81 279,262 тис. грн; устаткування, меблів та інвентарю (без ПДВ) – 7 677,078 тис. грн; інших витрат (без ПДВ) – 3 161,102 тис. грн; ПДВ – 18 423,488 тис. грн.
Згідно з Додатком А (обов’язковий) до ДСТУ-Н Б А.2.2-10:2012 «Настанова з організації проведення експертизи проектної документації на будівництво» експертиза проведена за напрямами з урахуванням технічної і технологічної складності об’єкта будівництва.
При цьому у відповідності до п. 8.3 зазначеного стандарту до проведення експертизи проектної документації не залучались експерти з питань ядерної і радіаційної безпеки, та експертиза за цим напрямом не проводилась, оскільки об’єкт не призначений для поводження з радіоактивними матеріалами та відходами від них.
У процесі розгляду проекту за зауваженнями ТОВ «Українська будівельна експертиза» проектною організацією за погодженням із замовником у проект внесені зміни і доповнення.
Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту покладається на генпроектувальника та замовника.